شما در حال مشاهده هستید پیامدهای ناخواسته: جنبه اجتماعی بازاریابی جراحی پلاستیک

پیامدهای ناخواسته: جنبه اجتماعی بازاریابی جراحی پلاستیک

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 1 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

Young woman taking a selfie of herself on a smartphoneاز فیسبوک متشکرم! آکادمی جراحی پلاستیک و ترمیمی آمریکا (AAFPRS) باید از مارک زاکربرگ، بنیانگذار FB قدردانی کند. دلیل؟ جراحان پلاستیک دارای گواهی هیئت مدیره سازمان شاهد جهش بزرگی در درخواست بیماران برای انجام عمل های صورت هستند – زیرا مردم می خواهند در رسانه های اجتماعی بهترین ظاهر خود را داشته باشند.

ما نمی دانیم که آیا آقای زاکربرگ اینگونه برنامه ریزی کرده است یا خیر. شاید یک پیامد ناخواسته باشد اما AAFPRS مرتباً ردیابی و روندهای صنعت را گزارش می کند، و شاید تعجب آور نباشد که جراحان عضو 31 درصد را گزارش می کنند. افزایش درخواست های بیماران مرتبط با ظاهر شدن در حساب های رسانه های اجتماعی آنها.

با نکته ای از کلاه ما برای موفقیت در مراقبت های بهداشتی همیار مدیر خلاق سیمونا راموس برای تحقیق، TIME (و چندین سایر منابع رسانه‌ای) افزایش درخواست‌های جراحی زیبایی را در سال‌های اخیر گزارش می‌دهند: «شبکه‌های اجتماعی همه چیز برای دیدن و دیده شدن است، بنابراین تعجب آور نیست که همه‌جا و فراوانی پست‌ها به غرور ما دامن می‌زند.

روش‌های انتخابی روند صعودی داشته‌اند و بزرگ کردن سینه بیشترین گزینه آرایشی رایج. سایر روش ها عبارتند از درمان بوتاکس، لیفت بازو، جراحی بینی و لیفت صورت.

رسانه های اجتماعی یک دنیای بصری است…

فیس‌بوک تنها خروجی برای سلفی، عکس‌های نمایه و ویدیوهای دوستانه نیست. اما با بیش از 1.5 میلیارد کاربر فعال ماهانه، فیس بوک بزرگترین پلت فرم آنلاین مردم به مردم جهان است. نمی‌دانم چه کسی وقت دارد این اعداد را جدول‌بندی کند، اما هر سال حدود 1 تریلیون عکس گرفته می‌شود. این شامل یک قایق پرتره از خود می شود… مثلاً 300 میلیون عکس اینستاگرام یا بیشتر.

بیهودگی؟ خودشیفتگی؟ یا فقط نوع انسان با امکانات فنی (و کنجکاوی) برای ارتباط متقابل در سراسر جهان؟ تحقیقات در مورد این سؤالات ادامه دارد، اما دو چیز برای جراحان پلاستیک و زیبایی مشهود به نظر می رسد.

اول، رسانه‌های اجتماعی – که با دسترسی تقریباً جهانی تلفن‌های هوشمند و اینترنت تسهیل می‌شوند – یک انجمن شخصی است که ظاهر در آن ارزش قابل توجهی دارد. و دوم، از منظر بازاریابی، رسانه‌های اجتماعی رسانه‌ای فراگیر برای ایجاد جوامع، درگیر شدن با افراد آگاه از تصویر و ظاهر، و جذب احتمالی موارد جراحی پلاستیک انتخابی هستند. علاوه بر این، تبلیغات رسانه های اجتماعی، از جمله تبلیغات فیس بوک، ممکن است یک نکته مفید باشد.

یک سئوی جراحی پلاستیک و استراتژی بازاریابی موفق قطعات متحرک زیادی دارد. (اگر مایل به کمک ما در این زمینه هستید، به ما اطلاع دهید.) اما تحقیقات تأیید می کند که رسانه های اجتماعی یک نقطه اتصال مفید برای مراقبت های انتخابی پلاستیک و لوازم آرایشی هستند.

دکتر علی حاجی ابراهیمی، MBA

مرتبط: بازاریابی جراحی زیبایی و طراحی وب سایت جراحی زیبایی

دیدگاهتان را بنویسید