چگونه از تحقیقات بازار و بینش مصرف کننده برای بهبود نتایج سلامت استفاده می شود

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

patient-on-phone1

بنیاد خانواده Kaiser تحقیق درمورد هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی و نتایج سلامت نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها نسبت به مصرف کنندگان مراقبت‌های بهداشتی، نرخ بیماری بالاتر و امید به زندگی کوتاه‌تری دارند. در سایر کشورهای ثروتمند. KFF می‌گوید، «متأسفانه، در رتبه‌بندی با سایر کشورهای مشابه، ایالات متحده بالاترین میزان مرگ و میرهایی را دارد که با مراقبت‌های بهداشتی خوب قابل پیشگیری هستند».

از آنجایی که ایالات متحده بیش از کشورهای مشابه برای مراقبت‌های بهداشتی هزینه می‌کند، صرف هزینه برای این مشکل حل نمی‌شود—و وضعیت موجود نیز حل نخواهد شد.

«شرکت‌های مراقبت‌های بهداشتی که استراتژی مصرف‌کننده جهانی را اتخاذ می‌کنند، با چالش‌ها و ناامیدی‌ها مواجه خواهند شد، زیرا هیچ استراتژی واحدی وجود ندارد که بتواند این خواسته‌ها و نیازهای متنوع را برآورده کند.» شرکت مشاوره جهانی الیور وایمن در پیچیدگی و فرصت : بررسی نگرانی ها و خواسته های مصرف کنندگان سلامت ایالات متحده.

بنابراین ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی چگونه می توانند بر روی نتایج سلامتی در جهت مثبت حرکت کنند؟

استفاده از تقسیم بندی روانشناختی برای تقویت تعامل بیمار

ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی از داده‌های تشخیصی و جمعیت‌شناختی فراوانی در مورد بیماران لذت می‌برند، و اگرچه چنین اطلاعاتی مفید هستند، بینش‌هایی درباره باورها و نگرش‌های عمیق‌تر افراد نسبت به سلامت و تندرستی ارائه نمی‌دهند. چگونه سازمان های مراقبت های بهداشتی می توانند حتی شروع به ایجاد انگیزه در مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی کنند که نمی دانند؟

بخش‌بندی روان‌شناختی دیدگاهی را در مورد آنچه که مصرف‌کنندگان را وادار می‌کند ارائه می‌دهد. روانشناسی به نگرش ها، باورها، ارزش ها و شخصیت افراد مربوط می شود. برای مثال، مصرف‌کنندگان مراقبت‌های بهداشتی بر اساس انگیزه‌های درونی، اولویت‌ها و رویکردهای سلامت و تندرستی، در مدل اختصاصی راه‌حل‌های زیست رایان به پنج بخش متمایز تقسیم می‌شوند: دست‌یابی به خود، جویندگان تعادل، شعبده‌بازان اولویت، جهت‌گیران و استقامت‌کنندگان با اراده. برخی از بخش ها در مورد مراقبت های بهداشتی فعال هستند. دیگران واکنشی هستند. برخی از بخش‌ها می‌خواهند دستورالعمل‌های خاصی در مورد آنچه که باید برای سلامتی خود انجام دهند دریافت کنند. دیگران برای تصمیم گیری خود گزینه ها و انتخاب هایی می خواهند.


شرکت‌های مراقبت‌های بهداشتی که استراتژی مصرف‌کننده جهانی را اتخاذ می‌کنند، با چالش‌ها و ناامیدی‌هایی مواجه خواهند شد، زیرا هیچ استراتژی واحدی وجود ندارد که بتواند این خواسته‌ها و نیازهای متنوع را برآورده کند


وقتی با تحقیقات بازار مصرف کننده مراقبت های بهداشتی ترکیب شود، سازمان های مراقبت های بهداشتی می توانند متوجه شوند مزایای قابل توجهی که از نتایج بهتر سلامت پشتیبانی می کند:

  • افزایش سواد سلامت: تقریباً 9 نفر از هر 10 مصرف‌کننده مراقبت‌های بهداشتی برای درک اطلاعات مرتبط با سلامت – از مشکل در پیروی از دستورالعمل‌های پزشکی گرفته تا تلاش برای پیمایش پیچیدگی‌های طرح‌های بیمه سلامت – تلاش می‌کنند و تأثیر منفی می‌گذارد. نتایج سلامت اما اگر اطلاعات مربوط به سلامتی برای پرداختن به روانشناختی افراد تنظیم شده باشد و به زبان ساده نوشته شود، می‌تواند به مصرف‌کنندگان قدرت دهد تا سلامت خود را فعالانه‌تر مدیریت کنند.
  • روابط بهتری با Millennials و Gen Xers ایجاد کنید: طبق نظرسنجی الیور وایمن، تقریباً نیمی از جمعیت ایالات متحده، این نسل‌ها بیشتر از Baby Boomers به ​​مراقبت‌های بهداشتی به عنوان یک کالای مصرفی نگاه می‌کنند. به این ترتیب، آنها این انتظار را ایجاد می کنند که سفر مراقبت های بهداشتی آنها باید به صورت دیجیتالی، راحت و بسیار شخصی باشد – درست مانند تجربیات آنها با سایر صنایع. علاوه بر این، نزدیک به 60 درصد از هزاره ها از دو بخش تشکیل شده اند: پایداران اراده و جویندگان تعادل. هر بخش به پیام ها و پیشنهادات مختلف پاسخ می دهد. تحقیقات بازار و تقسیم بندی روانشناختی می تواند به سازمان های مراقبت های بهداشتی کمک کند تا این انتظارات را برآورده کنند.
  • درگیری را از طریق کانال های مناسب بهینه کنید: علاوه بر شناسایی نگرش ها، روانشناسی می تواند به توضیح تفاوت های رفتاری کمک کند. برای مثال، جستجوگران تعادل به دنبال اطلاعات مرتبط با سلامت از منابع مختلف هستند – نه فقط متخصصان مراقبت های بهداشتی – در حالی که Direction Takes پزشکان را معتبرترین منبع اطلاعاتی خود می دانند. با درک اینکه مصرف‌کنندگان مراقبت‌های بهداشتی برای کسب اطلاعات و مشاوره به کجا مراجعه می‌کنند، سازمان‌های مراقبت‌های بهداشتی می‌توانند به صورت ارگانیک‌تر با آن‌ها تعامل داشته باشند – چه از وب‌سایت بیمارستان، در یک انجمن اجتماعی یا از طریق یک برنامه.
  • بهبود پیامدهای سلامتی مرتبط با بیماری‌های مزمن: وقتی نوبت به مدیریت بیماری‌های مزمن مانند دیابت یا فشار خون بالا می‌رسد، ممکن است افراد تشخیص مشابهی داشته باشند، اما به روش‌های بسیار متفاوتی با آن برخورد می‌کنند. برنامه‌های مدیریت بیماری متناسب با این بخش‌های روان‌شناختی متفاوت، در ایجاد انگیزه برای تغییر رفتار مؤثرتر بوده و در نتیجه نتایج را بهبود می‌بخشد و هزینه‌ها را کاهش می‌دهد. به عنوان مثال، TriHealth، یک سیستم بهداشتی بزرگ در سینسیناتی، اوهایو، از مدل تقسیم‌بندی روان‌شناختی راه‌حل‌های زیست رایان با مربیان سلامت خود برای تأثیر مثبت بر رفتار بیماران مبتلا به دیابت و مشکلات اسکلتی عضلانی استفاده می‌کند. TriHealth یک 90 درصد افزایش در اهداف سلامت شخصی در بین بیماران دیابتی حاصل شد.

تجارب بسیار شخصی سازی شده، مصرف کنندگان را به مشتریان وفادار تبدیل می کند. فقط نگاه کنید که چگونه Netflix از دانش خود در مورد ترجیحات مشتری برای موتور توصیه و برنامه نویسی خود استفاده می کند توسعه. همانطور که گزارش الیور وایمن اشاره می‌کند، جایگزین بد است، «سازمان‌هایی که ترجیحات مصرف‌کنندگان را تعمیم می‌دهند، امروزه در خطر تبدیل شدن به پرفروش‌ترین مراقبت‌های بهداشتی هستند».

اما با درک نگرش‌هایی که مصرف‌کنندگان مراقبت‌های بهداشتی به مطب پزشک، داروخانه، شرکت بیمه یا حتی محل کار می‌آورند، سازمان‌ها می‌توانند ارتباطات مرتبط‌تری را ارائه دهند که منجر به تعامل بیشتر شود. برای ارتباط با بیماران به روش‌هایی که الهام‌بخش عمل و منجر به نتایج بهتر سلامتی شوند، به چه بینش‌هایی نیاز دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید