شما در حال مشاهده هستید چرا سلامت از راه دور فردا در برنامه بازاریابی امروز شما قرار دارد؟

چرا سلامت از راه دور فردا در برنامه بازاریابی امروز شما قرار دارد؟

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 1 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

Lightbulb made out of multiple words with تغییر در راه نیست. این یک ملاحظه همیشه حاضر است. صرفاً همگام بودن چالشی برای پزشکان، مدیران بخش پزشکی و رهبری بیمارستان است.

سلامت از راه دور – و جنبه های مختلف آن – به عنوان یک عامل تغییر مهم و قوی همچنان ظاهر می شود. و دو گزارش اخیر و عمیق راهنمایی هایی را برای پزشکان، مدیران صنعت و متخصصان بازاریابی آینده نگر ارائه می دهد.

به عنوان جزئی از تحول سلامت، Deloitteتوانمندسازی بیماران با Telehealth(در دسترس رایگان، آنلاین) پیش بینی می کند:

“Telehealth – ارائه برخوردهای ویدئویی با کیفیت بالا و در زمان واقعی بین بیماران و ارائه دهندگان – ابزار قدرتمندی است که می تواند از بیماران سالمتر پشتیبانی کند. هدف از راه دور ارائه مراقبت در هر زمان، هر مکان، بر روی هر نوع دستگاهی است، خواه یک مرورگر وب، تلفن همراه یا تبلت، یا یک کیوسک مستقل. هنگامی که سلامت از راه دور به طور کامل در یک سیستم مراقبت بهداشتی موجود ادغام می شود، بیماران با لمس یک دکمه به مراقبت های درخواستی از یک ارائه دهنده معتبر دسترسی خواهند داشت.”

در این نگاه به یک زیرساخت جدید و انعطاف‌پذیرتر، گزارش Deloitte انعطاف‌پذیری و مزایای بیشتری را برای ارائه‌دهنده و بیمار پیش‌بینی می‌کند. “به دلیل راحتی، سهولت و مقرون به صرفه بودن سلامت از راه دور، ارائه دهندگان و بیماران به طور یکسان دیگر نمی توانند تحت فشار ساعات اداری یا الگوی دیرینه ای باشند که بیماران مسئولیت سفر فیزیکی به مراقبت های مورد نیاز خود را بر عهده دارند.”

مقاله Deloitte چندین مطالعه موردی مرتبط را بررسی می‌کند و یک رویکرد هفت مرحله‌ای کلی برای استقرار موفقیت‌آمیز راه‌حل سلامت از راه دور را توصیف می‌کند. نکته قابل توجه ویژه برای ارتباطات بازاریابی و مراقبت های بهداشتی، مرحله 6 استراتژی ارتباط با بیمار و مراقب را در نظر می گیرد.

در این سناریو، برنامه‌ریزان ارتباطات ویژگی‌های پذیرندگان اولیه، نقاط مقاومت احتمالی (مثلاً محدودیت‌های فناوری یا کنسرت‌های حریم خصوصی) و تجزیه و تحلیل مسائل مربوط به بازخورد را در نظر می‌گیرند. پیام های بازاریابی و ارتباطات مناسب هم برای بیماران و هم برای ارائه دهندگان مورد نیاز است.

تقاطع بیماران راحت و آگاه…

در دسترس بودن فراگیر اینترنت، همراه با پیشرفت‌های فناوری رایانه و علوم پزشکی، مجموعاً مزایای بیماران و ارائه‌دهندگان و همچنین رشد سلامت از راه دور را به همراه داشته است. عوامل راحتی متقابل به تنهایی باعث صرفه جویی در زمان و کاهش هزینه ها می شود.

مطالعات به طور مداوم نشان داده‌اند که بیماران باهوش اینترنت از ارتباط بیشتر با پزشکان خود در صورت در دسترس بودن استقبال می‌کنند. علاوه بر این، رتبه‌بندی رضایت بیماران از برخوردهای بهداشتی از راه دور بسیار بالاست.

اما نکته منفی این است که مراقبت‌های بهداشتی به طور کلی در پذیرش مزایای بهداشت از راه دور کند بوده است، در درجه اول به دلیل مسائل مربوط به بازپرداخت هزینه توسط پزشک. یکی از جنبه‌های این موضوع از طریق قوانین برابری سلامت از راه دور – در حال حاضر در ۲۹ ایالت و ناحیه کلمبیا – بررسی می‌شود که برای مطابقت با مراجعه حضوری به پزشک، نیاز به بازپرداخت هزینه سلامت از راه دور دارد.

به نظر می‌رسد اجتناب‌ناپذیر است که بیماران و فناوری‌های دارای قدرت دیجیتال همچنان به پذیرش گسترده‌تر مراقبت‌های بهداشتی و اتصال ارائه‌دهنده ادامه دهند. طبق یک مطالعه عمیق در دسترس از SalesForce، وضعیت بیمار متصل، مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی ارزشی را در زمان بندی قرار ملاقات، مدیریت صورت حساب های پزشک، پیگیری نتایج آزمایش و سوابق سلامت بسیاری از این موارد در حال حاضر توسط تماس های حضوری تسهیل می شوند. اما اتصال آنلاین، ایمیل و متن در حال رشد است.

برای بیمار/مصرف‌کننده معمولی، به نظر طبیعی می‌رسد که خدمات ارتباطی و بهداشت از راه دور نقش بزرگ‌تری و یکپارچه‌تر در سیستم ارائه مراقبت‌های بهداشتی ایفا کنند. تماس‌های ویدیویی، ایمیل، پیام‌های متنی و تلفن‌های هوشمند در بسیاری از جنبه‌های زندگی روزمره به مسیرهای ارتباطی استاندارد و روتین تبدیل شده‌اند. افراد آگاه، توانمند و مرتبط امروز انتظارات یکسانی از ارائه خدمات بهداشتی دارند.

برای مطالعه مرتبط، به این مقالات قبلی از زیست رایان مراجعه کنید:

دکتر علی حاجی ابراهیمی، MBA

دیدگاهتان را بنویسید