شما در حال مشاهده هستید لحظه گوتنبرگ در بازاریابی: راهنمای سریع شما برای سلامت آیفون

لحظه گوتنبرگ در بازاریابی: راهنمای سریع شما برای سلامت آیفون

 • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 2 دقیقه
 • نویسنده پست:
 • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
 • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

Star Trek Tricorderچه کسی به داستان کلاسیک دکتر لئونارد مک کوی نیاز دارد ) تری‌کورد پزشکی وقتی سلامت آیفون از قبل در جیبتان است؟ (به هر حال برخی از آنها.) تنظیمات مختلفی از Tricorder در برنامه تلویزیونی Star Trek وجود دارد. طبق استانداردهای امروزی، دستگاه‌ها حجیم بودند، اما فعال می‌کردند:

 • تشخیص فوری بیماری/بیماری
 • ردیابی معیارهای عمومی/علائم حیاتی
 • بررسی سلامت جاری
 • خلاصه وضعیت سلامت

از سوی دیگر، تلفن هوشمند فراگیر امروزی – از جمله آیفون – شکلی آشنا، راحت و فشرده‌تر دارد. و علم تلویزیون تخیلی در حال تبدیل شدن به یک واقعیت سلامت آیفون با سرعت بالا است. و علم پزشکی دیجیتال فشرده و جمع و جور در حال تغییر در ارائه خدمات بهداشتی و بازاریابی پزشکی است.

دکتر اریک توپول و آینده دیجیتال مراقبت های بهداشتی…

یکی از متفکران مبتکر پزشکی، دکتر اریک جی. توپول، به خوبی با آینده مراقبت های بهداشتی در کتاب اخیر خود، بیمار اکنون شما را خواهد دید: آینده پزشکی در دستان شماست، او می نویسد:

“ما در آستانه یک انقلاب پزشکی با دستگاه های کوچک موبایل هستیم” و در این تحول، گوشی های هوشمند نقشی فراتر از یک مجرای غیرفعال خواهند داشت. سفر به دکتر تقریباً تضمینی برای بدبختی

است

«از ماه‌ها قبل یک قرار ملاقات خواهید گرفت. احتمالاً چندین ساعت منتظر خواهید بود تا بشنوید که «پزشک اکنون شما را می‌بیند – اما فقط برای پانزده دقیقه!» سپس حتی بیشتر برای آزمایش‌های آزمایشگاهی منتظر خواهید بود، نتایجی که احتمالاً هرگز نخواهید دید… صورتحساب نجومی خواهد بود.

«اما پزشکی نباید اینطور باشد. در عوض، می‌توانید از تلفن هوشمند خود برای دریافت نتایج آزمایش سریع از یک قطره خون، نظارت بر علائم حیاتی خود در روز و شب و استفاده از یک الگوریتم هوشمند مصنوعی برای دریافت تشخیص بدون نیاز به مراجعه به پزشک استفاده کنید، همه اینها در کسری کوچک از هزینه تحمیل شده توسط سیستم مراقبت های بهداشتی مدرن ما.”

اختراعات اپل و سلامت آیفون…

به سمت “دکتر گوگل” حرکت کنید. ثبت اختراعات اپل در دستگاه بهداشتی از «نگاه کردن علائم بیمار» به یک دستگاه تشخیصی و نظارتی مستقل و چند منظوره برای ارائه دهندگان و بیماران در حال حرکت است.

iPhone Health Medicalized Smartphone infographic یک پتنت اخیر اپل – یکی از بسیاری از موارد زیر چتر سلامت و تندرستی – یک تلفن هوشمند/iPh پزشکی را پیش بینی می کند یکی که عملکردها و قابلیت های Tricorder را بازنگری می کند. در میان عملکردهای پردازنده، دستگاه “آینده” قابلیت های امروزی را در بر می گیرد. لیست عملیاتی شامل:

است

 • معاینه فیزیکی سلفی من
 • سوابق، آزمایشگاه‌ها، اسکن‌ها، یادداشت‌های آفیس من
 • تماس با پزشک Uber
 • هزینه های من چقدر خواهد بود؟
 • سونوگرافی قسمت بدن من

بسیاری از سنسورها، قابلیت‌های نظارت و اندازه‌گیری، از علائم حیاتی اولیه گرفته تا قرائت‌های پیچیده الکتروکاردیوگرام (ECG) سیستم را تغذیه می‌کنند. (فناوری مرتبط مانند Apple Watch، Fitbit و سایر دستگاه‌ها احتمالاً متصل می‌شوند.)

لحظه گوتنبرگ بازاریابی بیمارستان و مراقبت های بهداشتی…

بازاریابی مراقبت های بهداشتی آینده برای پزشکان و ارائه دهندگان می تواند به راحتی از دستگاه به عنوان یک اتصال مستقیم به بیمار و از بیمار استفاده کند. از بسیاری جهات، بازاریابی دیجیتال در این مسیر حرکت کرده است – ارائه اطلاعات محلی که برای نیازهای فوری بیمار کلید خورده است.

“بخشی از تغییر توسط آنچه توپول “لحظه گوتنبرگ” پزشکی می‌نامد، ایجاد می‌شود. همانطور که چاپخانه یادگیری را از دست یک طبقه روحانی خارج کرد، اینترنت موبایل نیز همین کار را برای پزشکی انجام می‌دهد. ما کنترل بی سابقه ای بر مراقبت های بهداشتی خود داریم. با در دست داشتن گوشی‌های هوشمند، ما دیگر وابسته به یک سیستم غیرشخصی و پدرانه نیستیم که در آن «پزشک بهتر می‌داند».

بسیاری از این دیدگاه ممکنی از آینده است. بسیاری از آن وجود دارد، بسیاری از آن محتمل به نظر می رسند، و بسیاری از آن هنوز ساخته نشده اند. مفهوم سلامت آیفون، هر طور که تعریف شود، حداقل به اندازه تری‌کورد پزشکی Star Trek قابل باور است.

شکی نیست که دستگاه فشرده و مجهز به اینترنت که اکثر ما از قبل در دسترس داریم پتانسیل بسیار خوبی دارد — سلامت آیفون. ما آن را iPhone می نامیم، و جالب است که هنوز یک تلفن است… در صورتی که بخواهید با پزشک خود تماس بگیرید.

-0-

Eric J. Topol، MD استاد پزشکی نوآورانه و مدیر مؤسسه علوم ترجمه اسکریپس در لا جولا، کالیفرنیا.

دیدگاهتان را بنویسید