چرا تقسیم بندی برای درمان بیماران Medicaid ضروری است؟

 • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 3 دقیقه
 • نویسنده پست:
 • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
 • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

medicaid-expansion-زیست رایان.jpgبرای 74 میلیون کم درآمد Am ericans – مردان و زنان، سالمندان و جوانان، افراد دارای ناتوانی جسمی یا شناختی – Medicaid یک راه حیاتی برای سلامتی بهتر است. اغلب این بیمارانی که از نظر پزشکی ضعیف هستند، با نیازهای پیچیده مراقبت های بهداشتی مواجه می شوند که نیاز به بیمارستان ها را افزایش می دهد، سازمان های مراقبت مدیریت شده Medicaid (MCOs) و سایر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی برای بهبود مشارکت بیمار. تقسیم بندی روانشناختی مناسب بیماران Medicaid می تواند به آنها کمک کند تا بهترین مراقبت را دریافت کنند.

تأثیر گسترش Medicaid

برخی پیش‌بینی می‌کردند که کمبود پزشک با گسترش Medicaid تشدید شود، اما این موضوع تا کنون آن‌طور که می‌ترسید برجسته نشده است. اخیر یادداشت داده از بنیاد خانواده کایزر نشان می دهد که 70 درصد از پزشکان بیماران Medicaid جدید را می پذیرند، که نزدیک به 85 درصد از پزشکانی است که مدیکر جدید یا خصوصی را می پذیرند. -بیماران بیمه شده سازمان‌های شبکه ایمنی برای جمعیت‌هایی که از نظر پزشکی ضعیف هستند، مانند مراکز بهداشتی اجتماعی، تمایل دارند حتی نرخ پذیرش Medicaid را بالاتر ببرند.

دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی از ایالتی به ایالت دیگر متفاوت است، اما از بالای 97 درصد در نبراسکا تا پایین 39 درصد در نیوجرسی. با این حال، یادداشت داده‌های KFF می‌گوید: «بیست و پنج ایالت نرخ پذیرش بیماران Medicaid به طور قابل‌توجهی بالاتر از میانگین ملی هستند.


U.S._healthcare_GDP.gif

هزینه به عنوان بخشی از کل هزینه های مراقبت های بهداشتی ایالات متحده (دولتی و خصوصی). درصد تولید ناخالص داخلی (GDP).


یک علامت مثبت دیگر: بیش از 50 درصد از ذینفعان Medicaid در MCOها ثبت نام کرده اند، که باید از دسترسی به مراقبت در شبکه های ارائه دهنده خود اطمینان حاصل کنند. در نتیجه، تنها 11 درصد از بیماران بزرگسال Medicaid در یافتن پزشک مراقبت های اولیه مشکل دارند، اگرچه این میزان هنوز هم تقریباً دو برابر این میزان برای بیماران بیمه شده خصوصی است.

حرکت از دسترسی به مراقبت های بهداشتی به مشارکت بیمار با تقسیم بندی

دسترسی بهبود یافته به غربالگری و مراقبت های پیشگیرانه می تواند منجر به تشخیص زودهنگام بیماری های مزمن شود، اما عوامل دیگر مانع تعامل موثر می شود و منجر به هزینه های بالاتر می شود. صندوق مشترک المنافع خطاب به آکادمی ملی پزشکی، منطق خود را برای استفاده از تقسیم بندی با جمعیتی با نیاز بالا و هزینه بالا. تحقیقات آنها شامل بررسی تحلیل تجربی، ادبیات تقسیم‌بندی، اطلاعات مرتبط با برنامه مانند مطالعات موردی، و مصاحبه با رهبران سیستم سلامت، پرداخت‌کنندگان و دیگران بود. در طول ارائه، صندوق مشترک المنافع گفت که “تقسیم بندی می تواند به هدف گذاری و ایجاد مراقبت برای بیماران با نیاز بالا کمک کند.”

اما تقسیم بندی باید فراتر از جمعیت شناسی سنتی باشد. در میان بیماران با نیاز بالا و هزینه بالا، سلامت رفتاری – همراه با فقر و عوامل اجتماعی تعیین کننده سلامت – باید بخشی از چارچوب تقسیم بندی باشد. به عنوان مثال، بیماری روانی یا مسائل مربوط به سوء مصرف مواد مخدر یا الکل برای مدیریت شرایط بهداشتی با مشکل مواجه می شود که منجر به هزینه های بالاتر می شود.

وقتی بیماران در ترکیب با بیماری روانی و سوء مصرف مواد مواجه می شوند، هزینه ها حتی بیشتر می شود:

 • هزینه های 3 برابری برای آسم
 • هزینه 4 برابر بیشتر برای دیابت
 • هزینه های دو برابر بیشتر برای فشار خون بالا

برای تحقیقات خود، صندوق مشترک المنافع جمعیت‌های مشابه را بر اساس پنج بخش روان‌شناختی راه‌حل‌های زیست رایان به زیر گروه‌هایی طبقه‌بندی کرد تا درک بهتری از نحوه برخورد افراد با سلامتی و اینکه چگونه می‌توان آنها را برای ایجاد تعامل بیشتر برانگیخت.

 • جهت گیران. این بیماران معتقدند که پزشکان به عنوان متخصص پزشکی معتبرترین منبع برای توصیه های بهداشتی هستند. آنها تمایل دارند با اولین علائم مشکل به پزشک مراجعه کنند. در حالی که آنها به توصیه های پزشکان خود گوش می دهند، اغلب برای پیروی از آن تلاش می کنند. ارتباطات بعدی می تواند به کشف موانع کمک کند – شاید یک بیمار وسیله حمل و نقلی برای گرفتن نسخه نداشته باشد – تا به حفظ تعامل در مسیر کمک کند.
 • جویندگان تعادل. این بیماران رگه ای مستقل دارند، بنابراین ترجیح می دهند توصیه های بهداشتی را از منابع متعدد – نه فقط پزشکان – جمع آوری کنند. آنها به صورت آنلاین جستجو می کنند، و همچنین با دوستان و خانواده بررسی می کنند. پزشکان به جای دادن دستورالعمل، باید گزینه‌ها و انتخاب‌هایی را همراه با پیامدهای هر کدام ارائه دهند تا بتوانند تصمیمات آگاهانه بگیرند.
 • استقامت های اراده ای. این بیماران چالش برانگیزترین برای درگیر شدن هستند. آنها در لحظه زندگی می کنند و در برابر تغییر عادت ها مقاوم هستند. افراد با اراده تنها به عنوان آخرین راه حل به پزشک مراجعه می کنند. برای درگیر کردن موثر این بیماران، ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی باید برنامه های مدیریت سلامتی یا بیماری مزمن را طراحی کنند که به راحتی اجرا شوند و رضایت فوری را ارائه دهند.
 • شعبده بازان اولویت دار. همانطور که از نام آن پیداست، این بیماران زندگی پرمشغله ای دارند و کمتر روی سلامت و تندرستی سرمایه گذاری می کنند. شعبده بازهای اولویت دار تنها زمانی به نگرانی های بهداشتی رسیدگی می کنند که شروع به تداخل با مسئولیت های کاری یا خانوادگی کنند. استثنا؟ با این حال، آنها معمولاً در مورد خانواده‌هایشان بسیار فعال هستند، بنابراین توسل به احساس مسئولیت آنها می‌تواند آنها را تشویق کند تا به سلامت خود بپردازند.
 • خودیافتگان. این بیماران فعال و وظیفه گرا به توصیه های پزشکی گوش می دهند و به آموزش بهداشت پاسخ می دهند و همچنین اهداف قابل اندازه گیری و ابزارهای ردیابی برای ثبت پیشرفت را نشان می دهند.

زیست رایان Consumer Diagnostic، یک مطالعه ملی در مورد نگرش ها و رفتارهای مصرف کننده مراقبت های بهداشتی، توزیع بخش روانشناختی را در بین جمعیت Medicaid شناسایی کرد:


medecaid-segmentation.png


چهل درصد از بیماران Medicaid به بخش Willful Endurer تعلق دارند، که می تواند چالشی باشد زیرا آنها سخت ترین بخش برای فعال شدن در برابر رفتارهای سلامت مطلوب هستند. با این حال، حتی افراد استقامتی می‌توانند با پیام و انگیزه مناسب، انگیزه تغییر رفتار را داشته باشند. بسیار مهم است که پزشکان تفاوت های ظریف بین بخش ها را برای به حداکثر رساندن مشارکت بیمار درک کنند.

مراقبت های پزشکی به تنهایی برای بهبود نتایج و کاهش هزینه های بیماران کافی نیست. برای ایجاد نتایج مثبت در سلامت، بیمارستان‌ها و سایر ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی باید از درمان بیماران تنها بر اساس شباهت‌هایشان دوری کنند – چه در تشخیص، چه در پرداخت‌کنندگان، یا به عنوان اعضای یک جمعیت محروم از نظر پزشکی. تقسیم‌بندی روان‌شناختی بیماران Medicaid می‌تواند به پزشکان کمک کند تا رویکرد خود را با نگرش‌های بیمار هماهنگ کنند و آنها را درگیر نگه دارند.

دیدگاهتان را بنویسید