بازاریابی دیجیتال | چرا برای خدمات پزشکی و سلامت باید به سراغ تبلیغات دیجیتال رفت؟

بازاریابی دیجیتال 1

استراتژی ها و بهترین روش ها

بازاریابی دیجیتال به متخصصان حوزه سلامت این امکان را می دهد تا تخصص خود را به بیماران احتمالی نشان دهند ، قلمرویی حرفه ای در شغل خود بسازند و اعتبار خدمات بهداشتی خود را افزایش دهند.

اهمیت بازاریابی دیجیتال  را برای ارائه خدمات بهداشتی درمانی نمی توان دست کم گرفت. اگر هنوز این استراتژی را اجرا نمی کنید ، شاید امروز زمان مناسبی برای شما باشد.

این مقاله شما را از مزایای سرمایه گذاری در بازاریابی دیجیتال در خدمات پزشکی و سلامت مطلع می کند و بهترین راهکارهای پیاده سازی آنها را برای رسیدن به بهترین نتیجه به شما نشان می دهد.

چگونه تبلیغات دیجیتال می تواند یک بیمارستان را ارتقا دهد؟

تاکتیک های بازاریابی دیجیتال از بسیاری جهات می توانند بیمارستان ها را ارتقا دهند. دلایل اصلی آن به شرح ذیل است:

1. بیماران آنلاین معلق هستند

امروز همه مردم ، از جمله بیماران شما ، در دنیای دیجیتال زندگی می کنند.  طبق آمار ، بیشتر معاملات موفقیت آمیز مراقبت های پزشکی و سلامت از اینترنت آغاز شده است. درصد قابل توجهی از مردم به صورت آنلاین  اطلاعات پزشکی را جستجو می کنند.

2. استفاده از دستگاه های تلفن همراه افزایش یافته است

امروزه بسیاری از افراد ، برای کسب اطلاعات بیشتر به دستگاه های تلفن همراه خود روی می آورند. همه چیز ، از دیدن نتیجه فوتبال گرفته تا جدیدترین بیمارستان در شهر. استفاده درست از این موضوع می تواند فرصتی برای بازاریابی دیجیتال در مراقبت های پزشکی و سلامت باشد.

3. ابزارهای دیجیتال همه چیز را ردیابی می کنند

ابزارهای دیجیتال قدرتمند هستند و می توانند اطلاعات ، روند یا رویدادهایی را که در طولانی مدت برای اجرای یک کمپین مفید بوده اند ، ردیابی کنند.

4. بازاریابی از طریق ایمیل

بیمارستان ها می توانند از مزایای بیشمار بازاریابی دیجیتال از طریق ایمیل برای ارتباط با بیماران استفاده کنند.

5. توانایی هدف قرار دادن جمعیت های خاص

بازاریابی دیجیتال به بیمارستان ها این امکان را می دهد تا کمپین ها را برای هدف قرار دادن مناطق محلی ، حومه شهرها و برخی مناطق خاص تقسیم بندی کنند که این امر دسترسی به مخاطبان را آسان تر می کند.

6. بیشتر بیماران به شهرت اهمیت می دهند

بازاریابی دیجیتال به خدمات پزشکی و سلامت این امکان را می دهد تا حرفه ، شهرت و مزایای خود را نشان دهند. بیماران قبل از امتحان کردن ، به جنبه های اعتبار و شهرت یک کسب و کار نگاه می کنند.

7. بیشتر مخاطبان خدمات بهداشتی تحصیلات دانشگاهی دارند

مطالعات اخیر از Think with Google ثابت کرده است که بیش از 75 درصد از افرادی که به دنبال مسائل مربوط به سلامتی هستند تحصیلات دانشگاهی دارند. و پنجاه درصد از آنها در اینترنت به دنبال اطلاعات مربوط به یک پزشک خاص هستند.

8. همه چیز در حال تغییر است و بازاریابی دیجیتال نیز از این قضیه مستثنی نیست

روزانه افراد بیشماری در حال گشت و گذار در اینترنت هستند تا با بیمارستان یا پزشک مناسب ارتباط برقرار کنند. بازاریابی دیجیتال انعطاف پذیرترین ، قابل اعتمادترین و آسان ترین استراتژی در بازاریابی بیمارستانی است.

سرمایه گذاری در بازاریابی دیجیتال چه مزایایی در مراقبت های پزشکی و سلامت دارد؟

بازاریابی دیجیتال نه تنها یک استراتژی سودآور برای جذب بیشتر بیماران است ، بلکه یک روش مقرون به صرفه برای تبلیغ خدمات پزشکی و سلامت است.

کاهش هزینه

اجرای یک استراتژی بازاریابی دیجیتال برای به دست آوردن مشتری جدید می تواند درصد قابل توجهی از تبلیغات شما را کاهش دهد. طبق یک نظرسنجی ، مراکز پزشکی 314 الی  348 دلار برای هر بیمار در تبلیغات چاپی و تلویزیونی هزینه می کنند. این در مقایسه با هزینه ای که برای اجرای یک کمپین بازاریابی دیجیتال خرج می شود 50 درصد بیشتر است.

هدف گذاری مبتنی بر مکان

بازاریابی دیجیتال این فرصت را به شما می دهد که مراکز بهداشتی درمانی خود را بر أساس سن ، جنس ، مکان و موارد دیگر مورد هدف قرار دهید. به این ترتیب ارتباط با بیماران راحت تر خواهد بود و آن ها می توانند تجربه شخصی تری پیدا کنند.

تصمیمات مبتنی بر داده

پیگیری اطلاعات بیمار با بازاریابی سنتی ممکن است دشوار باشد ، اما با بازاریابی دیجیتال ، این روند ساده تر است. تصمیم گیری آگاهانه و مبتنی بر داده از ویژگی های بازاریابی دیجیتال است.

دید بهتر در موتور جستجو

طبق آمار از هر 20 جستجو در Google ، یک مورد مربوط به مراقبت های سلامتی و پزشکی است. نکاتی مربوط به سلامتی ، علائم بیماری ، رژیم غذایی و موارد دیگر. با بهینه سازی موتور جستجو ، می توانید شانس خود را برای دیده شدن در صفحه اول گوگل افزایش دهید.

افزایش مراجعه به بیماران

با استفاده از بازاریابی دیجیتال ، شما به چندین ابزار و نرم افزار حرفه ای دسترسی دارید که می تواند در افزایش مراجعه بیماران بالاترین عملکرد را داشته باشد و منجر به کیفیت خدمات شما شود.

بهترین روش های استراتژی بازاریابی دیجیتال سلامت

امروزه بازاریابی دیجیتال جذابیت زیادی پیدا کرده است زیرا مردم برای دسترسی سریع به یک متخصص به راحتی و در خانه خود به اینترنت روی می آورند.

برای SEO  برنامه ریزی کنید

سئو در بازاریابی دیجیتال

بهینه سازی موتور جستجو و تجربه کاربر دست به دست هم می دهند تا شما دیده شوید.  پیاده سازی یک استراتژی کارآمد در زمینه SEO به موفقیت یک تجارت پزشکی و دارویی کمک می کند.

پاسخگو بودن وبسایت ، زمان بارگذاری ، تصاویر مناسب و محتوای با کیفیت از ویژگی هایی است که باعث برجسته شدن یک وب سایت می شود.

سئو یک استراتژی بازاریابی دیجیتال است که باعث افزایش رتبه شما در گوگل می شود. با کمک یک آژانس حرفه ای دیجیتال می توانید سئو خود را افزایش دهید و بازدید بیشتری از وب سایت خود ایجاد کنید.

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

بخش پزشکی و سلامت می تواند از رسانه های اجتماعی برای ارتباط بیشتر با بیماران استفاده کند.

بازاریابی دیجیتال در شبکه های اجتماعی به بیمارستانها و پزشکان این امکان را می دهد تا اطلاعات جمعیتی مورد نظر خود را مانند سن ، جنس ، مکان و … مورد هدف قرار دهند.

با بازاریابی در شبکه های اجتماعی ، نه تنها قادر به ارائه خدمات بهداشتی خود هستید ، بلکه می توانید به مردم درباره برخی از نگرانی های بهداشتی آموزش دهید و نکاتی در مورد سلامت روحی و جسمی به آنها ارائه دهید.

تبلیغات عمومی در حوزه پزشکی و دارویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *