شما در حال مشاهده هستید مصاحبه با بازاریابی استراتژیک مراقبت های بهداشتی| بیمار باند

مصاحبه با بازاریابی استراتژیک مراقبت های بهداشتی| بیمار باند

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

زیست رایان Strategic Healthcare Marketing Interview

در نسخه 20 مارس 2020 بازاریابی استراتژیک مراقبت های بهداشتی، آلثیا فانگ با برنت واکر، معاون بازاریابی و تجزیه و تحلیل برای زیست رایان، برای مقاله اش، “ هزاره ها بیمار هستند: آنچه سازمان های مراقبت های بهداشتی باید درباره تغییر چشم انداز مراقبت های بهداشتی بدانند.”

همانطور که خانم فانگ در ابتدای مقاله خود اشاره کرد، گزارش شاخص سلامتی سپر آبی صلیب آبی نشان می‌دهد که یک سوم از هزاره‌ها – افرادی که بین سال‌های 1981 تا 1996 متولد شده‌اند – دارای وضعیت سلامتی هستند که امید به زندگی و کیفیت زندگی آنها را کاهش می‌دهد. . در مقایسه با نسل Xers در همان سن، افراد هزاره به طور قابل توجهی بروز چندین بیماری رایج از جمله دیابت نوع 2، کلسترول بالا، فشار خون بالا و افسردگی اساسی را دارند.

درک نسل هزاره و انگیزه رفتارهای سالم برای ارائه دهندگان خدمات بهداشتی ضروری است تا به این نسل کمک کنند و جدولی را برای سالها وفاداری بیماران تنظیم کنند.

در حالی که هزاره‌ها ویژگی‌های زیادی دارند، واکر خاطرنشان می‌کند که، “هزاره‌ها یک توده همگن بزرگ نیستند که در همان حال فکر کنند.” درمان همه آنها با رویکرد یکسان، “یک اندازه متناسب با همه” نتایجی کمتر از حد مطلوب ایجاد می کند. بخش‌بندی روان‌شناختی کلیدی برای شخصی‌سازی مشارکت و تجربه بیمار است تا نتایج بسیار بهتری را به همراه داشته باشد، چه مجموعه های پرداخت بالینی، بازاریابی یا بیمار.

تقسیم بندی روانشناختی

روان‌شناسی به نگرش‌ها، باورها، ارزش‌ها، سبک زندگی و شخصیت افراد مربوط می‌شود و هسته اصلی انگیزه‌ها، اولویت‌ها و ترجیحات ارتباطی آنهاست. بخش‌بندی روان‌شناختی افراد را بر اساس این ویژگی‌های مشترک گروه‌بندی می‌کند و با استفاده از کلمات، عبارات و اولویت‌های کانال خاص، شانس فرد را برای شخصی‌سازی تعامل مصرف‌کننده مراقبت‌های بهداشتی واقعاً افزایش می‌دهد.

زیست رایان پنج بخش روانشناختی را در میان مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی شناسایی کرده است:

  • خود دست یابی ها: افراد پیشگیرانه و سلامت گرا، اهداف شخصی تعیین می کنند و چالش رسیدن به آنها را دوست دارند. آنها روی سلامت و ظاهر خود سرمایه گذاری می کنند و به پزشکان و سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی به عنوان معتبرترین منابع اطلاعاتی برای حفظ سلامت آنها اعتماد می کنند.
  • جویندگان تعادل: همچنین فعالان و سلامت گرا، جویندگان تعادل مستقل هستند و به دنبال گزینه ها و انتخاب هایی برای مراقبت از خود هستند و موفقیت را برای خود تعریف می کنند. آنها کمتر به پزشکان به عنوان معتبرترین منبع اطلاعات سلامت نگاه می کنند، در عوض به دنبال اطلاعات آنلاین و در میان همتایان خود می گردند.
  • شعبده بازان اولویت دار: شعبده بازان اولویت دار با توجه به مسائل مربوط به سلامت شخصی، مطمئن خواهند شد که خانواده و عزیزانشان مراقبت های مورد نیاز خود را دریافت می کنند. آنها با مسئولیت های زیادی مشغول هستند و برای دیگران ارزش قائل هستند. وظیفه، تعهد و فداکاری ارزش های مهمی برای شعبده بازان اولویت هستند.
  • گیرندگان جهت: با توجه به سلامت خود واکنش نشان می دهند، اما استفاده کنندگان نسبتاً بالایی از سیستم مراقبت های بهداشتی دارند، راهنمای گیرندگان جهت راهنمایی به متخصصان مراقبت های بهداشتی مراجعه می کنند. دستورالعمل گیرندگان از پزشکان انتظار دارند که پاسخ ها را بدانند و دوست ندارند سوالات زیادی از آنها پرسیده شود. با این حال، آنها پیروان Direction نیستند – ممکن است توصیه های پزشک را در صورتی که به راحتی در برنامه روزانه خود گنجانده نشوند، رعایت نکنند.
  • استقامت‌کنندگان اراده‌ای: واکنش‌پذیرترین – و اغلب بی‌تفاوت‌ترین افراد در مورد سلامتی و تندرستی، افراد دارای اراده در «اینجا و اکنون» زندگی می‌کنند. آنها انتظار را دوست ندارند و خواهان رضایت فوری هستند. آنها لزوماً ناسالم نیستند، اما معمولاً اقدامات پیشگیرانه بهداشتی انجام نمی دهند.

هر بخش روانشناختی به استراتژی تعامل متفاوتی برای تأثیرگذاری بر تصمیمات و رفتارها نیاز دارد.

از میان توضیحات بالا، می‌توان نتیجه گرفت که بیشتر هزاره‌ها بر اساس کلیشه‌های آن نسل، در بخش Willful Endurer قرار می‌گیرند. برای روشن بودن، 40 درصد از هزاره‌ها در واقع، پایداری‌های اراده‌ای هستند، بنابراین بازنمایی قوی از آن بخش در میان این نسل وجود دارد. با این حال، این بدان معناست که 60 درصد از هزاره‌ها مانند افراد استقامتی اراده‌ای عمل نمی‌کنند، و ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی این خطر را دارد که اکثر بیماران هزاره را بر اساس کلیشه‌های نسلی درگیر کنند.

شباهت‌های هزاره‌ها

در حالی که تنوع نگرش‌ها و رفتارهای بهداشتی در میان بخش‌های روان‌شناختی در نسل هزاره وجود دارد، برخی شباهت‌های کلی وجود دارد که می‌تواند به ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی کمک کند تا نیازهای این مصرف‌کنندگان را به طور موثر برآورده کنند.

از آنجایی که هزاره ها به خدمات فوری در دنیای دیجیتال عادت دارند، جای تعجب نیست که این بیماران به جای اینکه منتظر یک قرار مراقبت اولیه باشند، به احتمال زیاد به یک کلینیک مراقبت فوری یا خرده فروشی مراجعه می کنند. هزاره‌ها نیز به احتمال زیاد از راه دور و مراقبت‌های مجازی بازدید می‌کنند.

هزاره‌ها همچنین برای انتخاب ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی بیشتر به رسانه‌های اجتماعی و رتبه‌بندی/بررسی‌های آنلاین تکیه می‌کنند. برای ارائه دهندگان بسیار مهم است که به طور فعال شهرت آنلاین خود را مدیریت کنند. علاوه بر این، رسانه‌های اجتماعی و بررسی‌های آنلاین به ارائه‌دهندگان اجازه می‌دهند تا فرصت‌های بهبود را مشخص کنند. اگر بیماران هزاره احساس کنند که شنیده می‌شوند و نیازهایشان برآورده می‌شود، باعث وفاداری در میان جمعیتی می‌شود که سال‌های بیمار زیادی در پیش دارند.

هزاره‌ها همچنین به شفافیت قیمت اهمیت می‌دهند. هزاره‌ها دو برابر بیشتر از بیبی بومرها می‌خواهند قبل از عمل تخمین هزینه‌ای داشته باشند. این بدان معنا نیست که هزاره ها تمایلی به پرداخت هزینه خدمات پزشکی ندارند. بسیاری مایلند روی سلامتی خود سرمایه گذاری کنند اما می خواهند از ارزش کلی خرید خود مطمئن باشند.

دیدگاهتان را بنویسید