بازاریابی محتوا برای پزشکان: نحوه ایجاد محتوای مورد نیاز و مورد نیاز آنها

 • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 7 دقیقه
 • نویسنده پست:
 • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
 • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

به بخش سوم از “بازاریابی برای پزشکان” یا همان ” تولید محتوا ” وبلاگ زیست رایان  خوش آمدید. این مجموعه جامع برای مشاغل مراقبت‌های بهداشتی، شرکت‌های عرضه کننده دستگاه‌ها یا هر کسی است که می‌خواهد محصولات و خدمات خود را مستقیماً در اختیار پزشکان (پزشکان، جراحان و سایر متخصصان مراقبت‌های بهداشتی) قرار دهد. برای پزشکان بازاریابی محتوا بسیار چالش برانگیز، پیچیده و پرهزینه می باشد.

در بخش اول، ما تولید سرنخ را به اشتراک گذاشتیم که کار می کند . قسمت دوم، به تعریف مخاطب هدف شما کمک کردیم . اگر هنوز اینها را نخوانده اید، توصیه می کنم ابتدا آنها را بررسی کنید.

این مقاله بر بازاریابی محتوا برای پزشکان و اینکه چرا این نوع بازاریابی برای کسب و کار شما ضروری است تمرکز دارد.

در ادامه مقاله با کدام موضوعات سر و کار داریم :

 • قدرت بازاریابی محتوا برای پزشکان
 • چگونه محتوایی ایجاد کنیم که پزشکان را راضی کند و نیازهای آنها را برآورده کند،
 • سفر دکترها
 • نحوه انتخاب فرمت ها و کانال های مناسب،
 • و ده نکته در مورد ایجاد محتوای مورد نظر پزشکان.

قدرت بازاریابی محتوا برای پزشکان

ضروری نیست که چه چیزی می فروشید، اگر می خواهید اثری ماندگار از خود به جای بگذارید، باید در بازاریابی محتوای استراتژیک سرمایه گذاری کنید.

با این روش می توانید باعث جذب مخاطب ، حفظ و گسترش آنها شود. هنگامی که کار شما با یک استراتژی موثر SEO (بهینه سازی موتور جستجو) ترکیب شود. همچنین این قدرت را دارد که SERP (صفحه نتایج موتورهای جستجو) های شما را تقویت کند، برای کلمات کلیدی بسیار مطلوب رتبه بندی کند و به سایر تلاش های بازاریابی مانند ترافیک و تولید سرنخ کمک کند.

بازاریاب هایی که وبلاگ نویسی را در اولویت قرار می دهند، 13 برابر بیشتر می توانند بازدهی مثبت را ببینند. اما، ایجاد محتوای بازاریابی مراقبت های بهداشتی برای وبلاگ، وب سایت و رسانه های اجتماعی شما به چیزی بیش از این مقدار نیاز دارد. 

شما باید محتوای با کیفیت بالا و غنی از کلمات کلیدی را به طور مداوم پست کنید تا:

 • اعتبار خود را افزایش دهید
 • بالا بردن  نرخ تعامل
 • پزشکان و سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی مورد نظر خود را جذب و حفظ کنید
 • ایجاد، پرورش و رشد روابط بین مخاطبان
 • الهام بخش اینفلوئنسرهای دیجیتال برای تبلیغ محصولات و خدمات شما و گسترش دامنه دسترسی شماست
 • راه را برای گسترش و ادامه کار هموار کنید.

چگونه می توان محتوایی ایجاد کرد که پزشکان را برآورده کند و نیازهای آنها را برآورده کند

هنگام ایجاد محتوا برای پزشکان، مهم نیست که چه چیزی می فروشید ، بلکه مهم است که آنها را در داخل و خارج درک کنید . به همان اندازه مهم است که به یاد داشته باشید که پزشکان درست مثل شما افرادی با عواطف و احساسات هستند.  بیشتر پزشکان تحقیقات بالینی را مطالعه می کنند. اغلب می‌توانید با داستان‌گویی قانع‌کننده و تصاویر بصری جذاب تعامل عمیق‌تری با آنها کسب کنید. اولین قدم در ایجاد محتوای موثر برای پزشکان، درک قصد خریدارشان است.

درک کردن سفر یک  دکتر

سفر دکتر کل تجربه ای است که یک متخصص پزشکی در هنگام تعامل با شرکت و برند شما دارد و می تواند به بازاریابی آنلاین و آفلاین گسترش یابد. 

در اینجا یک نمایش تصویری از تجربه و سفر یک پزشک معمولی را نشان می دهیم:

نحوه سفر یک دکتر:

هنگام بازاریابی محتوا ی پزشکان، باید مطمئن شوید که محتوای شما هر مرحله از قصد خریدار پزشک را هدف قرار می دهد.

چند راه یا استراتژی وجود دارد که سازندگان محتوا می توانند این کار را انجام دهند:

1-رویکرد قیفی

2-رویکرد زمین بازی محتوا

رویکرد قیفی دارایی‌های محتوای فردی را برای هر مرحله از خرید ایجاد می‌کند. 

1- نحوه توسعه محتوا برای هر مرحله از رویکرد قیفی :

مرحله آگاهی:  یک پست وبلاگ که داستانی را در مورد نقاط درد کلاسیک تجربه شده توسط پزشکان بیان می کند و سپس آنها را با راه حل  محصول یا خدمات شما آشنا می کند.

مرحله بررسی:  نمودار مقایسه ای بصری و قابل دانلود که مزایا و ویژگی های خدمات شما را در مقایسه با رقبای شما نشان می دهد. 

مرحله تصمیم گیری : نمایش محصول شما می تواند برای مرحله تصمیم گیری سفر پزشک برنامه ریزی شود. 

2- زمین بازی محتوا تضمین می کند که هر قسمت از محتوا هر مرحله از قصد را برآورده می کند. 

زمین بازی محتوا تضمین می کند که مخاطب هدف دارد از کل تجربه محتوا لذت می برد. اطلاعاتی را دریافت می کند که هر مرحله از سفر را بدون توجه به حضور فرد در قیف او را راضی می کند.در این چشم انداز از محتوا ، پزشک به طور ایده‌آل در هر نقطه تماسی درگیر و تحت تأثیر قرار می‌گیرد. برخلاف اینکه با عجله از طریق یک قیف با کمترین « نقاط لمسی» عبور می‌کند. هنگامی که سفر را بهتر درک کردید، سپس می توانید قالب محتوای مناسب و بهترین کانال ها را برای توزیع محتوای خود انتخاب کنید. 

قالب ها و کانال های مناسب را انتخاب کنید

ایمیل

در اینجا برخی از فرمت های محبوب و قابل استفاده را نام می بریم. چرا مخاطبان پزشک شما ممکن است آنها را دوست داشته باشند
65 درصد  از پزشکان ایمیل را به عنوان روش ارتباطی ترجیحی اولیه خود با متخصصان صنعت (به عنوان مثال، داروسازی، دستگاه های پزشکی، بیمه مراقبت های بهداشتی و غیره) برای اخبار صنعت، به روز رسانی محصول، و فرصت های تحقیقاتی/آموزشی معرفی می کنند. 

وبینارها


8/55 درصد از پزشکان معتقدند وبینارها بهتر از کنفرانس ها یا فعالیت های آموزش مداوم پزشکی (CME) هستند. وبینار همچنین برای پزشکان پرمشغله ای که می خواهند ثبت نام کرده و ضبط را برای مشاهده بعدی دریافت کنند، مفید است. از این قالب تعاملی و عملی برای تعامل با مخاطبان گسترده‌تر، افزایش آگاهی از برند، تولید سرنخ‌های جدید، پرورش سرنخ‌های با کیفیت و جایگاه خود به عنوان یک رهبر فکری در فضای خود استفاده کنید. وبینارها اغلب در مرحله آگاهی از سفر خرید بهترین عملکرد را دارند اما می توانند در هر  مرحله موثر باشند. 

پادکست‌ها


براساس نظرسنجی Digital Insights در سال 2019 ازKantar Media،استفاده از پادکست بسیار بالا است.  هفتاد و پنج درصد از متخصصان مراقبت‌های بهداشتی از تلفن‌های هوشمند برای گوش دادن به پادکست‌ها بهره می گیرند. این به معنا این است که از راحتی و سرعت ارائه اطلاعات از این قالب قدردانی می‌کنند. 

پادکست راهی عالی برای دسترسی به پزشکان و پزشکان جوان در مرحله آگاهی یا بررسی سفر خریدشان می باشد. از قالب پادکستی برای انسانی کردن برند خود و بهبود رهبری فکری استفاده کنید. همچنین می‌توانید مهمان یک پادکست معتبر باشید یا میزبان تأثیرگذاران کلیدی یا مشتری باشید که با محصول یا خدمات شما موفق بوده است.

ویدئو

88 درصد از پزشکان مورد بررسی گفتند که به یادگیری مبتنی بر ویدیو به محتوای دیجیتال مبتنی بر متن اهمیت می دهند. از این قالب برای آموزش و ایجاد اعتماد با مخاطبان هدف خود استفاده کنید.

ویدیو یادگیری را راحت می کند و راهی عالی برای درگیر کردن مخاطبان و متقاعد کردن آنها برای انجام اقدام است.

کتاب‌های الکترونیکی و کاغذهای سفید


پزشکان و متخصصان  باید در مورد تحقیقات و داده‌های پزشکی به‌روز باشند.  آنها به طور مرتب کتاب‌های الکترونیکی و مقالات سفید را علاوه بر تحقیقات پزشکی مطالعه می‌کنند تا مطمئن شوند که آخرین اطلاعات را دارند. 

کتاب های الکترونیکی بیشتر محاوره ای هستند و در مرحله آگاهی از سفر خرید خود بهترین عملکرد را دارند. اوراق سفید ابزارهای موثری برای قرار دادن برند یا کسب و کار شما به عنوان یک رهبر فکری هستند . عملکرد خوبی برای مدیران ارشد در مرحله تصمیم گیری دارند.  زمانی که آمار و داده های پزشکی با کیفیتی دارید که از اهداف تجاری شما پشتیبانی می کند، از این قالب استفاده کنید.

پست های وبلاگ


پزشکان بینش های ارزشمندی را از وبلاگ ها به دست می آورند و فرصتی برای اظهار نظر در زمان واقعی در مورد مسائل پزشکی و مراقبت های بهداشتی دارند. از این قالب آموزنده برای تعامل با پزشکان و متخصصان مراقبت های بهداشتی در مرحله بررسی یا تصمیم گیری در سفر خرید استفاده کنید. وبلاگ ها پایه ای قوی برای بازاریابی ایجاد می کنند.

آنها راهی عالی برای به اشتراک گذاشتن ایده ها، ایجاد ایده های جدید و ایجاد جامعه ای از افراد همفکر و درگیر هستند. همچنین برای بهبود سئوی ارگانیک و هدایت ترافیک به وب سایت شما ضروری هستند.

اینفوگرافیک


همانطور که قبلا ذکر شد، اینفوگرافیک روشی عالی برای به اشتراک گذاشتن بسیاری از داده ها به روشی به یاد ماندنی و جذاب است. اغلب برای خلاصه کردن ادبیات تحقیقات پزشکی مورد استفاده قرار می گیرند و به پزشکان یک عکس فوری موثر از نکات کلیدی ارائه می دهند.

در صورت لزوم، پزشکان ممکن است آنها را به عنوان ابزار آموزشی بیمار در مطب و اتاق معاینه خود به نمایش بگذارند. استفاده آنلاین، ممکن است به بهبود تصمیم گیری، اعتبار و سئو کمک کنند. . از این ویژگی برای پرورش سرنخ ها در مرحله بررسی سفر خرید استفاده کنید.

هنگامی که تصویر واضحی از شخصیت خریدار پزشک ایده‌آل خود داشتید و کانال‌هایی که مناسب‌تر هستند، می‌توانید پیام کلی خود را برای هر مرحله تنظیم کنید و آن را در هر کانال سفارشی کنید.

این استراتژی به مشتریان بالقوه شما اجازه می دهد تا مشکلات را شناسایی کنند (از جمله مشکلاتی که ممکن است حتی از وجود خبر نداشته باشند)، راه حل های قابل اجرا را انتخاب کنند. تصمیمات خود را تقویت کنند . مخاطبان را برای تصمیم گیری خرید خاص راهنمایی کنند.

10 نکته در مورد ایجاد محتوای مورد نظر پزشکان

پزشکان باهوش، تحصیل کرده، کنجکاو و به شدت مشغول هستند.  جلب توجه آنها و حفظ آنها می تواند دشوار باشد.  علاوه بر این، 55 درصد از متخصصان مراقبت های بهداشتی در سراسر جهان از میزان محتوایی که دریافت می کنند غرق شده اند.

در اینجا چند روش برای ایجاد بازاریابی محتوایی جذاب و با استفاده آسان  برای پزشکان وجود دارد:

1-محتوا را آموزشی کنید.

متخصصان مراقبت های بهداشتی محتوای آموزشی، مرتبط، آسان برای مصرف و تاثیرگذار می خواهند.  آنها اغلب با محتوای آموزشی، داده‌های بالینی جدید، و مطالب مربوط به بیماران به جای بازاریابی یا محتوای تبلیغاتی درگیر هستند. برای افزایش تعامل و تبدیل، محتوای آموزشی منحصر به فرد برای تخصص یا حوزه اصلی تمرکز آنها را به اشتراک بگذارید.

2- از اصطلاحات پزشکی خودداری کنید.

حتی تحصیل‌کرده‌ترین افراد در میان ما محتوایی را ترجیح می‌دهند که یافتن، درک و استفاده آسان باشد. پزشکان به خواندن مطالعات بالینی بسیار فنی پر از اطلاعات پیچیده و اصطلاحات تخصصی پزشکی عادت دارند. اما از خواندن مطالب خوش نوشته و سرگرم کننده لذت می برند. برای ایجاد تأثیر ماندگار، به جای اصطلاحات پیچیده و اصطلاحات خاص صنعت، زبان ساده و واضح را انتخاب کنید.

3- محتوا را قابل اسکن کنید

طبق آمار اداره سرشماری ایالات متحده، 79٪ از کاربران محتوا را اسکن می کنند، در حالی که تنها 16٪ هر کلمه را می خوانند، بنابراین ارائه سریع و آسان محتوای مورد نیاز مخاطبان ضروری است.

برخی از وب سایت ها از روش تکه تکه کردن محتوا استفاده کرده اند که به پزشکان و سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی سه راه برای مصرف محتوای خود، بسته به مقدار اطلاعاتی که نیاز دارند (یا وقت دارند) می دهد:

 • ·        اطلاعات کلیدی Bite:
  در ابتدای مقاله با پیوندهای پرش به بخش‌های مربوطه. به طور معمول 1-2 جمله.
 • ·        میان وعده یا یک مطلب کوتاه :
  خلاصه ای مختصر در ابتدای مقاله که یافته های کلیدی را مشخص می کند.
 • ·        غذای اصلی یا همان متن اصلی محتوا :
  مقاله کامل و اصلی.

4- با احساس بنویسید.

یکی از عوامل در بازاریابی محتوا ی پزشکان باید لحاظ شود، با زبانی که احساسات را برمی انگیزد، به انسان درون کت آزمایشگاهی مراجعه کنید. در صورت امکان، از اصطلاحات رسمی یا بالینی خودداری کنید و بیشتر گفتگو کنید. به یاد داشته باشید، حتی اگر پزشکان شک دارند، شما می توانید آنها را جلب کنید و آنها را با یک کپی هوشمندانه و احساسی درگیر نگه دارید.

5- از Active Voice یا صدای فعال استفاده کنید

بازایابی برای پزشکان یکی از دغدغه های سایت زیست رایان است . پزشکان هر روز به شدت مشغول و غرق در محتوا هستند. محتوای خود را با جملات ساده ای که احساس فوری بودن را ایجاد می کند، حرکت دهید.  صدای فعال از کلمات کمتری استفاده می کند و نوشتن شما را مختصرتر و کارآمدتر می کند. همچنین روایتی سریع‌تر ایجاد می‌کند و به شما کمک می‌کند از اشتباهات گرامری جلوگیری کنید.

6- بهینه سازی تجربه کاربری (UX)

UX معنادار برای وب سایت هایی که برای پزشکان بازاریابی می کنند حیاتی است.  این تجربه‌های مثبت و جذاب را ارائه می‌کند و به شما امکان می‌دهد موفق‌ترین مسیرهای سفر مشتری را که باعث ایجاد کسب‌وکار می‌شوند، شناسایی کنید.

7- از داستان گویی استفاده کنید 

داستان سرایی خوب به مخاطب شما کمک می کند تا جزئیات مهم را به خاطر بسپارد تا آنها را جذب کرده و به آنها عمل کند. همچنین به شما این امکان را می دهد که ارتباط قوی تری با مخاطبان هدف خود ایجاد کنید. پزشکان نیز مردم هستند و اطلاعات به شیوه ای جذاب و قابل ربط گفته شود، احتمال بیشتری دارد که آن ها را حفظ کنند.

8- داده ها را به صورت بصری به اشتراک بگذارید

اینفوگرافیک ها روشی محبوب برای پزشکان و سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی برای مصرف محتوا هستند . اشکال آماری از نظر بصری جذاب هستند . با وجود این مقادیر است که نتیجه قابل پیش بینی است.

9-  موضوع  خود را مشخص کنید.

آیا پزشکان مشغول هستند؟ هرچه موضوع شما مختصرتر باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که به طور منظم با آنها درگیر و ارتباط برقرار کنید. 

در اینجا چند ایده برای کمک به شما برای شروع بازاریابی محتوا پزشکان وجود دارد:

کسب و کار خود را معرفی کنید


به آنها بگویید چه کاری انجام می دهید. ویژگی هایی که ارائه می شود و چرا این کار را انجام می گیرد.  اجازه دهید آنها در مورد اینکه چرا محصول یا خدمات شما با نیازهای آنها مطابقت دارد، نتیجه گیری کنند. این را در ایمیل‌ها و کتاب‌های الکترونیکی امتحان کنید.

 به آنها نشان دهید که چرا به محصولات یا خدمات شما نیاز دارند


هنگامی که خود و کسب و کارتان را معرفی کردید. دیگر زمان آن می رسد که فروش خود را آغاز کنید. به مخاطبان نشان دهید که چه چیزی محصولات یا خدمات شما را منحصر به فرد می کند.  این نوع مطالعه را در ایمیل‌ها، کتاب‌های الکترونیکی، پست‌های وبلاگ، وبینارها، پادکست‌ها و سایر محتوای ویدیویی امتحان کنید. اطلاعات و مستندات کار را مطالعه کنید.

اعتبار را با داده های شخص ثالث معتبر اضافه کنید


مقالات تحقیقاتی شخص ثالث معتبر را به اشتراک بگذارید. برای حمایت از کار های خود به مطالعات بالینی و گزارش ها رجوع کنید.  در صورت امکان این را در مقالات سفید، گزارش های تحلیلگر و نتایج کارآزمایی بالینی امتحان کنید.

محصولات و خدمات خود را به رویدادهای جاری گره بزنید


احتمالا از استراتژی فروش شما پشتیبانی می کند و در عین حال از آن کم نمی کند، از رویدادهای جاری استفاده کنید. این را در ایمیل‌ها، وبینارها و کتاب‌های الکترونیکی امتحان کنید.

 به مخاطبان خود اطلاع دهید که در حال جمع آوری اطلاعات هستید


ممکن است که لیستی از سوالات متداول داشته باشید(یا نه چندان متداول، اما به همان اندازه مهم)، آنها را با مشترکین و خوانندگان خود به اشتراک بگذارید. این رابطه شما را با مخاطبان بهبود می بخشد و محتوای ارزشمند و متمرکز بر سئو ایجاد می کند. شما را به عنوان یک رهبر فکری در حوزه کاری خود قرار می دهد. روش بالا را در پست‌های وبلاگ، PDF  فروش و صفحه وب سوالات متداول خود امتحان کنید.

10- در نظر بگیرید که پزشکان به چه پاسخ می دهند

در نظر داشته باشید که برای تقویم ارتباطات خود برنامه ریزی می کنید، عوامل کلیدی که پزشکان بر آنها تأثیر می گذارند را در نظر داشته باشید:

 • نوشتن دکتر محور
 • آمار واطلاعات را شفاف ارائه دهید.
 • تجربه کاربری بدون اصطکاک (دسترسی آسان به اطلاعات)
 • بررسی همتایان، مصاحبه ها و بازخوردها
 • اعتبار سنجی شخص ثالث
 • اعتبار، اعتبار، اعتبار
 • محتوای هوشمند که احساسات را برمی انگیزد
 • محصولات و خدماتی که زندگی آنها را آسان تر می کند
 • راه های اخلاقی برای افزایش درآمد

وقتی بازاریابی محتوای قوی برای پزشکان که توسط SEO استراتژیک پشتیبانی می شود، داشته باشید . ترافیک وب سایت ارگانیک را افزایش می دهید.  کسب و کار خود را توسعه خواهید داد. محتوای با کیفیت بالا اعتماد ایجاد می کند، روابط را توسعه می دهد، سرنخ ایجاد می کند و تبدیل ها را بهبود می بخشد.

در مرحله بعدی این مجموعه وبلاگ، در مورد چگونگی تبلیغ و توزیع موثر محتوای خود برای پزشکان و سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی بحث خواهیم کرد.

 تمامی کارها و استراتژی دیگر را می توانید در سایت زیست رایان بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید