شما در حال مشاهده هستید [پادکست] ژنتیک و آینده مراقبت بیمار محور

[پادکست] ژنتیک و آینده مراقبت بیمار محور

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 5 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه
Photo of Mia Nease

میا نیاس، رئیس سابق بخش بهداشت و درمان و مشارکت علوم زیستی، آریوال

من برای به اشتراک گذاشتن این پادکست با حضور Mia Nease که در زمان ضبط، رئیس بخش بهداشت و درمان و مشارکت علوم زندگی در Arivale بود، هیجان‌زده هستم. او اکنون بنیانگذار و مدیر عامل خدمات مشاوره Multiomic است.

این دومین پادکست از مجموعه آماده سازی برای بحث میزگرد ما در کنفرانس EyeforPharma امسال در فیلادلفیا با عنوان مراقبت بیمار محور: آیا پزشک بهترین می داند؟ است.

همکار من، لین نای، مدیر عامل Medical Minds نیز این پادکست را مدیریت کرد.

“ژنتیک و آینده مراقبت بیمار محور”

با ظهور فناوری‌های داده‌های ژنتیکی و سلامتی مانند FitBit و 23&me، بازار سلامت مصرف‌کننده دستخوش تحول بزرگی شده است. خانم نیس می‌گوید ابزارهای مبتنی بر داده‌ها مانند اینها در نتیجه علاقه مصرف‌کنندگان به وجود می‌آیند، «آنچه ما می‌بینیم ظهور پیشنهادهای بازار است که به فضای سلامت شخصی‌شده متمایل شده و بیشتر بر سلامت پیشگیرانه تمرکز می‌کنند. >
خانم نیس ادامه داد: «من فکر می‌کنم آنچه در بازار می‌بینیم، روند حرکت به سمت بالادست است». سیستم پزشکی کنونی ما واقعاً یک سیستم مراقبت بهداشتی نیست، بلکه بیشتر یک سیستم مراقبت از بیمار است. شما تمایل دارید فقط زمانی به پزشک خود مراجعه کنید که مشکلی وجود داشته باشد – زمانی که علامت دارید.»

او در ادامه مطلبی را بیان می‌کند که ما این روزها زیاد در مورد آن صحبت می‌کنیم، این است که «[مراقبت‌های بهداشتی] هنوز همه چیز درباره کدهای قابل پرداخت است، و انگیزه کمی برای حفظ سلامت بیماران در ابتدا وجود دارد». از آنجایی که آونگ شروع به حرکت در جهت دیگر می کند، شرکت های بیشتری مانند Arivale، FitBit و 23&me در حال ظهور هستند که انگیزه بیشتری برای تمرکز بر سلامتی و سلامت پیشگیرانه دارند.

«همانطور که به سمت مصرف‌کننده‌سازی پیش می‌رویم، روند این است که فرد صاحب سفر سلامتی خود شود. من فکر می کنم به همین دلیل Viome Habit را خرید.» خانم Nease ادامه داد. “این یک نمایشنامه کلاسیک در آن فضای پیشگویی مشارکتی شخصی است.” Viome یک راه‌انداز غذای شخصی‌شده مبتنی بر میکروبیوم و Habit یک شرکت تغذیه شخصی است. به گفته بنیانگذار Viome، مشارکت آنها بیان کامل سلامت شخصی است.

از آنجایی که همچنان شاهد حرکت بازار در این جهت شخصی‌تر هستیم، خانم نای پرسید که آیا خانم نیس معتقد است که پزشکان برای این تغییر به سمت سلامتی بسیار شخصی‌شده، به‌ویژه در مراقبت‌های اولیه آماده هستند. خانم نیس گفت: «من فکر می‌کنم این یک منحنی پذیرش فناوری کلاسیک است که در آن شما بینندگان، پذیرندگان اولیه، جریان اصلی و سپس عقب مانده‌ها دارید. او ادامه داد که در هر منحنی فناوری، برای تبدیل شدن به رویاپردازان و پذیرندگان اولیه تکیه می‌کنید و جریان اصلی در نهایت دنبال خواهد شد.

“پزشکان بسیار متعهد که به سلامت پیشگیرانه مشارکتی شخصی اعتقاد دارند، ایده استفاده از ژنتیک و استعدادهای ژنتیکی را برای انجام توصیه‌های بالینی دوست دارند.” او ادامه داد: «این لزوماً به یک جمعیت شناسی خاص نشان نمی دهد، اگرچه می توانم بگویم که طرف های درگیر و علاقه مند بیشتر تمایل دارند به سمت پزشکان جوان تر و مراقبت های اولیه گرایش پیدا کنند.»

“آنها تمایل دارند بخشی از سازمان هایی باشند که در حال حاضر به طور کاملاً مترقی فکر می کنند و پزشکان تمایل دارند زمانی که یک پیام بسیار واضح از بالا به پایین وجود دارد، مشارکت بیشتری داشته باشند.” برخی از زمینه‌هایی که او مشارکت بیشتری دیده است، درمان بیماری‌های پیچیده‌ای مانند آلزایمر است، زیرا یک نیاز پزشکی برآورده نشده وجود دارد و پزشکان مشتاق هستند تا راه‌هایی برای کاهش سرعت وخامت و کمک به بهبود کیفیت زندگی بیمارشان بیابند.

رونویسی کامل

دکتر علی حاجی ابراهیمی:
سلام به همه. دکتر علی حاجی ابراهیمی اینجا با آژانس آریا و سلامتی موفقیت. من خوشحالم که پادکست دیگری را اجرا می کنم و امروز بسیار هیجان زده هستم که با همکارم لین نای کار می کنم، که بحث امروز ما را مدیریت می کند. میا نیس، رئیس بخش مراقبت های بهداشتی و مشارکت های علوم زیستی در Arivale. ما در کنفرانس امسال Eyeforpharma در فیلادلفیا با هم یک پنل برگزار خواهیم کرد. لین، آن را بردارید.

لین نای:
میا، فقط خلاصه‌ای از شرکت خود ارائه می‌دهید؟

Mia Nease:
Arivale از مؤسسه بیولوژی سیستم ها، که مؤسسه دکتر Leroy Hood در خارج از سیاتل است، سرچشمه می گیرد. و دکتر لی هود احتمالاً به عنوان پدر زیست شناسی سیستم ها، سیستم های پزشکی شناخته می شود. و تیم او در Caltech اولین توالی یابی ژن خودکار را اختراع کردند.

دکتر علی حاجی ابراهیمی:
وای.

Mia Nease:
بله. او یکی از بنیانگذاران علمی Amgen، علوم زیستی کاربردی روزتا، و بسیاری دیگر است. او اکنون 80 ساله است و هنوز هم بسیار فعال و درگیر است. او به عنوان مدیر ارشد علمی شبکه بهداشت پراویدنس سنت جوزف-

خدمت می کند

دکتر علی حاجی ابراهیمی:
وای.

Mia Nease:
… که سومین رتبه غیرانتفاعی بزرگ در کشور است. و حدود سه سال پیش او تصمیم گرفت که زمان مناسبی برای انجام یک مطالعه بر روی افراد سالم است تا ببیند که آیا فنوتیپ عمیق و ژنوتیپ با تغییر رفتار مربیگری می‌تواند به افراد کمک کند تا سلامتی خود را بهینه کنند و از بیماری جلوگیری کنند. بنابراین موسسه یک مطالعه انجام داد. و از آن مطالعه آریوال متولد شد. و Arivale اساساً اکنون یک شرکت سه ساله است که دو دارایی کلیدی دارد. یکی از این برنامه های سلامتی است که از مؤسسه بیرون آمد، که نوعی چیز عمیق علمی، ژنتیکی و نوع داده های بزرگ با مربیان شخصی است. بنابراین این یک پیشنهاد سلامتی است. اگرچه صادقانه بگویم که دو سوم افرادی که به Arvale می آیند خوب نیستند. آنها معمولاً نوعی مشکلات دارند، که آنها را به سمت ما سوق می دهد.

دکتر علی حاجی ابراهیمی:
درسته.

Mia Nease:
و این دارایی شماره یک است. و ما آن برنامه را برای سه سال و نیم اجرا کرده ایم و موفقیت بالینی فوق العاده ای داشته ایم. واقعاً برتر از آنچه در عمل می‌بینید، مطمئناً تعامل بسیار بیشتر از آنچه در فیزیکی سالانه شرکت معمولی خود می‌بینید. پس این به نوعی دارایی شماره یک است. اگر به وب سایت Arivale بروید، این همان چیزی است که خواهید دید. و سپس دومین دارایی که داریم خود داده است. ما میزان رضایت بسیار بالایی داریم. افراد رضایت داده‌های شناسایی نشده خود را برای استفاده برای تحقیق دارند.

Mia Nease:
94% مردم رضایت دارند که از داده‌ها برای تحقیق استفاده شود. بنابراین وقتی به نوع داده‌هایی که ما جمع‌آوری می‌کنیم فکر می‌کنید، ما در حال جمع‌آوری ژنتیک هستیم، همچنین در حال جمع‌آوری آزمایشگاه‌های بالینی در یک دوره زمانی هستیم. ما شش ماه خون گیری داریم ما هر شش ماه یک میکروبیوم داریم. ما هر شش ماه یک بار کورتیزول بزاقی دریافت می کنیم. دستگاه‌های Fitbit، ترازو، و دستگاه‌های خواب هر شب همگام‌سازی می‌شوند. و سپس تعداد زیادی یادداشت مربی. بنابراین ما واقعاً دید بسیار عمیقی از یک فرد ایجاد می کنیم و همچنین حجم عظیمی از داده های طولی را جمع آوری می کنیم. و مردم در برنامه می مانند زیرا این رابطه را با مربی خود ایجاد می کنند.

Mia Nease:
به هر حال، پس کاری که ما در نوع دارایی شماره دو انجام می دهیم، که در وب قابل مشاهده نیست، اما GenomeWeb هفته گذشته درباره ما نوشت. و اینجاست که ما مجموعه داده را به بازار می بریم. ما با شرکت‌های داروسازی زیستی، شرکت‌های کالاهای مصرفی، محققان دانشگاهی که از این مجموعه داده‌های چندگانه شناسایی‌نشده برای ادامه تحقیقات علمی در بسیاری از زمینه‌های بیماری استفاده می‌کنند، همکاری کرده‌ایم. و همچنین از آن در سمت ارائه‌دهنده برای انجام آزمایش‌های مشاهده‌ای در وضعیت‌های بیماری خاص استفاده می‌کنند. زیرا ما یک پلتفرم ست آماده خوب و مرتب هستیم که آنها به سادگی می توانند به آن وصل شوند.

Mia Nease:
و بنابراین، ما آزمایشاتی در مورد بیماری آلزایمر، و IBD، و سرطان سینه، و سلامتی، و انواع چیزها داریم. بنابراین این Arivale است، دو دارایی، نوع دارایی مصرف کننده و همچنین پایان، داده ها. و ما در حال یادگیری هستیم و طرف مصرف کننده معیارهای تعامل واقعا خوبی دارد. جایی که ما کمی با مشکل مواجه شده‌ایم، تلاش برای یافتن نقطه قیمت مناسب و تعهد زمانی است که برای مصرف‌کننده‌ای که در تلاش برای حل مشکل است جذاب باشد. و سپس در سمت تحقیق، جایی که ما قطعاً چندین پروژه آزمایشی در حال انجام داریم و علاقه زیادی به صدور مجوز واقعی کل مجموعه داده داریم. بنابراین از نظر تجاری ما بسیار زیبا و بسیار خوب بوده ایم. آره و ما در حال گفتگو با تعدادی از بازیکنان نسبتاً شناخته شده برای مشارکت در مقیاس بزرگ هستیم که باید تا پایان سه ماهه دوم اعلام شود.

دکتر علی حاجی ابراهیمی:
امروز صبح همسرم این کیت 23andMe را برای کریسمس برای من خرید. و بالاخره به کل موضوع بزاق رسیدم. من به مراحل ثبت نام رفتم و گفت: “آیا می خواهید بدانید که آیا استعداد ژنتیکی برای پارکینسون یا آلزایمر دارید؟” و من فکر کردم، نمی دانم. من اینطور فکر نمی کنم، مگر اینکه کاری در مورد آن انجام شود، درست است؟ اما این ژنتیک است. و بنابراین چه کاری می توانید درست انجام دهید؟ و آیا کاری برای جلوگیری از آن وجود دارد؟ بنابراین این یک جور خنده دار و موضوعی است که امروز صبح اتفاق افتاد.

Mia Nease:
بله. علاقه بیشتر و بیشتر وجود دارد، درست است؟ و من فکر می کنم 23andMe، و برخی از Ancestry در رانندگی و علاقه به ژنتیک مصرف کننده. اما حق با شماست، توانایی عمل محدودی وجود دارد، به همین دلیل است که ما روی چیزهایی تمرکز کردیم که قابل اجرا هستند. مثل این است که وقتی با مربی خود صحبت می کنید، آنها در مورد خطر پلی ژنیک دیابت یا خطر پلی ژنیک چاقی و غیره با شما صحبت خواهند کرد. و اینها چیزهایی هستند که می توانید در آنها تفاوت ایجاد کنید. و ما نیز مانند برخی از IDN های بزرگ با آنها شراکت داریم. بنابراین ما با Spectrum شراکت داریم.

دکتر علی حاجی ابراهیمی:
بله باشه.

Mia Nease:
جایی که آنها Arivale را از طریق کلینیک تلاش خود ارائه می دهند.

دکتر علی حاجی ابراهیمی:
این کاملا منطقی است، زیرا اگر این کار را از طریق یک کارفرما انجام می دهید، خیلی سریع به بسیاری از مصرف کنندگان دسترسی خواهید داشت، درست است؟ و مانند ترکیبی در مقیاس ها در مقابل فروش های یکباره که فروش آن سخت تر است. و همچنین مانند متخصصان قلب، و پزشکی داخلی، و چیزهایی از این قبیل، که واقعاً جالب خواهد بود اگر همه اینها با کاری که انجام می‌دهند مطابقت داشته باشد.
لین نای: می‌خواستم از شما بپرسم که در مورد یک چند چیز بنابراین می دانید موضوع چیست، مراقبت از بیمار محور، آیا دکتر بهتر می داند؟ بنابراین سوال من از شما این است که دکتر چه چیزی را بهتر می داند؟ و برخی از چیزهایی که فکر می کنید پزشکان نمی دانند چیست؟

Mia Nease:
من فکر می‌کنم آنچه در بازار می‌بینیم، درست است، روند حرکت به سمت بالادست است، درست است؟ از آنجا که سیستم پزشکی فعلی ما، سیستم مراقبت های بهداشتی ما واقعاً یک سیستم مراقبت های بهداشتی نیست، بلکه بیشتر یک سیستم مراقبت از بیمار است، درست است؟ و بنابراین جدای از افرادی که در دوره‌های فیزیکی سالانه و حتی آن‌ها شرکت می‌کنند، شما به نوعی دسترسی بسیار محدودی به خود پزشک دارید و پیگیری بسیار محدودی دارید، درست است؟ شما تمایل دارید فقط زمانی به پزشک خود مراجعه کنید که چیزی اشتباه باشد، درست است؟ وقتی علامت دار هستید و بنابراین، برای من، آنچه می‌بینیم نوعی ظهور پیشنهادات است، پیشنهادهای بازاری که به چیزی متمایل می‌شوند که من آن را فضای سلامتی شخصی‌شده می‌نامم، با شخصی‌سازی شده برای شما بر اساس ژنتیک شما در یک omics منحصربه‌فرد. پیشگیرانه، درست است؟

Mia Nease:
درجا بیشتر بر درمان‌های پیشگیرانه متمرکز است تا تشخیص تجویز شده، درست است؟ و مشارکتی، درست است؟ همانطور که ما به سمت مصرف‌سازی پیش می‌رویم، روند این است که فرد واقعاً مالک سفر سلامتی خود باشد. و بنابراین فکر می‌کنم به همین دلیل است که می‌بینید Viome هفته گذشته Habit را خریده است و این یک نمایشنامه کلاسیک در آن نوع فضای پیش‌بینی مشارکتی شخصی‌شده است، درست است؟ بنابراین، برای من، پزشک، بسیاری از جامعه پزشکان در منظره‌ای به فعالیت خود ادامه می‌دهند که در آن مشوق‌ها کمی منحرف هستند، درست است؟ هنوز همه چیز در مورد کدهای قابل پرداخت است. و انگیزه کمی برای حفظ سلامت بیماران از قبل وجود دارد. و بنابراین می بینید که این شرکت ها ظاهر می شوند که انگیزه بیشتری برای انجام این کار دارند.

لین نای:
آیا فکر می‌کنید پزشکان در مورد آن می‌دانند؟ سطح درک آنها چقدر است؟

Mia Nease:
بنابراین من می توانم از روی تجربه صحبت کنم زیرا ما با پزشکان زیادی صحبت می کنیم، درست است؟ من یک نماینده فروش دارم که فقط به این کانال اختصاص داده شده است و او یک دکتر داروسازی است. او تمام وقت خود را صرف صحبت با پزشکان می کند. سه سطل، “من اهمیتی نمی دهم که این چیزهای ژنتیکی از بین بروند. می خواهم کاری را که انجام می دادم برای همیشه ادامه دهم.” سطل دوم این است: “اوه خوب این یک جورهایی جالب است. من لزوما با آن مخالف نیستم، اما لزوماً بر اساس آن تصمیمی نخواهم گرفت. و اگر داده ها را به من نشان دهید خوب است، اما هر چه باشد.” و سپس شما سطل سوم را دارید، و من می توانم بگویم که آنها تقریباً یک سوم، یک سوم، یک سوم را تقسیم کردند. سطل سوم، پزشکان بسیار متعهد هستند که به سلامت پیشگیرانه مشارکتی شخصی اعتقاد دارند و ایده استفاده از ژنتیک و استعدادهای ژنتیکی را برای انجام توصیه‌های بالینی دوست دارند. شما این را برای مثال در کلینیک استریو مطمئناً می بینید. و بنابراین بله، من می توانم بگویم که ما شاهد نوعی ترکیب هستیم. و لزوماً به یک جمعیت شناسی خاص مربوط نمی شود، اگرچه می توانم بگویم که افراد درگیر و علاقه مند بیشتر تمایل دارند جوان تر شوند.

لین نای:
آیا در تخصص خاصی است؟ مثل قلب و عروق یا دیابت یا مراقبت های اولیه؟ یا Wheres-

Mia Nease:
این مایل به مراقبت اولیه است. آره این مراقبت های اولیه و به ویژه دربان است، درست است؟ بنابراین جامعه دربان روز به روز بیشتر به این نوع رویکرد علاقه مند است. و سپس با دریافت اطلاعات بیشتر و بیشتر در مورد نتایج بالینی، پیامدهای حیاتی پیشگیرانه، ما شروع به دیدن علاقه مندی از انکولوژی می کنیم. علاقه فوق العاده، به اندازه کافی خنده دار از علوم اعصاب، به ویژه متخصصان سالمندی. بنابراین ما گروهی از افرادی را داریم که در حال حاضر در یک کارآزمایی بالینی با بیمارستان امید هستند که با زوال شناختی اولیه تشخیص داده شده اند. و آنها در حال انجام این برنامه از نوع تغییر سبک زندگی و رفتار با نتایج فوق العاده هستند.

لین نای:
همه این سطل ها، مثل سطل های مساوی هستند؟ یا سطل درگیر سطل کوچکتری از افراد است؟

Mia Nease:
خیر. می توانم بگویم تقریباً برابر است. آنها تمایل دارند بخشی از سازمان هایی باشند که در حال حاضر کاملاً پیشروانه فکر می کنند. یک پیام بسیار واضح از بالا به پایین وجود دارد. بنابراین، راد هافمن، مدیر عامل شرکت پراویدنس، در مورد اینکه یک دستور کار استراتژیک برای حفظ مشتریان است، بسیار پر سر و صدا است. و کارکنان خود را مراقبین و بیماران خود می نامد و نه بیماران، آنها مشتری هستند. تجربه ای که در مورد حفظ سلامت شما و همچنین درمان شما در زمان نیاز است. اما منابع بسیار زیادی در مورد حفظ سلامت مردم وجود دارد. بنابراین من فکر می‌کنم جایی که ما پیام‌های رهبری واقعاً قوی از بالا به پایین داریم، شما بیشتر از آن نوع پزشکان متعهد می‌بینید. و جالب اینجاست که دانشگاه ایالتی واشنگتن در واقع اولین گروه از دانشجویان پزشکی خود را در برنامه ای مانند این قرار داده است. و به طور سنتی پزشکان در مورد رژیم غذایی و ورزش و مانند آن آموزش بسیار بسیار کمی می گیرند، درست است؟ جزء تغذیه ای بسیار بسیار کوچک به عنوان بخشی از کل فرآیند آموزشی آنها. خوب، ایالت واشنگتن در حال تغییر آن است و آنها در واقع اولین گروه از 60 دانشجوی پزشکی خود را در یکی از این برنامه ها قرار داده اند.

دکتر علی حاجی ابراهیمی:
من اصلاً شگفت‌زده نیستم که مانند بیماران مریض بیشترین علاقه را دارند یا بیماران جوان‌تر تمایل دارند. من می‌توانم انتظار داشته باشم که احتمالاً مالی نیز وجود داشته باشد، مقیاس‌های تحصیل‌کرده‌تر احتمالاً بیشتر علاقه‌مند هستند.

Mia Nease:
البته.

دکتر علی حاجی ابراهیمی:
آن همگروهی درباره تقسیم شدن پزشکان به یک سوم. این دقیقاً همان چیزی است که وقتی با آنها برای بازاریابی کسب و کارشان کار می کنیم، می بینم. مانند یک سوم فکر می کند که باید غیرقانونی باشد. یک سوم در میانه و قابل نوسان است، و شاید در مورد ما 10 تا 20 درصد کمی رویایی تر باشند. و شرط می بندم که شما هم آن را خواهید دید. ایده برخی از این مشارکت ها، مانند آنچه شما یک دقیقه پیش برای امید اشاره کردید. مثلاً متوجه می‌شوید که پزشکان، آنهایی که این را پذیرفته‌اند، به نظر می‌رسد که پتانسیل فوق‌العاده‌ای دارد. مثل اینکه آنها باید واقعاً در مورد این موضوع هیجان زده باشند، درست است؟ آیا به نظر شما افرادی که در آن سوم قرار دارند تمایل دارند به طور کلی صبورتر باشند؟

Mia Nease:
بله، حتما. آنها بیشتر بیمار محور هستند، اما در بسیاری از موارد نیز در تلاش برای یافتن راه حل برای بیماران هستند. زیرا یک نوع نیاز پزشکی برآورده نشده بزرگ وجود دارد، درست است؟ از این نظر که هیچ درمانی برای بیماری X، Y، Z وجود ندارد. مانند IBD، درست است، یک مثال کلاسیک، کرون، کولیت، درست است؟ بنابراین کل این فضای خودایمنی متابولیک که در آن واقعاً تلاش برای راحت نگه داشتن بیمار است. و نگه داشتن آنها به نوعی سبک زندگی خود را تنظیم می کند زیرا هیچ قرصی وجود ندارد که آنها بتوانند تجویز کنند.

دکتر علی حاجی ابراهیمی:
درسته.

Mia Nease:
و این یک وضعیت بسیار مشابه در آلزایمر است، درست است؟ بنابراین متوجه می‌شویم که پزشکان در آنجا انگیزه بیشتری دارند زیرا صنعت داروسازی هنوز به آنها پاسخی نمی‌دهد، درست است؟ تحقیقات زیادی در حال انجام است، و تحقیقات فوق‌العاده و ذهن‌های فوق‌العاده‌ای باهوش است. اما آلزایمر یک بیماری بسیار پیچیده است. و بنابراین در این میان، پزشکان از برنامه‌هایی مانند این استفاده می‌کنند تا ببینند آیا می‌توانند به نوعی منحنی را خم کنند، مطمئناً وخامت را کاهش دهند، و به این بیماران حداقل از نظر کیفیت زندگی به جای درمان مستقیم کمک کنند.

دکتر علی حاجی ابراهیمی:
و لین، یکی از سوالاتی که قرار بود در مورد آن بپرسید، از آنجایی که به داروسازی مربوط می شود، بازگشت به سوالات پانل است. آیا معتقدید شکاف ارتباطی بین پزشکان و بیماران وجود دارد؟ و چرا؟

Mia Nease:
این بستگی دارد، درست است؟ بستگی به این دارد که چه ناحیه درمانی، چه وضعیت بیماری. اگر از مراقبت های اولیه صحبت می کنید. آره حتما از آنجا که بزرگترین چالش با، برای مثال، فقط اگر شما به سالانه فیزیکی نگاه کنید، درست است؟ نشانه سلامت پیشگیرانه، درست است؟ شما به آنجا بروید، واقعیت این است که شما یک کار انجام می دهید. اگر بیمه خوبی داشته باشی، بل، بل، بل، چند ساعت وقت می گذاری، درست است؟ اما همه ما می دانیم که چه کاری باید انجام دهیم. درست بخورید، ورزش کنید، درست وزن کم کنید. همه ما اصول اولیه را می دانیم. اما تغییر رفتار واقعا سخت است. و بنابراین، پزشک بر روی گرفتن یک نوع خواندن پایه و سپس، “بسیار خوب، سال آینده شما را دوباره می بینم.” اما واقعیت این است که بسیاری از مواقع افراد برای کمک به تغییر رفتار به یک شریک نیاز دارند تا به آنها کمک کند رفتار خود را تغییر دهند تا زمانی که به وضعیت جسمی سالانه خود رسیدند، سال بعد از نتایج مثبت باشد.

Mia Nease:
این جایی است که پزشک وارد عمل نمی‌شود، درست است؟ آنها برای کمک وارد نمی شوند. و صادقانه بگویم، این فقط پزشکان نیستند، سیستم به عنوان یک کل در حال کمک نیست. مگر اینکه دیابت نوع 2 برای شما تشخیص داده شود که در این صورت می توانید نسخه Omada یا هر چیز دیگری را دریافت کنید. اما اگر به نوعی مرزی هستید، و فرصت هایی برای بهبود سلامتی خود دارید، اما لزوماً هیچ تشخیصی برای شما نمی شود، در این صورت باقی می ماند تا، خوب، دیر یا زود، یک علامت و در آن زمان نکته ما اهمیت خواهد داد.

دکتر علی حاجی ابراهیمی:
شما قبلاً اشاره کردید که مدل بازپرداخت در برابر آن بازی می کند زیرا آنها تحریک نمی شوند.

Mia Nease:
اوه کاملا.

دکتر علی حاجی ابراهیمی:
چون اگر آنها برای چیزی وقت بگذارند که انگیزه ای برای آن دریافت نمی کنند، به این معنی است که آنها برای چیز دیگری دستمزد دریافت نمی کنند. بنابراین از دیدگاه آنها، می‌توانستم بفهمم که چرا یک فروشنده با پزشکان صحبت می‌کند. این مانند راهی برای انجام کار درست بدون تضاد منافع است، درست است؟ اگر مربیان شما بتوانند این را تکمیل کنند، بیمار مراقبت های بهتری دریافت می کند تا زمانی که بتوانند اساساً نحوه دریافت حقوق را بیابند.

لین نای:
و همچنین IBD، واقعاً جالب است، ما در حال انجام یک برنامه با انجمن گوارش آمریکا هستیم. و هدف این برنامه این است که به پزشکان بگوید چگونه با بیماران صحبت کنند. و وقتی با این افراد صحبت می کنیم، واضح است که آنها نمی دانند چگونه از زبان مناسب برای صحبت با بیماران خود استفاده کنند.

Mia Nease:
مطمئناً خیلی، بسیار مشکل است. و من فکر می کنم اینجا هم فرصتی است، با یک فرصت بازار، درست است؟ ما شاهد یکپارچگی بسیار زیاد هستیم، درست است؟ در فضای ارائه دهنده و به ویژه وقتی به شبکه های تحویل یکپارچه واقعی مانند Kaisers می رسیم، جایی که آنها هم پرداخت کننده و هم ارائه دهنده هستند، درست است؟ ناگهان انگیزه ها کمی تغییر می کنند. و همانطور که داده‌های اقتصادی سلامت بیشتر و بیشتر به دست می‌آوریم، و می‌توانیم گفت‌وگوی مبتنی بر واقعیت‌های بیشتری در مورد بازگشت سرمایه، حفظ سلامت افراد در مقابل درمان آن‌ها پس از بروز علائم داشته باشیم. من امیدوارم که مجهز به این داده ها و همچنین داستان باشیم، درست است، ما بتوانیم به نوعی بر مدل بازپرداخت هزینه تأثیر بگذاریم، اما بر نوع نگرش های درون سیستم.

لین نای:
بله. بنابراین، آیا فکر می‌کنید که بهبود ارتباطات، به نظر من، می‌خواهید به این بله بگویید، نتایج را بهبود می‌بخشد یا نتایج را بهبود می‌بخشد؟

Mia Nease:
ما قطعاً در برنامه خود دیده‌ایم که مسئولیت‌پذیری مبتنی بر رابطه همراه با رویکردی شخصی‌سازی شده، یک نتیجه بالینی برتر و دو تعامل بسیار برتر در طول زمان به همراه دارد. و به همین ترتیب-

لین نای:
درست.

Mia Nease:
… ارتباط یک چیز است، اما همچنین احساس می شود که یک رابطه واقعی بین بیمار یا مصرف کننده و پزشک وجود دارد. و این که آیا این یک پزشک است، یا یک RN، یا یک PA یا هر چیز دیگری. اما این به نوعی است، من فکر می کنم مردم در برابر یک رئیس احساس مسئولیت نمی کنند، درست است، درست است؟ اما آنها در برابر یک انسان احساس مسئولیت می کنند. و ما هزاران بار این را در داده های خود دیده ایم.

لین نای:
پس آیا داده‌های منتشر شده واقعی در مورد آن‌ها دارید که بتوانید به آن اشاره کنید؟

Mia Nease:
پس بله. من دو چیز دارم ما در Nature Biotech، 2017 منتشر کرده ایم.

لین نای:
درست.

Mia Nease:
این مطالعه واقعی P100 بود که در موسسه زیست شناسی مقاومت انجام شد. و آن یکی تمام داده های مرتبط با آن را دارد. حالا این فقط 108 نفر بود. اما آنها یک مربی سلامت داشتند و مشارکت و پایبندی و چیزهایی از این قبیل را اندازه نمی گرفتند. بنابراین و این آشکارا شامل ارتباط مداوم با مربی از طریق تلفن یا برنامه یا هر چیز دیگری است. به طوری که مورد بررسی قرار می گیرد، منتشر می شود، انجام می شود. و همچنین داده‌هایی مستقیم داریم که بر اساس نظرسنجی از جامعه شرکت‌کننده‌مان به دست می‌آوریم، به‌ویژه کارفرمایان ما به عنوان کارفرمایان خود سرمایه‌گذاری می‌کنند که به نحوه عملکرد برنامه علاقه‌مند هستند، زیرا کمی گران‌تر از آن چیزی است که معمولاً برای سلامتی می‌پردازند. برنامه بنابراین برای آنها این در مورد توجیه این است که از دیدگاه کامپیوتر و بن در طولانی مدت ارزش آن را دارد.

لین نای:
بیایید موضوع را کمی تغییر دهیم. پس چگونه می‌توانیم به پزشکان فشار بیاوریم تا موثرتر عمل کنند؟ در اینجا ما می گوییم که آنها چه کاری باید انجام دهند، اما ما برای کمک به آنها برای موثرتر بودن چه کار خواهیم کرد؟ بنابراین در مورد آنچه که می توانیم با مراقبت های اولیه انجام دهیم به ما بگویید.

Mia Nease:
من فکر می کنم انگیزه ها باید تغییر کنند. من فکر می کنم انگیزه های حفظ سلامت مردم و واقعاً استفاده از علوم پیشرفته است. و ما علم داریم، درست است، می‌توانیم امتیازدهی چند ژنی انجام دهیم، می‌توانیم ارزیابی ریسک چند ژنی را انجام دهیم. ما می دانیم که چگونه افراد را به صورت طولی در طول زمان ردیابی کنیم. ما تحقیقات فوق‌العاده‌ای داریم که تغییر رفتار را نشان می‌دهد، اما همه نقاط را به هم وصل نکرده‌ایم. بنابراین، برای من، مؤثرتر کردن کلینیک به معنای وارد کردن علوم پیشرفته به کلینیک به صورت پیشگیرانه و شخصی است. و سپس کمک به افراد برای بهینه سازی تندرستی و اجتناب از بیماری در طی یک دوره زمانی از طریق نگه داشتن دست آنها از طریق تغییر، درست، از طریق اصلاح رفتار. اکنون برای اینکه واقعاً در زمان واقعی کار کند، ما در یک دنیای سلامت کامل کار می کنیم. ما باید به دنبال انگیزه های این کار باشیم. و من فکر می‌کنم سلامت بیشتر در اقتصاد، مطالعات بیشتر مرتبط با تأثیر انتقال فردی به بیماری و هزینه آن چیز خوبی است.

لین نای:
به نظر من پرستاران و PA بخش بسیار مهمی از این امر هستند. آیا موافقید؟

Mia Nease:
اوه کاملا. RN، متخصصان تغذیه، متخصصان تغذیه، مطمئناً، کاملاً. آنها بخش بزرگی از اکوسیستم هستند. بله.

لین نای:
آره چطور-

Mia Nease:
برای من، این یک چیز اکوسیستمی است. این یک رویکرد چند وجهی برای ایجاد یک اکوسیستم مراقبت است.

دکتر علی حاجی ابراهیمی:
آیا شما به سازمان های بهداشتی جمعیت یا سازمان های مراقبت پاسخگو وارد می شوید؟ از آنجا که به نظر می رسد چنین باشد، مشکل البته پرداخت هزینه آن است. قیمت مصرف کننده در اینجا 99 دلار در ماه برای فردی که هزاران دلار دارید بد نیست. اما به نظر می رسد اگر واقعاً در مورد سلامت جمعیت جدی هستید، از این مدل استفاده کنید-

Mia Nease:
من فکر می‌کنم افرادی که بیشتر به برنامه‌هایی مانند Arivale نیاز دارند، در واقع افرادی هستند که کمترین هزینه را دارند. و من شخصاً از طرفداران بزرگ تأمین بودجه از شرکای صنعتی خود برای کمک به افرادی از جمعیت‌های خاص یا کشیدن از دنیای مراقبت پاسخگو به برنامه‌ای مانند این بوده‌ام تا بتوانیم آنها را بهتر مطالعه کنیم. و به این ترتیب که بتوانیم داده هایی را در اطراف آن گروه خاص تولید کنیم. ما هنوز آنجا نیستیم.

دکتر علی حاجی ابراهیمی:
یک چیزی که فکر می‌کردم واقعاً قدرتمند است این است که مردم به مردم پاسخ می‌دهند نه به ماشین‌ها، نه دوست داشتن فن‌آوری‌های خودکار. چیزی که ما برای همه دوست داریم، به عنوان یک بازاریاب دیجیتال، ما عاشق این چیزهای خودکار هستیم. اما این کاملاً با من طنین انداز می شود که مردم می توانند باشند، عنصر انسانی بسیار زیاد است، درست است؟ این همه تفاوت در جهان است. به عنوان مثال، ما در مورد زمانی صحبت می کنیم که در مطب یک پزشک برای انطباق درخواست مدیریت شهرت داریم. انطباق بسیار بسیار کم یا پاسخ بسیار بسیار کم از سوی یک بیمار، اگر برای درخواست بازبینی به آنها ایمیل بزنید. اگه بهشون پیام بدی خیلی بالا میره بنابراین مثل من به شوخی می گویم که ارسال ایمیل به آنها یک پنی ارزش دارد. ارسال پیامک به آنها ارزش یک سکه را دارد.

دکتر علی حاجی ابراهیمی:
درخواست شخصاً یک دلار است. انطباق به شدت بالا می رود. پس این چیزی نیست که ما می خواهیم بشنویم، درست است؟ زیرا اتوماسیون ارزان تر است. اما واقعیت این است… و من حدس می‌زنم که ممکن است افراد مثل شما بچه‌ها تریاژ کنند و مثل این است، “باشه، دوست دارم به همه بدهم، اما نمی‌توانم. اما این بیماران اینجا هستند. بالاترین ریسک از نظر ژنتیکی یا درآمدی است و بنابراین ما می توانیم برای این زیرمجموعه کلی من به شما پرداخت کنیم.” و صحبت از دیدگاه عمل مراقبت مقرون به صرفه از این بیماران واقعاً به کمک نیاز دارد. و ما باید به آنها کمک کنیم.

Mia Nease:
حق با شماست. فقط تعداد محدودی از مشکلات وجود دارد، به خصوص زمانی که شما فقط روی سلامتی تمرکز می کنید، زمانی که در حال مربیگری برای سلامتی به جای مربیگری برای بیماری هستید. و بنابراین در طول سه سال و نیم، دوره چهار ساله اکنون، ما قطعاً الگوهایی را دیده‌ایم. و ما مدل مربیگری خود را طوری بهینه کرده‌ایم که از برخی از این الگوهایی که شما در مورد آن صحبت می‌کنید، استفاده می‌کند، که نوعی مصرف‌کننده با نیازهای بالا هستند. جمعیتی که به تعامل بیشتری نیاز دارد در مقابل جمعیتی که از تعامل با برنامه خوشحال است. بنابراین بله، ما الگوها را می بینیم و قطعا از ابزارها و استراتژی هایی برای استفاده از آن استفاده می کنیم. و این جایی است که جنبه انسانی از دیدگاه مدل کسب و کار چالش است زیرا گران است. و مقیاس کردن آن سخت است، درست است؟ و به همین دلیل است که من فکر می‌کنم، داشتن اطلاعات اقتصادی و بازگشت سرمایه بیشتر برای توجیه آن چیز خوبی است. اما همچنین، نگاهی به اینکه چگونه از فناوری‌های جدید استفاده می‌کنیم تا سرمایه‌گذاری را تا حد امکان بهینه کنیم.

دکتر علی حاجی ابراهیمی:
محیط کنونی به مقیاس و اجازه دادن به ماشین‌ها برای انجام آن بستگی دارد. و سپس به چیزی مانند Weight Watchers نگاه می‌کنید که در آن، من می‌دانم که آنها در حال تغییر مدل خود در حین صحبت کردن هستند، اما ایده انسان‌ها با هم صحبت می‌کنند. حتی با وجود اینکه شبیه مربیگری حرفه ای نیست، اما زمانی که در مقابل یک شخص واقعی مسئولیت پذیر باشند، به دستاوردهایی دست یافته اند. اما مثل این است که آب و هوای امروز همه چیز در مورد مقیاس است و مردم را از معادله خارج می کند. بنابراین جالب است که ببینیم چگونه کار می کند.

لین نای:
آنچه شما در مورد آن صحبت می کردید از دیدگاه مصرف کننده بود، اما جایی که این گفتگو را شروع کردید، میا، این بود که گفتید پزشکان در سه سطل می افتند. من اهمیتی نمی‌دهم، همه‌اش هولناک است. من علاقه مند هستم و مخالف نیستم، اما چیزی در مورد آن یاد نمی گیرم. و من نامزدم پس چگونه موقعیت های دو دسته اول را به دسته سوم منتقل می کنید؟ چه کاری انجام می دهیم که نوعی استراتژی مقیاس پذیر باشد که آن را حرکت دهد؟

Mia Nease:
من فکر می‌کنم این منحنی پذیرش فناوری کلاسیک است، درست است؟ جایی که شما این رویاپردازان، و سپس پذیرندگان قبلی، و جریان اصلی، و عقب مانده ها را دارید. و تا حدی در استراتژی بازاریابی، شما عقب مانده ها را نادیده می گیرید زیرا تبدیل آنها بسیار گران است. معنی ندارد. شما فقط این را مسلم می دانید که در هر منحنی زنگی عقب ماندگی وجود دارد. و ما آنها را نادیده می گیریم. و صادقانه بگویم، این احتمالاً از نظر سیاسی صحیح ترین چیزی نیست که بتوان گفت، اما اینها معمولاً پزشکانی هستند که بالای 50 سال دارند، آنها بالای 55 سال دارند که بومی دیجیتال نیستند. آنها فقط فناوری را دریافت نمی کنند، در آن احساس راحتی نمی کنند، در آن آموزش ندیده اند، این دنیای مادری آنها نیست. و آنها کارهایی را انجام می دهند که بیش از 30 سال است انجام داده اند. بنابراین برخی از این مسائل این است که آنها به تدریج از سیستم بازنشسته می شوند، درست است؟ بنابراین برای من این است که شما با آن برخورد کنید، همانطور که با هر منحنی پذیرش فناوری مقابله می کنید، به این صورت که برای تبدیل شدن به رویاپردازان متکی هستید.

دکتر علی حاجی ابراهیمی:
برای ساختن آن لین، با فردی در زمینه بی اشتهایی کار کرده‌ام که در واقع برنامه‌ای در لانگست و آکادمی ملی مقالات و علوم یا هر چیز دیگری نوشته شده بود. مجموعه مقالات فرهنگستان علوم. و استدلال آنها این بود که پزشکان نظر خود را تغییر نمی دهند، آنها فقط می میرند یا بازنشسته می شوند. من کاملاً با آنچه میا گفت بر اساس تجربه من کاملاً موافقم.

لین نای:
آره، من این را باور ندارم. چون فکر می‌کنم جایی که میا به نوعی می‌رفت، در داروسازی کلاسیک است که از رهبران افکار برای آموزش تجویزکنندگان استفاده می‌کنند، درست است؟ آره سپس داده ها را می گیرید… به همین دلیل است که داده ها بسیار مهم هستند. این داده های واقعی است. و به همین دلیل است که باید این کار را انجام دهید، درست است؟

Mia Nease:
بنابراین تفاوت بین چیزی که من دنیای قدرت قدیمی و قدرت جدید می نامم این است، درست است؟ و من از این اصطلاح توسط پسر جرمی هیمنز استفاده می کنم، درست است؟ و قدرت قدیمی KOL است. این داروی پدرانه، صدای معتبر خداست که پایین می آید و می گوید: “این کار درستی است.” و بقیه دنبال می کنند، درست است؟ آنچه می‌دید، من فکر می‌کنم در نوعی از دنیای قدرت جدید بیشتر صدای جمعی با نتایج بالینی است و بیماران آنقدر شبکه‌ای هستند که پذیرش بیشتر توسط آن و کمتر توسط KOL معتبر انجام می‌شود. و این به ویژه در مراقبت های اولیه است. و واضح است که KOL هنوز در فضای تخصصی بسیار بسیار مرتبط است. But in the primary care space we’re definitely seeing a lot of that patient centric conversation, right?

Stewart Gandolf:
Is your company involved with groups like A 4M, for integrative medicine because that’s an area these doctors love this kind of stuff. Is that anything that you… Because I’m just curious because those doctors are all about wellness and health. And I just don’t know if you see them much or not?

Mia Nease:
We see them, we definitely have conversations with them. And like I said, I have one staff member that’s dedicated to this space. We’ve had moderate success with them, right? I’m going to say moderate because we don’t white label our offering. It’s almost like they sometimes see us as a little bit of a competitor, right? Because we’re in this sort of P4 medicine, personalized, predictive, participatory. And so that’s been our experience and of course there’s the cost, there’s the out-of-pocket aspect that gives some people kind of heartburn.

Mia Nease:
But yeah, for sure. Attitudinal alignment is absolutely there with the integrative practitioner for sure. Some of them still are a little shy of genetics though. And they actually don’t like it because it sort of disrupts some of their stuff. They tend to prescribe a lot of vitamin B, and then we start talking about people who have a receptor that you shouldn’t be consuming so much of it because you can’t process toxins. And then suddenly they don’t know what to do with that.

Mia Nease:
My assessment is that Arivale is probably five years ahead of its market. And that we’re at this sort of gradually, gradually, gradually, suddenly. And if you look at some of the other players in the market, even like 23andMe, when they started their health stuff, right, it was gradually, gradually, and then the hockey stick kind of went up. And I think we’re going to see the same thing. Particularly once we start publishing some of this financial data around ROI. And there’s some studies going on in that space, which I think is going to be really interesting. And it looks very specifically at claims costs, et cetera.

Stewart Gandolf:
Thanks, Lynn for helping out with this podcast today. And thank you Mia, that was really insightful. Take care.

-30-

دیدگاهتان را بنویسید