شما در حال مشاهده هستید مدیریت بخش رسانه های اجتماعی برنامه بازاریابی شما

مدیریت بخش رسانه های اجتماعی برنامه بازاریابی شما

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

Computer displaying social media marketing strategy[اقساط مجموعه مدیریت انجمن] اجرای موفقیت آمیز رسانه های اجتماعی مسئولیت – و اعتبار – مدیر جامعه شما است. هر موقعیت بازاریابی مراقبت های بهداشتی نیاز به یک برنامه سفارشی دارد که هنرمندانه هر یک از استراتژی ها و تاکتیک ها را با هم ترکیب می کند. هیچ لیست یکسانی از مراحل نحوه انجام وجود ندارد.

دستیابی موفقیت آمیز به اهداف و مقاصد در بازاریابی به طور کلی، یا رسانه های اجتماعی به طور خاص، بخشی از چالش خلاقانه است. گفته می‌شود، هر مدیر جامعه برای رسانه‌های اجتماعی دارای اصول محکمی است که برای رشد کسب‌وکار کاربرد دارد. اگر این یک شروع تمیز و تازه است، یا اگر این یک تنظیم عملکرد است، در اینجا برخی از دستورالعمل های مهم وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

با «گوش دادن اجتماعی» شروع کنید. مؤلفه اصلی رسانه‌های اجتماعی در مورد شما یا علایق شما نیست، بلکه به مخاطبان شما مربوط می‌شود. این سؤالات، مشکلات و علایق آنهاست که مکالمه اجتماعی را هدایت می کند. همانطور که در گذشته به اشتراک گذاشتیم، “گوش دادن ابتدا دستور کار را شکل می دهد و آنچه که به تعامل اجتماعی دامن می زند.”

تصویر فعلی را با دقت بررسی کنید. با توجه به اینکه در ذهن مخاطب کجا هستید، چه بسترها و فعالیت‌های اجتماعی در حال حاضر در حال انجام هستند، و چه نقاط قوت و ضعفی در عملکرد و رقابت شما وجود دارد، یک ارزیابی کتبی از چشم‌انداز فعلی انجام دهید.

فرور یا غرق نشوید. شبکه های اجتماعی تازگی ندارند. این یک هدف تجاری جدی دارد. مشکل اینجاست که گزینه ها قابل توجه است. ده‌ها (و ده‌ها) پلت‌فرم و رویکرد SM وجود دارد، و اکثر بیمارستان‌ها و ارائه‌دهندگان توانایی پرداخت (یا نیاز به) بازی در هر بازی را ندارند. تعیین کنید چه زمانی و کجا یک شبکه اجتماعی مناسب وجود دارد و برای بازپرداخت بهینه اولویت بندی کنید.


RELATED: تسلط بر رسانه های اجتماعی برای بازاریابی مراقبت های بهداشتی خود


اهداف کسب‌وکار خود را تعریف کنید. رسانه‌های اجتماعی یک عنصر مهم – یکی از بسیاری – برای یک برنامه بازاریابی هستند. مکان مناسب و نحوه کار با سایر عناصر بازاریابی را مشخص کنید. اهداف اولیه و ثانویه را مشخص کنید.

اهداف را با اهداف کلیدی کسب و کار هماهنگ کنید. ارزش استراتژی رسانه های اجتماعی در کمک به دستیابی به شاخص های کلیدی عملکرد (KPI) است. رهبران کسب و کار، روسا و مدیران ارزش اهدافی را که به موفقیت کسب و کار کمک می کنند، درک می کنند. اهداف را با عباراتی مشخص، قابل اندازه گیری، واقع بینانه و به موقع تعریف کنید (SMART). از معیارهای قابل سنجش و ردیابی استفاده کنید. پیشرفت را به طور منظم اندازه گیری و گزارش دهید.

مخاطبان خود را عمیقاً درک کنید. موفقیت رسانه‌های اجتماعی ارتباط تنگاتنگی با درک و ارائه نیازها و/یا خواسته‌های مخاطبان دارد. محتوا و عناصری که منتشر می‌کنید خاطره‌انگیز، قانع‌کننده و مرتبط با حل مشکلات آن‌ها، ارائه مقالات قابل اشتراک‌گذاری یا پاسخ به سؤالات خواهد بود. به آنچه که آنها در اینترنت بحث می کنند یا می پرسند گوش دهید. این مربوط به آنهاست.

نقاط اصلی ارتباط اجتماعی بین خود و مخاطبانتان را شناسایی کنید. نمی‌توانید به همه یا همه جا دسترسی داشته باشید، بنابراین روی جایی تمرکز کنید که بیشترین مخاطبان را به دست خواهید آورد. شانس این است که آنها جزو پلتفرم های رسانه های اجتماعی محبوب هستند. اگرچه تعداد بازدیدکنندگان ماهانه خیره کننده است، اما هر یک از این پلتفرم ها از نظر جمعیت شناسی کاربر، نحوه عملکرد آن و مواردی که ممکن است برای بازاریابی مراقبت های بهداشتی مفید باشد یا نباشد، متفاوت است.

فیس بوک (2,000,000,000 بازدید کننده ماهانه)؛ سایت شبکه اجتماعی رایگان که در آن کاربران ثبت نام شده پروفایل های شخصی، عکس ها/فیلم ها، پیام های کوتاه و فعالیت ها را به طور عمده در میان دوستان، خانواده و همکاران تبادل می کنند.

YouTube (1,000,000,000)؛ یک پلت فرم به اشتراک گذاری ویدیو و موتور جستجو که در آن کاربران می توانند ویدیوهای ارسال شده را تقریباً در هر موضوعی پست کنند یا به آنها دسترسی داشته باشند. YouTube متعلق به گوگل است و دومین موتور جستجوی بزرگ است.

اینستاگرام (700,000,000)؛ یک شبکه اشتراک گذاری عکس رایگان که در آن کاربران می توانند عکس ها و فیلم های مختصر را ویرایش و آپلود کنند. اینستاگرام متعلق به فیسبوک است.

تویتر (328,000,000)؛ یک سرویس میکروبلاگینگ رایگان که پخش پست های کوتاه 140 کاراکتری را در بین کاربران ثبت نام شده تسهیل می کند.

Reddit (250,000,000)؛ یک وب‌سایت جمع‌آوری اخبار اجتماعی و گفتگو که در آن اعضای ثبت‌نام شده می‌توانند به محتوا، پست‌های متنی یا پیوندهای مستقیم اشاره و/یا تبلیغ کنند.

Tumblr (550,000,000)؛ یک فروم میکرو وبلاگ نویسی و اجتماعی با قابلیت جستجو برای بیان خلاقانه توسط کاربران تقریباً در هر موضوعی. خریداری شده توسط Yahoo!

LinkedIn (500,000,000)؛ یک شبکه آنلاین در درجه اول برای حرفه ای های کسب و کار. اطلاعات بیوگرافی و تجربه اغلب توسط صنعت یا حوزه مورد علاقه حرفه ای، مانند پزشکان و پزشکان، ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی، مدیریت بیمارستان یا مراقبت های بهداشتی یا بازاریابی، سازماندهی می شود.

سایر پلتفرم های رسانه های اجتماعی؛ ده‌ها سایت و برنامه کوچکتر و/یا تخصصی وجود دارد که کاربران می‌توانند اطلاعاتی را پیدا کنند، تبادل کنند یا بحث کنند. گاهی اوقات اینها با معیارهای کاربر (مثلاً فقط پزشکان) یا با یک موضوع گسترده یا خاص (مثلاً زندگی سالم یا بیماران سرطانی) تعریف می‌شوند.

وب‌سایت، وبلاگ و مقالات اختصاصی شما؛ بیمارستان‌ها، خدمات فردی، سیستم‌های بهداشتی یا پزشکان اغلب پلتفرم‌های خود را برای تعامل اجتماعی تسهیل می‌کنند.

فهرست های دایرکتوری خود را موجودی کنید. هر ارائه‌دهنده با ده‌ها صفحه فهرست آنلاین، سایت‌های بررسی و رتبه‌بندی پزشک، ارائه‌دهندگان بیمه، و فهرست‌های «یافتن یک پزشک» قابل جستجو فهرست شده است. به طور معمول، بیش از آنچه شما می دانید وجود دارد، و اغلب، داده ها گم یا نادرست هستند.

رقابت خود را درک کنید. از آنچه که رقیب انجام می دهد و چه کاری انجام نمی دهد آگاه باشید. نقاط قوت و ضعف را شناسایی کنید. و، به ویژه، به دنبال چیزهایی باشید که شما را منحصر به فرد و بهتر از رقابت در بازار متمایز می کند.

زمان و منابع را برای دستیابی به اهداف اختصاص دهید. شبکه های اجتماعی برای استفاده کم هزینه و آسان طراحی شده اند. اما دستیابی به اهداف جدی تجاری مستلزم تعهد جدی زمان، تلاش و بودجه است. منابع کافی را برای مطابقت با اهداف اختصاص دهید. (یا اهداف را تنظیم کنید تا در منابع موجود پیشرفت کنند.) تا زمانی که منابع و اهداف با هم هماهنگ نباشند، شروع نکنید.

یک استراتژی رسانه اجتماعی که نتایج قابل اندازه گیری تولید می کند…

با توجه به محبوبیت بسیار زیاد فیس بوک و دیگران، رسانه های اجتماعی اکنون بخشی از بافت دیجیتال جامعه هستند. جای تعجب نیست که پلتفرم‌ها ظاهر می‌شوند، بیرون می‌آیند، تغییر می‌کنند، با دیگران تغییر شکل می‌دهند یا توسط رقبا جذب می‌شوند. به طور خلاصه، این یک منظره سیال است که نیاز به نظارت و تنظیمات دارد. برنامه خوبی داشته باشید، اما انعطاف پذیر و آماده تغییر باشید.


مرجع مرتبط: برای اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع بخوانید: 10 فرمان برای موفقیت در هنر رسانه های اجتماعی. و مقالات اضافی را در این مجموعه آموزش مداوم تماشا کنید.


دیدگاهتان را بنویسید