نکاتی برای افزایش پایبندی به دارو در مصرف کنندگان مبتلا به دیابت

 • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 3 دقیقه
 • نویسنده پست:
 • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
 • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

 

medication adherence in consumers with diabetes

انجمن دیابت آمریکا می گوید که هر 21 ثانیه یک نفر دیگر در ایالات متحده تشخیص دیابت دریافت می کند. با این سرعت، اعداد به سرعت بالا می روند. طبق داده های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC)، بیش از 100 میلیون بزرگسال ایالات متحده اکنون زندگی با دیابت یا پیش دیابت.

چگونه ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی می‌توانند ارتباطات قوی‌تری برای بهبود نتایج سلامت در میان مصرف‌کنندگان مبتلا به دیابت ایجاد کنند؟

مقابله با پایبندی به دارو با بینش بیمار

این لحظه‌ای است که بیشتر مردم تجربه کرده‌اند. با توجه به نیازهای روزمره زندگی – در خانه یا محل کار – فراموش می کنید که داروی خود را مصرف کنید. شاید فقط در موارد نادری اتفاق بیفتد که تاثیر طولانی مدت کمی داشته باشد. اما برای مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی مبتلا به دیابت یا بیماری مزمن دیگری، پایبندی ضعیف به داروهای دیابت عوارض جدی دارد: 

 • بیش از 20 درصد هرگز نسخه های جدید را پر نمی کنند
 • 30 درصد حداقل یک دوز دارو در ماه را از دست می دهند
 • 50 درصد داروهای تجویز شده را مصرف نمی کنند

در واقع، 69 درصد بستری شدن در بیمارستان های مرتبط با دارو به این دلیل اتفاق می افتد که بیماران داروهای تجویز شده را مصرف نمی کنند که منجر به مرگ 125000 نفر در سال می شود و کل هزینه های مراقبت های بهداشتی بیش از 317 میلیارد دلار در سال.

چندین عامل در عدم انطباق با رژیم مراقبت از دیابت نقش دارند. علائمی که نشان می دهد بیمار ممکن است به حمایت و آموزش در مورد اهمیت پایبندی به دارو نیاز داشته باشد عبارتند از: 

 • پر کردن مجدد نسخه یا قرار ملاقات‌ها را فراموش کرده‌اید
 • درک ضعیف از دیابت
 • فقدان علائمی که ممکن است باعث رفتارهای پیشگیرانه تر شود

چنین شکست‌هایی ممکن است به دلایل مختلفی باشد – از سواد کم و موانع زبانی، عدم پوشش داروهای تجویزی و سایر مشکلات مالی گرفته تا فراموشی، بینایی ضعیف یا افسردگی. ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی می توانند بر ایجاد روابط قابل اعتماد با مصرف کنندگان دیابتی تمرکز کنند، اما بیماران نیز باورهای متمایزی را در تجارب مراقبت های بهداشتی خود آورده اند که به تبعیت کم از دارو کمک می کند. برخی ممکن است به دلیل ترس از عوارض جانبی در مقابل دارو مقاومت کنند. دیگران ممکن است این کار را انجام دهند زیرا فکر می کنند می توانند وضعیت سلامتی خود را بدون داروهای تجویزی مدیریت کنند.

با Psychographics نتایج مثبت بیشتری برای سلامتی ایجاد کنید 

برای حرکت دادن سوزن بر پایبندی به دارو در میان مصرف‌کنندگان مبتلا به دیابت، بیمارستان‌ها و سایر ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی باید بدانند که یک رویکرد یک‌اندازه مناسب بر اساس تشخیص، قطعاً علامت را از دست می‌دهد. انجمن مربیان دیابت آمریکا معتقد است که “موثرترین مداخلات، رابطه بین رفتارهای مصرف دارو و درک، باورها، احساسات و بیماران را در نظر می گیرد. زندگی روزمره.”

بخش‌بندی روانشناختی می‌تواند به ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی کمک کند تا نحوه رویکرد مصرف‌کنندگان دیابتی را بهتر درک کنند. سلامت و تندرستی، جایی که آنها به دنبال اطلاعات در مورد بیماری خود و انگیزه آنها برای مقابله با مسائل بهداشتی فعال تر هستند.

Preferred Way of Receiving Information About Prescriptions for Your Health Condition

برای مثال، داده‌های زیست رایان در مصرف‌کنندگان مبتلا به دیابت، تغییراتی را در نحوه بخش‌های مختلف بیمار پیدا می‌کند — دستیابی به خود، جویندگان تعادل، شعبده بازان اولویت دار، جهت گیران و استقامت کنندگان اراده — می‌خواهید اطلاعاتی درباره نسخه‌های مربوط به وضعیت سلامتی خود دریافت کنید: ایمیل از راه‌های دیگر در همه بخش‌ها و به دنبال آن مواد چاپی مانند پست مستقیم یا بروشورها پیشی می‌گیرد. همچنین، افراد دست‌یافته به خود و افراد با اراده برای تماس‌های ویدیویی آنلاین بازتر هستند. جهت گیران کمترین احتمال تمایل به دریافت اطلاعات در مورد دارو را دارند.

به همین ترتیب، وقتی صحبت از یادآوری‌های پر کردن مجدد نسخه می‌شود، ایمیل به عنوان برگزیده‌ترین رویکرد برتر است. با این حال، وقتی صحبت از سایر روش‌های یادآوری مجدد نسخه به مصرف‌کنندگان دیابتی می‌شود، زیست رایان Consumer Diagnostic data تغییرات جالبی را آشکار می کند.

پیام‌های متنی در همه بخش‌ها برای دریافت یادآوری‌های به موقع پر کردن نسخه در رتبه دوم قرار گرفتند. با این حال، افرادی که به خود دست می یابند، متون را با نرخ بالاتری نسبت به شعبده بازان اولویت ترجیح می دهند. داده‌ها نشان می‌دهد که شعبده‌بازهای اولویت‌دار یادآوری‌هایی را نمی‌خواهند که آنها را ملزم به برداشتن تلفن کند: آنها علاقه بسیار کمی به تماس‌های تلفنی زنده یا خودکار نشان می‌دهند و علاقه به چت های ویدیویی آنلاین ندارد. راحتی برای این بخش شلوغ کلیدی است.

با درک تأثیرات بیرونی و داخلی بر پایبندی به دارو، پزشکان مراقبت های بهداشتی، ارائه دهندگان بیمه و حتی کارفرمایان در موقعیت بهتری برای همکاری با بیماران برای دستیابی به نتایج سلامت بهتر هستند. برای برقراری ارتباط با مصرف کنندگان دیابتی، این نکات پایبندی به دارو را امتحان کنید:

  • قضاوت نکنید. به نگرانی‌های بیمار گوش دهید و سؤالات باز بپرسید تا دلایل اصلی مقاومت بیمار در برابر مصرف داروهای تجویز شده را مشخص کنید. یک جهت‌گیر ممکن است بخواهد توصیه‌های پزشک را دنبال کند، اما در انجام این کار مشکل دارد، زیرا رسیدن به داروخانه دشوار است. از طرف دیگر، یک شعبده باز اولویت دار ممکن است احساس کند که درگیر تعهدات خانوادگی یا کاری است. انگشت اشاره در هیچ یک از این شرایط به پایبندی به دارو کمکی نمی کند.
  • از اصطلاحات و توضیحات بیش از حد فنی خودداری کنید. تشخیص دیابت اغلب با انبوهی از اختصارات بر اساس آزمایش خون همراه است. مصرف کنندگان مبتلا به دیابت باید اختصاراتی مانند A1C، LDL یا HDL را تشخیص دهند، اما مهمتر از آن، آنها باید اهمیت این اصطلاحات را درک کنند. به زبان ساده توضیح دهید که چگونه A1C بیمار به پیامدهای سلامتی کوتاه مدت و بلندمدت ترجمه می شود و نقشی که دارو در کمک به کاهش A1C در طول زمان برای جلوگیری از عوارض دیابت ایفا می کند.
  • آنچه را که بیمار می داند روشن کنید. آنچه برای یک پزشک بدیهی است ممکن است برای یک فرد عادی نباشد. برای مثال، جویندگان تعادل، اطلاعات مربوط به سلامت را از منابع مختلف جستجو می کنند – نه همه آنها بر اساس طب سنتی – بنابراین درک نگرانی های بیمار در مورد یک دارو بر اساس تحقیقات خود مهم است.

درک اینکه چه چیزی باعث می‌شود مصرف‌کنندگان مبتلا به دیابت تیک بخورند، ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی را قادر می‌سازد تا پیام‌های مرتبط و هدفمندی را ایجاد کنند که به بیماران انگیزه می‌دهد تا شرایط سلامتی را به طور مؤثرتری مدیریت کنند و منجر به نتایج سلامت بهتری شوند. آیا اطلاعات بینش و نکات مربوط به پایبندی به دارو را دارید؟

برای اطلاعات بیشتر در مورد تقسیم‌بندی روانشناختی که به مصرف‌کنندگان مبتلا به دیابت مربوط می‌شود، پیپر سفید ما را دانلود کنید .

دیدگاهتان را بنویسید