مقدمه ای بر مدیریت تبلیغات

تبلیغات در معنای ساده معرفی و هنر فروش محصول تعریف می شود. مدیریت تبلیغات یعنی روندی ابتکاری و پیچیده که از رسانه های مختلف در جهت فروش محصول یا خدمات استفاده می کند. اغلب اوقات این روند از تحقیقات بازار شروع می شود و از طریق کمپین های رسانه ای منجر به افزایش در منافع شرکت یا فرد تبلیغ کننده خواهد شد. بدون داشتن روندی موثر در مدیریت تبلیغات، کمپین های رسانه ای آنقدرها جوابگو نخواهند بود و کل روند بازاریابی محصول یا خدمت دچار مشکل می شود. بنابراین، شرکت هایی که باور به طراحی تخصصی روند تلیغاتی خود دارند همیشه یک قدم جلوتر از بقیه افراد موجود در یک بازار به پیش خواهند رفت.

شرکت زیست رایان کیمیا با نگاه تخصصی به حوزه های پزشکی و دارویی، همراه و مشاور شما در تبیین و اجرای روند تبلیغاتی شما خواهد بود.

همانطور که در بالا گفته شد، مدیریت تبلیغات از فاز تحقیقات بازار شروع می شود. در این مرحله، از داده های جمع آوری شده برای تشخیص اینکه کدام نوع از تبلیغات و با چه شکلی بیشترین تاثیر را خواهند داشت، استفاده می شود. البته یکی دو دهه گذشته تنها تبلیغات چاپی و تلویزیونی برای معرفی برند ها و محصولات صورت می گرفت، اما حالا این روزها تاثیر دنیای تبلیغات دیجیتالی، رسانه های اجتماعی و … از طریق اینترنت و موبایل پر رنگ تر شده است. قبل از معرفی عمومی محصول یا خدمات اولین قدم برای هر شرکت، تعیین استراتژی و مستند سازی نحوه مدیریت تبلیغات است.

بزرگترین کمکی که تحقیقات بازار خواهد کرد، شناسایی بخش هایی از بازار هدف هر تجارت است که می توان به عنوان بخش های دست نخورده مورد هدف رسانه ای جهت ترغیب به استفاده از محصول کرد. دانستن علت انتخاب بخش خاصی از کل جمعیت به عنوان مشتریان هدف با انجام موفق تحقیقات بازار اولیه امکان پذیر است.

پس از شناسایی بخش های مشتری و تصمیم گیری راجع به رسانه انتخابی برای معرفی محصول، مدیریت تبلیغات بروی ایجاد جزئیات برنامه تبلیغاتی شما تمرکز خواهد کرد. یکی از نقاط قوت شرکت زیست رایان بهره گیری از مشاوران ارشد کسب و کار و منتورهای برگزیده ای است که در طی جلسات مشاوره، مسیر و جهت تبلیغات را در کنار نظرات خودتان طرح ریزی می کنند. هر رسانه ای ویژگی های خاص خود را دارد. مدیریت تبلیغات مشخص می کند که برای مثال، در کمپین های رسانه های اجتماعی از چه جملات و طرح هایی استفاده شود یا مثلا در صورت ایجاد کمپین های تلویزیونی و ویدئویی چگونه و با چه داستانی باید برند شما معرفی شود.

تبليغات چاپي از قديمي ترين مدلهاي تبليغات به شمار مي روند

در بیشتر موارد برای نتیجه گیری و تاثیر بهتر تبلیغات بروی مشتری، از چندین روش تبلیغاتی بصورت همزمان استفاده می شود. اما مهمترین بخش مدیریت تبلیغات این است که همه کانال های معرفی محصول با چیدمان اولیه استراتژی و مستند سازی اولیه طرح و برنامه تبلیغات، تطبیق داشته باشد. نکته مخاطره آمیز این است که در دو یا چند کانال، نحوه ها و طرح های مختلفی برای معرفی در نظر گرفته شود. در این موارد نه تنها هویت برند را متزلزل کرده ایم بلکه بشدت اثر تبلیغات بروی مشتریان کاهش خواهد یافت.

نقش افرادی که طراحی تبلیغات را برای شما انجام می دهند بسیار اساسی است. تنها افراد متخصص در هر زمینه که با مشتریان نهایی شما دم خور هستند و آنها را می شناسند می توانند معنای واقعی برند شما را نمایان کنند. طراحی کمپین های تبلیغاتی اصلا کار ساده ای نیست. چرا که شما باید از داده های تحقیقات بازار، برای بیرون کشیدن نحوه رفتار مشتریان نسبت به خودتان آگاهی یابید.

جالب این است که بدانید در شرکت، ما برای طرح ریزی تبلیغات هر برند جلسات متعدد بارش فکری را برگزار می کنیم که در آن تنها بر اساس تحقیقات بازار اولیه، سناریوهای مختلف معرفی شما گمانه زنه و تثبیت می شوند. برای اجرای یک کمپین موفق بازاریابی به خلاقیت و انگیزه زیادی نیاز است. ساختن تصویر بزرگ از نقشه و راهبرد تبلیغاتی برای هر شرکت می تواند حضور یک برند یا خدمات را در طول زمان به ثبات برساند و کمک کند تا به مشتریان هدف با در آمدی خوب نایل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *