شما در حال مشاهده هستید چگونه ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی می توانند هزینه هر سرب خود را کاهش دهند

چگونه ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی می توانند هزینه هر سرب خود را کاهش دهند

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

How Healthcare Providers Can Reduce Their Cost-Per-Lead

جذب بیمار جدید نقشی اساسی در هر سازمان مراقبت‌های بهداشتی دارد. خواه از استراتژی‌های بازاریابی ورودی، تبلیغات پولی، وبلاگ نویسی یا ترکیبی از تاکتیک‌ها استفاده می‌کنید، مهم است که هزینه هر سرنخ خود را کنترل کنید تا اطمینان حاصل کنید که منابع خود را بهینه می‌کنید.

هزینه به ازای سرنخ چیست؟

در مراقبت‌های بهداشتی، هزینه به ازای سرنخ (CPL) به میزان هزینه‌ای برای ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی برای کسی اشاره دارد که علاقه آشکاری به بیمار شدن نشان دهد. بیماران بالقوه پس از انجام یک اقدام واضح، مانند ارائه اطلاعات تماس خود برای باز کردن قفل یک محتوا یا پاسخ به یک تبلیغ فیس بوک با ثبت نام در یک وبینار درباره خواب، به عنوان سرنخ در نظر گرفته می شوند.

در اینجا نحوه محاسبه هزینه به ازای هر سرنخ یک کمپین تبلیغاتی آمده است: هنگامی که تعیین کردید چه تعداد سرنخ از آن کمپین به دست آورده اید، هزینه کل خود را بر تعداد سرنخ ها تقسیم کنید و هزینه به ازای هر سرنخ خود را خواهید داشت. .

اما در مورد سرنخ هایی که از یک کمپین تبلیغاتی پولی به دست نمی آیند چطور؟ شناسایی آن ها می تواند سخت تر باشد. تصور کنید شخصی تصمیم گرفته است آدرس ایمیل خود را برای دسترسی به راهنمای دیجیتال به شما بدهد. تجزیه و تحلیل وب و داده های CRM ممکن است به شما کمک کند بفهمید این شخص از کجا آمده است، خواه یک تبلیغ آنلاین باشد یا نتایج جستجوی ارگانیک. فراتر از آن، سخت است بدانید که آنها چقدر از محتوای سازمان شما را مصرف کرده اند. آنها می توانستند تک تک پست های وبلاگ را در وب سایت شما بخوانند، یا می توانستند مستقیماً به نوار ثبت نام بروند.

با تقسیم کل بودجه بازاریابی خود برای مدت معینی بر تعداد سرنخ هایی که در همان دوره زمانی دریافت کرده اید، می توانید کل هزینه هر سرنخ خود را محاسبه کنید. اگر این عدد بیشتر از چیزی است که می‌خواهید، در اینجا چند راه برای کاهش هزینه به ازای هر سرنخ وجود دارد.

روشهای کاهش هزینه به ازای سرنخ

آیا واقعاً مشتریان و مشتریان ایده آل خود را می شناسید؟ اگر قبلاً آنها را ندارید، باید شخصیت های خریدار برای مشتریان ایده آل شما. شخصیت‌های خریدار به شما کمک می‌کنند تا در ذهن بیماران خود وارد شوید تا بتوانید آگهی‌ها و محتوای مرتبطی را برای آنها ارائه دهید که برای آنها جذاب باشد. می توانید بر اساس بیماران فعلی خود و رفتارهای آنها و همچنین روانییک شخصیت خریدار ایجاد کنید. > و داده های جمعیتی.

هنگامی که اطلاعات دقیق تری در مورد بیماران ایده آلی که می خواهید جذب کنید دارید، می توانید تبلیغات و محتوای خود را بر اساس ترجیحات آنها بهینه کنید. از خود بپرسید: آیا پست های وبلاگی می نویسید که بیماران احتمالی شما واقعاً بخواهند بخوانند؟ در مورد کلمات کلیدی موثر تحقیق کنید و از بیماران فعلی بپرسید که دوست دارند چه چیزی یاد بگیرند. سپس، همین کار را برای کمپین های تبلیغاتی خود انجام دهید. مطمئن شوید که تبلیغات شما برای بیماران ایده آل شما جذاب است. در غیر این صورت، احتمالاً تبدیل نخواهند شد.

وقتی محتوای شما آماده شد، روی هدف گذاری تمرکز کنید. توجه داشته باشید که چه کسی تبلیغات شما را می بیند. یک تور خیلی عریض نریزید؛ استراتژی‌های موثر جذب بیمار به اندازه‌ای محدود هستند که تبلیغات فقط به مشتریان بالقوه‌ای داده می‌شوند که می‌توانند بیشترین سود را از آنها ببرند. ممکن است غیر منطقی باشد، اما برای محدود کردن هدف خود (و پرداخت هزینه به ازای هر مایل یا هزینه به ازای هر کلیک) برنامه بهتری است. با انجام این کار، به بیماران ایده آل تری دسترسی خواهید داشت که احتمال بیشتری برای تبدیل شدن دارند.

بخش بندی روانشناختی و هزینه به ازای هر سرنخ

ما قبلاً به طور خلاصه به روانشناسی اشاره کردیم، اما این داده ها سزاوار بخش خاص خود هستند زیرا نقش مهمی در کاهش هزینه به ازای هر سرنخ شما دارند. بخش‌بندی روان‌شناختی به ترجیحات، ارزش‌ها، شیوه زندگی و انتخاب‌های بیماران ایده‌آل شما می‌پردازد تا آن‌ها را برای انجام اقدامی برانگیزد. زیست رایان از یک مدل اثبات شده و اختصاصی استفاده می کند که بیماران را به پنج بخش دسته بندی می کند تا بتوانید ببینید چه عواملی باعث رفتار آنها می شود. در نهایت، به شما کمک می‌کند تا تبلیغات و پیام‌هایی را با هدف دقیق ایجاد کنید.

برای مثال، Self Achievers یک بخش فعال هستند. آنها بهترین پاسخ را به پیام هایی می دهند که این واقعیت را تصدیق می کنند که فعالانه در جهت اهداف سلامتی خود کار می کنند. از طرف دیگر، جهت گیران یک بخش واکنشی هستند. مصرف‌کنندگان در این گروه به پیام‌هایی که اعتبار توصیه‌های پزشکان را برجسته می‌کند و توضیح می‌دهد که چگونه می‌توانند به راحتی یک آزمایش یا درمان خاص را در روال خود قرار دهند، بهتر پاسخ می‌دهند.

با ادغام تقسیم بندی روانشناختی در استراتژی جذب بیمار خود، می توانید اطمینان حاصل کنید که بر بهترین پیام ممکن تمرکز کرده اید. بهینه‌سازی کپی، تصاویر و هدف‌گیری شما می‌تواند به شما در کاهش هزینه به ازای هر سرنخ و جذب بیماران جدید کمک کند.

برای اطلاعات بیشتر درباره تقسیم‌بندی روانشناختی و اینکه چگونه می‌تواند تلاش‌های جذب بیمار شما را تقویت کند، مطالعه موردی ما را دانلود کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید