شما در حال مشاهده هستید فلسفه بیمار محور که یک سیستم سلامت را متحول می کند

فلسفه بیمار محور که یک سیستم سلامت را متحول می کند

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه
michael boblitz

مایکل بابلیتز، معاون برنامه ریزی و توسعه کسب و کار در مرکز پزشکی Gwinnett

هر از گاهی، من این فرصت را پیدا می کنم که با رهبران مراقبت های بهداشتی از دیدگاه های مختلف مصاحبه کنم. اخیراً، از صحبت کردن با دوست قدیمی‌ام مایکل بابلیتز در مورد نقش او در شکل‌دهی به برنامه بازاریابی استراتژیک مراقبت‌های بهداشتی سازمانش به دو روش کلی لذت بردم:

  1. فلسفه تمرکز بر چند چیز در یک زمان، و
  2. بهبود تجربه بیمار با مدل مراقبت بیمار محورتر.

مایکل بابلیتز معاون برنامه ریزی و توسعه کسب و کار برای سیستم بهداشتی گوینت است، مرکزی در حدود 30 مایلی شمال آتلانتا، جورجیا، با تقریباً 550 تخت و 800 میلیون دلار درآمد عملیاتی. به مکالمه ما در زیر گوش دهید و برای دیدن نکات کلیدی من به خواندن ادامه دهید.

اولویت بندی استراتژی بازاریابی مراقبت های بهداشتی

در مراحل اولیه برنامه ریزی استراتژی بازاریابی مراقبت های بهداشتی، تهیه لیستی از 20 مورد مختلف که می خواهید روی آنها تمرکز کنید آسان است، اما مایکل بابلیتز می گوید: “شما خیلی سریع متوجه می شوید که یک سازمان فقط پهنای باند زیادی دارد. عملیات روزانه را پوشش می دهد، که برای اکثر سیستم های بهداشتی کار بسیار زیادی است.”

پرتاب کردن بسیاری از ایده‌ها آسان است، اما عقب نشینی و تفکر در مورد اهداف بلندمدت یک سازمان مراقبت‌های بهداشتی و اینکه کدام مراحل واقعاً شما را به آنجا می‌رساند، نیاز به نظم و انضباط دارد.

Boblitz در طی سال‌ها برای چندین بیمارستان و سیستم بهداشتی کار کرده است. هنگامی که او برای اولین بار وارد یک سازمان جدید می شود، به این فکر می کند که در حدود 3-5 سال آینده چگونه به نظر می رسد. او می‌گوید: «سپس، من واقعاً سخت کار می‌کنم تا به اجماع اکثریت بین مدیریت و رهبری پزشکان در مورد اینکه این چشم‌انداز باید چگونه باشد، دست یابیم.»

این ممکن است به معنای جلب نظر مدیر عامل باشد، اما در Gwinnett، این شامل جمع آوری مدیران ارشد و رهبران پزشک در چیزی است که Boblitz آن را شورای برنامه ریزی می نامد. این شورا در مورد اولویت‌های کلی برای 3-5 سال آینده تصمیم می‌گیرد قبل از انتخاب اقداماتی که در سال آینده انجام دهد.

توسعه یک برنامه سالانه متمرکز

بیشتر استراتژی‌های بازاریابی مراقبت‌های بهداشتی سعی می‌کنند با بسیاری از چیزها به طور همزمان مقابله کنند و زمان و هزینه زیادی را بدون برنامه‌ریزی برای منافع بلندمدت یا بازگشت سرمایه هر تلاش بازاریابی صرف کنند.

وقتی فهمیدید می‌خواهید در درازمدت چه کاری انجام دهید—این زمانی است که می‌توانید روی اولویت‌های خود برای سال آینده تمرکز کنید. یک تیم مدیریتی با نمایندگی می‌تواند به محدود کردن اولویت‌ها و مصالحه در مورد اولویت‌ها در سال آینده در برنامه بازاریابی سالانه مراقبت‌های بهداشتی شما کمک کند.

Boblitz به من مثال خوبی از چگونگی این سازش داد: “بیایید بدانیم که ما می‌خواهیم کارهای زیادی در طی 3 یا 5 سال آینده انجام دهیم—اما سال آینده باید آن را پیدا کنیم. راهی برای ملاقات در میانه و تمرکز بر روی این چند اولویت… پس بیایید بگوییم که امسال توجه زیادی به سرطان شناسی نداریم. سال آینده، ما فقط مطمئن خواهیم شد که در بالای لیست قرار دارد.»

مراقبت بیمار محور نیازهای بیمار را در اولویت قرار می دهد

بنابراین موفق‌ترین ابتکاراتی که گوینت در برنامه‌های بازاریابی مراقبت‌های بهداشتی خودش مطرح کرده است، چیست؟ کسانی که روی بیمار تمرکز داشتند، در درجه اول تجربه می کنند.

Female patient sitting on hospital bed while female doctor gives comforting gestureیکی از مهم ترین گفتگوهایی که امروزه در حوزه مراقبت های بهداشتی در حال انجام است، مربوط به مصرف گرایی است. – این ایده که بیماران انتظار دارند مراقبت زیاد باشد بیشتر بیمار محور هستند، مانند خدمات مشتری، زیرا گزینه های بیشتری نسبت به قبل دارند.

یکی از چیزهایی که بابلیتز برای اولین بار به گوینت آمد شوکه کرد این بود که او این جمله را شنیده بود: “بخش اورژانس ما درب ورودی ماست.” در حالی که گوینت دارای دپارتمان های تثبیت شده تروما و اورژانس است، بابلیتز متوجه شد که این رویکرد بازار انتخابی را کاملاً حذف می کند.

در اینجا بود که او به ایده یک شبکه سرپایی مصرف کننده گرا رسید. بابلیتز می‌گوید: «ما مجبور بودیم از رویکرد تاریخی ارائه مراقبت‌های بهداشتی، همانطور که ارائه‌دهندگان می‌خواهند آن را ارائه دهند، به درک رفتارهای مصرف‌کننده و ارائه دارو به روشی که مصرف‌کنندگان می‌خواهند، تغییر دهیم. “کلید این است که مطمئن شویم همزمان کیفیت را مختل نمی کنیم.”

چگونه گوینت تجربه بیمار را تغییر می دهد

Boblitz یک مثال عالی به من داد که چگونه یک برنامه بازاریابی بیمار محور می تواند تجربه بیمار را در اولویت قرار دهد. گوینت مدتی بود که روی تعدادی از خطوط خدماتی از جمله جراحی ستون فقرات و مراقبت از ستون فقرات کار می کرد، اما به نظر می رسید که آنها در هر گوشه ای با جراحان ستون فقرات رقابت می کردند.

بوبلیتز می‌گوید: «هنگامی که شروع به صحبت با این پزشکان کردم و شروع به درک تجربیات مصرف‌کنندگان کردم، متوجه شدم که در حالی که فرصت‌ها و قابلیت‌های جراحی زیادی وجود دارد، مسیر واقعاً فقط فردی است که ظاهر می‌شود، زیرا آنها کمر درد.”

بیماران لزوماً خواهان جراحی نبودند، یا حداقل امیدوار بودند که به آن نیاز نداشته باشند. چیزی که آنها می خواستند کسی بود که آنها را از طریق برنامه مراقبت مناسب راهنمایی کند. آنها همچنین خواهان دسترسی فوری به مراقبت بودند. مرکز جدید کمردرد در Gwinnett به بیماران امکان دسترسی 24 ساعته به برنامه ریزی قرار ملاقات، همراه با یک برنامه مراقبتی سفارشی را می دهد که ممکن است شامل فیزیوتراپی یا ویزیت پزشک متخصص پا به جای مراجعه خودکار به جراحی باشد.

بابلیتز می‌گوید: «ما هنوز یک متخصص فوق‌العاده ترومای پزشکی اورژانسی هستیم، اما ما این نقاط دسترسی راحت را در سراسر جامعه داریم که مردم شروع به دوست داشتن آن‌ها کرده‌اند.»

نکته شماره یک من از گفتگوی ما: مراقبت های بهداشتی بدون توجه به هر چیزی در حال تغییر است—فقط به این بستگی دارد که آیا شما پیشگیر یا واکنشی

هستید.

دیدگاهتان را بنویسید