تبلیغات عمومی در حوزه پزشکی و دارویی

امروز در رسانه های مختلف شاید انواعی از ویدئوهای تبلیغاتی با هدف شناساندن خدمات سلامت، پزشکی و دارویی هستیم. اغلب این گونه تبلیغات هویت بصری برند خود را نمایان می کنند. در این جا به بررسی مختصر اینگونه تبلیغات و تاثیر آن بروی مخاطبین می پردازیم.

این نوع از تبلیغات بدنبال ادغام تبلیغات با رسانه های غیر تبلیغاتی است. این اقدام اغلب در برنامه های تلویزیونی یا فیلم ها یافت می شود. برای مثال، بیلبوردهای محصولات یا خود محصول می توانند در یک فیلم برداری طولانی مدت نشان داده شوند. یا شخصیتی در فیلم می تواند نام برند را چندین بار به زبان بیاورد. در مواردی، کارگردان می تواند این محصول را به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از فیلم معرفی کند. به عنوان مثال، نشان دادن برند خاص دستمال های آرایشی بهداشتی و …

این تاکتیک ها به نظر بسیار موثر می رسد ولی پول زیادی را هم طلب می کند. این در حالی است که فقط نام های تجاری تاسیس شده می توانند از این نوع تبلیغات استفاده می کنند. با این وجود، برای برندهای سطح متوسط راه های دیگری وجود دارد که از طریق آن می توانند محصول یا خدمات خود را تبلیغ کنند.

شاید تبلیغات در یک وب سایت نیازمندی یا سفارش آگهی در روزنامه های محلی در این مورد کمک کننده باشد. شما می توانید نام تجاری خود را کاملا ظریف در آنجا ذکر کنید. در اینترنت نیز تبلیغات پنهان در مورد خدمات عمومی سلامت بازار گرمی دارد.

می توانید در مورد محصول وبلاگ یا صفحه رسانه اجتماعی برای مثال اینستاگرام ایجاد کنید یا از یک شرکت شناخته شده درخواست تبلیغات برای محصول یا خدمات خود داشته باشید. شرکت زیست رایان کیمیا با بکارگیری نیروی متخصص مارکتینگ و بازاریابی، می تواند راهکارهای عملی برای افزایش دیده شدن برند شما را ارائه دهد.

تبلیغات سلامت عمومی توسط شرکت ها یا سازمان ها در جهت افزایش منافع از ارائه خدمات یا فروش بیشتر انجام می شود.

تبلیغات خدمات عمومی به گسترش آگاهی در مورد مسائل مربوط به منافع عمومی سلامت در حوزه پزشکی یا دارویی منجر می شود. چنین تبلیغاتی ممکن است دیدگاه سیاسی، فلسفی یا مفاهیم فرهنگی یا مذهبی را نقل کنند. چنین تبلیغات بشردوستانه ای در رادیو و تلویزیون برای همه ما آشناست یا شاید هر از گاهی در روزنامه ها و مجلات نیز آنها را مدنظر قرار داده باشیم. تبلیغات خدمات عمومی می تواند از مسائل عامیانه ای مثل سیگار، چاقی، افسردگی صحبت کند یا حتی مسائلی مربوط به مشکلات جنسی، ایدز، سرطان، خشونت خانگی و حقوق فردی سلامت و … که حیطه های خاص تری از زندگی افراد هستند.

در سراسر جهان، چنین تبلیغاتی در حال حاضر به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. 2 نکته بسیار اساسی در مورد تبلیغات خدمات عمومی اینست که:

باید دارای پیام کوتاه و صریح باشد.

تبلیغات باید با توجه به مخاطبان مورد نظر انجام شود.

همانطور که این تبلیغات در مورد خرید یک محصول نیست بلکه به دنبال تغییر نگرش کلی است، این نوع تبلیغات باید کاملا واضح باشد و پیام آن باید مردم را به برداشتن قدم و حرکت ترغیب کند. اگر تغییری در ذهنیت مردم رخ ندهد، پس این پیام رسالت خود را به درستی انجام نداده است. به همین دلیل تبلیغات خدمات عمومی اغلب حاوی بار دراماتیک و بسیار معناگراست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *