شما در حال مشاهده هستید وضعیت تحقیقات بازاریابی مراقبت های بهداشتی: دستیابی و به دست آوردن بیماران جدید

وضعیت تحقیقات بازاریابی مراقبت های بهداشتی: دستیابی و به دست آوردن بیماران جدید

 • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 2 دقیقه
 • نویسنده پست:
 • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
 • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

[پادکست رهبری صنعت موفقیت مراقبت بهداشتی] در این قسمت از مجموعه آموزشی مداوم ما، مدیر عامل موفقیت بهداشت و درمان با دکتر علی حاجی ابراهیمی صحبت می‌کند کلاین، موسس و مدیر عامل شرکت تحقیقات بازاریابی بهداشت و درمان Klein & Partners.

Employees having a marketing meeting in a conference room

 • تغییرات در مصاحبه تلفنی
 • نقاط منفی “>

 • پایداری خط ثابت در مقابل قابلیت حمل شماره تلفن
 • رجیستری تماس نگیرید و نرخ همکاری کمتر
 • دیگر هیچ پاسخ دهنده رایگانی وجود ندارد
 • فناوری جدید ابزارهای جدید را فعال می کند
 • ایجاد گروه‌های مشاوره بیمار و بینش جامعه
 • سلام. دکتر علی حاجی ابراهیمی اینجاست و زمان پادکست دیگری فرا رسیده است… دوباره با دوستمان راب کلاین. امروز قصد داریم در مورد وضعیت تحقیقات بازاریابی بهداشت و درمان صحبت کنیم. به نظر من این موضوع جذابی است زیرا به یاد می‌آورم که به عنوان یک دانشجوی کارشناسی… در کلاس‌های تحقیقات بازاریابی شرکت کرده‌ام… ایده‌ای از وضعیت هنر در آن زمان… و تماشای تکامل این موضوع در طول سال‌ها.

  اغلب، مشتریان ما می خواهند مستقیماً به سمت بازاریابی بروند، اما ما همیشه می خواهیم تا آنجا که ممکن است تحقیق کنیم. مهمان امروز ما، راب کلاین، پژوهشگر برجسته بازاریابی در مراقبت های بهداشتی است. بنابراین این فرصتی است که امروز با راب در مورد آنچه در تحقیقات بازار در چند دهه گذشته اتفاق افتاده و همچنین به جایی که کارها امروز در حال انجام است، صحبت کنیم.

  راب کلاین: متشکرم، استوارت، و از اینکه مجدداً من را در پادکست خود داشتید متشکرم. من 34 سال است که در تحقیقات بازار هستم و تغییرات قابل توجهی را دیده ام. برخی از آنها خوب هستند و برخی برای من در سه دهه گذشته نگران هستند. اجازه دهید چند مورد از مسائلی را که من را در شب بیدار نگه می‌دارد، طرح کنم.

  احتمالاً بزرگترین تغییری که می بینم در مصاحبه تلفنی است. وقتی برای اولین بار در دهه 80 شروع کردم، مصاحبه تلفنی استاندارد طلایی بود. این کاری است که همه انجام دادند و البته مصاحبه آنلاین هنوز وجود نداشت. امروزه مصاحبه تلفنی دیگر استاندارد نیست.

  یکی از چالش‌ها، در میان بسیاری از چالش‌ها، در مورد مصاحبه تلفنی، این است که بیشتر کشور «تلفن همراه» است. اگر نمونه ای از تلفن ثابت انجام دهیم، نیمی از جمعیت را از دست می دهیم – که معمولاً جوان تر هستند. بنابراین، نظرسنجی‌های تلفنی ما قدیمی‌تر و قدیمی‌تر می‌شوند. از بسیاری جهات، تقریباً مانند یک نمونه نظرسنجی از شهروندان ارشد است. بنابراین نمونه تلفن ثابت شما یک نظرسنجی متعادل ارائه نمی دهد.

  سپس «نمونه‌گیری تلفن همراه» می‌آید، که در ابتدا فکر می‌کردیم «راه‌حل» است. این راه حلی را که ما انتظار داشتیم ارائه نکرد. اول، شما قابلیت حمل اعداد را دارید. این موضوعی برای تحقیقات برند ملی نیست. اما در مراقبت های بهداشتی، ما می خواهیم نمونه در یک منطقه محلی خاص باشد.

  چالش دیگر با نمونه تلفن همراه این است که آنها مجبور نیستند در خانه باشند. با نمونه تلفن ثابت، باید در خانه باشید. اما با یک شماره تلفن همراه، می‌توانید برای خرید بیرون بروید – یا جایی که نمی‌خواهید در نظرسنجی شرکت کنید. بنابراین میزان همکاری با نمونه های تلفن همراه بسیار پایین است.

  نکته دیگر این است که افرادی که تلفن همراه دارند می‌خواهند هزینه تماس خود را پرداخت کنند، به خصوص اگر برنامه نامحدودی نداشته باشند. نمونه تلفن همراه به گزینه مفیدی که فکر می کردیم تبدیل نشد. اغلب، نرخ همکاری با نمونه تلفن همراه پایین است، زیرا افراد اغلب از شرکت در آن خودداری می‌کنند یا اگر شماره تماس‌گیرنده را نشناسند، به تماس پاسخ نمی‌دهند.

  اغلب، ما به صورت الکترونیکی خنثی می شویم و به یک انسان نمی رسیم. نرخ همکاری آنقدر بد است که من هر مشتری را که می‌توانم به نظرسنجی آنلاین تبدیل کرده‌ام.

  دکتر علی حاجی ابراهیمی: این روزها، به نظر می رسد که مردم تمایلی به همکاری ندارند. آنها می دانند که وقتشان ارزشمند است یا جنبه تجاری دارد. آیا ثبت ملی «تماس نزن» برای شما مشکلی ایجاد کرده است؟

  راب: پاسخ بله و خیر است. قطعاً بر ما تأثیر می گذارد زیرا مردم به آن اشاره خواهند کرد. اما آنها متوجه نمی شوند که قانون بسیار واضح است که تحقیقات بازار از تماس نگیرید مستثنی است. برای بازاریابان تلفنی است. و حتی اگر این را به آنها بگویید، برایشان مهم نیست و نمی خواهند با آنها تماس بگیرند. دلیل معاف بودن تحقیقات این است که سیاستمداران به نظرسنجی های خود علاقه دارند.

  استوارت: نظرسنجی تلفنی که استاندارد طلایی بود، اکنون تغییر کرده است. همانطور که به مشتریان فعلی که با هم روی آنها کار می کنیم نگاه می کنیم، بیایید به فناوری های جدیدی که ظهور کرده اند نگاه کنیم. به نظر می رسد که بهترین روش های واضح برای تحقیقات بازاریابی وجود دارد. بیایید در مورد آنچه امروز اتفاق می افتد صحبت کنیم. در حال حاضر، وضعیت هنر چگونه است؟

  راب: چند چیز است: فقط روش شناختی نیست، ساختاری و دپارتمانی نیز دارد. نظرسنجی های آنلاین تبدیل به پیشرفته ترین حالت شده اند. برای یک چیز، دیگر پاسخ دهنده آزاد وجود ندارد. آنها می خواهند برای شرکت پول دریافت کنند. و این هزینه را به طور چشمگیری افزایش داده است. این موضوع دقیقاً از نظر بودجه به مشتریان ضربه زده است.

  استوارت: در مورد «تحقیق در مرکز خرید» و افراد دارای کلیپ‌بورد چطور؟ آیا آن روزها رفته اند؟

  راب: در مراقبت های بهداشتی، خیلی کاربردی نیست و استفاده نمی شود. اما در صنایع دیگر، فرصتی برای تحقیقات در مراکز خرید وجود دارد. علاوه بر این، اکنون فناوری بسیار زیادی وجود دارد که نیازی به تحقیقات «پا در خیابان» نداریم. ما می توانیم مصاحبه آنلاین انجام دهیم. ما می‌توانیم گروه‌های متمرکز را به‌صورت آنلاین انجام دهیم، جایی که می‌توانم چهره همه را حتی با وجود اینکه در نقاط مختلف کشور هستند، از طریق فناوری وب‌کم ببینم.

  استوارت: گزینه‌های زیادی با فناوری موجود است. شنوندگان و خوانندگان ما ترکیب گسترده ای را شامل می شوند. مطب های کوچک، تمرین های گروهی بزرگ و بیمارستان ها و سیستم های بیمارستانی بسیار بزرگ وجود دارد. برخی از دسته ها و گزینه های تحقیق را به مخاطبان خود ارائه دهید.

  راب: چند چیز جدید مهم هستند. یک تغییری که من در بخش دپارتمان می بینم این است که مشتریان تحقیقات بیشتری را در داخل و داخل سازمان به ارمغان می آورند. آنها در حال راه اندازی یک “بخش بینش” هستند. این چیزی است که من قطعاً از آن حمایت می کنم.

  این به مشتریان امکان می‌دهد در جمع‌آوری داده‌ها و تفسیر داده‌ها چابک‌تر و سریع‌تر عمل کنند. وقتی فناوری وجود دارد که تقریباً یک شبه می‌تواند پاسخ‌ها را دریافت کند، نمی‌خواهیم چهار تا شش هفته برای مطالعه بازار منتظر بمانیم.

  این چیزها نسبتاً جدید هستند و بازی را تغییر می دهند. آنها جایگزین انجام یک مطالعه بزرگ و استراتژیک نمی شوند، اما به سوالات تاکتیکی سریع پاسخ می دهند. اینها گروه‌های مشاوره بیمار برای ارائه دیدگاه‌های بینش دارند.

  یک گروه مشاوره بیمار، بر اساس یک موضوع یا بخش مشترک، می‌تواند بازخورد مداوم و سریعی را در مورد مراقبت از بیمارانی ارائه دهد که وجه اشتراک دارند. راه اندازی و نگهداری آنها آسان است.

  استوارت: درباره کاربردهای دیگر تحقیق به ما بگویید. از نظر مشارکت شما، آیا برای برندسازی، آزمایش خارجی یا اهداف تحقیقاتی دیگر است؟

  راب: یک توصیه، علاوه بر گروه مشاوره بیمار، تشکیل یک گروه بینش جامعه است. در این، شما ممکن است یک پانل کمی متشکل از 1000 یا 2000 بیمار یا افراد جامعه را استخدام کنید. این به صورت داخلی مدیریت می شود و بازخورد فوری در مورد سؤالات یا مسائل نظرسنجی به دست می آورد. این جایگزینی برای مطالعات بزرگتر نیست، اما به شما امکان می دهد برای سازمان چابک تر و ارزشمندتر باشید. فناوری‌های جدید سرعت بیشتری در یافتن پاسخ‌ها فراهم می‌کنند.

  استوارت: شما قبلاً در مورد آینده تحقیقات بازاریابی اشاره کردید. چه چیزی شما را نگران می کند، و چه چیزی شما را هیجان زده می کند؟

  راب: یک نگرانی توانایی جذب پاسخ دهندگان است. برای تحقیق، رگ حیات داشتن پاسخ دهندگان برای استخراج داده ها و یافتن پاسخ است. مردم الان بیش از حد مورد نظرسنجی هستند. شما نمی توانید بدون درخواست نظرسنجی در مورد رسید فروش به فروشگاه بروید. به قدری از مصرف کنندگان سوال می شود که “خرز مقیاس” ایجاد کرده اند. بنابراین، در استفاده از عبارات دنیای واقعی و عدم استفاده از مقیاس عددی تعصب کمتری وجود دارد.

  همچنین بسیار مهم است که همه تحقیقات و داده‌ها در یک گروه بینش جمع‌آوری شوند. این در مورد مدیریت داده ها و آگاهی در یک مکان مرکزی و سپس اشتراک گذاری در سازمان است. برای آگاهی بیشتر سازمانی، داده ها را در یک گروه ترکیب کنید.

  در تحقیقات بازار مراقبت‌های بهداشتی، ما باید سایر صنایع را در داشتن یک گروه بینش داخلی جذب کنیم تا بتوان داده‌ها را از منابع بسیاری دریافت کرد. این می تواند برای آزمایش تبلیغات، ردیابی نام تجاری، رضایت بیمار، اندازه گیری شهرت آنلاین باشد – هر چیزی که مربوط به داده باشد باید در یک مکان تجزیه و تحلیل داده قرار گیرد. این بزرگترین فرصت در تحقیقات مراقبت های بهداشتی است.

  استوارت: راب، فوق العاده بود، متشکرم. این یک موضوع سرگرم کننده برای ما است. وقتی نیازی داریم، با راب تماس می گیریم تا در مورد چیزهایی که با آنها کار می کنیم به ما کمک کند. بنابراین اگر سوالی دارید، راب موسس و مدیرعامل Klein & Partners است.

  راب: ایمیل من promail است[4] ]، و شماره تلفن مستقیم من این است: 630-455-1773. متشکرم، استوارت.

  -0-

  Rob Klein

  راب کلاین

  ROB KLEIN، CEO، KLEIN & PARTNERS – برای بیش از 30 سال، راب کلاین به بسیاری از بیمارستان‌ها، سیستم‌ها و برندهای طرح سلامت، تحقیقات و مشاوره برند ارائه کرده است. راب که یک سخنران مکرر در کنفرانس های ملی مراقبت های بهداشتی است، در هیئت مدیره AMA دیترویت (رئیس)، شیکاگو AMA (تحقیق VP)، AHSM و در هیئت مدیره ملی SHSMD خدمت کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید