شما در حال مشاهده هستید هزینه مشارکت بیمار: ROI شما چیست؟

هزینه مشارکت بیمار: ROI شما چیست؟

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

Business ROI icons floating around laptop

در زیست رایان، ما بر این باوریم که مشارکت خوب بیمار برای ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی بی‌ارزش است. نتایج سلامتی بیماران را بهبود می‌بخشد، موفقیت تلاش‌های بازاریابی ارائه‌دهنده را افزایش می‌دهد و رشد مالی را برای این عمل ارتقا می‌دهد.

ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی ممکن است از هزینه‌های درک شده مربوط به راه‌اندازی یک پلت‌فرم برای مشارکت دیجیتالی بیمار خودداری کنند، اما هزینه‌ها در واقع کاملاً است. منطقی است و این تلاش‌ها بازده بالایی ایجاد می‌کنند. در اینجا چیزی است که ارائه دهندگان باید هنگام سرمایه گذاری در پلت فرم تعامل دیجیتالی بیمار در نظر بگیرند.

نوع سیستم تعامل با بیمار

بزرگترین چالش برای مدیریت مشارکت بیمار، تعیین این است که از چه سیستم مشارکت بیمار استفاده شود. و هر ارائه دهنده این کار را متفاوت انجام می دهد.

برخی از ارائه‌دهندگان از سیستم‌های متعددی برای مدیریت تعامل بیمار خود استفاده می‌کنند، مانند سیستم مدیریت محتوا (CRM) برای مدیریت ارتباطات، سیستم پرونده الکترونیکی پزشکی (EMR) برای رسیدگی به سوابق پزشکی بیمار، مدیریت تمرین، سیستم صورت‌حساب، و غیره. ممکن است جدا کردن همه آنها خوب به نظر برسد، بسیاری از ارائه دهندگان دریافتند که یک سیستم واحد که همه چیز را مدیریت می کند باعث صرفه جویی در هزینه و سهولت اجرا می شود.

به عنوان مثال، زیست رایان با آن سیستم‌ها ادغام می‌شود تا بسیاری از این برنامه‌های تعامل بیمار (پیام‌رسانی، صورت‌حساب) را مدیریت کند. در یک پلت فرم زیست رایان می‌تواند به‌عنوان یک پلتفرم مستقل عمل کند، اما مهمتر از همه، می‌تواند به‌عنوان «پیچ و مهره‌ای» یا بهبود سرمایه‌گذاری فناوری موجود نیز عمل کند. به‌علاوه، از بخش‌بندی روان‌شناختی استفاده می‌کند تا بیماران را بیشتر تشویق کند تا روی نرم‌افزاری که روی آن زمان و انرژی گذاشته‌اید عمل کنند. نتیجه این است که بیماران درگیرتر هستند که به سلامت خود عمل می کنند، به ارائه دهنده خود متصل شد و قبض آنها را پرداخت کرد.

پیام تعامل با بیمار

در مورد بخش‌بندی روانشناختی، آیا می‌دانستید که این مدل تقسیم‌بندی برای دهه‌ها توسط صنعت خرده‌فروشی استفاده می‌شود؟ این یک دلیل بزرگ است که چرا زیست رایان در تعامل با بیمار پیشرو است.

زیست رایان با استفاده از طبقه‌بندی سریع، بخش روان‌شناختی هر مصرف‌کننده مراقبت‌های بهداشتی را با دقت 91.1 درصد تعیین می‌کند. این نوع پیام‌هایی را که دریافت می‌کنند، نحوه بیان آن، نوع ارتباط دیجیتالی (مانند ایمیل، پیام متنی، تماس خودکار و غیره) و زمان دریافت آن‌ها را تعیین می‌کند، به طوری که متناسب با مشخصات مصرف‌کننده مراقبت‌های بهداشتی آنها بهینه‌سازی شود. هنگامی که ارائه‌دهندگان از پیام‌های «یک اندازه متناسب با همه» استفاده می‌کنند، برخی از بیماران را فعال می‌کند تا با آن‌ها ارتباط برقرار کنند (عمدتاً مصرف‌کنندگان فعال مراقبت‌های بهداشتی)، اما نه بیشتر. تعداد زیادی از بیماران وجود دارند که با ارائه دهندگان خود ملاقات می کنند یا اگر تعامل برای آنها هدف قرار می گرفت، بر اساس یک ارتباط دیجیتال عمل می کنند.

نتیجه پاسخ‌های بیشتری در این تلاش‌های مشارکتی مانند ثبت‌نام برای غربالگری سرطان روده بزرگ است، کاهش پذیرش مجدد در بیمارستان، تقویت استخدام بالینی، افزایش نظرات مثبت Google و بهبود پایبندی به دارو.

اندازه گیری مشارکت بیمار

هنگام اندازه‌گیری نتایج حاصل از تلاش‌های مشارکت بیمار، معیارهای دیجیتالی مانند نرخ باز و نرخ کلیک نباید نشانگر نهایی موفقیت باشد. نتایج حاصل از این اقدامات باید باشد.

برای مثال، با یک مشتری زیست رایان (یک بیمه‌گر سلامت ملی)، در حالی که نرخ‌های باز یکسان بود، ارتباطی که از پیام‌های روان‌شناختی در مقابل پیام‌های عمومی استفاده می‌کرد، منجر به 4-8 برابر پاسخ. مهم نیست که چه اتفاقی می‌افتد، پیام‌رسانی باید باعث شود که بیماران برای سلامتی خود اقدام کنند، مانند نرخ پاسخ 57.8٪ به سلامت ارزیابی خطر یا 83٪ از کارکنان پیشرفت قابل توجهی در اهداف سلامت دارند. پرداخت‌ها و وصول‌های بیمار جنبه مهم دیگری از سلامت مالی یک مطب است و زیست رایان افزایش قابل توجهی در پرداخت‌های بیماران (از جمله مانده‌های سررسید بیش از 120 روزه) برای مشتریانی که از پلتفرم آن استفاده می‌کنند.

چه چیزی زیست رایان را متفاوت می کند

زیست رایان بیشتر از ابزارهایی برای تعامل با بیماران است. درگیری روانشناختیخیلی بیشتر از آنچه نرم افزارهای دیگر می توانند فعال کنند، به ارمغان می آورد. این به این دلیل است که روانشناسی انگیزه های مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی را برای فعال کردن رفتارها مهار می کند.

progression-chart

هر پلتفرم مشارکت بیمار می‌تواند پیام‌رسانی، صورت‌حساب و سایر ویژگی‌ها را خودکار کند، اما نمی‌توانند کارهای بیشتری انجام دهند تا بیماران واقعاً مدیریت سلامت خود را دنبال کنند. اتوماسیون نیروی کار را کاهش می دهد، اما اتوماسیون هوشمند با استفاده از روان شناسی، بازگشت سرمایه را بهبود می بخشد.

محاسب‌گرهای ROI ما را امتحان کنید تا بدانید سازمان شما چقدر می‌تواند با زیست رایان برای فعال کردن رفتار بیمار از طریق روان‌شناختی و تعامل دیجیتال متوجه شود.

دیدگاهتان را بنویسید