شما در حال مشاهده هستید پیمایش در سفر دارویی: ابزارهای مشارکت دیجیتالی بیمار چگونه کمک می کنند

پیمایش در سفر دارویی: ابزارهای مشارکت دیجیتالی بیمار چگونه کمک می کنند

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

patient holding phone and looking a medication bottle

تصور کنید که به شما می گویند باید داروهای خاص دارویی را برای بیماری خود شروع کنید و نمی دانید از کجا شروع کنید زیرا این روند بسیار منظم است. برای بسیاری از بیماران، این واقعیت آنهاست.

کل فرآیند سفر دارویی به راحتی می‌تواند طاقت‌فرسا شود، حتی اگر بیمار در مورد اهداف سلامتی خود کوشا باشد. اما برای بیمارانی که در دسته کم پیشگیرانه قرار می‌گیرند، بخش روان‌شناختی به نام استقامت‌کنندگان ارادهشناخته می‌شود. >، این حتی دشوارتر است. برای ارائه‌دهندگان مهم است که نیازها و انگیزه‌های همه انواع مصرف‌کنندگان مراقبت‌های بهداشتی را درک کنند، مهم نیست که چگونه سلامت خود را دنبال می‌کنند تا بتوانند پیچیدگی سفر دارودرمانی تخصصی داروخانه را مدیریت کنند.

تقسیم بندی روانشناختی در مراقبت های بهداشتی

بسیاری از ارائه‌دهندگان روش استفاده از پیام آموزشی یا بازاریابی یکسان را برای همه بیماران خود انتخاب می‌کنند و امیدوارند که چیزی باقی بماند.

مشکل این است که این رویکرد مؤثر نیست و به نتایج درخشانی منجر نمی شود. هدف این است که هر چه بیشتر بیماران به طور مداوم با پیام های شما درگیر شوند تا نتایج سلامتی خود را بهبود بخشند و برای سایر گزینه های مراقبتی به مرکز شما بازگردند. بنابراین برای هر بیمار، چه رسد به فردی که تحت درمان دارویی است، باید به گونه‌ای با آنها تعامل داشته باشید تا بخواهند گفتگو را ادامه دهند.

برای بهبود استراتژی تعامل با بیمار، پلت‌فرم‌های مشارکت مشتری مراقبت‌های بهداشتی دیجیتال مانند زیست رایان از بخش بندی روانشناختی برای تعامل با مصرف کنندگان. این مفهوم که برای سال‌ها توسط صنایع خرده‌فروشی و محصولات مصرفی مورد استفاده قرار گرفته است، بر ارزش‌ها، باورها و آرمان‌های هر مصرف‌کننده تمرکز دارد. این شرکت‌ها تعیین می‌کنند که مصرف‌کنندگان در چه بخشی هستند و پیام‌هایی ایجاد می‌کنند تا این انگیزه‌های اصلی را منعکس کنند تا احتمال بیشتری برای اقدام داشته باشند. از نظر مراقبت های بهداشتی، این بدان معناست که بیماران به سمت بهتر غذا خوردن سوق داده می شوند، به ارائه دهنده خود مراجعه می کنند و در این مورد خاص، سفر دارویی خود را دنبال می کنند.

ابزارهای مشارکت دیجیتالی بیمار

بخش‌بندی روان‌شناختی زمانی بهترین کار را انجام می‌دهد که در هر بخش از سفر بیمار اعمال شود و زیست رایان چندین ابزار تعامل با بیمار را برای انجام این کار ارائه می‌دهد. با پلتفرم سلامت دیجیتال، کل سفر بیمار را می توان در یک مکان شامل پرداخت های بیمار، ارتباطات دیجیتال و تجربه اتوماسیون مراقبت ارائه‌دهندگان می‌توانند به‌جای حرکت به جلو و عقب بین همه چیز، همه اینها را در یک مکان نگه دارند.

زیست رایان همچنین با کمک زیست رایان Insights Accelerator™ قدمی فراتر می گذارد و بینش های بیمار را جمع آوری می کند. . این به ارائه‌دهندگان کمک می‌کند تا بر اساس داده‌های بیمار و بینش‌هایی مانند اطلاعاتی که در مورد داروها می‌خواهند، کجا آنها را می‌خرند، چند بار یادآوری برای مصرف داروها، احساسشان در مورد نسخه‌ها و موارد دیگر، تغییراتی در داده‌های سفر مشارکت بیمار ایجاد کنند.

به عنوان مثال، در میان بیمارانی که داروهای تخصصی مصرف می‌کنند، بخش روان‌شناختی به نام «گیرنده‌های جهت‌گیری» به احتمال زیاد می‌خواهند درباره نسخه خود از طریق تماس تلفنی زنده با پزشک خود اطلاعات بیشتری کسب کنند، در حالی که بخش معروف به «جویندگان تعادل» به احتمال زیاد ترجیح می دهند به یک وب سایت هدایت شوند تا خودشان یاد بگیرند.

ارائه‌دهندگان می‌توانند از این داده‌ها برای شخصی‌سازی پیام‌رسانی، فرکانس پیام و کانال‌های ارتباطی استفاده کنند تا به‌طور خاص به اولویت‌های بیمار توجه کنند تا احتمال بیشتری وجود داشته باشد که به اهداف سلامتی خود پایبند باشند. آن‌ها همچنین می‌توانند از این اطلاعات برای ایجاد گردش‌های کاری پیچیده استفاده کنند، به طوری که وقتی یک بیمار به نقطه تماس خاصی برخورد می‌کند، مانند فراموش کردن مصرف دارو، به پزشک هشدار داده شود تا با بیمار ارتباط برقرار کند. با افزایش قابلیت‌ها، این رویکرد می‌تواند با اکثر فناوری‌های نظارت بر بیمار نیز ادغام شود.

با استفاده از روان‌شناختی و ارتباطات چند کاناله، می‌توانیم به بیماران کمک کنیم تا درمان را ادامه دهند و ادامه دهند. آیا نیاز به قانع کننده بیشتری دارید؟ این مطالعه موردی را در مورد بهبود پایبندی به دارو و درمان بررسی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید