شما در حال مشاهده هستید پارادوکس انتخاب و بازاریابی دیجیتال: 3 نکته مهم برای مراقبت های بهداشتی

پارادوکس انتخاب و بازاریابی دیجیتال: 3 نکته مهم برای مراقبت های بهداشتی

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

Jars of jam and jellyدر مراقبت های بهداشتی انتخاب های بیشتری نسبت به قبل وجود دارد. از زمان معرفی Obamacare، افراد بسیار بیشتری به طیف وسیع تری از گزینه های بیمه دسترسی دارند.

از آنجا، تصمیمات بیشتری برای بیمار وجود دارد: مراقبت فوری یا مراقبت اولیه؟ مراقبت های اولیه مستقیم یا پزشکی دربان؟ داروی ژنریک یا نسخه ای؟

آیا این چیز خوبی است؟ از بسیاری جهات، البته اینطور است. هیچ نسخه مراقبتی یکسانی برای هر بیمار وجود ندارد. با این حال، زمانی که یک فرد معمولی برای انجام این تصمیمات تنها بماند، می تواند باعث نوعی فلج تصمیم گیری شود.

همچنین ببینید: 3 روش ساده برای شکست در دیجیتال بازاریابی در مراقبت های بهداشتی

پارادوکس انتخاب در بازاریابی

ایده بیش از حد انتخاب و اضطراب و فلج که می تواند ایجاد کند، از آغاز قرن به بحث و گفتگو دامن زده است – به ویژه در کتاب بری شوارتز در سال 2004 پارادوکس انتخاب. .

او به مطالعه‌ای توسط شینا آیینگار و مارک لپر اشاره می‌کند که به شرکت‌کنندگان مقادیر متفاوتی از مربای لذیذ را در یک سوپرمارکت (با پیشنهاد کوپن) ارائه کرد. شرکت‌کنندگانی که با 24 نوع مربا ارائه شده‌اند، نسبت به شرکت‌کنندگانی که تنها با 6 گزینه ارائه شده بودند، در نهایت احتمال خرید یک شیشه بسیار کمتر بود.

بسیاری از مردم که غرق در گزینه‌های خود بودند و با تصمیمی زمان‌بر مواجه شدند، نتوانستند یا تمایلی به انتخاب نداشتند و به سادگی ادامه دادند.

اما این پارادوکس انتخاب چه ربطی به عمل شما، بیمارستان یا بیمارانتان دارد؟ بیشتر از آنچه فکر می کنید.

بیش از حد اطلاعات آنلاین

همانطور که همه ما می دانیم، بیماران بیشتری با یک طرح تشخیص یا درمان خود به مطب پزشکان خود مراجعه می کنند. در برخی موارد، بر اساس تجربه یا سابقه خانوادگی است. اما اغلب اوقات، اینترنت در حال بازی است – چه خوب و چه بد.

مطمئناً اطلاعات مفیدی درباره سلامتی آنلاین وجود دارد، اما مرتب کردن آنها بسیار زیاد است – به خصوص برای بیمارانی که نگران نگرانی های سلامتی خود هستند. اما بسیار بدتر اطلاعات نادرستی است که بیماران دریافت می کنند.

همه اینها برای ایجاد فلج اطلاعات کافی است – تا بیماران را از انتخاب درست برای سلامتی خود باز دارد زیرا آنها به سادگی نمی دانند چه باید بکنند. آنها ممکن است از ترس مراجعه به پزشک را به تعویق بیندازند، یا برای تصمیم گیری در مورد اینکه کدام پزشک می تواند در یک بیماری جدی به آنها کمک کند (حتی قبل از تشخیص بیماری) تلاش کنند.

مدل های جدید و استانداردهای مراقبت

وقتی در وهله اول پیمایش در دنیای مراقبت‌های بهداشتی دشوار است، تصمیم‌گیری در مورد کدام مسیر درمانی می‌تواند دشوار باشد.

به عنوان مثال مراقبت های اولیه را انجام دهید. درک تفاوت بین پزشکی خانواده و طب داخلی برای یک تازه وارد در مراقبت های بهداشتی به اندازه کافی دشوار است. اما پس از آن متخصصان پزشکی یکپارچه وجود دارند. مدل‌های مختلفی از مراقبت نیز وجود دارد: مراقبت اولیه مستقیم، پزشکی دربان، گزینه‌های مراقبت بهداشتی خرده‌فروشی. مرتب کردن آن برای بیمار بسیار زیاد است.

اگر بیمار شرایطی را نیز متعادل می‌کند که نیاز به مراقبت متخصص دارند، که همه آنها ممکن است رویکرد خاص خود را برای درمان داشته باشند، چگونه بیمار می‌تواند تشخیص دهد که چه چیزی درست است؟

پس مراقبت های بهداشتی چه چیزی را باید از تناقض انتخاب دور کند؟

بیماران با تردید به مطب شما وارد می‌شوند که انتخاب درستی انجام داده‌اند. آنها در حال یافتن اطلاعاتی در وب سایت شما هستند که ممکن است با اطلاعاتی که در جاهای دیگر دیده اند مغایرت داشته باشد. و آنها در تلاش برای درک چیزهایی هستند که شما هر روز با آنها سر و کار دارید.

بخش بزرگی از کاری که می‌توانید برای بیماران خود انجام دهید، درک مشکلاتی است که آنها هنگام انتخاب برای سلامتی خود با آن مواجه می‌شوند. و این می تواند رویکرد شما را به مراقبت از بیمار و همچنین بازاریابی که بیماران را از درهای شما می آورد راهنمایی کند.

پارادوکس انتخاب را در بازاریابی خود بررسی کنید

به وب سایت خود و همچنین مواد بازاریابی سنتی خود نگاهی بیندازید. آیا بلوک های بزرگی از متن پر از اصطلاحات پزشکی وجود دارد؟ آیا جزئیات وحشتناک چندین بیماری جدی را توضیح می دهید؟

این به ویژه برای بیماری که هنوز تشخیصی دریافت نکرده است گیج کننده است. و صرف نظر از این، ممکن است شما در حال توصیف روش های پیچیده یا حتی روش های کوچکی باشید که بیمار هنوز متوجه نشده است که به آن نیاز دارد. و این می تواند برای فردی بدون تخصص مراقبت های بهداشتی وحشتناک باشد.

احتمالاً قبلاً می‌دانید که یک بروشور 20 صفحه‌ای که تمام علائم و بیماری‌های احتمالی یک فرد ممکن است داشته باشد، می‌تواند گیج‌کننده و طاقت‌فرسا باشد. یک وب سایت با صدها صفحه برای پیمایش دشوار است. اما حتی تنها چند صفحه از اطلاعات بالینی و گاهی ترسناک ممکن است بیمار را وادار به تجدید نظر کند.

آنچه بیماران واقعاً می خواهند از مواد بازاریابی شما بدانند، سطح مراقبتی است که می توانید ارائه دهید. البته وب سایت شما باید شامل اصول اولیه خدمات شما باشد. برای کسب اطلاعات جدی، آنها به شما مراجعه می کنند — و بهترین مکان برای این کار در دفتر شما است.

مرتبط: 10 نکته طراحی وب سایت مراقبت های بهداشتی که به بیماران ارائه می دهد

از تبلیغات هدفمند در رسانه های دیجیتال و سنتی استفاده کنید

در سال‌های اخیر، من پست‌هایی را برای تبلیغات سمینار بازاریابی پزشکی خود به مطب‌ها و بیمارستان‌های پزشک در سراسر کشور ارسال کرده‌ام. امسال روش متفاوتی را امتحان کردم. من بروشوری در مورد مشارکت بازاریابی آژانس ما نیز اضافه کردم.

این یک ریسک بود، اما احساس کردم باید انجامش دهم. گاهی اوقات، بد نیست توجه را به لیستی از خدماتی که در تبلیغات خود ارائه می دهید جلب کنید. با این حال، جزئیات این خدمات ممکن است برای گفتگوی حضوری باقی بماند.

و وقتی نوبت به وب‌سایت شما می‌رسد، به یاد داشته باشید که بیماران در سایت شما ممکن است فقط برای یک محصول یا خدمات خاص در بازار باشند.

به همین دلیل است که ما هر دو پست الکترونیکی هدفمند را به همراه صفحات فرود دیجیتالی بسیار هدفمند توصیه می کنیم. یک تبلیغ دیجیتال ممکن است به صفحه فرود پیوند داده شود که بیماران را فقط به خدماتی که به دنبال آن بودند هدایت می کند، بدون هیچ مزاحمت اضافی. بدون تداخل بار اطلاعاتی، احتمال بیشتری وجود دارد که بیمار برای کسب اطلاعات با تیم شما تماس بگیرد (به جای اینکه درگیر تمام اطلاعات متناقض آنلاین شود).

به بیماران کمک کنید تا با استرس ناشی از اضافه بار اطلاعات مقابله کنند

هنگامی که آنها در مطب شما هستند، کمک به بیماران برای مقابله با استرس ناشی از بار اطلاعاتی بسیار آسان تر است. بیماران معمولی یا کسانی که به دنبال مشاوره هستند را تشویق کنید تا اطلاعاتی را که آنلاین پیدا کرده‌اند به شما ارائه دهند—تا بتوانید در مورد آن با هم صحبت کنید.

چه آنها به آن اشاره کنند یا نه، ممکن است بیماران شما در مورد علائم یا شرایط خود بسیار نگران باشند. این را بررسی کنید و گفتگو را باز کنید تا بتوانید به آنها کمک کنید گزینه ها و مسیرهای توصیه شده برای درمان را درک کنند.

مهم‌ترین چیز این است که منبع دیگری از بار اطلاعاتی نباشید. موارد را با عباراتی که بیماران می توانند درک کنند، توضیح دهید، و از اصطلاحات سخت پزشکی اجتناب کنید. تمام اطلاعات مورد نیاز را به بیماران بدهید، اما اطلاعات اضافی که ممکن است منجر به جستجوی وحشتناک آنلاین دیگری شود، ارائه ندهید. اطلاعات با کیفیت از یک منبع متخصص (شما یا تیمتان) می‌تواند پارادوکس انتخاب را از بین ببرد و بیماران را آزاد کند تا تصمیم‌های آگاهانه بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید