شما در حال مشاهده هستید [پادکست] Facebook Live: فرصت هایی برای بازاریابی مراقبت های بهداشتی فراتر از نقطه و شلیک

[پادکست] Facebook Live: فرصت هایی برای بازاریابی مراقبت های بهداشتی فراتر از نقطه و شلیک

 • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 3 دقیقه
 • نویسنده پست:
 • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
 • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

VCU Health logoSHSMD 2018 در سال جاری مجموعه ای درخشان تولید کرد. یکی از ارائه‌هایی که من بیش از همه در مورد آن هیجان‌زده بودم، از تیم ارتباطی VCU Health بود، یک سیستم بهداشتی که کارهای شگفت‌انگیزی با رسانه‌های اجتماعی خود انجام می‌دهد – به‌ویژه با Facebook Live.

در صورتی که ارائه را از دست دادید، در اینجا چند خبر خوب وجود دارد: من با آن دریفوس، متخصص روابط عمومی در VCU Health System، و Keith Kaufelt، متخصص رسانه های اجتماعی در VCU Health System صحبت کردم تا از جذابیت آنها مطلع شوم. ارائه، “Facebook Live: فرصت هایی برای بازاریابی مراقبت های بهداشتی فراتر از نقطه و شلیک.”

برای شنیدن پادکست، پخش را فشار دهید یا برای دریافت خلاصه من ادامه دهید.

Facebook Live: A Brief Primer

Facebook Live یکی از ویژگی‌های پلتفرم رسانه‌های اجتماعی است که به هر کسی اجازه می‌دهد ویدیوی زنده را در فیدهای خود پخش کند. بسیاری از کسب و کارها از فیس بوک لایو برای نمایش یک رویداد استفاده می کنند. وقتی یک رویداد اتفاق می افتد، ممکن است شخصی به سادگی دوربینی را در گوشه اتاق قرار دهد و شروع به ضبط کند.

VCU Health رویکرد متفاوتی دارد. آن دریفوس توضیح می‌دهد که قبل از روشن کردن دوربین، مهم است که به نقاط قوت پخش زنده فکر کنید. در واقع، تیم VCU Health اغلب رویدادهایی را در اطراف Facebook Live ایجاد می‌کند تا اطمینان حاصل کند که مخاطبانشان واقعاً از محتوای آنها سود می‌برند (در ادامه در این مورد بیشتر توضیح خواهیم داد).

Facebook live button

دریفوس می‌گوید: «جریان‌های محتوا کانال‌هایی هستند که ما به‌طور خاص با در نظر گرفتن پخش زنده ایجاد کرده‌ایم. ما از قبل چیزی برنامه ریزی نکرده بودیم و سپس به سادگی یک دوربین جلوی آن قرار دادیم. ما فکر کردیم: نقاط قوت پخش زنده چیست؟ و چگونه می‌توانیم از نقطه نظر بازاریابی بر روی آن کار کنیم؟»

Facebook Live: The Stats

Facebook Live راهی عالی برای نفوذ و دستیابی به مخاطب است—بیشتر از ویدیوهای از پیش ضبط شده. در واقع، همانطور که آن دریفوس در پادکست ما توضیح می دهد، فیس بوک ویدیوی زنده را در الگوریتم خود به تقریباً همه انواع دیگر محتوای ارگانیک ترجیح می دهد.

کاهش دسترسی ارگانیک فیس بوک باعث شده است تا کسب و کارها از تبلیغات پولی برای دستیابی به مخاطبان خاص استفاده کنند. VCU Health مطمئناً از این تبلیغات پولی استفاده می کند، اما آنها می توانند تنها از طریق ویدیوی زنده به تعداد شگفت انگیزی از مردم دسترسی پیدا کنند. علیرغم تاکید بر اولاً دوستان و خانواده، فیسبوک به کاربران اطلاع می‌دهد زمانی که شخصی یک ویدیوی زنده را در گوشه فید خود شروع می‌کند.

علاوه بر این، طبق آمار خود فیس بوک، ویدیوی زنده بسیار بهتر از محتوای راکد است. برخی از آمار فیسبوک که دریفوس با من به اشتراک گذاشته است:

 • ۹۰٪ از محتوای به اشتراک گذاشته شده در فیس بوک از ویدیو می آید؛
 • کاربران ویدیوهای زنده را 3 برابر بیشتر از ویدیوهای از پیش ضبط شده تماشا می کنند؛
 • کاربران در مورد ویدیوی زنده 10 برابر بیشتر از ویدیوی از پیش ضبط شده نظر می دهند.

مخاطبان بهداشت و درمان به محتوای تعاملی و تعاملی واکنش نشان می‌دهند

اگر می خواهید در رسانه های اجتماعی جلوتر باشید و در عین حال بودجه خود را برای تبلیغات پولی به حداقل برسانید، مشارکت کلیدی است. مزیت ویدیوی زنده این است که مخاطبان می‌توانند وقتی صحبت می‌کنند لایک کنند و نظر بدهند، و گوینده می‌تواند مستقیماً به سؤالات تا زمانی که اجازه می‌دهد پاسخ دهد.

VCU Health 22000 لایک و فالوور دارد، چیزی که آنها از طریق روش‌های مختلف کلاه سفید ایجاد کرده‌اند—اما آنها بخش زیادی از این رشد را به سادگی ارائه محتوای جذاب می‌دانند. این چیزی است که تیم درباره ارائه ارزش به مخاطبان خود آموخته است:

 • تیم بر «ذهنیت پخش مستقیم اول» تأکید دارد. به عبارت دیگر، به سادگی دوربین را در طول یک رویداد روشن نکنید. مصاحبه ها، تظاهرات و حتی رویدادهایی در مورد امکان پخش زنده برنامه ریزی کنید.
 • همچنین مهم است که به جای فروش سخت، روی منافع بیننده تمرکز کنید. ویدیوهای زنده راهی برای ایجاد آگاهی هستند. به مخاطب یادآوری کنید که منبعی برای اطلاعات مفید هستید.
 • در پلتفرمی که کاربران می توانند با تبلیغات بیش از حد بار شوند، سعی کنید محتوای خود را سبک و محاوره ای نگه دارید. همانطور که کیت کافلت می گوید، “ما می خواهیم در فضاهای اجتماعی مردم یک مزاحم خوشامد باشیم.”
 • صدای پس زمینه را حذف کنید و قبل از عکاسی مطمئن شوید که نور ثابت است. با این حال، به خاطر داشته باشید که برای فیلمبرداری زنده فیس بوک به جدیدترین و بهترین فناوری نیاز ندارید. در حالی که کیت و آن برخی از ابزارهای عالی را در ارائه SHSMD خود برجسته می‌کنند، آنها خاطرنشان می‌کنند که اصالت به ظاهر کاملاً صیقلی ترجیح داده می‌شود.

Facebook Live for Healthcare: Content Ideas

بنابراین یک کسب و کار مراقبت های بهداشتی باید چه نوع محتوایی را در نمایه عمومی فیس بوک به اشتراک بگذارد؟ البته این بستگی به حوزه تخصص یا خطوط خدمات اولیه شما دارد. یک مکان خوب برای شروع، بحث در مورد موضوعات خبری به موقع است که کارکنان شما را به عنوان رهبران در آن منطقه قرار می دهد.

به عنوان مثال، اولین حمله VCU Health به Facebook Live مصاحبه با رئیس بخش بیماری‌های عفونی آنها بود. در آن زمان، مردم در مورد ویروس زیکا بسیار نگران بودند، بنابراین این بحث علاقه زیادی را برانگیخت.

اگر می خواهید دسترسی خود را افزایش دهید، کیت و آن توصیه می کنند از برچسب گذاری و هشتگ استفاده کنید. به عنوان مثال، آنها انجمن قلب آمریکا را برای مصاحبه ای در مورد قلب و عروق تگ می کنند یا از هشتگ های محبوب استفاده می کنند.

مصاحبه‌ها در مورد موضوعات به‌موقع اخبار، رهبران شما را به‌عنوان متخصص در زمینه‌هایشان معرفی می‌کند و به ارائه کارشناسان در یک محیط معمولی کمک می‌کند که به بیماران احتمالی کمک می‌کند تا احساس راحتی کنند. اما این تنها راه برای جذب مخاطب نیست. در اینجا چند نکته بالقوه راه اندازی است که در مصاحبه خود به آنها پرداختیم:

 1. مصاحبه ها
 2. تظاهرات
 3. شرکای انجمن
 4. پشت صحنه
 5. رویدادها

آیا فیس بوک لایو برای مراقبت های بهداشتی ارزشش را دارد؟

Facebook Live نتایج فوق‌العاده‌ای برای VCU Health ایجاد کرده است. با این حال، این بدان معنا نیست که این بهترین استراتژی مداوم برای هر سازمان است. تنظیم KPI (شاخص‌های کلیدی عملکرد) برای تعیین موفقیت تلاش‌های رسانه‌های اجتماعی و تصمیم‌گیری در مورد زمان و هزینه‌های خود بسیار مهم است.

برای VCU Health، 3 KPI اصلی برای اندازه‌گیری اثربخشی استفاده می‌شود:

 • رسانه‌های کسب‌شده – Kaufelt و Dreyfuss می‌گویند که Facebook Live اغلب به تقویت رسانه‌های کسب‌شده آنها کمک می‌کند. در حالی که یک روزنامه نگار ممکن است در پوشش برخی رویدادها مردد باشد، اغلب پس از دیدن یک ویدیوی زنده از آن رویداد نظر خود را تغییر می دهد و حتی ممکن است آن را در صفحات رسانه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارد. Facebook Live همچنین یک راه عالی برای ارائه یک ایده به یک کانال رسانه ای، یا نشان دادن واکنش یک پزشک در ویدیوی زنده قبل از یک مصاحبه خبری مهم است. این تیم با پوشش رسانه ای به دست آمده خود توانسته است بازدهی سرمایه بیشتری را ببیند.
 • تعامل – هر چه یک ویدیو لایک، اشتراک‌گذاری و نظرات بیشتری دریافت کند، ممکن است آگاهی بیشتری برای سازمان شما به ارمغان بیاورد.
 • راهبردهای پیوند – معمولاً، کافلت توضیح می‌دهد، تیم بیشتر بر روی تعامل و پوشش رسانه‌ای به دست آمده تمرکز دارد تا ردیابی پیوندها. با این حال، گاهی اوقات، یک ویدیوی زنده جذاب می‌تواند یک بیمار آینده‌نگر را به سفری ببرد و او را به صفحه فرود هدایت کند که ممکن است به یک قرار منتهی شود.

از آن دریفوس و کیت کافلت برای مصاحبه بسیار سپاسگزارم. پادکست کامل را اینجا ببینید ، و صفحه فیس بوک VCU Health را در اینجا پیدا کنید.

برای اطلاعات بیشتر درباره گسترش استراتژی رسانه اجتماعی مراقبت سلامت، با تیم ما تماس بگیرید a href=”tel:8006560907″>800-656-0907.

دیدگاهتان را بنویسید