بازاریابی دیجیتال در حوزه پزشکی و دارویی | مهم ترین نکات تبلیغاتی سال 1400

بازاریابی محتوا

آیا بازاریابی دیجیتال می تواند روند بازاریابی پزشکی و دارویی را تسریع ببخشد؟

بطور کلی بازاریابی دیجیتال به تبلیغات اشاره دارد. تبلیغاتی که در کانال های دیجیتال اعم از موتورهای جستجو، وب سایت ها، شبکه های اجتماعی،ایمیل و اپلیکیشن های تلفن همراه وجود دارد. با استفاده از این کانال های رسانه ای ، شرکت های پزشکی و دارویی می توانند خدمات خود را ارائه دهند.

اگر در زمینه پزشکی ، دارویی ، بهداشت یا درمان فعالیت می کنید و به دنبال نکات دقیقی از بازاریابی دیجیتال هستید، این مقاله موفقیت شما را تضمین خواهد کرد. ما در ادامه در مورد راه حل های جهانی صحبت خواهیم کرد که تا بحال برای بسیاری از افراد مفید واقع شده است.

یک استراتژی بازاریابی دقیق تنظیم کنید

برای اینکه پول نقد و بیماران جدید به سمت شما سرازیر شوند، شما به یک استراتژی بازاریابی پزشکی و دارویی کاملا دقیق نیاز دارید. سعی کنید از کسب و کار خود اطلاعات کاملی داشته باشید و بیماران را مانند کف دست خود بشناسید.برای این کار باید یک سری سوالات ساده از خود بپرسید.

به عنوان مثال : بیماران من چه کسانی هستند؟ چند سال دارند؟ شغلشان چیست؟  چه عاملی باعث می شود که من را برای مشکل خود انتخاب کنند؟این دانش شما را قادر می سازد تا یک استراتژی بازاریابی دقیق طراحی کنید که بیشترین بازدهی را به همراه داشته باشد.

بازاریابی محتوا را جدی بگیرید

بازاریابی محتوا یا همان ارائه محتوای آموزشی ، هوشمندانه ترین راه برای جذب بیماران و مشتریان جدید به تجارت شما در سال 1400 است. مهم نیست در کدام بخش از بهداشت و درمان قرار دارید. شما در سراسر دنیا مخاطبینی دارید که به دنبال محصولات و خدمات شما هستند.  و این مخاطب قبل از تعامل با فروشنده ، برای یادگیری بیشتر ابتدا به سراغ اینترنت می رود. بخصوص در فضای بهداشت و درمان همه به دنبال آموزش بیشتر هستند.

اینجا دقیقا جایی ست که یک بازاریاب می تواند وارد شود ، محتوای شگفت انگیز آموزشی ایجاد کند و با قرار دادن نام تجاری خود در مقابل چشمان بیننده ، خود را معرفی نماید.

تولید محتوا را فقط محدود به وبسایت خود نکنید

استراتژی محتوا فقط نوشتن برای وبسایت نیست. بازاریابی محتوا می تواند در شبکه های اجتماعی مانند توییتر ، اینستاگرام، فیسبوک و … نیز باشد. در انتخاب این شبکه ها انتخاب های زیادی پیش رو دارید و می توانید خدمات خود را با ابزارهای بیشتری ارائه دهید. بسیاری از مخاطبین شما ابتدا به سراغ شبکه های اجتماعی می روند.

وبسایت خود را با تلفن های همراه همگام سازی کنید

طبق الگوریتم جدید گوگل، از 26 مارس 2018 هر وبسایتی که نسخه قابل پشتیبانی موبایل را نداشته باشد، از لیست نتایج جستجو حذف می شود. بنابراین اگر در تجارت خود وبسایتی برای بازاریابی دارید، مطمئن شوید که در تلفن های همراه نیز پاسخگو باشد.

بازاریابی ویدئویی را مرکز هدف های خود قرار دهید

بازاریابی ویدئویی

بازاریابی ویدئویی بهترین کانال برای افزایش حس اعتماد و آگاهی مخاطبین است. وقتی صحبت از تبلیغات می شود، کمتر تبلیغی وجود دارد که بتواند با فیلم رقابت کند . به همین دلیل است که تبلیغات تلویزیونی تا این حد موفق عمل کرده اند . شما باید بازاریابی ویدئویی را در مرکز و هدف برنامه های خود در سال 1400 قرار دهید.

تماس و تعامل با مشتری را فراموش نکنید

مشتری برای شما همه چیز است و اقدامات موثر بازاریابی برای تعامل هر چه بیشتر با او باید انجام بگیرد. از چت آنلاین گرفته تا فرم های تماس و نمایش برجسته شماره تلفن ها باید ارتباط را به طور قوی نمایش دهند. این ابزارها باید بیمار را برای تماس با شما از طریق همه کانال های موجود ترغیب نمایند.

هر چقدر گزینه های بیشتری را برای تماس قرار دهید ، نرخ تعامل شما بالاتر خواهد رفت. حتی ساده ترین گزینه یعنی قرار دادن شماره تلفن ثابت یک مزیت بزرگ در بازاریابی سایت محسوب می شود. حتی اگر کسی با شما تماس نگیرد، برای افزایش حس اعتماد، مهم است که اطلاعات تماس نمایش داده شود.

شهرت آنلاین را به دست آورید

اعتماد مهم ترین عامل در جذب مشتری است. تعداد زیادی از کاربران در طول روز به صورت آنلاین به دنبال ارائه دهندگان خدمات پزشکی و دارویی  هستند. بنابراین شما باید مطمئن شوید که برند تجاری تان معتبر است. سایت شما باید حرفه ای به نظر برسد و در صورت امکان برای بازاریابی بیشتر مشاوره صحیح به مخاطب ارائه دهد.

شبکه های اجتماعی را یک فرصت بدانید

بازاریابی شبکه های اجتماعی

اگر چه محیط وب یک مکان عالی برای شروع است، اما برای جذب کاربران و تبدیل آنها به یک بیمار تقریبا کافی نیست. برای نتیجه بهتر ، شما باید یک استراتژی  بازاریابی در شبکه های اجتماعی ایجاد کنید و به آن پایبند باشید. این کار مستلزم داشتن یک برنامه ثابت برای ارسال و اشتراک پست، جذابیت بصری، پاسخ دادن به کامنت ها، دریافت بازخورد بیماران از طریق پرسش و پاسخ مستقیم و همکاری با افراد مختلف است.

سایت خود را مبتنی بر مکان سئو کنید

سئو مبتنی بر مکان ابزاری عالی برای هر سازمان و شرکت در زمینه بهداشت و سلامت است. اگر شغل شما از یک مکان فیزیکی مثل یک مطب یا کلینیک برخوردار است، هیچ چیز بهتر از سئو بر پایه موقعیت جغرافیایی آن نمی تواند تلاش های شما را بهبود ببخشد. ایجاد محتوایی که از کلمات کلیدی مخصوص همان مکان پیروی می کند، راهی عالی برای بازاریابی کاربران هدفمند است.

به عنوان مثال اگر در کرمان هستید و خدمات دندانپزشکی انجام می دهید ، ایجاد یک محتوای بی نظیر پیرامون کلماتی مانند “بهترین دندانپزشکان در کرمان” یا “اقدامات دندانپزشکی در کرمان” ایده هوشمندانه ای است.

کاربران را آنالیز کنید و  رفتار آنها را تجزیه و تحلیل کنید

همه بازاریابان باید روش های تجزیه و تحلیل پیشرفته و تکنیک های آنالیز را در برنامه های بازاریابی خود در نظر بگیرند. استفاده از این روش چیز جدیدی نیست. 

ابزار Google Search Console می تواند شروع خوبی برای این یادگیری موضوع باشد. با استفاده از این ابزار می توانید میزان بازدید و جستجو را در سایت خود توسط کاربران ببینید ، مشکلات را برطرف کنید و باعث بالا آمدن رنکینگ سایت خود شوید. با استفاده از نتایج به دست آمده می توانید در مورد مخاطبان خود به یک شناخت نسبی برسید و فعالیت های بازاریابی خود را بهبود ببخشید.

مقدمه ای بر مدیریت تبلیغات

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *