شما در حال مشاهده هستید شروع کار با Google Analytics 4 برای برندهای بهداشتی

شروع کار با Google Analytics 4 برای برندهای بهداشتی

 • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 4 دقیقه
 • نویسنده پست:
 • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
 • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

Google Analytics یک ابزار بسیار قدرتمند برای کسب و کارهای مراقبت های بهداشتی است.

طبق گزارش BuiltWith، بیش از 28 میلیون وب‌سایت استفاده می‌کنند Google Analytics برای درک بهتر نحوه تعامل کاربران با ویژگی های وب خود – از جمله بیش از 66٪ از 100000 وب سایت برتر در سراسر جهان.

توسعه و راه‌اندازی بعدی Google Analytics 4 (GA4) در اکتبر 2020 با حکم مقررات عمومی حفاظت از داده های اروپا (GDPR)، سخت ترین قانون حفظ حریم خصوصی و امنیت داده ها در جهان.

این اساساً برای جایگزینی و بهبود کنترل‌های حریم خصوصی پلتفرم کنونی تجزیه و تحلیل Google، Universal analytics (UA) ایجاد شده است.

در ۱ ژوئیه ۲۰۲۳، UA دیگر داده‌ها را جمع‌آوری یا پردازش نخواهد کرد. در آن زمان، شما باید به پلتفرم جدید آنها، GA4 تغییر دهید.

در این پست وبلاگ، من به اشتراک می گذارم:

 • Google Analytics 4 (GA4) چیست؟
 • مزایا و معایب
 • چه چیزی آیا این تغییر برای صنعت مراقبت های بهداشتی معنی دارد؟
 • چگونه شروع کنیم
 • بایدها و نبایدها

اکنون بهترین زمان برای نصب و استفاده راحت از GA4 است—در حالی که پلت فرم UA و داده های آن هنوز در دسترس هستند.

Google Analytics 4 چیست؟

Google Analytics 4 نسل بعدی Google Analytics است.

GA4 جایگزین UA می‌شود و برای آینده اندازه‌گیری مطابق با GDPR طراحی شده است.

در اینجا فقط چند تغییر قابل توجه وجود دارد:

 • به‌طور خودکار داده‌های وب‌سایت و برنامه را در دستگاه‌ها جمع‌آوری می‌کند تا تصویر واضح‌تری از سفر مشتری ارائه دهد.
 • از ردیابی مبتنی بر رویداد به جای داده‌های مبتنی بر جلسه استفاده می‌کند
 • شامل حریم خصوصی کنترل‌هایی مانند اندازه‌گیری بدون کوکی
 • قابلیت‌های پیش‌بینی را برای ارائه راهنمایی بدون مدل‌های پیچیده ارائه می‌کند

چرا Google این کار را انجام می دهد؟

در سال 2018، اروپا مقررات جدیدی را برای حفظ حریم خصوصی و امنیتی برای محافظت از شهروندان اروپایی در اروپا و در هر وب‌سایتی که آنها را مرور می‌کنند، راه‌اندازی کرد – صرف نظر از اینکه سایت در کجا میزبانی می‌شود.

در نتیجه این استانداردهای جدید و سختگیرانه داده، استفاده از پلتفرم UA در اروپا غیرقانونی شد، عمدتاً به دلیل اتکا به داده های کوکی شخص ثالث.

با در نظر گرفتن این موضوع، Google باید نحوه جمع‌آوری، ذخیره و انتقال داده‌های خود را تغییر دهد. GA4 از هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشینی برای پیاده‌سازی ردیابی پیچیده‌تر که به داده‌های کوکی وابسته نیست، استفاده می‌کند.

UA چه تفاوتی با GA4 دارد؟

Google Analytics 4 اساساً نحوه جمع‌آوری، ذخیره و ارائه داده‌ها را تغییر می‌دهد. یادگیری ماشینی تصویر واضح‌تری از مسیرهایی که بازدیدکنندگان برای رسیدن به یک تبدیل طی می‌کنند ارائه می‌دهد، آن را برای وب‌سایت‌های مراقبت‌های بهداشتی ایده‌آل می‌کند که اغلب دارای چندین نقطه تبدیل هستند.

علاوه بر این، GA4 فعالیت کاربر را در وب‌سایت‌ها، برنامه‌ها و دستگاه‌ها (به‌جای نقاط داده جداگانه) ردیابی می‌کند و به شما امکان می‌دهد الگوهای معنی‌داری را بدون صادر کردن چندین گزارش و تجزیه و تحلیل دستی چندین نقطه داده مشاهده کنید.

یکی از مهم ترین ویژگی های GA4 ردیابی خودکار رویداد آن است.

با UA، باید اهداف و رویدادها را به صورت دستی تنظیم کنید. با GA4، داده‌های مربوط به تعاملات ارزشمند مانند پیمایش، کلیک‌ها، تعامل ویدیویی و موارد دیگر به‌طور خودکار جمع‌آوری می‌شوند. هنگامی که این اطلاعات به راحتی در دسترس باشد، کسب و کارها می توانند مسیرهایی را که بازدیدکنندگان برای رسیدن به یک تبدیل طی می کنند، ببینند و به آنها امکان می دهد سریعتر بهبودها را انجام دهند.

تبدیل داده‌های Google به بینش‌های بالینی و ادغام آن در فرآیندهای عملیاتی به برندهای خدمات بهداشتی کمک می‌کند با ارائه نتایج آزمایش و تشخیص سریع‌تر، توصیه‌های پیشگیرانه و درمان شخصی‌تر، و ارائه تصمیم‌گیری آگاهانه‌تر به بیماران، مراقبت از بیمار را بهبود بخشند.

مزایا و معایب آن چیست؟

GA4 با UA قبلی خود فاصله زیادی دارد. در حالی که این پلتفرم جدید چندین مزیت را ارائه می دهد، معایبی نیز دارد.

در اینجا برخی از مزایا و معایب Google Analytics 4 آورده شده است:

PRO: معیارهای پیش بینی کننده

GA4 به‌طور خودکار داده‌های شما را با استفاده از الگوریتم‌های یادگیری ماشینی در مجموعه داده‌های شما برای پیش‌بینی رفتار کاربر در آینده غنی می‌کند. با معیارهای پیش‌بینی‌کننده، می‌توانید تشخیص دهید کدام اقدامات به احتمال زیاد منجر به خرید یا تبدیل می‌شوند.

PRO: گزارش بین دستگاهی و بین پلتفرمی

مدل داده‌های مبتنی بر رویداد GA4 امکان گزارش‌دهی بین دستگاهی و بین پلتفرمی را فراهم می‌کند و به صاحبان سایت درک بهتری از رفتار مشتری می‌دهد.

PRO: ابزارهای گزارش و تجزیه و تحلیل

GA4 گزارش‌های از پیش ساخته شده ساده‌سازی شده را ارائه می‌کند و به بازاریابان اجازه می‌دهد تا روندها و بی‌نظمی‌های داده را به سرعت شناسایی کنند.

CON: داده‌های تاریخی از UA منتقل نمی‌شوند

GA4 از صاحبان سایت می‌خواهد یک ویژگی جدید ایجاد کنند، به این معنی که جمع‌آوری داده‌های شما دوباره شروع می‌شود. صاحبان سایت تشویق می شوند تا ویژگی های جدید GA4 خود را در اسرع وقت راه اندازی کنند تا شروع به جمع آوری داده های تاریخی کنند.

CON: ردیابی تبدیل‌های پیچیده نیاز به دانش فنی دارد

GA4 به‌طور خودکار داده‌های رویداد را جمع‌آوری می‌کند و ردیابی تبدیل‌های ساده (مانند کلیک‌های آگهی یا دانلود فایل) را آسان می‌کند. با این حال، ردیابی تبدیل‌های پیچیده‌تر مانند خرید می‌تواند برای افراد غیرمسلط به فناوری مشکل‌ساز باشد، زیرا به پیاده‌سازی دستی کد نیاز دارد.

این تغییر چه معنایی برای صنعت مراقبت های بهداشتی دارد؟

همانطور که خواندید، گوگل آنالیتیکس در حال تغییر چهره گسترده ای است که شامل ملاحظات قوی حفظ حریم خصوصی است، اما این تغییرات چه معنایی برای صنعت مراقبت های بهداشتی دارد؟

بیایید نگاهی بیندازیم:

ردیابی بین دستگاهی قلب GA4 است

UA نزدیک به نه سال سلطنت کرد (یک عملکرد چشمگیر برای هر بخش از فناوری)، اما با استفاده بیشتر کاربران از دستگاه های متعدد، این ابزار ردیابی وب سایت محور منسوخ شد.

مصرف کننده مراقبت های بهداشتی امروز انتظار تجربه های دیجیتالی بهینه را دارد، مهم نیست کجا و چگونه با برند شما تعامل دارند. برنامه‌های تلفن همراه داده‌های تجربه کاربر ارزشمندی را در خود نگه می‌دارند، و GA4 در نهایت تجزیه و تحلیل داده‌های برنامه و وب را در یک مکان ممکن می‌سازد.

به‌علاوه، اگر کاربران به حساب Google خود وارد شده‌اند، Google Signals (ابزاری که ردیابی و گزارش دهی بین دستگاهی را فعال می‌کند) می‌تواند کاربران را در دستگاه‌ها شناسایی و حذف کند. این ابزار داده های بیشتر و درک بهتری از نحوه تعامل کاربران با وب سایت شما در چندین دستگاه و جلسات ارائه می دهد.

به عنوان مثال، فرض کنید اکثر بیماران شما ترجیح می دهند از دسکتاپ برای پر کردن فرم های جدید بیمار قبل از قرار ملاقات استفاده کنند، اما از دستگاه های تلفن همراه برای برنامه ریزی قرار ملاقات استفاده کنند. تیم بازاریابی شما می‌تواند از این بینش‌ها برای توسعه استراتژی‌های ارتباطی مؤثرتر استفاده کند.

درک رفتارهای کاربر آنلاین مانند این ممکن است به بهبود رویه‌های فرآیند آفلاین نیز منجر شود که در نهایت کاهش می‌دهد زمان انتظار بیمار.

درک اولویت‌های دیجیتال، مانند موارد ذکر شده در بالا، می‌تواند به بهبود تجربه بیمار نیز تبدیل شود. طبق یک مطالعه 2020 Accenture، نیمی از مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی موافقند که یک تجربه دیجیتال منفی کل تجربه با ارائه دهنده را خراب می کند – و 39٪ معتقدند که یک تعامل دیجیتال مثبت تا حد زیادی بر تجربه کلی بیمار آنها تأثیر می گذارد.

کمپین های بازاریابی به راحتی قابل ردیابی هستند

Google Analytics 4 ردیابی بیماران را در همه پلتفرم‌های شما آسان‌تر می‌کند. GA4 به هر مرحله از سفر بیمار اعتبار بیشتری می دهد و به شما نسبت بازگشت سرمایه بهتری می دهد.

GA4 همچنین تنظیم این ردیابی متقابل دامنه را آسان می کند، برخلاف UA، که به یک سری تنظیمات ردیابی پیچیده و دستی نیاز دارد.

شاید هیجان‌انگیزترین چیز در مورد قابلیت‌های ردیابی کمپین GA4، تقسیم‌بندی قدرتمند مخاطبان آن باشد. بخش‌های هدفمندتر به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد تا کاربران را بر اساس تعاملات و زمان بین رویدادها به جای دسته‌های دستگاه یا پلت‌فرم‌ها گروه‌بندی کنند.

مشاهده در تعامل آنلاین بیمار

از آنجایی که کسب‌وکارهای مراقبت‌های بهداشتی بیشتر از برنامه‌های تلفن همراه برای بهبود تجربه بیمار با ابزارهایی مانند زمان‌بندی قرار ملاقات و پورتال‌های امن بیمار استفاده می‌کنند، اطلاعات ارزشمندی در مورد نحوه تعامل بیماران با آنها در دستگاه‌ها به دست می‌آورند.

درک مشارکت بیمار در پلتفرم‌ها و دستگاه‌ها (به عنوان مثال، چه کسی از برنامه تلفن همراه و وب‌سایت شما با هم استفاده می‌کند) به فرآیندهای تجاری مهم و استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال برای تجربیات مثبت بیمار حیاتی می‌دهد.

توانمندسازی بیماران

GA4 به حمایت از انتظارات رو به رشد مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی با داده های به موقع و دقیق. همچنین داده‌هایی را در اختیار متخصصان مراقبت‌های بهداشتی قرار می‌دهد که برای ادامه سرمایه‌گذاری در محصولات دیجیتالی که ارزش بیماران را ارائه می‌کنند، به آنها کمک می‌کند تا زندگی بهتر و سالم‌تری داشته باشند.

برای مثال، پورتال‌های آنلاین امن به کسب‌وکارهای مراقبت‌های بهداشتی اجازه می‌دهند تا کارهای آزمایشگاهی و سایر نتایج آزمایش‌های پزشکی را سریع‌تر به اشتراک بگذارند، که اضطراب بیمار را کاهش می‌دهد و در وقت کارکنان مراقبت‌های بهداشتی صرفه‌جویی می‌کند.

وقتی پزشکان، پزشکان و برنامه‌های بهداشتی بیماران را تشویق به استفاده از این منابع می‌کنند، می‌توانند داده‌های بهتر و دقیق‌تری را جمع‌آوری کنند که به ارائه خدمات بهتر به آنها کمک می‌کند.

چگونه با GA4 شروع کنیم

انتقال به فناوری جدید یا ارتقا یافته هرگز آسان نیست. Google Analytics 4 داده‌ها را بسیار متفاوت از UA می‌گیرد، بنابراین مواردی مانند برچسب‌گذاری، فیلدهای داده و رابط‌ها همگی نیاز به به‌روزرسانی دارند.

در اینجا چند مرحله سطح بالا وجود دارد که می توانید اکنون برای شروع آماده سازی برای انتقال به GA4 بردارید:

 • GA4 را در وب سایت خود نصب کنید
  Google همه کاربران را تشویق می کند که در اسرع وقت به GA4 بروید. هر چه زودتر Google Analytics 4 را اضافه کنید، داده‌های تاریخی بیشتری باید با آن کار کنید زیرا بلافاصله شروع به گرفتن داده می‌کند.

  نه تنها این، بلکه اجرای همزمان UA و GA4 به این معنی است که زمان بیشتری برای آشنایی با آن خواهید داشت. پلت فرم جدید و درک اینکه کدام معیارها به یکدیگر مرتبط هستند یا بر یکدیگر تأثیر می گذارند.

 • با نحوه عملکرد رویدادها آشنا شوید
  همانطور که قبلاً ذکر شد، GA4 از ردیابی مبتنی بر رویداد به‌جای داده‌های مبتنی بر جلسه استفاده می‌کند. این بدان معناست که در حالی که UA در اکثر گزارش‌ها کاربران مجموع را برجسته می‌کند (به عنوان «کاربران» نشان داده می‌شود)، GA4 روی کاربران فعال تمرکز می‌کند (همچنین به عنوان «کاربران» نشان داده می‌شود). اگرچه این اصطلاح برای هر دو یکسان است، روش محاسبه این معیار متفاوت است.

  GA4 کاربران را در همه پلتفرم‌ها به طور مؤثرتری شناسایی می‌کند، بنابراین معیار «کاربر» شما ممکن است در ابتدا کاهش یابد، زیرا داده‌های شما را فریب می‌دهد. با این حال، با GA4، تصویر دقیق تری از اینکه چه کسی از سایت شما بازدید می کند و چگونه در آن پیمایش می کند، دریافت خواهید کرد.

 • تکرار گزارش های UA مورد علاقه خود
  UA و GA4 ابزارهای تحلیلی کاملاً متفاوتی هستند که کاملاً مدل های داده جداگانه این بدان معناست که بین این دو انتقال خودکار وجود ندارد، بنابراین باید همه گزارش های مورد علاقه خود را دوباره ایجاد کنید با استفاده از برچسب های GA4 مبتنی بر رویداد.

  خبر خوب این است که GA4 چندین گزارش از پیش ساخته شده ارائه می دهد که به شما امکان می دهد داده های خود را به سرعت و بدون نیاز به تجزیه و تحلیل تنظیم زیادی همچنین می‌توانید گزارش‌های خود را بسازید یا گزارش‌های UA را برای ردیابی اطلاعات خاصی که برای اجرای کسب‌وکارتان نیاز دارید، بازسازی کنید.

 • ردیابی جستجوی سایت را تنظیم کنید
  اگر دارید یک نوار جستجو در وب سایت شما، GA4 قابلیت های اندازه گیری پیشرفته ای را ارائه می دهد. می‌توانید به‌طور خودکار تعاملات و محتوای سایت خود را ردیابی و اندازه‌گیری کنید—علاوه بر بازدیدهای استاندارد صفحه.

  تنظیم ردیابی جستجوی سایت GA4 همچنین می‌تواند مشکلات طرح‌بندی سایت و ایده‌های محتوای جدید را شناسایی کند، مانند محتوایی که کاربران شما واقعاً دنبال آن هستند. این می تواند استراتژی سئو و محتوای شما را مشخص کند و به شما کمک کند صفحه پرسش و پاسخ مفیدتری ایجاد کنید.

داده های بیشتر برابر است با فرصت های بیشتری برای بهبود تجربه کلی بیمار.

وقتی Google Analytics 4 در 1 ژوئیه 2023 جایگزین Universal Analytics می شود، به ردیابی داده های خود بین دو پلتفرم دسترسی نخواهید داشت (همه داده های UA تاریخی حذف خواهند شد). دانلود داده‌های UA تاریخی در برگه Google یا فایل CSV. بسیار مهم است.

Google همه کاربران را تشویق می‌کند به GA4 تبدیل شوند در اسرع وقت. GA4 نه تنها برای پشتیبانی از داده‌ها و نیازهای اندازه‌گیری امروز شما کاملاً مجهز است، بلکه برای آینده نیز آماده است.

بایدها و نبایدها

نصب را به تاخیر نیندازید

برای شروع جمع آوری داده ها، فوراً GA4 را نصب کنید. اکنون زمان مناسبی برای آشنایی با پلتفرم جدید و در عین حال داشتن UA برای بازگشت به آن است. با تمرین کافی، شروع به اتصال نقاط بین دو پلتفرم خواهید کرد و به شما امکان می‌دهد گزارش‌های مشابه ایجاد کنید و از داده‌های پیشرفته‌تر و دقیق‌تر استفاده کنید.

به‌علاوه، نصب GA4 اکنون به این معنی است که پس از تغییر در جولای آینده، تقریباً یک سال داده‌های تاریخی برای تجزیه و تحلیل خواهید داشت.

فراموش نکنید محصولات خود را دوباره وصل کنید

GA4 به طور خودکار به سایر محصولات Google متصل نمی شود.

وقتی آماده استفاده تمام وقت از GA4 هستید، آن را به سایر پلتفرم‌های Google خود (مانند Google Ads، کمپین‌های بازاریابی مجدد، نمایه‌های Google برای کسب‌وکار من و غیره) پیوند دهید تا از مشکلات ردیابی جلوگیری کنید. .

با انواع رویداد GA4 راحت باشید

Google Analytics 4 دارای چهار پیکربندی رویداد مجزا است. آشنایی با آنها، قراردادهای نامگذاری آنها و اینکه چگونه می توانند بر داده های شما تأثیر بگذارند بسیار مهم است. اگر این رویدادها را به درستی تنظیم نکنید یا از الزامات پیروی نکنید، داده‌های شما به درستی پر نمی‌شوند. انواع رویداد عبارتند از:

 • رویدادهایی که به صورت خودکار ردیابی می شوند
  GA4 به طور خودکار بازدید از صفحه، اولین بازدید، شروع جلسه و تعامل کاربر را ردیابی می کند. هیچ پیکربندی دستی لازم نیست.
 • رویدادهای اندازه‌گیری پیشرفته
  بعد از فعال شدن در بخش سرپرست GA4، اندازه‌گیری بهبودیافته به شما امکان می‌دهد اطلاعاتی درباره نحوه تعامل خودکار بیماران با محتوای شما جمع‌آوری کنید. نیازی به تغییر کد نیست.
 • رویدادهای توصیه شده
  رویدادهای توصیه شده صرفاً آنهایی هستند که توسط Google توصیه می شود و معمولاً به تجارت الکترونیک مربوط می شوند (به عنوان مثال، ثبت نام، ورود به سیستم، افزودن به سبد خرید، شروع تسویه حساب، افزودن پرداخت اطلاعات و غیره). آنها به طور خودکار فعال نمی شوند مگر اینکه به صورت دستی آنها را با استفاده از نام رویداد و پارامترهای مورد استفاده Google دقیق پیاده سازی کنید.
 • رویدادهای سفارشی
  رویدادهای سفارشی آنهایی هستند که در سه نوع رویداد اول قرار نمی گیرند. از این موارد زمانی استفاده می‌شود که یک کسب‌وکار می‌خواهد یک اقدام وب‌سایتی خاص را که توسط Google از پیش تعریف نشده است، ردیابی کند. رویدادهای سفارشی باید به صورت دستی در بخش مدیریت پیکربندی شوند.

درد کنید

با GA4، فضول بودن چیز خوبی است. آن را در وب سایت خود نصب کنید و اجازه دهید اجرا شود. وقتی چند هفته داده دارید، می‌توانید وارد شوید و با بی‌احتیاطی به اطراف بگردید تا ببینید چگونه داده‌ها را جمع‌آوری می‌کند. ببینید چه چیزی را دوست دارید، چه چیزی را دوست ندارید، و چگونه می توانید داده های مورد علاقه خود را از UA تکرار کنید.

هرچه قبل از 1 ژوئیه 2023 با GA4 بیشتر آشنا باشید، هنگام خداحافظی با UA وضعیت بهتری خواهید داشت.

نتیجه گیری 

Google Analytics 4 اینجاست و به زودی باید از آن استفاده کنید. با طرح‌بندی آن، نحوه جمع‌آوری داده‌ها و تغییراتی که باید برای ادامه ردیابی داده‌های مورد نیاز خود انجام دهید، آشنا شوید.

خبر خوب این است که می‌توانید با ردیابی داده‌های اولیه یا راه‌اندازی رویدادهای سفارشی، اتصال به Google Ads، و مهاجرت مخاطبان و اندازه‌گیری‌های تجارت الکترونیک، آن را ساده نگه دارید.

اگر به شریک بازاریابی نیاز دارید، می‌توانیم به آسان‌تر کردن انتقال کمک کنیم، اطمینان حاصل کنیم که به جمع‌آوری داده‌های مورد نیاز خود ادامه می‌دهید، و بینش خود را با داده های بهتر و دقیق تر برای کسب و کار مراقبت های بهداشتی خود افزایش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید