طبقه بندی تبلیغات

تبلیغات، تبلیغ ترویج محصولات و خدمات است هرچند را ه های مختلفی برای افزایش فروش محصول و خدمات است. تبلیغات با آگاه کردن مشتری از محصول و با تمرکز بر روی نیاز مشتری به خرید محصول عمل می کند. در سطح جهانی، تبلیغات به بخشی اساسی در دنیای شرکت ها تبدیل شده است. بنابراین، شرکت ها بخش عظیمی از درآمد خود را به بودجه تبلیغات اختصاص می دهند. تبلیغات همچنین برای ساختن یک نام تجاری از محصول انجام می شود که مسیری طولانی را برای فروش موثر در پی دارد.

انواع مختلفی از تبلیغات وجود دارد که توسط شرکت ها قابل استفاده است. بگذارید در مورد آنها به تفصیل بحث کنیم.

تبلیغات چاپی – از مدت ها پیش برای چاپ از رسانه های چاپی استفاده می شود. روزنامه ها و مجلات شیوه های تبلیغاتی کاملاً محبوب برای شرکت های مختلف در سراسر جهان هستند. شرکت ها همچنین با استفاده از رسانه چاپی می توانند محصولات خود را از طریق بروشور و آگهی تبلیغاتی ارتقا دهند.

روزنامه و مجلات فضای تبلیغاتی را می فروشند و هزینه آن به عوامل مختلفی بستگی دارد. مقدار فضا، صفحه انتشار و نوع کاغذ در هزینه تبلیغات موثر است. بنابراین یک آگهی در صفحه اول گران تر از صفحات داخلی است. به همین ترتیب، یک تبلیغ در کاغذ گلاسه گران تر از یک کاغذ با کیفیت متوسط ​​است.

تبلیغات رسانه های جمعی – این نوع تبلیغات در سراسر جهان بسیار پرطرفدار است که شامل تبلیغات تلویزیونی، رادیویی یا اینترنتی است. تبلیغات در تلویزیون مخاطب زیادی دارد و بسیار محبوب است. هزینه تبلیغات بستگی به طول و زمان نمایش تبلیغ دارد. به عنوان مثال، تبلیغات زمان های اصلی از تبلیغات معمولی پرهزینه تر است.

در بررسی رسانه های اجتماعی به نقش رسانه های اجتماعی مثل تلگرام، ایسنتاگرام، فیس بوک و … در ایجاد آگاهی در مشتری و برقراری فروش بیشتر را بررسی خواهیم کرد.

تبلیغات در فضای باز – تبلیغات در فضای باز از ابزارهای مختلفی برای جلب توجه مشتری استفاده می کند. بیلبوردها، کیوسک ها، رویدادها و نمایشگاه های تجاری راهی مؤثر برای انتقال پیام شرکت است. تابلوهای تبلیغاتی در سراسر شهر وجود دارند اما محتوا باید به گونه ای باشد که توجه مشتری را به خود جلب کند.

کیوسک ها بازار فروش آسان محصولات هستند و به عنوان یک منبع اطلاعاتی برای مردم نیز ارائه می شوند. برپایی رویدادهایی مانند نمایشگاه های تجاری و نمایشگاه هایی برای تبلیغ محصول یا خدمات به طریقی تبلیغ محصول را انجام می دهد. بنابراین، تبلیغات در فضای باز ابزاری برای تبلیغات موثر است.

تبلیغات نهان – این روشی بی نظیر برای تبلیغ است که در آن محصول یا پیام به صورت ظریف و نهان در یک فیلم یا سریال تلویزیونی گنجانده شده است. هیچ تبلیغ واقعی وجود ندارد، فقط ذکر محصول در فیلم است. به عنوان مثال، تام کروز در فیلم گزارش اقلیت از تلفن نوکیا استفاده کرد.

تبلیغات خدمات عمومی – همانطور که از عنوان خود پیداست، چنین تبلیغاتی عمومی است. مجموعه موارد مهمی از جمله ایدز، یکپارچگی سیاسی، حفظ انرژی، بیسوادی، فقر و غیره وجود دارد که همه آنها در مورد عموم مردم به آگاهی بیشتری احتیاج دارند. این نوع تبلیغات در دوران اخیر اهمیت بسیاری یافته و ابزاری مؤثر برای انتقال پیام است.

ما در شرکت دانش بنیان زیست رایان کیمیا با استفاده از روش های نوین تبلیغاتی، نگاه تخصصی و مشاوران برتر به ارائه خدمات تبلیغاتی موثر، با توجه به برند شما می پردازیم.

منبع:

1- Prachi Juneja,” Classification of Advertising”,  ManagementStudyGuide.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *