شما در حال مشاهده هستید پرایمر اثبات اجتماعی: نحوه استفاده از سس راز روانشناسی بازاریابی

پرایمر اثبات اجتماعی: نحوه استفاده از سس راز روانشناسی بازاریابی

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 1 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

social proof primer[اقساط سری] آن را به عنوان سس راز روانی بازاریابی در نظر بگیرید. یک طرح جدی اثبات اجتماعی اغلب قانع‌کننده‌ترین و محرک‌ترین عنصر در علم کاربردی بازاریابی است.

موفقیت – با نتایج واضح و قابل اندازه گیری – زمانی حاصل می شود که واکنش ها و رفتارهای انسانی قابل پیش بینی را به کار بگیرید. شما می توانید اثربخشی خود را با گنجاندن حداقل یک برش متقاعد کننده از اثبات اجتماعی در بازاریابی مراقبت های بهداشتی یا پیام تبلیغاتی خود آغاز کنید. در اینجا نحوه کار این است.

اصول – یک آغازگر اثبات اجتماعی…

یک کتاب درسی طولانی می‌تواند از این مبحث سرچشمه بگیرد، اما خوشبختانه، چند تعریف اولیه و تنها شش نوع اثبات اجتماعی اساس را ایجاد می‌کنند.

SOCIALE PROOF، طبق ویکی‌پدیای همه‌جانبه، به عنوان نفوذ اجتماعی اطلاعاتی نیز شناخته می‌شود. این یک پدیده روانی است که در آن افراد از اعمال دیگران پیروی می کنند تا رفتار صحیح را برای یک موقعیت خاص منعکس کنند.

نفوذ اجتماعی عبارت است از تغییر در رفتاری که یک فرد، عمدا یا ناخواسته، در سه حوزه اساسی – انطباق، تبعیت یا اطاعت، در رفتار دیگری ایجاد می کند.

در بازاریابی ساده، خریداران/مصرف‌کنندگان شما در انجام کاری که دیگران انجام می‌دهند احساس امنیت می‌کنند. وقتی با یک انتخاب یا تصمیم (خرید) مواجه می شوند، مردم می خواهند «کار درست را انجام دهند». علاوه بر این، آنها می خواهند از انجام کار اشتباه اجتناب کنند.

نمونه‌ای از دنیای خرده‌فروشی به ما می‌گوید که بررسی‌های آنلاین برای حدود 70 درصد قبل از خرید یک محصول، یک معیار استاندارد است. بهتر از 80 درصد از مصرف‌کنندگان جوان – گروه عظیم هزاره‌ها – احتمالاً نظر سایر خریداران را جستجو کرده و به آنها تکیه می‌کنند.

شش منبع اصلی اثبات اجتماعی…

ده‌ها روش خلاقانه برای استفاده از اثبات اجتماعی در تبلیغات آنلاین یا آفلاین شما برای پزشکان و بیمارستان‌ها وجود دارد. اما تنها با شش نوع مختلف اثبات اجتماعی، دیدن و تشخیص فرصت ها آسان است. به ترتیبی تا حدودی تصادفی:

اثبات اجتماعی متخصص – زمانی است که یک مرجع شناخته شده، رهبر فکری یا کارشناس معتبر صنعت، محصول یا خدمات شما را شناسایی، تأیید یا تأیید می کند.

برهان اجتماعی افراد مشهور – از تبلیغ عمومی یا رسانه های اجتماعی یا تأیید توسط یک فرد مشهور یا شناخته شده می آید. این می تواند پرداختی یا بدون پرداخت باشد، اما پرداخت نشده تأثیر بیشتری دارد.

مشتری یا گواهی اجتماعی کاربر – بازبینی، رتبه‌بندی یا توصیه‌ای است که تجربه مشتری فعلی یا قبلی را منعکس می‌کند.

شواهد اجتماعی Wisdom-of-the-Crowds – نشان دهنده تایید تعداد زیادی از افرادی است که از محصول یا خدمات استفاده می کنند.

برهان اجتماعی حکمت دوستان یا همتایان – شاید بیشترین تأثیر از تأیید افرادی است که می‌شناسیم و به آنها اعتماد داریم.

گواهی اجتماعی گواهی – جایی است که شناسایی از اعتبارنامه، نشان یا تأیید اعتبار شخص ثالث معتبر و قابل احترام است. دلیل ضمنی این است که شما یا محصولات یا خدمات شما، اعتماد یا معیار کیفیت یک مرجع مستقل را برآورده کرده اید.

پدیده روانشناختی ارائه اثبات اجتماعی یک تکنیک قدرتمند است که خریداران احتمالی را درگیر و متقاعد می کند. وقتی آن را در پیام بازاریابی و تبلیغات خود قرار دهید، این قدرت را دارد که نتایج را افزایش دهد.

در قسمت آینده این مجموعه، اطلاعات بیشتری درباره اثبات اجتماعی و برخی از راه‌های اعمال آن در تبلیغات آنلاین و آفلاین خواهیم داشت. در همین حال، مستقیماً با ما تماس بگیرید. ما می توانیم کمک کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید