شما در حال مشاهده هستید پیشی گرفتن از رشد شرکت و مشارکت بیمار| بیمار باند

پیشی گرفتن از رشد شرکت و مشارکت بیمار| بیمار باند

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

زیست رایان Headquarters-1

اعلامیه مطبوعاتی 4 اکتبر 2021: زیست رایان اعلام کرد که از 15 میلیون نقطه تماس ماهانه بیمار فراتر رفته و انتظار دارد سال 2021 را با بیش از 200 میلیون نقطه تماس بیمار به پایان برساند. زیست رایان با ارسال ایمیل خودکار، پیام های متنی و تماس های تلفنی به 2.5 میلیون بیمار منحصر به فرد به این نقطه عطف دست یافت. بیانیه مطبوعاتی را بخوانید.

اخیراً، زیست رایان در فهرست 20% برتر لیست 5000 شرکت 2021 قرار گرفت از سریع ترین رشد شرکت های خصوصی در آمریکا برای سومین سال متوالی، پس از رشد درآمد سه ساله 546% از طریق 2020. زیست رایان همچنین در 20٪ برتر Financial Times سریع ترین رشد شرکت های آمریکا در سال 2021.

زیست رایان به نتایج تعامل با بیمار برتر می‌رسد

زیست رایان با استفاده از یک مدل تقسیم‌بندی روان‌شناختی اختصاصی و یادگیری ماشین، پلتفرمی را برای مشارکت بیمار مجوز می‌دهد. با گردش کار دیجیتال پویا برای شخصی سازی ارتباطات دو طرفه. ثابت شده است که استفاده از تقسیم‌بندی روان‌شناختی با شناسایی و مشارکت بر اساس نگرش‌ها، اولویت‌ها و شخصیت افراد، نتایج مشارکت بیمار را بهبود می‌بخشد.

Only زیست رایان از این بینش ها برای ایجاد انگیزه و فعال کردن رفتارهای سالم استفاده می کند. مدل آن توسط کارشناسان مصرف کننده مراقبت های بهداشتی از Procter & Gamble که قبل از زیست رایان چنین کاری را برای بخش مراقبت های بهداشتی P&G از اوایل دهه 2000 رهبری می کردند، ایجاد و تکمیل شد.

به‌عنوان نمونه‌هایی از نتایج برتر درگیر شدن با بیمار زیست رایان، دارای موارد زیر است:

 

مشتریان زیست رایان شامل پرداخت کنندگان پیشرو در صنعت، بیمارستان ها، سیستم های بهداشتی، گروه های مراقبت فوری، مراقبت های اولیه و تخصصی، علوم زیستی و طیف گسترده ای از ارائه دهندگان فناوری مراقبت های بهداشتی از طریق یک کانال غیر مستقیم قوی هستند.

به‌روزرسانی‌های زیست رایان

زیست رایان وب‌سایت خود را مجدداً راه‌اندازی کرد به  ارزش پیشنهادی خود، وسعت محصولات در حال گسترش گردش کار و نتایج حاصل از پلت فرم مشارکت بیمار را بهتر منتقل کند.

زیست رایان همچنین فراوانی مطالعات تحقیقات بازار ملی خود را افزایش می‌دهد تا به طور مداوم بینش‌های روان‌شناختی مصرف‌کننده مراقبت‌های بهداشتی را افزایش دهد که راه‌حل‌های تعامل با بیمار خود را مطلع می‌کند.

زیست رایان اکنون شروع به ارائه دسترسی به انبار داده خود از بینش های تحقیقات بازار مصرف کننده مراقبت های بهداشتی از مطالعات مربوط به سال 2013 کرده است که نزدیک به یک چهارم میلیارد نقطه داده را به دست آورده است. زیست رایان Insights Accelerator یک رابط آنلاین با ناوبری داده های بصری برای سازمان های مراقبت های بهداشتی است که استراتژی ها و تاکتیک های بازاریابی، بالینی و تجاری خود را توسعه یا تقویت می کنند. Insight AcceleratorTM همچنین برای کمپین های بیش از حد هدفمند، نقشه برداری از نوع روانشناختی و بیمار را تا سطح گروه بلوک سرشماری ارائه می دهد.

“زیست رایان بارها و بارها نشان داده است که قابلیت‌های منحصربه‌فردش آن را از سایر ارائه‌دهندگان فناوری تعامل با بیمار جدا می‌کند و نتایج بی‌نظیر تعامل بیمار را برای مشتریانی که به دنبال بهبود نتایج سلامت، رشد درآمد و کارایی عملیاتی هستند، ارائه می‌دهد. “

– جاستین دیربورن، مدیر عامل زیست رایان.

دیدگاهتان را بنویسید