شما در حال مشاهده هستید [پادکست] اختلال کووید و علامت پاک نشدنی آن در بازاریابی بهداشت و درمان

[پادکست] اختلال کووید و علامت پاک نشدنی آن در بازاریابی بهداشت و درمان

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 1 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

همه‌گیری کووید یک مسئله دیرینه در صنعت مراقبت‌های بهداشتی را تسریع بخشید: تعادل کمبود نیروی کار با افزایش حجم بیماران.

در حالی که اخلالگران بازار مانند Telehealth و سایر کلینیک‌های خرده‌فروشی گزینه‌های مراقبت بیشتری را در اختیار جوامع قرار می‌دهند، آنها همچنین تقاضای کارکنان بیشتری را برای تعداد کمی از نامزدها ایجاد می‌کنند. نه تنها این، بلکه بسیاری از پزشکان و پرستاران تصمیم به بازنشستگی زودهنگام یا ترک حرفه خود می کنند.

من اخیراً با آلن شوبریج، مدیر ارشد ارتباطات پراویدنس اورگان، کهنه‌کار پادکست موفقیت مراقبت‌های بهداشتی و دوست قدیمی‌ام مصاحبه کردم تا در مورد چندین اختلال در بازار مراقبت‌های بهداشتی ناشی از همه‌گیری کووید صحبت کنم.

در پادکست، او بینش‌های ارزشمندی را در مورد اینکه چگونه بیمارستان‌ها و سیستم‌های بهداشتی با این تغییرات کنار می‌آیند، برای پاسخگویی به نیازهای متغیر مصرف‌کنندگان مراقبت‌های بهداشتی و ایجاد استراتژی‌های ارتباطی شفاف‌تر برای مخاطبان داخلی و خارجی به اشتراک می‌گذارد.

در صورتی که برای گوش دادن به پادکست وقت ندارید، خلاصه‌ای از این موارد وجود دارد:

کووید بومی

به همان اندازه که مردم می‌خواهند همه‌گیری کووید به پایان برسد، اکنون با این واقعیت خشن روبرو هستیم که کووید بومی است، یعنی همیشه با ما است.

آلن توضیح می‌دهد: «اگرچه کووید از نظر تأثیر جدی در مکان بسیار بهتری قرار دارد، اما هنوز اینجاست و بهبود سیستم‌های [مراقبت‌های بهداشتی] را غیرممکن می‌کند». “ما همچنان احساس می کنیم که قرار است بر آن غلبه کنیم، و یک چالش دیگر ظاهر می شود. این یک چرخه واقعا سخت برای کار ایجاد کرده است.”

درباره تجربیات شخصی خود با کووید و تأثیر آن بر سلامت کوتاه‌مدت و بلندمدت صحبت کردیم.

آلن به اشتراک گذاشت، “احتمالاً سه هفته بود که دوباره احساس کردم عادی شدم.” خوشبختانه، او فکر نمی‌کند با علائم طولانی‌مدت دست و پنجه نرم کند، اما اضافه کرد که تخمین زده می‌شود که هفت میلیون نفر تنها در ایالات متحده با کووید طولانی مدت (مانند خستگی و مه مغزی) دست و پنجه نرم می‌کنند. او معتقد است که برای مدتی طولانی بر بهره وری و مراقبت های بهداشتی تأثیر قابل توجهی خواهد گذاشت.

تأثیر اقتصادی کووید بر سیستم های سلامت

بسیاری از مردم، از جمله برخی از افراد برجسته که باید بهتر بدانند، به اشتباه فکر می‌کنند که کووید یک کلاهبرداری یا اغراق‌آمیز است تا بیمارستان‌ها را ثروتمند کنند. با بیش از 20 سال تجربه کار در فضای بیمارستان، از آلن خواستم دیدگاه آگاهانه خود را در مورد تأثیر اقتصادی کووید بر سیستم های سلامت به اشتراک بگذارد.

«من تضمین می‌کنم که اکثر بیمارستان‌ها و سیستم‌های مراقبت‌های بهداشتی ثروتمند نمی‌شوند. در واقع، آنها در حال حاضر در حال مبارزه هستند، حتی با کمک مالی Cares و چیزهای دیگری که تلاش می کنند تا بیمارستان ها و سیستم های مراقبت های بهداشتی را تا حد ممکن حلال کنند.

COVID هزینه های نیروی کار را به میزان قابل توجهی افزایش داده است. هنگامی که یک بیمارستان یا مطب چند محله به دلیل بیماری، مانند کووید، با کمبود پرسنل مواجه می‌شود، اغلب باید نیروی کار موقت استخدام کنید، مانند پرستاران مسافرتی، که می‌تواند با قیمت بسیار بالاتری همراه باشد که بر درآمد شما تأثیر می‌گذارد.

بیمارستان‌ها و سیستم‌های بهداشتی، مانند پروویدنس، اورگان، مردم را تشویق می‌کنند تا غربالگری‌ها و مراقبت‌های پیشگیرانه را برای کاهش فشار طولانی‌مدت بر سیستم سلامت انجام دهند. آلن مجدداً تأیید می کند: “اگر می توانید با دریافت واکسن یا تقویت کننده از بستری شدن در بیمارستان جلوگیری کنید، ما از شما می خواهیم که این کار را انجام دهید.”

نه تنها این، بلکه متخصصان مراقبت های بهداشتی مشتاق هستند تا با روش های انتخابی به مسیر خود بازگردند. متأسفانه، بسیاری همچنان با کمبود قابل توجه نیروی کار دست و پنجه نرم می کنند. برخی از بیمارستان‌ها و سیستم‌های بهداشتی دارای پرونده‌های معوقه یک ساله در روش‌های انتخابی، اما بالقوه نجات‌دهنده، مانند کولونوسکوپی هستند. بدتر از آن، کووید فقط تمایل مصرف کننده را برای به تعویق انداختن رویه های مراقبت بهداشتی مهم – اما نه به ظاهر فوری- تشدید می کند.

آموزش کارکنان و بیماران در مورد تأثیر کووید

به‌عنوان مدیر ارشد ارتباطات، اهداف اصلی آلن در طول اوج همه‌گیری شامل درک چگونگی تأثیر کووید بر جامعه محلی او، ایجاد یک موقعیت رهبری در جامعه خود، و ابلاغ دستورالعمل‌های ایمنی به کارکنان، بیماران و خانواده‌هایشان بود.

اکنون، با افزایش و کاهش موارد کووید، او بر انتشار اطلاعات از CDC و سایر آژانس‌ها در مورد اینکه چگونه مردم می‌توانند به بهترین شکل از خود در برابر بیماری محافظت کنند، تمرکز می‌کند. “این در حال تقویت گام‌هایی است که می‌توانید در صورت وقوع اتفاقات جدید بردارید، مانند زمانی که واکسن تقویت‌کننده یا واکسن کودکان در دسترس قرار گرفت.”

در اوایل بیماری همه گیر، زیست رایان در مورد اهمیت نقش رهبری در جامعه خود نوشت، نه فقط برای برندسازی، بلکه برای تثبیت خود به عنوان یک منبع قابل اعتماد در طول زمان ناراحت کننده و گاهی ترسناک.

من و آلن هر دو موضوعات مرتبط با کووید را در وبلاگ‌های خود پوشش داده‌ایم. اگر می‌خواهید بیشتر کاوش کنید، در اینجا چند پست کلیدی وجود دارد:

تشدید کمبود نیروی کار

برای این بخش از بحث ما، می‌خواستم آلن تجربه‌اش را در مورد کمبود نیروی کار و اینکه چگونه بر برنامه‌های بازاریابی او تأثیر گذاشته‌اند، به اشتراک بگذارد. آلن به اشتراک می‌گذارد که “[کار] همیشه یک مشکل بوده است. هر سال به اندازه کافی برای رفع نیازها وارد میدان نمی‌شود.”

او اضافه می کند که به لطف COVID، “نیروی کار واقعاً نازک شده است.” افراد زودتر از موعد بازنشسته می شوند، با فرسودگی شغلی دست و پنجه نرم می کنند، و به دلیل بیماری کووید، خود را از چرخه خارج می کنند.

معرفی اخلالگران بازار، مانند Telehealth و Minute Clinics، ارائه دهندگان (و بیماران) را نیز با سرعتی سریع از بیمارستان ها و اقدامات پزشکی دور می کند.

همانطور که می‌توانید تصور کنید، استراتژی‌های حفظ نیروی کار همچنان یک عنصر ضروری بازاریابی است، زیرا در سال سوم کووید در حال کار هستیم.

“شما نمی خواهید بهترین افراد خود را از دست بدهید.” در اوایل همه‌گیری، آلن روی استراتژی‌های ارتباطی افزایش یافته و شفاف برای دسترسی به افراد بیشتری تمرکز کرد. ما از ویدیوی بسیار بیشتری استفاده کردیم، پادکست خود را به صورت داخلی به اشتراک گذاشتیم، و موانع بین ارتباطات داخلی و خارجی را از بین بردیم.» او ارتباطات داخلی را برای حفظ اعتماد به نفس کارکنان در اولویت قرار داد و هنگامی که به همه از طریق داخلی اطلاع رسانی شد، پیام های مشابهی برای جامعه ایجاد کرد. 

حدود شش ماه پس از همه‌گیری، او تصمیم گرفت کارمندان را مورد نظرسنجی قرار دهد تا بداند آنها در مورد ارتباطات مداوم رهبری چه احساسی دارند. او به اشتراک گذاشت که تقریباً “85٪ آنچه را که از رهبران خود شنیده و دیده اند، گفته اند که باعث شده اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند.” او از آموختن این موضوع راحت شد و می‌گوید: «اگر احساس کنند چیزها جدی گرفته می‌شود، احتمال بیشتری وجود دارد که بمانند، به این معنی که حفظ آنها بیشتر خواهد بود.

آلن و تیم بازاریابی او همچنین مدیران و مدیران را تشویق می‌کنند تا به طور منظم با تیم‌های خود ارتباط برقرار کنند، به نگرانی‌های آن‌ها گوش دهند و این آموخته‌ها را به رهبری برسانند. این نه تنها تیم ها را تقویت می کند و ارتباطات را بهبود می بخشد، بلکه به رضایت شغلی و حفظ آن کمک می کند.

آینده بازاریابی

همه‌گیری کووید نیروی محرکه بسیاری از پیشرفت‌های فناوری در صنعت مراقبت‌های بهداشتی، به‌ویژه برای نحوه دسترسی بیماران به مراقبت‌ها بود. من فکر می‌کنم منصفانه است که بگوییم بسیاری از برندهای مراقبت‌های بهداشتی را مجبور به پذیرش فناوری‌هایی کرد که قبلاً در برابر آن‌ها مقاومت می‌کردند، مانند رزرو نوبت آنلاین و خدمات بهداشت از راه دور، و ایمیل‌های ایمن پزشک به بیمار و ارتباطات متنی.

مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی امروزی خواهان دسترسی راحت به گزینه های مراقبت مقرون به صرفه هستند.

آلن افکار خود را در مورد آنچه به طور غیر قابل برگشت تغییر کرده است و آنچه در آینده تغییر خواهد کرد به اشتراک گذاشت.

او هشدار داد، “از آنجایی که ما در حال توسعه راه های بیشتری برای ارتباط با مردم هستیم، می توانید تلاش های خود را بسیار ضعیف گسترش دهید.” او توضیح می‌دهد که چقدر مهم است که افراد مناسب را هدف قرار دهیم و روی فناوری‌هایی با بیشترین تأثیر سرمایه‌گذاری کنیم – به جای سرمایه‌گذاری روی همه آن‌ها به طور همزمان.

او می‌گوید، “رهبران ارتباطات بازاریابی باید اطمینان حاصل کنند که در هنگام طراحی چیزهای جدید و زمانی که تصمیماتی برای اولویت‌بندی آنچه که تبلیغ می‌شود و چگونه می‌شوند، پشت میز هستند.”

آلن بر این باور است که حضور بازاریابان در آن مکالمه بیش از هر زمان دیگری مهم است “زیرا ما با منابع (بودجه‌های) محدودی سروکار داریم. از آنجایی که سیستم‌های ما با درآمدزایی دست و پنجه نرم می‌کنند، این بدان معناست که تلاش‌های بازاریابی و ارتباطی کمتری وجود دارد. بنابراین شما باید در مورد آن باهوش تر شوید.”

بازاریابی موثر برای مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی همیشه چالش برانگیز خواهد بود. اگرچه ممکن است رقبای کمتری وجود داشته باشد، اما بازاریابان باهوش‌تری نیز وجود دارند – و شما باید در میان آنها باشید. یکی از بهترین راه‌ها برای انجام این کار این است که بدانید مخاطبان شما چه فناوری‌هایی را می‌خواهند و آنها را اولویت‌بندی کنید.

می‌خواهم دوباره از آلن برای به اشتراک گذاشتن وقت و تجربیاتش با ما تشکر کنم. امیدوارم که بینش های جدید و ارزشمندی در مورد تأثیر کووید بر صنعت مراقبت های بهداشتی به شما ارائه کرده باشد.

برای نگاهی عمیق تر به این موضوع، اکیداً توصیه می کنم پست های وبلاگ پیوند شده در بالا را بخوانید و به طور کامل به پادکست ما گوش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید