چرا ارتباطات کلیدی برای وفاداری بیمار در مراکز مراقبت فوری است؟

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه
patient-engagement2

مانند همه ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی، مراکز مراقبت فوری به وفاداری بیمار برای پیشبرد کسب و کار مداوم و حفظ حاشیه سود سالم، حتی اگر مراقبت فوری اپیزودیک با مشکلات حاد باشد.

با وجود رقابت زیاد در صنعت مراقبت های فوری و رو به رشد و پراکنده، ایجاد وفاداری بیماران یک چالش است، اما راه حلی وجود دارد: مطالعات نشان داده است که بهبود ارتباط با بیماران یکی از مؤثرترین راه‌ها برای افزایش و حفظ وفاداری بیمار است. 

مزایای ارتباطات برتر

ارتباط موثر بین ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و بیماران آنها مزایای مهم بسیاری را فراهم می کند که شانس بازگشت بیمار به مرکز مراقبت های فوری برای خدمات اضافی را افزایش می دهد. برخی از این مزایا عبارتند از:

  • رضایت بیشتر بیمار: هنگامی که پزشکان و سایر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی تلاش مداومی برای برقراری ارتباط مؤثر انجام می دهند، بیماران سطوح بالاتری از رضایت را از خدمات گزارش می دهند. ارتباط مداوم باعث می شود بیماران احساس ارزشمندی و اطمینان بیشتری نسبت به مراقبتی که دریافت می کنند داشته باشند.
  • نتایج سلامتی بهتر: هنگامی که مراکز مراقبت فوری بیماران را پس از قرار ملاقات پیگیری می‌کنند، می‌توانند متوجه شوند که آیا دستورالعمل‌ها را به درستی دنبال می‌کنند و آیا با عوارضی مواجه هستند یا خیر و آنها را تشویق به بازگشت می‌کنند. برای درمان های اضافی در صورت لزوم.
  • کسب و کار بیشتر: علاوه بر افزایش وفاداری بیمار، بهبود رضایت بیمار به دلیل ارتباطات برتر، بیماران را به ارتقای مرکز مراقبت فوری شما در میان دوستان و خانواده سوق می دهد. یک مطالعه منتشر شده در Journal of Medical Practice مدیریت دریافت که ارتباط خوب یک محرک کلیدی در احتمال توصیه بیمار به یک سازمان مراقبت های بهداشتی است.

چگونه ارتباطات مراقبت فوری را بهبود دهیم

اگرچه ارتباطات برتر تعامل بیمار را بهبود می بخشد و مزایای دیگری را ارائه می دهد، بسیاری از مراکز مراقبت فوری در این زمینه وجود ندارند. در واقع، یک مطالعه منتشر شده در انتظارات سلامت نشان داد که ارتباط بین ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و بیماران آنها برای ارائه بهترین نتایج مراقبت های بهداشتی کافی نیست.

شایع‌ترین مانع برای برقراری ارتباط مؤثر کمبود زمان، کارکنان و سایر منابع مورد نیاز برای حفظ تماس مداوم با بیماران است. خوشبختانه، پیشرفت‌های فناوری می‌تواند ارتباط مراکز مراقبت فوری با بیماران و بهبود وفاداری را آسان‌تر کند.

چگونه یک پلت فرم مشارکت بیمار می تواند کمک کند

تعداد فزاینده‌ای از پلتفرم‌ها وجود دارند که ادعا می‌کنند می‌توانند تعامل و وفاداری بیمار را افزایش دهند، اما توجه به این نکته مهم است که همه آنها یکسان نیستند – همانطور که هیچ دو بیمار یکسان نیستند.

برای مثال

زیست رایان، نه تنها از یک مبتنی بر ابر مبتنی بر API استفاده می‌کند پلت فرمی برای خودکارسازی ارتباطات دیجیتال مانند ایمیل، پیام های متنی و پاسخ صوتی تعاملی. این پلتفرم با یک مدل اثبات شده بخش بندی روانشناختی ترکیب می کند که ارتباطات را با پنج مورد سفارشی می کند. بخش های متمایز مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی بر اساس باورها، انگیزه ها و ترجیحات فردی آنها.

بخش‌بندی روان‌شناختی ممکن است برای مراقبت‌های بهداشتی جدید باشد، اما برای دهه‌ها در میان محصولات مصرف‌کننده پیشرو و شرکت‌های خرده‌فروشی در جهان استفاده می‌شود. شرکت هایی مانند Procter & Gamble، Walgreens، CVS و Walmart از مدل های تقسیم بندی روانشناختی برای تأثیرگذاری بر انتخاب و رفتار خریداران استفاده می کنند.

مدل تقسیم‌بندی روان‌شناختی زیست رایان توسط متخصصان مصرف‌کننده مراقبت‌های بهداشتی از P&G ایجاد شد، و با شخصی‌سازی ارتباطات در میان جمعیتی از بیماران، تعامل بیمار را تقویت کرد. در اصل، زیست رایان قدرت بازاریابی P&G را به مراکز مراقبت فوری می‌آورد تا به آنها کمک کند تا در تلاش‌های جذب بیمار، وفاداری و وصول پرداخت موفق شوند.

و همانطور که  مطالعات موردی مراقبت های فوری نشان می دهد، نشان داده شده است که این مدل بسیار خوب است در ایجاد وفاداری بیماران در برنامه های مختلف، از جمله یادآوری قرار ملاقات، پیام های پیگیری قرار ملاقات، یادآوری پرداخت ها و نظرسنجی های رضایت موثر است. اگر می‌خواهید مرکز مراقبت اضطراری شما متمایز از جمعیت باشد، ارتباطات را بهبود بخشد و بیمارانتان را بازگرداند، زیست رایان می‌تواند تنها کلید مورد نیاز شما باشد.

New Call-to-action 

 

دیدگاهتان را بنویسید