شما در حال مشاهده هستید نحوه اندازه‌گیری و بهینه‌سازی عملکرد محتوای مراقبت‌های بهداشتی

نحوه اندازه‌گیری و بهینه‌سازی عملکرد محتوای مراقبت‌های بهداشتی

 • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 3 دقیقه
 • نویسنده پست:
 • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
 • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

به‌عنوان رهبر یک سازمان مراقبت‌های بهداشتی، روی دستیابی به اهداف تجاری خود تمرکز کرده‌اید.

بنابراین محتوا چگونه جا می‌گیرد؟ در حالت ایده آل، باید از اهداف اولیه شما حمایت کند.

بهترین بازاریابی محتوای امروزی با اهداف کسب‌وکار هماهنگ است و اقدامات سودآوری را انجام می‌دهد. علاوه بر این، تیم های بازاریابی می توانند نشان دهند که محتوا چگونه به اهداف تجاری کمک می کند.

اگر ارزش تجاری محتوای شما مشخص نیست، شما تنها نیستید.

دفاع از محتوا بسیار دشوار است، چه رسد به اندازه‌گیری و اثبات ROI.

اما لازم نیست اینطور باشد.

با انتخاب و پیگیری معیارهای مناسب، می توانید متوجه شوید که آیا زمان، بودجه و منابع شما حرکت سوزن.

در این راهنما، ما پنج مرحله را در مورد نحوه اندازه‌گیری عملکرد محتوا ارائه می‌دهیم. راهنمای ما همچنین حاوی نکاتی در مورد نحوه انتخاب معیارهای مناسب بر اساس هدف محتوا و نوع محتوا است.

5 مرحله برای اندازه‌گیری و بهینه‌سازی محتوای مراقبت‌های بهداشتی 

 1.  اهداف محتوای خود را انتخاب کنید
 2.  معیارهایی را انتخاب کنید که از اهداف محتوای شما پشتیبانی می‌کنند
 3.  KPIهای خود را بر اساس نوع محتوا ردیابی کنید
 4.  عملکرد خود را اندازه گیری کنید
 5.  داده‌ها را به خرد تبدیل کنید

1)      اهداف محتوای خود را انتخاب کنید 

می‌خواهید محتوای شما به چه چیزی برسد؟ اهداف مختلفی برای محتوا وجود دارد، اما در اینجا فقط برخی از رایج‌ترین آن‌هایی که ممکن است در صنعت مراقبت‌های بهداشتی اعمال شوند، آورده شده است.

آگاهی از برند: آگاهی از نام تجاری، یا میزان شناخت مصرف کننده از محصول یا خدمات با نام آن، گامی مهم است اگر هدف شما تبلیغ محصول/خدمت جدید یا یک برند قدیمی را احیا کنید در مرحله “آگاهی” سفر مشتری قرار می گیرد.

تعامل: مشارکت در مرحله “در نظر گرفتن” سفر مشتری قرار می گیرد. در این مرحله، محتوایی که ایجاد می‌کنید باید به مردم کمک کند تا خدمات شما را به‌عنوان گزینه‌ای برای رفع مشکلات خود در نظر بگیرند.

اگر هدف شما بهبود تعامل است، باید محتوایی تولید کنید که برای ایجاد تعاملات معنادار در طول زمان طراحی شده باشد. این به معنای ایجاد راه هایی برای تعامل بهتر با بیماران جدید و بازگشته و به طور بالقوه پرورش آنها و مراقبان آنها در کل تجربه است.

تولید سرنخ: محتوا بخش مهمی از تولید سرنخ است، و راه‌های مؤثر بسیاری برای ایجاد سرنخ با بازاریابی محتوای مراقبت‌های بهداشتی وجود دارد.

تولید سرنخ در مرحله تصمیم‌گیری سفر مشتری قرار می‌گیرد و تبدیل‌ها را نشان می‌دهد، از جمله سرنخ‌ها، MQL و SQL.

در اینجا به تفکیک هر کدام آمده است:

سرنخها: سرنخ اطلاعات تماس مشتری یا بیمار بالقوه است.

سرنخ واجد شرایط بازاریابی (MQL): یک پله بالاتر از سرنخ یک MQL است، کسی که علاقه عمیق تری به تبدیل شدن به مشتری نشان داده است. در یک وب‌سایت، یک رهبر واجد شرایط بازاریابی ممکن است راهنما را دانلود کرده باشد.

با این حال، تیم شما باید نوع محتوای بازاریابی را که یک شخص باید با آن درگیر باشد تا به عنوان MQL واجد شرایط شود، تعریف کند.

سرنخ واجد شرایط فروش (SQL): وقتی تیم بازاریابی و تیم فروش توافق کنند که MQL می تواند به مشتری تبدیل شود، MQL به SQL تبدیل می شود.

فعال سازی فروش: اگر هدف شما این است که دارایی های جذابی را به فروشندگان ارائه دهید که اهداف آنها قانع کننده باشد و به کوتاه کردن چرخه فروش کمک کند، در نهایت، باید منابع فروش را در اختیار مشتری قرار دهید. می خواهد. علاوه بر پشتیبانی از فروش بازدیدکنندگان وب سایت، پزشکان رابط یا نمایندگان فروش نیز می توانند از محتوای آنلاین در فرآیند فروش خود در هنگام تعامل با مشتریان احتمالی استفاده کنند.

حفظ/وفاداری مشتری: ایجاد وفاداری مشتری در صنعت سلامت مربوط به ایجاد استراتژی محتوایی است که نیازهای مشتری را پیش‌بینی می‌کند و تجارت و ارجاع‌های مجدد را تشویق می‌کند. با این حال، قوانین و مقررات پیرامون مشوق‌ها، ایجاد تعادل بین پاداش دادن به بیماران و ادامه سازگاری را دشوار می‌کند.

فروش متقابل/فروش متقابل: اگر هدف شما تبلیغ یک محصول یا خدمات رایگان، اضافی یا بهتر است، نکته کلیدی این است که نیازها و خواسته‌های مشتری خود را در نظر داشته باشید و با آنها هماهنگ کنید. پیشنهاد شما با شرایط اساسی که مشتری یا بیمار را به سمت خدمات اصلی کشانده است. معیارها می‌توانند به شما کمک کنند تا مرحله فرآیند خرید را برای پیشنهاد فروش متقابل یا فروش متقابل پیگیری کنید.

2)      معیارهایی را انتخاب کنید که از اهداف محتوای شما پشتیبانی می‌کنند 

اکنون که اهداف شما را شناسایی و اولویت بندی کردیم، معیارهای معمولی برای کمک به اندازه گیری و پیگیری موفقیت برنامه ها کدامند؟

در اینجا چند نمونه آورده شده است:

3)      ردیابی KPIهای خود بر اساس نوع محتوا

با معیارهای استاندارد برای اهداف بازاریابی خاص خود، اکنون می توانید KPI های خود را ردیابی کنید.

جایی که داده‌ها یا KPI را پیدا می‌کنید به نوع محتوای مراقبت های بهداشتی و داده هایی که می خواهید اندازه گرفتن.

در زیر متداول‌ترین شاخص‌های KPI بر اساس محتوای مراقبت‌های بهداشتی نوع هستند:

4)      عملکرد خود را اندازه گیری کنید  

همانطور که در بالا توضیح دادم، راه‌های زیادی برای اندازه‌گیری تلاش‌های بازاریابی محتوای شما وجود دارد.

در اینجا چند نکته در مورد نحوه اندازه گیری عملکرد خود آورده شده است:

 • گزارش دهی منظم. چه به صورت ماهانه و چه هفتگی شروع کنید، باید گزارش منظمی را تنظیم کنید تا بتوانید به طور منظم داده ها را ببینید و با تیم خود به اشتراک بگذارید. همیشه مطمئن شوید که اهداف اصلی شما در طول گزارش نشان داده می شود.
 • جلسات منظم را برنامه ریزی کنید. با داده‌های عملکردی که به طور منظم جمع‌آوری می‌شوند، باید جلساتی را با اعضای تیم و سهامداران برنامه‌ریزی کنید تا به آنها کمک کنید تا از عملکرد محتوا در بالاترین سطح خود بمانند.
 • به نقاط ضعف اشاره کنید. اشتباهات، شکست ها و کشمکش ها در بازاریابی محتوا رایج است. شناسایی این نقاط ضعف برای ارائه راه حل ها و استراتژی های بهتر بسیار مهم است.

5)      تبدیل داده ها به خرد 

سنجش‌ها بینشی در مورد اینکه چه چیزی کار می‌کند و چه چیزی کار نمی‌کند ارائه می‌دهد. اما گام‌هایی که بعد از گزارش‌گیری برمی‌دارید همان چیزی است که می‌تواند تلاش‌های بازاریابی محتوای شما را شکست دهد.

در مورد نحوه استفاده از داده ها برای بهینه سازی عملکرد محتوای خود تصمیم بگیرید. این نیاز به آزمایش و آزمایش دارد.

به عنوان مثال، یکی از جنبه های مهم سئو شامل گزارش منظم معیارهای ترافیک وب سایت برای شناسایی صفحات برتر بر اساس ترافیک است. اگرچه ممکن است وسوسه انگیز باشد که در صفحات برتر به عنوان یک برنده گزارش دهید، اما در اینجا کارهای بیشتری برای انجام دادن وجود دارد. صفحات برتر بر اساس ترافیک نمونه های عالی از محتوایی هستند که می توانید آنها را بهینه کنید. ابتدا مطمئن شوید که صفحه دارای محتوای باکیفیت است و در صورت لزوم محتوا را بهبود یا بهینه کنید. با دانستن اینکه آنها ترافیک ایجاد می کنند، می توان آن صفحات را با افزودن پیوندهایی به صفحات تبدیل کننده که به عنوان قهرمانان تبدیل شناخته می شوند، بهبود بخشید.

آزمایش نیز راه مهمی برای تبدیل داده ها به خرد است. حتماً محتوای خود را آزمایش کنید و در طول مسیر اصلاح کنید تا پیام ها طنین انداز باشند. یک مثال این است که A/B خطوط موضوع بازاریابی ایمیل، تصاویر هدر یا زمان ارسال خود را آزمایش کنید تا ببینید کدام یک نرخ باز شدن بالاتری دریافت کرده اند.

کار بی پایان بازاریابی محتوای مراقبت های بهداشتی

به یاد داشته باشید، بازاریابی محتوا دائما در حال تغییر است. ثابت ماندن و ادامه یادگیری در مورد اینکه چه چیزی کار می کند و چه چیزی کار نمی کند ضروری است.

با انتخاب اهداف محتوای مناسب و یادگیری نحوه اندازه‌گیری عملکرد، می‌توانید ببینید که چگونه محتوا با هم تناسب دارد و انتخاب‌های بهتری برای سازمان مراقبت‌های بهداشتی خود داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید