شما در حال مشاهده هستید مراقب وب‌سایت‌های زامبی و تقلب دیجیتال ریپوف باشید

مراقب وب‌سایت‌های زامبی و تقلب دیجیتال ریپوف باشید

 • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 1 دقیقه
 • نویسنده پست:
 • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
 • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

جذب بیماران جدید کار سختی است. و درست زمانی که فکر می‌کردید فقط باید نگران باج‌افزار، کلاهبرداری‌های فیشینگ، موسسات خیریه ساختگی و ایمیل ناامیدانه یک شاهزاده نیجریه‌ای باشید… یک کلاهبرداری تبلیغاتی بزرگ به وجود می‌آید. «وب‌سایت‌های زامبی» یک کلاهبرداری دیجیتالی سریع است که جیب برخی از بزرگترین برندهای کشور را به خود اختصاص داده است. Hershey’s، Johnson & Johnson، Ford و MGM از جمله نام‌های آشنا هستند.

گزارش تحقیقی اخیر BuzzFeed Newsحمله به وب‌سایت‌های زامبی—پیش‌زمینه پیچیده و دلیل نگرانی را ارائه می‌کند. اگرچه هیچ خطر فوری برای تبلیغ کنندگان (خارج از غول های برند) وجود ندارد، اما همه چیز در دنیای کامپیوتر به سرعت پیش می رود. فقط آگاهی و هوشیاری منطقی به نظر می رسد. با خواندن از خط بالا، باید بدانید:

 • آگاه باشید، اما هنوز نگران نباشید. فقط تبلیغ‌کنندگان برند غول‌پیکر قربانی اصلی هستند.
 • خرید تبلیغاتی برنامه‌ای خطر دارد. تقلب در تبلیغات کلیک/نمایش از خریدهای تبلیغاتی گسترده که از طریق برنامه‌های رایانه‌ای منشا گرفته‌اند، استفاده می‌کند.
 • تبلیغ‌کنندگان معمولی محافظ‌هایی دارند. حساب‌های غیربرنامه‌ای را می‌توان محافظت کرد.
 • این کلاهبرداری زامبی در سطح تبلیغ‌کننده «معمولی» کار نمی‌کند. آگاه باشید.

در اینجا آمده است که چگونه کلاهبرداری دیجیتال “زامبی” به تبلیغ کنندگان آسیب می رساند…

اصطلاح «وب‌سایت زامبی» بخشی از فرآیند پیچیده و کلاهبردار را نشان می‌دهد. این طرح بسیار پیچیده است، اما در اینجا یک قیاس سریع وجود دارد.

بیش از یک طرح فیلم متضمن برداشتن چند سنت از صدها یا هزاران حساب است. همانطور که طرح می چرخد، به نظر می رسد که هیچ کس متوجه کسری از دست رفته یا اهمیتی نمی دهد. اما، قبل از پرده، همه اینها به میلیون ها نفر می رسد. در برخی موارد، «برش سالامی» یا «بریدن سکه» نامیده می شود. به نظر می رسد که کسب و کار کلاهبرداری زامبی چیزی مشابه است.

تبلیغ‌کنندگان واقعاً بزرگ – قربانیان نام تجاری بین‌المللی – تبلیغات خود را با استفاده از برنامه‌های کامپیوتری پیچیده خریداری می‌کنند. و برای برداشت‌ها یا کلیک‌هایی که توسط یا از افراد واقعی در بینندگان رخ می‌دهد، هزینه دریافت می‌شود.

اما، در این طرح، سایر برنامه‌های رایانه‌ای (شرور) تبلیغات را در یک سری از وب‌سایت‌های جعلی تغییر مسیر داده و نمایش می‌دهند، جایی که در واقع توسط افراد واقعی مشاهده یا کلیک نمی‌شوند – اما مبلغی از تبلیغ‌کننده دریافت می‌شود. برنامه نویسی خاص (همچنین شرورانه) باعث ایجاد بسیاری از نماها و هزینه های فرضی می شود. وقتی هیچ مشتری یا بیننده واقعی در سایت‌های خالی وجود نداشته باشد، تقلب دیجیتال است.

مراقب تبلیغ کنندگان نام تجاری بزرگ باشید…

در بیشتر موارد، خرید تبلیغات برنامه‌ای تبلیغات نام تجاری، تقلب تبلیغات کلیکی و نمایشی را تنظیم می‌کند. در خارج از برند بزرگ/خرید برنامه‌ای، تبلیغات آنلاین مشتری از اقدامات حفاظتی برخوردار است:

 • کمپین های مشتری “افراد واقعی” نظارت می شوند. «دست انسان» خریدهای واقعی آگهی را طراحی، هدایت و نظارت می کند.
 • مستثنی‌های محتوا مشخص می‌کنند که تبلیغات در کجا مناسب نیستند. تبلیغات از وب‌سایت‌های خاصی انصراف می‌دهد تا مثلاً در میان «تراژدی و درگیری»، «بازی‌ها» یا «محتوای که هنوز برچسب‌گذاری نشده است» ظاهر نشود.
 • کلیک‌های نامعتبر هزینه‌ای دریافت نمی‌کنند. در صورتی که تبلیغات در مکان نامناسبی ظاهر شود، هزینه‌ای برای «کلیک نامعتبر» دریافت نمی‌شود.

بهترین محافظت برای بیمارستان‌ها، تبلیغ‌کنندگان منطقه‌ای و محلی، آگاهی از خطر زامبی است. بدیهی است که نمایش تبلیغات شما در یک وب سایت فانتوم که در آن هیچ کلیکی یا مخاطب واقعی وجود ندارد، ارزشی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید