شما در حال مشاهده هستید نحوه بازاریابی برای پزشکان و سایر HCPها: مخاطبان پزشک خود را تعریف کنید

نحوه بازاریابی برای پزشکان و سایر HCPها: مخاطبان پزشک خود را تعریف کنید

 • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 3 دقیقه
 • نویسنده پست:
 • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
 • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

بازاریابی برای پزشکان، پزشکان، جراحان و سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی می تواند بسیار چالش برانگیز، پیچیده و پرهزینه باشد. علاوه بر این، بیشتر پزشکان در یک بیمارستان یا مطب پزشکی چند محله کار می‌کنند و شناسایی تصمیم‌گیرندگان کلیدی را دشوارتر می‌کند.

نه تنها دستیابی به پزشکان و تصمیم گیرندگان دشوار است – و حتی متقاعد کردن آنها دشوارتر است – شما باید با رقابت های زیادی دست و پنجه نرم کنید.

استراتژی بازاریابی B2B که استفاده می کنید باید برجسته باشد.

خبر خوب این است که می‌توانید از طریق بسیاری از بهترین شیوه‌هایی که بازاریابان طی سال‌ها اثبات کرده‌اند، به موفقیت دست پیدا کنید.

فناوری‌های بازاریابی دیجیتال و سنتی امروز فرصت‌های بی‌سابقه‌ای را برای دستیابی به پزشکان و سایر متخصصان مراقبت‌های بهداشتی مقرون‌به‌صرفه و در مقیاس ارائه می‌دهند.

واقعیت این است که مردم در هر صنعتی می خواهند برای پزشکان بازاریابی کنند.

به طور کلی، پزشکان مبالغ هنگفتی از پول را هم به صورت حرفه ای و هم شخصی کنترل می کنند، که آنها را به یک مخاطب هدف بسیار مطلوب برای شرکت های داروسازی، شرکت های تجهیزات و تامین کننده، SaaS و حتی آنهایی که خارج از صنعت مراقبت های بهداشتی هستند، مانند دلالان املاک و مشاوران سرمایه گذاری تبدیل می کند. .

اکنون که کمی در مورد اینکه چرا بازاریابی برای پزشکان چالش برانگیز است – و اینکه ظاهراً همه توجه آنها را می خواهند – می دانید، بیایید به نحوه بازاریابی برای پزشکان نگاهی بیندازیم، از جمله شش روشی که می توانید در استراتژی های بازاریابی خود شماره گیری کنید و متمایز شوید.

نحوه بازاریابی برای پزشکان و پزشکان در شش مرحله

از آنجایی که بازاریابی برای پزشکان موضوع بسیار گسترده‌ای است، ما یک مجموعه وبلاگ 5 قسمتی ایجاد کرده‌ایم تا به مردم در تقریباً هر صنعتی کمک کنیم تا با موفقیت برای پزشکان و سایر متخصصان مراقبت‌های بهداشتی بازاریابی کنند. این اولین وبلاگ از این مجموعه است.

مرحله 2: چگونه مخاطبان پزشک خود را تعریف کنید

بیش از یک میلیون پزشک فعال در ایالات متحده. غیرممکن و احمقانه است که محصولات و خدمات خود را برای همه آنها به یک شکل بازاریابی کنید.

محدود کردن این مخاطبان عظیم به بخش‌های بازار بسیار مرتبط، عاملی حیاتی برای موفقیت است. هرچه مخاطبان هدف خود را دقیق‌تر تعریف کنید، می‌توانید محصولات و خدمات خود را به طور مؤثرتری برای آنها بازاریابی کنید.

در اینجا دو روش برای تعریف مخاطبان پزشک وجود دارد:

 1. بهترین مشتریان بالقوه خود را هدف قرار دهید
 2. پایگاه داده خود را برای هدف گیری دقیق تر تقویت کنید

1. بهترین مشتریان بالقوه خود را هدف قرار دهید

بهترین راه برای هدف قرار دادن بهترین مشتریان خود این است که نوع مشتریانی را که می‌خواهید با ارزیابی پایگاه مشتریان فعلی خود به دست آورید، تعریف کنید. بهترین مشتریان آنهایی هستند که بیشترین سود را داشته باشند، طولانی ترین زمان را داشته باشند، خدمات خود را گسترش دهند و محصولات یا خدمات شما را به دیگران توصیه کنند.

در اینجا چند دسته بندی اساسی وجود دارد که می توانید برای شروع تجزیه و تحلیل مشتریان فعلی خود از آنها استفاده کنید:

 • تنظیم و اندازه (پزشکان مستقر در بیمارستان یا عمل)
  هرچه سازمان کوچکتر باشد، احتمال اینکه پزشکان تصمیم گیرندگان باشند با این حال، توجه به این نکته مهم است که اقدامات پزشکی با نرخ هشدار دهنده و فزاینده ای در حال تثبیت هستند. به حدی که مطابق خصوصی به یک “گونه در معرض خطر انقراض” تبدیل شده است. طبق Avalere Health.

  در حالی که ممکن است هنوز پزشکان خصوصی را در لیست اصلی خود داشته باشید، اکثر آنها احتمالاً کارمندان یک سیستم بسیار بزرگتر هستند. در اینجا چند تنظیمات کلیدی وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

  • کارمندان دولتی
  • دانشگاه یا سازمان‌های بهداشتی در مقیاس بزرگ
  • بیمارستان‌ها و اقدامات مبتنی بر درمانگاه
  • گروه های پزشکی
 • جغرافیا
  بسته به محصول یا خدمات شما، جغرافیا ممکن است عاملی در استراتژی بازاریابی شما باشد یا نباشد. در اینجا چند نمونه از مواردی وجود دارد که ممکن است حیاتی باشد:
  • پزشکان هدف شما شرایطی را که عمدتاً در مناطق خاصی رخ می‌دهند درمان می‌کنند.
  • شما در حال فروش محصول یا خدماتی هستید که توسط دولت تنظیم می‌شود ( یا شهرستان).
  • شما در حال فروش یک محصول یا خدمات با رقابت قابل توجه ایالتی یا محلی هستید.
 • جنسیت
  درک این که آیا مخاطب هدف شما عمدتاً مرد است یا زن، پیام بازاریابی شما را راهنمایی خواهد کرد.
 • سن (مرحله شغلی)
  مکان هایی که برای بازاریابی انتخاب می کنید تا حد زیادی به سن مخاطب هدف شما بستگی دارد. پزشکان جوان تر به احتمال زیاد از ابزارهای آنلاین مانند ایمیل، لینکدین، چت زنده و سایر پلتفرم های آنلاین استفاده می کنند، در حالی که پزشکان مسن تر ممکن است همچنان جلسات حضوری یا تماس های فروش را ترجیح دهند.
 • عنوان
  تقسیم بندی پایگاه داده بر اساس عنوان شغلی ممکن است به شما این امکان را بدهد که پزشکان و پزشکان شاغل در نقش های خاص و همچنین کسانی که به احتمال زیاد تصمیم گیرندگان کلیدی هستند را هدف قرار دهید.
 • نقش
  اکنون که مشخص کردید با چه پزشکانی می‌خواهید ارتباط برقرار کنید، مهم است که بدانید پزشکان از کلاه‌های متعدد استفاده می‌کنند. تصمیم بعدی شما این است که تعیین کنید چگونه می توانید به بهترین شکل با آنها تعامل داشته باشید یا از آنها درخواست کنید:
  • پزشک به عنوان پزشک
   هنگامی که با پزشکان در این زمینه درگیر هستید، پیام های خود را بر روی آنها متمرکز کنید. ایمنی و رفاه بیمار برای جلب توجه به حساسیت های پزشک به عنوان پزشک و ایجاد اعتماد و اعتبار.
  • پزشک به عنوان تاجر
   این نقش را به خصوص به خاطر بسپارید. هنگامی که پزشکان خصوصی را هدف قرار می دهید، زیرا اکثر آنها صاحب مشاغل نیز هستند. ابتدا در مورد اینکه چگونه محصول یا خدمات شما می تواند رفاه بیمار را افزایش دهد، بحث کنید، اما مطمئن شوید که مزایای اقتصادی محصول یا خدمات خود را نیز برجسته کنید.
  • دکتر به عنوان انسان
   /> فراموش کردن آن آسان است، اما پزشکان زندگی خارج از پزشکی نیز دارند، با شوهر، همسر، فرزند، نوه، خانه، وام مسکن، ماشین و غیره، بنابراین این را در نظر داشته باشید و هنگام بازاریابی مرتبط، به زندگی آنها در خارج از محیط کار توجه کنید. محصولات و خدمات.

هنگامی که این اطلاعات را در سطح شرکت دارید، می‌توانید شناسایی کنید که می‌خواهید تلاش‌های جستجوگر خود را در کجا متمرکز کنید و این اطلاعات را برای حمایت از تلاش‌های نماینده فروش خود به کار ببرید.

2. پایگاه داده را برای هدف‌یابی دقیق‌تر تقویت کنید 

داده های بیشتر همیشه بهتر است. هنگامی که یک لیست هدفمند دارید، وقت آن است که داده های هر مصرف کننده را تقویت کنید تا آن را حتی قوی تر کنید.

به‌جای تکیه بر فرضیات و همبستگی‌های ضعیف، داده‌های آماری معنی‌دار منجر به هدف‌گیری دقیق‌تر و نتایج بهتر (مثلاً کلیک‌ها، تبدیل‌ها و غیره) می‌شود.

با گسترش عمق و وسعت داده‌هایی که جمع‌آوری می‌کنید، بازی هدف‌گیری خود را به سطح بعدی ببرید. به عنوان مثال، صدور مجوز از ارائه دهندگان و فروشندگان معتبر برای موفقیت بازاریابی B2B بسیار مهم است.

داده‌های زیر را در پلتفرم یا پایگاه داده CRM (مدیریت ارتباط با مصرف‌کننده) بیابید، ردیابی و ادغام کنید تا قابلیت‌های هدف‌یابی خود را بهبود بخشید:

 • چرخه زندگی خرید—مخاطبان خود را بر اساس اینکه در چه مرحله ای از سفر خرید هستند، تقسیم بندی کنید.
 • نمایندگان حوزه فروش—هر گونه داده یا اطلاعاتی را که ارائه کرده‌اند که می‌تواند پایگاه داده شما را بهبود بخشد، شامل شود.
 • شخصیت‌های خریدار— آیا اطلاعاتی وجود دارد که تیم بازاریابی شما بتواند به مدل هایی برای ایجاد شخصیت برای مشتریان بالقوه شما تبدیل شود؟
 • داده های ادعایی—مخاطبان خود را بر اساس چه بیماری ها، بیماری ها و غیره شناسایی و تقسیم بندی کنید. ، پزشکان اغلب درمان می کنند.
 • الگوهای ارجاع—مخاطبان خود را بر اساس جایی که پزشکان اغلب بیماران خود را ارجاع می دهند، شناسایی و تقسیم بندی کنید.
 • داده های نسخه تجویزی. —مخاطبان خود را بر اساس داروهایی که پزشکان اغلب تجویز می کنند، شناسایی و بخش بندی کنید.
 • ادغام داده ها از چندین منبع — داده ها را از منابع معتبر خارجی شناسایی و تقسیم بندی کنید (به عنوان مثال، لیست های ایمیل، خدمات اشتراک) برای کشف اطلاعات مهم تماس. آدرس ایمیلی که اغلب استفاده می‌کنند ممکن است آدرس عمومی آنها نباشد.
 • داده‌های ارائه‌شده توسط کاربر و رفتار آنلاین—مخاطبان خود را بر اساس جایی که مخاطبان هدف شما هستند تجزیه و تحلیل و تقسیم‌بندی کنید. آنلاین شدن.

وقتی شما مخاطبان مشخصی دارید که با داده‌های به موقع و مرتبط پشتیبان می‌شوند، می‌توانید به طور مؤثرتری از کمپین‌های بازاریابی دیجیتال پیچیده‌تر برای بازاریابی برای پزشکان استفاده کنید.

مرحله 3 بعدی در این مجموعه وبلاگ است، جایی که شما یاد خواهید گرفت که چگونه ترافیک وب سایت ارگانیک را افزایش دهید و کسب و کار خود را توسعه دهید: بازاریابی محتوا برای پزشکان: نحوه ایجاد محتوای مورد نیاز و مورد نیاز آنها

دیدگاهتان را بنویسید