چگونه بیمارستان ها می توانند فرهنگ سلامت قلب و عروق را ایجاد کنند

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 3 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه
cardiovascular-health

اگر از بیشتر مردم در مورد سلامت بپرسید، احتمالا رتبه قلب در میان ترسناک ترین قسمت های بدن شما می توانید بدون بازو یا پا، حتی یک کلیه انجام دهید. اما نمی توان از این واقعیت گذشت که ما برای زندگی کردن به یک قلب سالم نیاز داریم و این باعث می شود قلب منبع شیفتگی و ترس باشد.

این آمار نگران کننده از CDC:

  • بیماری قلبی علت اصلی مرگ و میر در مردان و زنان است. بیش از نیمی از مرگ و میرهای ناشی از بیماری قلبی در سال 2015 در مردان بوده است.
  • حدود 630000 آمریکایی در سال بر اثر بیماری قلبی می میرند – این یک مورد از هر 4 مرگ است.
  • بیماری کرونری قلب شایع ترین نوع بیماری قلبی است که در سال 2015 باعث مرگ حدود 366000 نفر شده است.

می‌توانید تمام روغن زیتون و سبوس جو دو سر موجود را بخورید و بدوید و پله‌نوردی را تا زمانی که گاوها به خانه بازگردند انجام دهید، اما گاهی اوقات این کافی نیست.

در اینجا چند روش وجود دارد که بیمارستان‌ها می‌توانند به ایجاد فرهنگی با محوریت سلامت قلب و عروق کمک کنند:

1. تأکید بر سلامت کلی را هماهنگ کنید

خیلی خوب است که بیمارستان شما بهترین مرکز پزشکی ورزشی در اطراف یا واحد تروما با رتبه بالا را دارد، اما بسیاری از عملکردهای بیمارستان هنوز هم برای درمان مسائل حاد هدف دارند. بیمارستان‌ها می‌توانند نقش سلامتی بسیار بزرگ‌تری ایفا کنند که می‌تواند کل جامعه را بالا ببرد.

هر بخش باید پیام سلامتی مداومی را منتشر کند. اطمینان حاصل کنید که بیمارستان شما دارای یک وب سایت یا برنامه کاربرپسند و آسان با نکات سلامتی و گزینه های تمرینی است. یک باشگاه دویدن راه اندازی کنید. میزبان نمایش های آشپزی سالم برای قلب باشید. گروه های حمایت از همتایان بیمار یا روابط مربیگری را تسهیل کنید. بیمارستان‌ها می‌توانند و باید در مورد تشویق سلامت کلی قلب جامعه پیشرو باشند.

2. ترکیبی از تجربه را در واحد قلب خود به کار بگیرید   

در سال 1996، رئیس جمهور روسیه بوریس یلتسین تحت عمل جراحی بای پس پنجگانه قرار گرفت. در سن 88 سالگی، مایکل دبیکی، جراح مشهور قلب، رهبری کادر جراحان بسیار جوان‌تری را در این روش پیچیده بر عهده گرفت.

اگر به آن به عنوان یک رله المپیک فکر کنید، پزشکی بهترین کار را دارد، اما در پزشکی – به ویژه مراقبت های قلبی – شما تیمی با سنین و زمینه های مختلف می خواهید. شما تجربه جراحي را مي خواهيد كه 40 سال باي پس زير كمربندش را در كنار يك پزشك تازه تحصيل كرده و پزشك تازه كاري كه در ابرها راحت است به اندازه OR. پزشکان با تمرکز پیشگیرانه و متخصصان روانشناسی بیمار می توانند در روند بهبودی کمک کنند. این ترکیب تعادل را ایجاد می کند و در عین استفاده از آخرین رویکردها، به خرد تجربه کمک می کند.

3. سرمایه گذاری در فناوری نوآورانه

یک واحد مراقبت قلبی با جدیدترین تجهیزات – برای مثال استفاده از فناوری 5G آینده و مبتنی بر ابر – بهترین نتایج را ارائه خواهد کرد. به عنوان کلارک لاگمن، معاون گزینه‌های سلامت در سراسر جهان، به بررسی بیمارستان بکر می گوید: “فناوری جدید، اگرچه در ابتدا سرمایه گذاری است، اما در نهایت می تواند منجر شود. به سهم بازار و حجم بیمار بیشتر می‌شود و همچنین می‌تواند نرخ عمل مجدد را کاهش دهد که می‌تواند بازپرداخت را بهبود بخشد.»

به همین دلیل است که انجمن قلب آمریکا با زیست رایان برای ایجاد پلتفرم انگیزه سلامت AHA که برای بهبود سلامت قلب و عروق طراحی شده است، همکاری کرده است. این پلت فرم ترکیبی از AHA برنامه های مراقبتی مبتنی بر علم و محتوای آموزشی با روانشناسی زیست رایان و تعامل دیجیتال برای ایجاد تغییر رفتار مطلوب بیمار.

آنچه در مورد این پلت فرم دیجیتال قلبی عروقی بی سابقه است، توانایی آن برای شخصی سازی با استفاده از تقسیم بندی روانشناختی. همه ما به مطب‌های پزشک رفته‌ایم که در آن بروشورهای یکسانی وجود دارد که نکات سلامتی بسیار کلی و غیر اختصاصی را ارائه می‌دهد. تصور کنید که بتوانید به اطلاعاتی در مورد وضعیت قلب خود، خوب یا بد، در زمان واقعی دسترسی داشته باشید، شخصی که با انگیزه های فردی و درونی شما همخوانی داشته باشد.

لازم نیست آن را تصور کنید — AHA و زیست رایان اکنون این کار را انجام می دهند. ارکان برنامه عبارتند از:

  • برنامه مدیریت شرایط: هر برنامه شرایط خاص شامل ترکیبی از ارزیابی‌ها، اهداف و برنامه‌های اقدام، و همچنین محتوای آموزشی متناسب با نیازهای منحصربه‌فرد هر بیمار است. مناطق تمرکز شامل توانبخشی قلبی، پیوند بای پس عروق کرونر (CABG)، انفارکتوس حاد میوکارد (AMI)، بیماری شریان محیطی (PAD)، دیابت، و سایر شرایط مرتبط است.
  • برنامه ارتقای سلامت: یک برنامه تعامل با هدف مدیریت و بهبود سلامت عمومی جمعیت و پیشگیری از بیماری‌های قلبی عروقی. این برنامه شامل انواع محتوای رسانه ای غنی است که برای ایجاد یک تجربه تعاملی پویا و متمرکز بر بیمار طراحی شده است. طول برنامه به گونه ای طراحی شده است که انعطاف پذیر باشد و بر اساس نیازهای کاربر تعیین شود.
  • برنامه کاهش پذیرش مجدد: یک راه حل مدیریت ترخیص با تمرکز بر کاهش پذیرش مجدد در بیمارستان برای شرایط قلبی عروقی.

همه این برنامه ها به گونه ای طراحی شده اند که فردی و انعطاف پذیر باشند. فناوری مانند زیست رایان زمانی که در یک فرهنگ مراقبت کامل و سالم که بر بهبود نتایج قلبی عروقی تأکید دارد، ادغام شود، مؤثرتر است. و با جدیدترین گزینه‌های زایمان دیجیتال برای بیماران همراه با تکنیک‌های خوب قدیمی و آزمایش شده، همه ما می‌توانیم قلبی سالم داشته باشیم.

New Call-to-action 

 

دیدگاهتان را بنویسید