روشی غیرمعمول برای کمک به محرومان پزشکی: کتابخانه ها را بخوانید

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 9 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

Library-Nurse-Daniel-Lopez_opt.jpg

جمعیت‌هایی که از نظر پزشکی ضعیف هستند، اغلب برای تشخیص شکایات سلامت خود به منابع دیگری مراجعه می‌کنند – خانواده، دوستان، رسانه‌های اجتماعی و اینترنت. اما، همانطور که نویسنده نیل گیمن اشاره می کند، “گوگل می تواند 100000 پاسخ را به شما بازگرداند، یک کتابدار می تواند پاسخ مناسب را به شما بازگرداند.”

همانطور که اتفاق می افتد، تحقیقات نشان می دهد که کتابخانه ها در رسیدگی به نیازهای بهداشت عمومی، به ویژه در جوامعی که از نظر جغرافیایی یا جمعیتی مورد توجه قرار می گیرند، موقعیت منحصر به فردی دارند خدمات پزشکی کم. این نباید تعجب آور باشد. گذشته از این، کتابخانه‌های عمومی مدت‌ها پناهگاهی برای جمعیت‌های بی‌خانمان بوده‌اند که در جستجوی پناهگاهی از آب و هوای نامساعد یا اتصال به اینترنت هستند.


“Google می‌تواند 100000 پاسخ را به شما بازگرداند،
یک کتابدار می‌تواند پاسخ مناسب را به شما بازگرداند.”


بیایید نگاهی دقیق‌تر به این بیندازیم که چگونه ساکنان این جوامع در معرض خطر پاسخ‌هایی را برای نگرانی‌های سلامتی خود در کتابخانه‌ها پیدا می‌کنند و چگونه ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی می‌توانند از کتابخانه‌ها به‌عنوان افزونه خدماتشان استفاده کنند.

مداخلات بهداشتی با حسن نیت از کتابخانه عمومی محلی شما

سال گذشته، هافینگتون پست گزارشی از یک طراحی شده برای ارتباط بی خانمان ها با خدمات اجتماعی و سلامت روان. تقریباً 15 درصد از 5000 مراجعه کننده که روزانه از کتابخانه عمومی سانفرانسیسکو استفاده می کنند، بی خانمان هستند. نزدیک به یک دهه پیش، کتابخانه تصمیم گرفت نقش خود را در آغوش بگیرد. این سازمان کارکنان خود را با یک مددکار اجتماعی روانپزشکی تمام وقت که ارزیابی های بالینی انجام می دهد و ثبت نام مراجعه کنندگان بی خانمان را در خدمات بهداشت روانی و اجتماعی تسهیل می کند، تکمیل کرد – تا سال 2016 به 800 نفر کمک کرد.

علاوه بر این، کتابخانه یک برنامه توانبخشی حرفه ای 12 هفته ای را معرفی کرد که اغلب فارغ التحصیلان خود را برای کمک به تمیز نگه داشتن و کارکرد روان کتابخانه استخدام می کرد. برنامه کتابخانه عمومی سانفرانسیسکو الهام بخش کتابخانه‌های بیشتری شده است که برنامه‌های توسعه خود را برای مشتریان بی‌خانمان توسعه دهند. به عنوان مثال، در شهرستان پیما، آریزونا، پرستاران از کتابخانه‌ها بازدید می‌کنند تا غربالگری فشار خون را انجام دهند و افراد نیازمند به مراقبت پزشکی را شناسایی کنند.

کتابخانه ها به مسائل حیاتی سواد سلامت می پردازند

بی‌خانمان‌ها تنها جمعیتی نیستند که از نظر پزشکی ضعیف هستند که از برنامه‌های کتابخانه بهره می‌برند. از آنجایی که بیش از 90 میلیون بزرگسال در ایالات متحده کم سواد سلامت، کتابخانه ها نقش مهمی در کمک به مردم برای درک اطلاعات بهداشتی و دسترسی به خدمات مناسب ایفا می کنند – به ویژه در میان جمعیت هایی که از نظر پزشکی ضعیف هستند.

و این فقط کتابخانه ها نیستند. در روستایی کارولینای جنوبی، یکی از مدیران شعبه کتابخانه متوجه شد که در سالن زیبایی که متعلق به خود بود، در حال طرح سوالات مرتبط با سلامتی است. در ابتدا، او اطلاعات را در کتابخانه چاپ می کرد و به سالن برمی گرداند تا به مشتریانی که از فشار خون بالا، دیابت، بیماری های قلبی، سرطان سینه، سرطان پروستات و غیره آسیب دیده بودند، کمک کند.

library-public-health.jpgدر نهایت، او درخواست کمک مالی داد و اضافه کرد یک کامپیوتر به SA lon، جایی که او به مردم آموزش می دهد که چگونه از MedlinePlus برای جستجوی اطلاعات در مورد سلامت و تناسب اندام، مدیریت شرایط مزمن یا روش های آینده استفاده کنند. از زمان دریافت بودجه، کتابخانه و سالن زیبایی میزبان بیش از 200 جلسه بوده و به 2000 فرد دارای خدمات پزشکی در مورد نحوه استفاده از MedlinePlus آموزش داده است.

A مطالعه انجام شده توسط دانشگاه پنسیلوانیا و کتابخانه آزاد فیلادلفیا – که در Health Affairs در نوامبر 2016 – دریافتند که کتابخانه‌ها می‌توانند مؤلفه مؤثری در گسترش جامعه برای جمعیت‌هایی که از نظر پزشکی محروم هستند، باشند. بر اساس سؤالاتی که کتابداران به آنها پاسخ می‌دهند، شعب کتابخانه رایگان در سراسر شهر برنامه‌ریزی ویژه سلامت را توسعه می‌دهند. ویل تورنس، کتابدار شعبه فیلادلفیا جنوبی خاطرنشان می کند که تحقیقات داخلی کتابخانه آزاد قبلاً نشان داده بود که 33 درصد از سؤالات مطرح شده مربوط به سلامتی است.


اگر ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی درک کنند که بیماران چگونه ترجیح می‌دهند اطلاعات سلامتی خود را دریافت کنند، می‌توانند از کتابخانه‌ها به‌عنوان توسعه خدمات خود استفاده کنند.


در نتیجه تحقیقات خود، کتابخانه کمک های ثبت نام Medicare، نمایشگاه های بهداشتی برای زنان باردار و والدین جدید و منابع چند زبانه برای حمایت از جمعیت مهاجر ارائه می دهد. علاوه بر این، کتابخانه به افراد کمک می کند تا منابع اطلاعاتی مناسب را هنگامی که سؤالاتی در مورد تشخیص دارند پیدا کنند.

اغلب، تورنس می‌گوید، کتابداران به مراجعان کمک می‌کنند تا منابع معتبر را از نتایج جستجوی عظیم گوگل تشخیص دهند. آنها مشتریان را تشویق می کنند تا ببینند چه کسی مسئول وب سایت است. یک مؤسسه پزشکی شناخته شده مانند کلینیک مایو یا سازمانی مانند مؤسسه ملی بهداشت (NIH) احتمالاً اطلاعات بهتر و متعادل تری نسبت به یک نام تجاری با علاقه ویژه به جذب مشتری ارائه می دهد.

استفاده از تقسیم بندی روانشناختی برای بهبود دسترسی به اطلاعات سلامت

اگر ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی درک کنند که بیماران فردی چگونه ترجیح می‌دهند اطلاعات سلامتی خود را دریافت کنند، می‌توانند از کتابخانه‌ها به عنوان توسعه خدمات خود استفاده کنند. این امر به ویژه در مورد ارائه دهندگان خدمات پزشکی در مناطقی که از نظر پزشکی ضعیف هستند و منابعشان ضعیف است صادق است.

تقسیم بندی روانشناختی انواع متمایز مصرف کننده را بر اساس نگرش آنها در مورد سلامت و سلامت تعریف می کند. سلامتی و همچنین منابع ارجح یا قابل اعتماد اطلاعات بهداشتی. برای مثال، بر اساس مدل تقسیم‌بندی روان‌شناختی اختصاصی راه‌حل زیست رایان، جویندگان تعادل، متخصصان مراقبت‌های بهداشتی را تنها منبعی برای توصیه‌های بهداشتی می‌دانند، حتی اگر آن‌ها یکی از بخش‌های فعال‌تر سلامت و سلامت محور باشند.


5segments.png


دیدگاهتان را بنویسید