شما در حال مشاهده هستید چگونه با آژانس بازاریابی مراقبت های بهداشتی خود یک مشارکت ثمربخش ایجاد کنید

چگونه با آژانس بازاریابی مراقبت های بهداشتی خود یک مشارکت ثمربخش ایجاد کنید

 • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 3 دقیقه
 • نویسنده پست:
 • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
 • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

ایجاد یک استراتژی بازاریابی منسجم که از اهداف بلندمدت تجاری شما پشتیبانی می‌کند، به همکاری، زمان و تخصص نیاز دارد – نه به نظارت مستمر و بهينه سازي.

استخدام یک آژانس بازاریابی یک گزینه عالی است، به خصوص زمانی که به تخصص تخصصی نیاز دارید یا به سادگی منابع لازم را در دسترس ندارید.

چالش؟ هر رابطه آژانس و مشتری مثمر ثمر نیست. و برخی می توانند مشکلات بیشتری ایجاد کنند.

چه در حال کار با یک آژانس بازاریابی باشید و چه در حال استخدام آن باشید، ممکن است یک رابطه سالم ایجاد کنید که به نفع شما باشد.

این پست وبلاگ نکات ارزشمندی را برای کمک به شما در ایجاد یک پایه محکم برای یک رابطه پربار به اشتراک می گذارد.

اما قبل از اینکه وارد بحث شویم، در اینجا خلاصه ای سریع از دو نوع اصلی روابط مشتری و آژانس و نحوه انتخاب اینکه کدام یک برای شما مناسب است آورده شده است.

انواع روابط آژانس بازاریابی: شراکت در مقابل. کار معاملاتی

آیا آژانس بازاریابی مراقبت های بهداشتی شما می تواند در حاشیه بماند و وظایف را در صورت نیاز انجام دهد؟ آره. آیا این رویکرد بهترین راه برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی موثر و جذب سرنخ های شما برای تبدیل است؟ قطعا خیر.

همه روابط معاملاتی بد نیستند. با این حال، روابط صرفاً معاملاتی کمتر مؤثر هستند. چرا؟ این نوع رابطه نه تنها باعث ایجاد ناهماهنگی با تلاش‌های برندسازی و بازاریابی شما می‌شود، بلکه به اهداف بلندمدت تجاری شما نیز آسیب می‌رساند.

مزایای مشارکت

یک رابطه مشترک و طولانی مدت برای ایجاد اعتماد، احترام متقابل، مسئولیت پذیری و خلاقیت در هر دو طرف حیاتی است.

در اینجا فقط چند روش وجود دارد همکاری با یک آژانس بازاریابی مراقبت های بهداشتی می تواند برای کسب و کار شما مفید باشد:

• این باعث صرفه جویی در وقت و هزینه تیم شما می شود
اگر دقت لازم را انجام داده باشید و یک صنعت با کیفیت بالا و خاص انتخاب کرده باشید. آژانس بازاریابی، برای انجام درست پروژه ها در اولین بار در پول خود صرفه جویی خواهید کرد. در اینجا چند راه برای اطمینان از اینکه انتخاب بهترین آژانس بازاریابی برای کسب و کار شما:

   • مصاحبه های آژانس با شما و تیمتان انجام دهید
   • تجزیه و تحلیل پورتفولیوی مشتری 
   • تاریخچه مورد تحقیق
   • گستره تخصص آژانس را ارزیابی کنید

• سازگاری با نام تجاری و بازاریابی را ایجاد می کند
توانمندسازی آژانس بازاریابی یکپارچه شما برای ایجاد یک استراتژی یکپارچه (پیام رسانی مداوم در تمام کانال های بازاریابی شما ) به مخاطبان هدف شما وضوح، سازگاری و حداکثر تأثیر ارتباطات را ارائه می دهد. این مهم نیست که کجا با برند شما تعامل داشته باشند:

   • بازاریابی دیجیتال
   • تبلیغات سنتی
   • رسانه های اجتماعی
   • تبلیغ

پتانسیل برای مشارکت بلندمدت ایجاد می‌کند
شرکت‌های بلندمدت به آژانس‌های بازاریابی اجازه می‌دهد تا بهتر درک کنند برند مشتری را به چالش می کشد، دانش ضروری را پرورش می دهد و قدرت آنها را در طول زمان بهینه می کند. همانطور که آنها بهتر می دانند، می توانند بهتر انجام دهند.

• کیفیت کار شما را بهبود می بخشد
همکاری با یک آژانس بازاریابی با تجربه دیدگاه های حرفه ای و بینش های ارزشمندی را ارائه می دهد که به جذب مشتریان جدید کمک می کند. آژانس های بازاریابی اغلب دارای دپارتمان های فناوری اطلاعات قوی هستند که در مورد فناوری های جدید و نوظهور آگاه هستند. این بدان معناست که آنها می‌دانند کدام فناوری یا پلتفرم به شما کمک می‌کند تا به حداکثر نتایج برسید.

به متخصصان متخصص پیشنهاد می‌دهد
وقتی آژانس مناسبی را استخدام می‌کنید، به یک تیم متخصصان متخصص، از جمله نویسندگان محتوا، حرفه‌ای با تجربه در بهینه سازی موتورهای جستجوی مراقبت های بهداشتی،  طراحان گرافیک و متخصصان طراحی وب که در ایجاد و اجرای استراتژی های بازاریابی یکپارچه مهارت دارند.

علاوه بر این، انتخاب یک آژانس خاص صنعت به این معنی است که شریکی خواهید داشت که درک عمیق و گسترده ای از کسب و کار و مخاطبان هدف شما داشته باشد.

وقتی برای یک شراکت آماده شدید، می‌توانید گام‌های لازم برای ایجاد یک رابطه سالم را بردارید.

چگونه یک رابطه بلندمدت با آژانس بازاریابی مراقبت های بهداشتی خود ایجاد و تقویت کنید

با این 9 دستورالعمل از موانع رایجی که روابط نمایندگی را به خطر می اندازد و زمینه موفقیت بلندمدت را فراهم می کند اجتناب کنید:

1)      نوع مشارکت مورد نیاز خود را تعریف کنید

اگر به دنبال شریک قابل اعتمادی هستید که بتواند ابتکارات بازاریابی خود را رهبری کند و سود شما را بالا ببرد، بسیار مهم است که از همان ابتدا یک پایه قوی ایجاد کنید. یک گفتگوی مستقیم و عمیق در مورد نیازها، خواسته‌ها و انتظارات شما برای دریافت سطح مناسب حمایت بسیار مهم است.

آژانس بازاریابی مراقبت‌های بهداشتی شما خدمات خود را بر اساس نیازهای شما ساختار می‌دهد که آنها آن‌ها را درک می‌کنند. شما باید در تمام ارتباطات خود تا حد امکان واضح و مختصر باشید (به عنوان مثال، تماس های تلفنی، خلاصه پروژه، بازخورد و غیره).

سطوح خدمات معمولاً عبارتند از:

a. تراکنشی (تاکتیکی)
این شامل استخدام یک آژانس بازاریابی برای پروژه‌های یکباره، مانند توسعه وب یا ایجاد لوگو می‌شود. این سطح از خدمات کار را انجام می دهد، اما پس از تحویل پروژه، قرارداد به پایان می رسد.

b. استراتژیک
ایجاد و پرورش یک رابطه استراتژیک با آژانس بازاریابی شما فرصت های بیشتری برای بهینه سازی پیام های بین کانالی و ارائه موثرتر حل مسئله.

2)      تعریف نقش‌ها و مسئولیت‌ها

این مهم است که بدانید چه کسی چه کاری و چرا انجام می‌دهد، بنابراین می‌دانید در صورت بروز مشکل دقیقاً به کجا مراجعه کنید. به‌علاوه، آژانس‌ها زمانی که محدوده اختیارات خود را نمی‌دانند می‌توانند از مسیر خارج شوند.

بحث اینکه چه کسی مالک چه چیزی است (مثلاً مشتری در مقابل آژانس) ابهام، عدم اطمینان و احتمال سردرگمی را از بین می‌برد. همچنین به آژانس شما این امکان را می‌دهد که با اطمینان در جهت اهداف شما کار کند و در صورت نیاز و در صورت نیاز به آنها کمک کند.

شناسایی بازیکنان کلیدی در هر تیم و کاری که انجام می دهند برای موفقیت به همان اندازه مهم است. شناسایی یک نقطه مرکزی تماس و روش‌های ارتباطی ترجیحی آنها (مانند ایمیل، متن، تماس‌های تلفنی) به ساده‌سازی و تسهیل بازخورد کمک می‌کند، بنابراین هر تیم به موقع به اهداف خود می‌رسد.

3)      اصول را ایجاد کنید

شش مولفه کلیدی وجود دارد که مشتریان و آژانس‌ها باید با آن‌ها هماهنگ شوند تا یک شراکت قوی و مشترک ایجاد کنند. هر دو تیم باید نیازها، خواسته ها و انتظارات خود را در طول فراخوان یا جلسه شروع پروژه شناسایی کنند. این تضمین می‌کند که هم آژانس و هم مشتری در مورد زیر شفاف هستند:

  1. اهداف بازاریابی
  2. نقش ها و مسئولیت های هر تیم و اعضای تیم
  3. شخصیت خریدار یا مخاطب هدف کسب و کار شما
  4. انتظارات ارتباطی
  5. استراتژی پروژه
  6. برنامه گزارش‌دهی برای شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI)

4)      در مورد چیزهایی که نمی دانید یا نیاز ندارید صادق باشید

مانند بسیاری از روابط، صداقت و شفافیت برای موفقیت آن بسیار مهم است. اکنون زمان آن است که در مورد مشکلات بازاریابی که تجربه می کنید و آنچه برای دستیابی به تعریف خود از موفقیت نیاز دارید، آشکارا صحبت کنید. و اگر همه پاسخ ها را نداشته باشید، اشکالی ندارد، در واقع، اکثر آژانس ها انتظار دارند که شکاف ها را پر کنند. به عنوان مثال، اگر تجزیه و تحلیل در وب سایت خود ندارید یا یک راهنمای سبک برند معتبر ندارید، آژانس شما می تواند کمک کند.

5)      در مورد بودجه و جدول زمانی خود صادق باشید

مراحل تولید بازاریابی شامل کانسپت، طراحی، تبلیغات چاپی و آنلاین، پخش، عکسبرداری، اقلام تبلیغاتی، تابلوهای تبلیغاتی، رویدادها و موارد دیگر می باشد. در نظر گرفتن هر مرحله از پروژه و تعیین بودجه و جدول زمانی منصفانه بر اساس نیازهای شما ضروری است. با توجه به محدودیت‌های بودجه و ضرب‌الاجل‌های شما، این فرصتی است تا در مورد آنچه ممکن است واقع بین باشید.

6)      دید خود را به اشتراک بگذارید

هرچه بیشتر بتوانید با آژانس خود به اشتراک بگذارید، بهتر است. زمانی را برای صحبت با آنها در مورد چشم انداز، مأموریت و ارزش های برند خود اختصاص دهید. هنگامی که آژانس بازاریابی شما بفهمد چه چیزی محصولات، خدمات و نام تجاری شما را منحصر به فرد می کند، می تواند از آن برای ایجاد و اجرای بهترین پروژه ممکن که با مخاطبان هدف شما طنین انداز می شود، استفاده کند.

7)      تدوین خلاصه پروژه خوب

خلاصه پروژه شرح کوتاهی از اطلاعات کلیدی پروژه است. این یک نقطه شروع خوب برای یک طرح پروژه و در نهایت یک پروژه موفق است. در حالی که قرار است خلاصه ای باشد، بسیاری از خلاصه پروژه ها از این مشکلات رایج رنج می برند:

  • خیلی مبهم است.
  • خیلی جاه طلبانه است.
  • خیلی طولانی است.
  • برای همه ذینفعان به طور همزمان ارائه نمی شود.

از آنجایی که همه پروژه‌ها منحصربه‌فرد هستند و نیازمندی‌های خاصی هستند، یک الگوی یکسان برای خلاصه پروژه وجود ندارد. هر کدام به وسعت و پیچیدگی پروژه بستگی دارد و باید نسخه فشرده طرح پروژه شما باشد.

با دانستن این موضوع، به راحتی می‌توان فهمید که چگونه خلاصه‌های پروژه ممکن است خیلی مبهم، بیش از حد بلندپروازانه یا خیلی طولانی شوند، اینطور نیست؟

خلاصه‌های پروژه فقط باید شامل این پنج عنصر باشد:

  1. اهداف
  2. خط زمانی
  3. زمانبندی
  4. مخاطبان هدف
  5. حوزه پروژه

در پایان خلاصه خود، همیشه باید به اسناد مرتبطی که آژانس بازاریابی شما برای مؤثر بودن نیاز دارد پیوند دهید. اگر برای تهیه یک خلاصه پروژه خوب به کمک نیاز دارید، آژانس شما می تواند وارد شود و برای کسب اطلاعات با تیم شما مصاحبه کند.

8)      تا زمانی که راضی هستید با هم کار کنید

در حالت ایده‌آل، تا زمانی که 100 درصد راضی باشید، به عنوان یک تیم با هم کار خواهید کرد. زمانی که هر تیمی بخواهد در مورد مسائل پیچیده به روشی مستقیم، مطمئن و صادقانه بحث کند، کیفیت کار به ناچار بهبود می یابد.

برای پیشبرد نظر من، آژانس‌های بازاریابی بر اساس بازخورد رشد می‌کنند، به‌ویژه زمانی که مختصر، قابل اجرا باشد و همه نظرات ذینفعان را نشان دهد.

نکاتی برای ارائه بازخورد عملی:

  • همه بازخوردهای ذینفعان را در یک ایمیل ادغام کنید.
  • به‌وضوح توضیح دهید که چه چیزی کم است یا چه مواردی را می‌خواهید.
  • به درخواست اولیه یا خلاصه پروژه خود اشاره کنید.

9)      ارتباط را تقویت کنید

وقتی شما و آژانس بازاریابی مراقبت‌های بهداشتی‌تان ریتم خوبی ایجاد کردید، به راحتی می‌توانید رابطه خود را به صورت خودکار پایلوت کنید. این کار را نکن – من نمی توانم این را به اندازه کافی بیان کنم. وقتی به موفقیت آژانس بازاریابی خود کمک می کنید، به کسب و کار خود کمک می کنید تا به اهداف بازاریابی خود دست یابد.

به پاسخگویی به نیازهای آژانس خود ادامه دهید، در مورد انتظارات یا نگرانی های خود صریح باشید (مثلاً گفتگوهای دشوار داشته باشید) و همیشه شفاف باشید. همچنین، اگر یا زمانی که آژانس شما بازخورد سازنده ای درباره کسب و کارتان به شما می دهد، مقاوم نباشید. فرصتی برای جشن گرفتن برنده ها، چه در داخل و چه به دلیل تلاش های بازاریابی ترکیبی با آژانس شما. تشویق تیم ها برای جشن گرفتن موفقیت یکدیگر، کلید ایجاد یک محیط کاری انگیزشی است. نه تنها روحیه را تقویت می کند، بلکه فرهنگ تمجید باعث افزایش تعامل، بهره وری و انعطاف پذیری در برابر هر چالشی می شود که ممکن است پیش بیاید.

هنگامی که شما آگاهانه روابط بلندمدت خود را با آژانس خود تقویت می کنید (و آنها نیز همین کار را می کنند)، همه توانایی بیشتری در ایجاد و اجرای پروژه هایی دارند که به کسب و کار شما ضربه وارد می کند.

دیدگاهتان را بنویسید