شما در حال مشاهده هستید چگونه برای به‌روزرسانی تجربه کاربری آتی گوگل آماده شویم

چگونه برای به‌روزرسانی تجربه کاربری آتی گوگل آماده شویم

 • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 3 دقیقه
 • نویسنده پست:
 • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
 • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

وب‌سایت شما نقش مهمی در تجربه کلی بیمار، به‌ویژه در سن COVID-19 دارد. به همان اندازه که تعامل با کارکنان مهم است، یک وب سایت جایی است که بیماران به اطلاعات بهداشتی دسترسی داشته باشند، با ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی ارتباط برقرار کنند و حتی قرار ملاقات بگذارند.

گوگل این را می‌داند، به همین دلیل است که تجربه کاربر همیشه بخشی از بهترین شیوه‌های سئو بوده است. اما غول جستجو اکنون این عامل را به سطح جدیدی می برد.

تجربه کاربر قرار است به یک عامل رتبه‌بندی الگوریتم جدید تبدیل شود، به این معنی که نحوه درک بیماران یا پزشکان از تجربه تعامل با صفحات وب شما اکنون بر رتبه‌بندی شما در Google تأثیر می‌گذارد. این تغییر که به‌روزرسانی تجربه صفحه نامیده می‌شود، انتظار می‌رود این ماه می به وب‌سایت‌ها دسترسی پیدا کرد.

در یک لحظه، دقیقاً به معنای این موضوع برای سایت شما و نحوه تهیه آن توضیح خواهیم داد.

اما ابتدا، این به‌روزرسانی چیست؟

به‌روزرسانی تجربه صفحه چیست؟

به‌روزرسانی تجربه صفحه تمرکز Google بر تجربه کاربر است و شامل سیگنال جدیدی است که معیارهای موجود را با سه معیار جدید به نام Core Web Vitals ترکیب می‌کند.

اگر همیشه برای شما مهم بوده که تجربه خوبی برای بیماران فراهم کنید، این به‌روزرسانی باید با ارزش‌های اصلی و اهداف تجاری سازمان شما همسو باشد.

به این ترتیب، سیگنال جدید به Google کمک می‌کند «چگونگی درک کاربران از تجربه تعامل با یک صفحه» را اندازه‌گیری کند.

Google می‌گوید: «بهینه‌سازی برای این عوامل باعث می‌شود وب برای کاربران در همه مرورگرها و سطوح وب لذت‌بخش‌تر شود و به سایت‌ها کمک می‌کند تا به سمت انتظارات کاربر در تلفن همراه تکامل یابند. ما معتقدیم که این امر به موفقیت کسب و کار در وب کمک می کند زیرا کاربران بیشتر درگیر می شوند و می توانند با اصطکاک کمتری تراکنش کنند.”

بنابراین وقتی مطمئن می‌شوید که وب‌سایت شما شامل این عوامل است، Google خوشحال خواهد شد، مشتری بالقوه خوشحال خواهد شد، و در نهایت، شما خوشحال خواهید شد.

عوامل چیست؟

 A diagram of the new Core Web Vitals and page experience metrics.
منبع: Google Search Central

Core Web Vitals (جدید!)

 • عملکرد بارگیری
 • تعامل
 • پایداری بصری

عوامل اصلی

 • موبایل دوستانه
 • مرور ایمن
 • HTTPS
 • بدون مطالب بینابینی مزاحم

چرا این موضوع برای سایت های بهداشتی و پزشکی اهمیت دارد؟

دو دلیل اصلی وجود دارد که باید به این به‌روزرسانی آینده توجه کنید و سایت خود را آماده کنید:

 1. تجربه صفحه بر رتبه‌بندی شما تأثیر می‌گذارد.
 2. منعکس کننده تجربه بیمار.

تجربه صفحه در حال تبدیل شدن به یک عامل رتبه بندی جدید است

الگوریتم گوگل صدها سیگنال را برای تولید نتایج جستجو در نظر می گیرد. با هر به روز رسانی، یاد می گیریم که کدام سیگنال ها مهم تر از سایرین هستند. در این مورد، گوگل اعلام کرده است که تجربه صفحه یک عامل مهم رتبه بندی خواهد بود. چقدر مهم است؟

طبق گفته گوگل، «تجربه عالی صفحه بر داشتن محتوای صفحه عالی غلبه نمی کند. با این حال، در مواردی که صفحات زیادی وجود دارد که ممکن است از نظر ارتباط مشابه باشند، تجربه صفحه می تواند برای مشاهده در جستجو بسیار مهمتر باشد.”

عملکرد صفحه، از جمله زمان بارگذاری، مستقیماً بر نرخ پرش یا مدت اقامت افراد در صفحه وب شما تأثیر می‌گذارد.

تجربه صفحه منعکس کننده تجربه بیمار است

همانطور که قبلاً به اشتراک گذاشته‌ایم، نحوه تعامل افراد با وب‌سایت شما مهم است – به ویژه در زمینه‌های بهداشت و پزشکی.

با به‌روزرسانی جدید Google، می‌توانید نحوه تعامل بیماران با سایت خود را اندازه‌گیری کنید. و با در اختیار داشتن این اطلاعات، می توانید رضایت بیمار را به سطح بالاتری برسانید.

مراحل حیاتی برای آماده شدن برای به‌روزرسانی تجربه صفحه آتی Google

می‌دانید که در راه است، می‌دانید که مهم است، اکنون چه کاری می‌توانید در مورد آن انجام دهید؟

بسیاری از توصیه‌ها برای بهبود سایت شما ممکن است کارهایی باشد که قبلاً به عنوان بخشی از استراتژی SEO خود انجام می‌دهید. در غیر این صورت، این موارد اقدامی سطح بالایی هستند که باید هنگام تلاش برای ایجاد تجربه کاربری بهتر برای مخاطبان هدف خود، در نظر بگیرید.

نمرات حیاتی وب اصلی خود را درک کرده و بهبود دهید

اولین بخش آماده‌سازی برای به‌روزرسانی آینده، درک Core Web Vitals است.

در اینجا معیارهای جدید، نحوه یافتن امتیاز و منابعی در مورد نحوه بهبود آنها آمده است.

منبع: WEB.DEV

سه مورد اصلی وب شامل:

 1. بزرگترین رنگ محتوایی (LCP): اندازه‌گیری می‌کند که کاربر چقدر طول می‌کشد تا بزرگترین محتوای صفحه را ببیند. به گفته گوگل، “برای ارائه یک تجربه کاربری خوب، LCP باید در عرض 2.5 ثانیه از زمانی که صفحه برای اولین بار بارگذاری می شود، رخ دهد.”
 2. اولین تاخیر ورودی (FID): با توجه به Google، FID «تعاملی یا زمانی را از زمانی که کاربر برای اولین بار با یک صفحه تعامل می کند تا زمانی که مرورگر واقعاً می تواند به آن تعامل پاسخ دهد، اندازه گیری می کند. برای ارائه یک تجربه کاربری خوب، صفحات باید FID کمتر از 100 میلی ثانیه داشته باشند.”
 3. Cumulative Layout Shift (CLS): ثبات بصری را اندازه گیری می کند. به بررسی میزان جابجایی محتوای قابل مشاهده در ویوپورت و همچنین فاصله ای که عناصر تحت تأثیر قرار گرفته اند، می پردازد. برای ارائه یک تجربه کاربری خوب، صفحات باید CLS کمتر از 0.1 داشته باشند.”

نمرات شما چقدر است؟

Google یک گزارش حیاتی وب اصلی جدید در Google دارد. کنسول جستجو که به شما امکان می دهد امتیاز خود را مشاهده کنید و ببینید تا چه حد باید طی کنید تا به امتیاز سبز مطلوب برسید.

با امتیازات خود، اکنون می توانید کار بهینه سازی سایت خود را برای موارد حیاتی وب آغاز کنید. Google راهنماهایی در مورد نحوه بهینه سازی صفحات خود برای LCP، FID، و CLS ارائه می دهد. .

یک سایت مناسب برای موبایل ایجاد کنید

ما در مورد اینکه مطمئن شوید سایت شما موبایل دوستانه و مشکلاتی که در صورت بهینه سازی سایت شما برای تجربه موبایلی ممکن است ایجاد شود. یک سایت سازگار با موبایل برای به‌روزرسانی آینده بسیار مهم است زیرا یکی از عواملی است که Google برای تولید نتایج جستجو بررسی می‌کند.

ایجاد یک سایت سازگار با موبایل هنوز برای بسیاری از شرکت‌های بهداشتی و پزشکی اولویت دارد. برای بررسی اینکه آیا سایت شما سازگار با موبایل است، می‌توانید از موبایل فرندلی Google استفاده کنید. تست.

Google همچنین استفاده از Webmaster Tools و گزارش قابلیت استفاده از تلفن همراه را برای مشاهده لیستی از مشکلاتی که ممکن است سایت شما را از سازگاری بیشتر با تلفن همراه مسدود کند، توصیه می کند.

تجربه مرور ایمن را ارائه دهید

آیا کاربران سایت شما از وب‌سایت‌ها و دانلودهای خطرناک در امان هستند؟ یکی از معیارهایی که گوگل برای تعیین عملکرد کاربر سایت استفاده می کند، مرور ایمن است. اگر یک حساب کنسول جستجو دارید، می توانید به راحتی امنیت سایت خود را کنترل کنید. Google به‌روزرسانی‌های مسائل امنیتی را برای شما ارسال می‌کند و به شما در مورد هر گونه بدافزار، دانلودهای مضر یا صفحات فریبنده اطلاع می‌دهد.

مطمئن شوید که اتصال ایمن دارید

یکی دیگر از جنبه های به روز رسانی این است که مطمئن شوید صفحات وب شما رمزگذاری شده اند یا اتصال ایمن ارائه می دهند. با اتصال ایمن می توانید از کاربران خود در برابر حملاتی مانند نقض داده ها، بدافزارها و محتوای جعلی محافظت کنید. این بدان معناست که شما باید از HTTP به HTTP بروید، اگر قبلاً این کار را نکرده اید. یک وب سایت امن نه تنها از بازدیدکنندگان بلکه از درآمد شما نیز محافظت می کند.

از میان‌افزارهای مزاحم اجتناب کنید

در حالی که برخی از پنجره‌های بازشو مشکلی ندارند، میان‌افزارهای مزاحم آنهایی هستند که مشکلی ندارند. میان‌افزارهای مزاحم به پنجره‌های بازشوی اشاره دارد که مانع محتوا برای کاربر تلفن همراه می‌شود. Google این موارد را برای تجربه کاربر مضر می‌داند و می‌تواند بر رتبه‌بندی شما تأثیر منفی بگذارد.

طبق گفته گوگل، در اینجا چند نمونه از پنجره های بازشو وجود دارد که باید از آنها اجتناب کنید:

 • نمایش یک پنجره بازشو که محتوای اصلی را پوشش می‌دهد، یا بلافاصله پس از رفتن کاربر به صفحه‌ای از نتایج جستجو یا مشاهده صفحه.
 • نمایش یک بینابینی مستقل که کاربر باید آن را انجام دهد. قبل از دسترسی به محتوای اصلی، آن را رد کنید.
 • با استفاده از طرح‌بندی که در آن قسمت بالای صفحه شبیه به یک بینابینی مستقل به نظر می‌رسد، محتوای اصلی در زیر صفحه خط‌بندی شده است.
 • چه نوع پنجره‌های بازشو مناسب هستند؟ گوگل این مثال ها را می آورد:

  • اطلاعات بین‌المللی که به نظر می‌رسد در پاسخ به یک تعهد قانونی هستند، مانند استفاده از کوکی یا تأیید سن.
  • گفتگوهای ورود به سایت‌هایی که محتوا به‌صورت عمومی فهرست‌بندی نمی‌شود. به عنوان مثال، این شامل محتوای خصوصی مانند ایمیل یا محتوای غیرقابل فهرست بندی است که در پشت دیوار پرداخت است.
  • بنرهایی که از فضای صفحه نمایش معقولی استفاده می کنند و به راحتی قابل حذف هستند. به عنوان مثال، بنرهای نصب برنامه ارائه شده توسط Safari و Chrome نمونه‌هایی از بنرهایی هستند که از فضای صفحه نمایش مناسبی استفاده می‌کنند.

  وقتی Google سرنخ‌هایی در مورد آنچه در به‌روزرسانی الگوریتم وجود دارد به ما می‌دهد، ما گوش می‌دهیم. در حالی که هیچ کس نمی داند این به روز رسانی الگوریتم چقدر مهم خواهد بود، ما می دانیم که در نتیجه برندگان و بازندگانی وجود خواهند داشت. اگر می‌خواهید تجربه کاربری سایت خود را بهبود ببخشید، رتبه‌بندی‌ها و تبدیل‌ها را افزایش دهید، مطمئن شوید که برای به‌روزرسانی تجربه صفحه آماده هستید.

  اگر به دنبال کمک وب سایت از یک شرکت سئوی پزشکی با تجربه هستید، از شما دعوت می کنیم برای یک بحث اکتشافی با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید