شما در حال مشاهده هستید مصاحبه های رادیویی: آنچه پزشکان می توانند از سیاست بیاموزند

مصاحبه های رادیویی: آنچه پزشکان می توانند از سیاست بیاموزند

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 1 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

shutterstock_176092991

برخی از جالب‌ترین و چالش‌برانگیزترین روزنامه‌نگاری‌ها از فرصتی برای گزارش در مورد مسائل و نامزدها در آستانه هر انتخاباتی پدید آمدند. محلی، ایالتی یا ملی، مطالعه اینکه چگونه نامزدهای باتجربه (و برخی افراد مشتاق برای اولین بار) چگونه جلسات مصاحبه با رسانه های خبری را اداره می کنند، همیشه جالب بود.

بعضی ناظران می گویند که چرخه انتخابات ملی کنونی، اگر بگوییم، «با روحیه تر» از مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری قبلی بوده است. و صرف نظر از دیدگاه سیاسی شما، همه افرادی که در انتخابات حضور داشته اند، تکنیک های موثری را برای انجام مصاحبه با رسانه های خبری تسلط دارند.

سیاست دیوانگی است. و خواه تلویزیون، رادیو، چاپ و یا رسانه های دیجیتال جدید، نامزدهای سیاسی تمرین روزانه زیادی دارند. مهمتر از آن، آنها می دانند که رسانه های خبری مجرای اصلی آنها برای دستیابی به رأی دهندگان احتمالی (مخاطبان هدف آنها) و تأثیرگذاری آنها است، بیشتر از تجمعات روزانه سوت زدن و «سخنرانی های بی رمق».

از زمان به زمان، از پزشکان، مدیران بیمارستان، متخصصان بازاریابی و ارتباطات خواسته می‌شود تا با رسانه‌ها در مورد چیزی صحبت کنند. مسلماً، مصاحبه‌های رادیویی در بخش مراقبت‌های بهداشتی به ندرت به اندازه پوشش رسانه‌ای اجتناب‌ناپذیر از روند سیاسی کشور ما بزرگ است. اما پزشکان می توانند از تماشای سیاستمداران در عمل چیزهای زیادی بیاموزند.

همکار روزنامه نگاری/خبرنگار ما توصیه های زیر را برای یک مصاحبه رادیویی موثر ارائه می دهد. برای این موضوع، بیشتر این مفاهیم برای همه انواع رسانه ها مفید هستند.

طرفداران را مطالعه کنید. از علایق طرفدار یا مخالف موضوع جدا شوید و نحوه تعامل سیاستمداران با خبرنگاران و رسیدگی به سوالات رسانه ها را بررسی کنید. آنها به ندرت دچار آشفتگی می شوند یا غافلگیر می شوند. به نظر می رسد که آنها به خوبی صحبت می کنند و پاسخی واضح، مختصر و (امیدواریم) قانع کننده ارائه می دهند. آنها روزانه تمرین می‌کنند.

آماده کنید. تمرین. تمرین کنید.سیاستمداران هم سوالات و هم پاسخ ها را پیش بینی می کنند. اگر بی زحمت، خودجوش و واضح به نظر می رسد، به این دلیل است که آنها آماده و با تجربه هستند. پاسخ‌ها اغلب به گونه‌ای طراحی می‌شوند که با یک «نیش صدا» مختصر مطابقت داشته باشند.

از قبل با خبرنگار یا مصاحبه کننده آشنا شوید. گزارشگران حس “>

برای درک شدن صحبت کنید. بسیاری از کارشناسان نمی دانند چگونه موضوعات پیچیده را به وضوح بیان کنند. این یک چالش است که از توضیح بیش از حد جزئیات خودداری کنید. روی نکات مهمی که برای مخاطب اهمیت دارد تمرکز کنید و از کلماتی استفاده کنید که به آنها اجازه می‌دهد ایده‌های اصلی را به سرعت درک کنند.

نقاط صحبت خود را به خاطر بسپارید. مصاحبه های رسانه ای دستور کار دارند. هم خبرنگار یا مصاحبه کننده و هم میهمان یا مصاحبه شونده هدف یا پیش زمینه ای برای نشستن در مقابل میکروفون دارند. در مورد آنچه که می‌خواهید به آن برسید، بگویید یا تبلیغ کنید واضح باشید و فهرستی از نکات کلیدی که می‌خواهید در مصاحبه با آنها صحبت کنید داشته باشید.

برای هدایت مصاحبه یا تغییر موضوع آماده باشید. مکالمات ممکن است خارج از موضوع یا حتی در قلمرو غیردوستانه باشد. ممکن است برای شما – مصاحبه شونده – لازم باشد که همه چیز را به مسیر خود برگردانید. (سیاستمداران در تغییر آرام موضوع استاد هستند.) ممکن است بگویید: “چیزی که مطمئنم مخاطبان ما دوست دارند درباره آن بدانند…” یا شاید، “یک چیز دیگری که برای آن مهم است.” ذکر امروز…”

است

اعتماد به نفس داشته باشید و جالب باشید. هدف شما اطلاع رسانی یا آموزش به مخاطب است. هدف مصاحبه کنندگان ارائه محتوای جالب یا سرگرم کننده است که شنوندگان را به گوش دادن نگه می دارد. این دو هدف با اطلاعات مفیدی انجام می شود. مطالب خود را بشناسید و مزایایی را که برای شنوندگان جذاب است به ارمغان بیاورید. صحبت کردن واضح، مطمئن و مقتدرانه را تمرین کنید.

یک ایده نهایی…

مصاحبه‌های رسانه‌ای مانند سخنرانی عمومی می‌توانند ناراحت کننده باشند. در صورت امکان، مصاحبه را برای پخش شخصی و خصوصی خود ضبط کنید. از یک همکار مورد اعتماد بخواهید که در نقد سازنده به شما بپیوندد. همیشه جا برای پیشرفت وجود دارد.

دکتر علی حاجی ابراهیمی، MBA، مدیر عامل

دیدگاهتان را بنویسید