شما در حال مشاهده هستید سهم بازار: نحوه رقابت با گروه ها و سیستم های بهداشتی UCC بزرگتر

سهم بازار: نحوه رقابت با گروه ها و سیستم های بهداشتی UCC بزرگتر

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

Market Share: How to Compete with Larger UCC Groups & Health Systems

گاهی اوقات ممکن است به نظر برسد که سیستم های بهداشتی و حتی برخی از اپراتورهای مراقبت فوری دلارهای بازاریابی بی پایانی برای خرج کردن دارند. چه به دنبال آنلاین باشید، چه روی بیلبوردها، چه در چاپ، در تلویزیون یا در رادیو، تبلیغات آنها در همه جا وجود دارد و منتظر تماس با بیماران بالقوه است. اگر می‌خواهید از سر و صدا عبور کنید، کسب بیمار را افزایش دهید و سهم بازار خود را بهبود بخشید، ما چند نکته برای شما داریم.

هزینه بازاریابی فعلی خود را ارزیابی کنید

قبل از تغییر استراتژی، ابتدا استراتژی فعلی خود را مرور کنید. فهرستی از تمام تبلیغات و بازاریابی پولی که در حال حاضر انجام می دهید ایجاد کنید. مطمئن شوید که می دانید پولتان به کجا می رود، به خصوص اگر فروشنده مدیریت شهرت یا متخصص تبلیغات دارید که بازاریابی و تبلیغات پولی شما را مدیریت می کند.

اگر تبلیغات آنلاین پرداخت به ازای کلیک (PPC) انجام می دهید برای مثال، از مدیر تبلیغات خود بخواهید که به شما نشان دهد بودجه ماهانه شما کجا می رود. ممکن است متوجه شوید که برای کلیدواژه‌هایی مانند «مراقبت فوری»، «مراقبت فوری»، «درمانگاه راه‌اندازی» و غیره هزینه زیادی می‌پردازید. برنده شدن این کلمات می‌تواند دشوار باشد، زیرا آنها فوق‌العاده محبوب هستند و شرکت‌های بزرگ‌تر احتمالاً پیشنهاد می‌دهند. افزایش هزینه شاید بهتر باشد روی عبارات جستجوی کوچکتر و کم استفاده ای تمرکز کنید که رقبای بزرگتر شما از آنها استفاده نمی کنند.

همچنین می‌خواهید از چیزی مانند بخش‌بندی روانشناختی برای افزایش کلیک خود استفاده کنید. نرخ‌های از طریق (CTR)، عملکرد تبلیغات خود را بهبود بخشید و بیماران جدید را با ایجاد پیام‌هایی که با دیدگاه‌های مراقبت‌های بهداشتی آنها طنین‌انداز می‌شود، جذب کنید.

برای اطمینان از اینکه از هزینه‌های تبلیغاتی خود به مؤثرترین روش استفاده می‌کنید، عبارت «در مورد ما چگونه شنیدید؟» را اضافه کنید. سوال در فرم های پذیرش شما به این ترتیب می توانید ببینید که بیماران جدیدتان دقیقا چگونه شما را پیدا می کنند. این اطلاعات می تواند به شما کمک کند عادات خرج کردن فعلی خود را تجزیه و تحلیل و ارزیابی کنید.

اگر فکر می کنید باید تبلیغات خود را گسترش دهید، به دنبال نشریات محلی و قدیمی یا وب سایت هایی باشید که در جامعه شما محبوب هستند. نشریات کوچکتر معمولاً منطقه تحویل بسیار هدفمندتری دارند و در مقایسه با رسانه های بزرگتر می توانند به طور قابل توجهی مقرون به صرفه باشند.

در انجمن خود درگیر و قابل مشاهده باشید

اگر قبلاً اینطور نیست، هدف شما این است که به عنوان گزینه محلی دیده شوید. این احتمال وجود دارد که سیستم‌های بزرگ‌تر واقعاً نتوانند در رویدادهای اجتماعی ظاهر شخصی داشته باشند، بنابراین این یک راه عالی برای نشان دادن خود در مقابل جامعه و شناخت مشتریان بالقوه‌تان به صورت جداگانه است.

اگر به دنبال راه هایی برای مشارکت هستید، به اتاق بازرگانی محلی خود بپیوندید و به رویدادهای آنها بروید. این رویدادها فرصت‌های شبکه‌ای ایده‌آل هستند و می‌توانند به شما کمک کنند تا از رقبای بزرگ‌تر خود متمایز شوید و در نتیجه سهم بازارتان را بهبود ببخشید.

توزیع اطلاعات شرکت — شخصا

با توزیع شخصی بروشورهایی حاوی اطلاعات مربوط به مراقبت های فوری خود (مانند مکان، ساعات کاری، خدمات، اشعه ایکس، هدایای مارک دار) به همراه یک سبد هدیه، از متخصصان یا گروه های پزشک محلی در منطقه خدمات خود بازدید کنید. سپس، چیزهای خوب خود را به کارکنان جلو دفتر بدهید. به هر حال، آنها احتمالاً کسانی هستند که در واقع بیماران را به مرکز شما ارجاع می دهند، اگر وقت ملاقات در دسترس نباشد یا بعد از ساعت کاری باشد.

همچنین سعی کنید با یکی از اعضای گروه عملیات یا مالکیت ملاقات کنید. هدف شما در اینجا برقراری ارتباط شخصی با متخصصان نزدیک شماست. اینها می توانند مراکز مراقبت های اولیه، پزشکان اطفال یا هر شخص دیگری باشند که ممکن است بیماران را به شما ارجاع دهد. اگر خدمات مراقبت اولیه ارائه می‌دهید، مطمئن شوید که به روش‌های مراقبت اولیه بگویید که بیماران را شکار نمی‌کنید!

این را برای همه فروشگاه‌های CVS، Walgreens و سایر فروشگاه‌های خرده‌فروشی که کلینیک دارند، تکرار کنید. روش‌ها یا خدمات زیادی وجود دارد که این نوع کلینیک‌ها ارائه نمی‌دهند و می‌توان آن‌ها را در یک مرکز مراقبت‌های فوری سنتی انجام داد. اطمینان حاصل کنید که کارکنان در این مکان ها از خدمات شما و آنچه ارائه می دهید مطلع هستند. آنها می توانند منبع ارجاعی بسیار خوبی باشند، به خصوص اگر مرکز شما در نزدیکی باشد.

با مدارس درگیر شوید

ببینید چگونه می‌توانید با انجمن‌های والدین در مدارس محلی خود – به‌ویژه مدارس ابتدایی، تأثیر بگذارید. در صورت منطقی بودن، از هر رویدادی که می توانید حمایت مالی کنید. به عنوان مثال، اگر بطری‌های آب را به شما اجازه می‌دهند در این رویداد یک میز داشته باشید، می‌توانید برای یک دویدن سرگرم‌کننده، بطری‌های آب تهیه کنید. همین امر در مورد نمایشگاه‌های جمع‌آوری کمک مالی نیز صدق می‌کند که ممکن است مدرسه مجبور باشد برای نیازهایی که منطقه پوشش نمی‌دهد، پول جمع‌آوری کند.

به دنبال تیم‌های ورزشی جوانان در منطقه‌ای که می‌توانید حامی مالی نیز باشید. بسیاری از تیم‌های ورزشی به دنبال مراکز درمانی، امکانات یا سیستم‌هایی برای حمایت مالی هستند، به خصوص اگر هر نوع داروی ورزشی ارائه می‌دهند، پس حتماً این را امتحان کنید.

همچنین نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های خیابانی محلی خود را بررسی کنید . بسته به قیمت، این مکان ممکن است مکانی عالی برای نمایش میز باشد، به خصوص اگر موضوع خانواده یا محله باشد تا بتوانید با والدین و کودکان ملاقات کنید. حتماً هدایای مناسب برای کودکان همراه با اطلاعات کلینیک خود داشته باشید.

فروشگاه خود را بهینه کنید

آیا اخیراً نگاهی به ویترین فروشگاه خود انداخته اید؟ مطمئن شوید که علامت شما به وضوح دیده می شود. اگر در یک خیابان یا تقاطع اصلی هستید، ممکن است بخواهید به اضافه کردن توری پنجره به پنجره های جلویی خود فکر کنید. مش رنگارنگ است، نور را به داخل راه می دهد و می تواند خدمات شما را به مخاطبان اسیر افرادی که در ترافیک در یک چراغ توقف منتظر هستند، نمایش دهد. اگر مجاز هستید، علائم قاب A نیز ایده خوبی برای امتحان هستند.

اگر فصل آنفولانزا کندتر از حد معمول است، “روز واکسن آنفولانزای رایگان” را در نظر بگیرید. می توانید از آن موجودی اضافی برای دریافت بیماران جدید در درب استفاده کنید. وقتی آنها در مرکز شما هستند، مطمئن شوید که خدمات اضافی خود را از طریق علائم خواندنی آسان و همچنین تعاملات ارائه دهنده و بیمار.

ارتباط با مشاغل محلی

واکسن آنفولانزا را در محل به شرکت‌های محلی با تعداد کارمندان مورد نظری که می‌خواهید هدف قرار دهید، ارائه دهید. حتی اگر طب کار بخش بسیار کوچکی از کسب و کار شما باشد، این کارگران اغلب در منطقه شما مستقر هستند. این به شما فرصتی می دهد تا خدمات خود را بازاریابی کنید، شناخت برند را افزایش دهید و به طور بالقوه یک بیمار مراقبت فوری در آینده دریافت کنید. همچنین، تولیدکنندگان گاهی اوقات دوست دارند واکسن کزاز را به کارمندان در محل ارائه دهند. وارد شوید و اطلاعاتی را برای پرسنل منابع انسانی یا مدیر کل ارسال کنید. آنها علاقه خاصی دارند تا آنفولانزا را از کارمندان خود دور نگه دارند!

همچنین می‌توانید درخواست کنید که در اینترانت شرکت قرار بگیرید. بسیاری از اوقات، شرکت‌ها بخشی دارند که در آن کارکنان می‌توانند خدمات محلی و محصولات ویژه ارائه شده توسط خرده‌فروشان محله یا ارائه‌دهندگان خدمات را مرور کنند. حضور در آن لیست خوب است!

رقابت با گروه‌های مراکز مراقبت فوری و سیستم‌های بهداشتی بزرگ‌تر می‌تواند دشوار باشد، اما این ایده‌ها نقطه شروع خوبی برای کمک به بهبود نرخ جذب بیمار و همچنین سهم بازار شما هستند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد جذب بیمار، مطالعه موردی ما را دانلود کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید