شما در حال مشاهده هستید چالش های برتر ثبت نام آزاد و نحوه حل آنها

چالش های برتر ثبت نام آزاد و نحوه حل آنها

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

doctor-patient-loyalty

ثبت نام آزاد در راه است و چالش های مختلفی به همراه دارد. در اینجا هفت راه وجود دارد که طرح بیمه درمانی شما می تواند فصل موفق تری داشته باشد.

1. کلمه را بیرون بیاورید

بودجه تبلیغاتی CMS برای ثبت نام آزاد با 90 کاهش یافت درصد مندر دوره 2017 و احتمالاً در سال جاری نیز ادامه خواهد داشت، بنابراین بیمه‌گران نمی‌توانند روی PSA‌های دولتی برای اعلام خبر حساب کنند.

به جای آن، باید کارهای سنگین را انجام دهید. این خبر را در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی محبوب، در ایمیل‌ها و دهان به دهان پخش کنید. پلتفرمی مانند زیست رایان می تواند با شناسایی اعضای احتمالی در هر منطقه جغرافیایی با مدل تقسیم‌بندی روانشناختی برای بهبود اثربخشی و کارایی در هزینه‌های بازاریابی شما.

از آنجایی که بخش‌های روان‌شناختی مختلف به کانال‌های پیام‌رسان و رسانه‌های مختلف پاسخ می‌دهند، تعیین هدف(های) Prime Prospect شما بسیار مهم است. آیا به سالمندان با محوریت سلامت و پیشگیری برای طرح مزیت مدیکر علاقه مند هستید؟ سپس می‌خواهید به بخش Self Achievers اعتراض کنید. آیا دنبال هزاره هایی هستید که اغلب از خدمات مراقبت های بهداشتی استفاده نمی کنند؟ بخش Willful Endurers ممکن است هدف شما باشد. پنج بخش روانشناختی متمایز در میان مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی وجود دارد که هر کدام انگیزه ها و ترجیحات ارتباطی منحصر به فردی دارند.

می‌توانید قوی‌ترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین طرح ثبت‌نام آزاد را ارائه دهید، اما اگر هیچ‌کس نداند شما آنجا هستید، هیچ‌کدام از اینها مهم نیست. با استفاده از کانال‌های ارتباطی و پیام‌رسانی مناسب، هر کاری که می‌توانید برای اطلاع رسانی انجام دهید.

2. زود شروع کنید

چیزی که باید سال به سال به خاطر بسپارید: فقط بیان این کلمه به اندازه کافی خوب نیست. شنیدن کلمه اوایل چیزی است که باید برای آن عکس بگیرید. دوره ثبت نام باز اکثر برنامه های مزایا در نوامبر آغاز می شود. اعلام ضرب‌الاجل‌ها و اجرای برنامه‌ها را از 25 اکتبر آغاز نکنید، اما از اوایل ماه مارس نیز شروع نکنید. یک کمپین قوی در اواخر تابستان این موضوع را در ذهن مردم حفظ خواهد کرد. حداکثر مقدار اتاق تکان دادن ممکن را به افراد بدهید.

این بر اهمیت حفظ رابطه مستمر با اعضا در طول سال تاکید می کند. با این حال، بدون دسترسی به خدمات بهداشتی با فراوانی، اعضا ممکن است نقاط تماس لازم را با شرکت بیمه سلامت برای تسهیل این رابطه تجربه نکنند.

مقرون به صرفه ترین راه برای حفظ رابطه مستمر با اعضا از طریق کانال های دیجیتال است. یادآورهای سلامتی، آموزش سلامت، تبریک تولد و بسیاری فرصت‌های نامزدی دیگر را می‌توان بدون هزینه کم از طریق ایمیل، پیامک/اس ام اس، تماس‌های خودکار، برنامه‌های سلامت و پورتال‌ها تحویل داد. زیست رایان می تواند ارتباطات روانشناختی خاص را ارائه دهد که با اعضا بیشتر طنین انداز می شود و آنها را به سمت رفتارهای مطلوب ترغیب می کند.

3. پرسش و پاسخ مداوم

ارائه دهید

حتی برای فردی که در طرح‌ها و بیمه‌نامه‌ها تحصیل کرده است، فرآیند ثبت‌نام آزاد می‌تواند ترسناک و گیج‌کننده باشد. شب های اطلاع رسانی را در اجتماعات و دفاتر با تمرکز بالا برنامه ریزی کنید. اطمینان حاصل کنید که کارکنان مرکز تماس شما به خوبی در موضوعات مسلط هستند و نمایندگان پاسخ های ثابتی ارائه می دهند. هیچ چیز بدتر از این نیست که یک کارمند پاسخی بدهد در حالی که دیگری پاسخی کاملاً متفاوت به همان سؤال بدهد. یک وب‌سایت کاربرپسند با پرسش‌های متداول دقیق نیز می‌تواند تا حد زیادی روند ثبت‌نام آزاد را تسهیل کند.

4. از فناوری استفاده کنید

چه مجموعه رو به رشد ابزارهای هوش مصنوعی یا پلتفرم‌های بیمار خاص کاربر، بیمه‌گران سلامت باید از جدیدترین فناوری برای جذب و حفظ اعضا استفاده کنند. با گردش مالی اعضای بیمه سلامت به طور متوسط ​​20 درصد در هر سال – نیمی از آن داوطلبانه است – تعامل مداوم با اعضا در طول سال برای یک فصل ثبت نام آزاد موفق بسیار مهم است.

برای مثال

زیست رایان یک ارتباط دیجیتالی قابل تنظیم است پلتفرمی که از پیام‌های روانشناختی استفاده می‌کند، که می‌تواند تلاش‌های شرکت بیمه سلامت شما را برای اعضای جدید جذب کنید و افزایش وفاداری. این پیام‌های هدفمند و خاص اعضا بر اساس رفتارها، انگیزه‌ها و ترجیحات منحصر به فرد اعضا است. هر رویارویی با اعضا، ارتباطات خودکار زیست رایان را برای تقویت روابط دیجیتالی شما با هزینه‌های قابل توجه کاهش می‌دهد.

5. از ریختن داده ها پرهیز کنید

تکنولوژی را می‌توان برای ساده‌سازی فرآیند استفاده کرد، اما همچنین می‌توان از آن برای پیچیده‌تر کردن همه چیز استفاده کرد. افراد را در انبوهی از اطلاعات بیهوده که هرگز به آن نیاز نخواهند داشت دفن نکنید و فقط باعث سردرگمی می شود. شما نیازی به مقایسه طرح خود با 42 برنامه دیگر ندارید. بر فروش و توضیح طرح خود به گونه ای تمرکز کنید که برای اعضای فعلی و آینده شما به راحتی قابل درک باشد.

6. رمزگشایی از شرایط بیمه

ما با جمع بندی مزایای Winston موافقیم که، “مردم تمایل دارند از چیزهایی که نمی فهمند اجتناب کنند – که برای کارفرمایانی که سعی دارند جزئیات مزایا را به اشتراک بگذارند، سردرد ایجاد می کند.” مردم در هزارتوی اصطلاحاتی مانند خارج از جیب، خارج از شبکه، حداکثر از جیب، پرداخت مشترک، COBRA و غیره گم می شوند.

والدین پرمشغله‌ای که سعی می‌کنند کار، تمرین فوتبال و بازدید از باشگاه را انجام دهند، وقت یا حوصله‌ای برای رد شدن در لابه‌لای گویش بیمه ندارند. ما نمی‌خواهیم توضیحات را بی‌تفاوت کنیم، اما به وقت اعضای خود احترام بگذارید و آنها را در طوفانی از اصطلاحات مشابه که به خاطر نمی‌آورند مدفون نکنید. حداقل، واژه نامه ای ارائه دهید که این اصطلاحات را تعریف کند.

7. راه اندازی چادرهای بیمه پاپ آپ

چه در یک پردیس شرکتی ثبت نام کنید یا در یک جامعه، به جایی بروید که مردم هستند. در کافه تریا چادر مزایای بازشو برپا کنید تا کارگران را هنگام ناهار دستگیر کنید. یا در بازی های فوتبال جمعه شب حضور داشته باشید یا در جشنواره برداشت پاییز غرفه ای داشته باشید. مطمئن شوید که بسته‌هایی دارید که افراد می‌توانند آن‌ها را به خانه ببرند که حاوی اطلاعاتی آسان درباره برنامه‌ها و خط‌مشی‌ها است.

خوشبختانه، ثبت نام آزاد فقط یک بار در سال است، اما اگر به درستی طراحی و مدیریت شود، فرصتی برای ارتباط دیجیتالی مداوم با اعضا در طول سال است. هنوز مراحل بالا را برای فصل ثبت نام آزاد موفق خود دنبال کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید