شما در حال مشاهده هستید چگونه بیمه سلامت بر پذیرش مجدد بیمارستان ها تأثیر می گذارد

چگونه بیمه سلامت بر پذیرش مجدد بیمارستان ها تأثیر می گذارد

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

doctors-patient.jpg

به عنوان بخشی از قانون مراقبت مقرون به صرفه، هدف برنامه کاهش پذیرش مجدد در بیمارستان (HRRP) برای کمک به کاهش تعداد بستری‌های مجدد در بیمارستان برای شرایطی مانند حمله قلبی، ذات‌الریه و نارسایی قلبی معرفی شد. مطالعات نشان داده است که HRRP تا حدودی موفقیت آمیز بوده و منجر به کاهش پذیرش مجدد در طی چندین سال گذشته شده است.

برای بیمارستان‌هایی که به دنبال راه‌هایی برای کاهش نرخ بستری مجدد هستند، کسب اطلاعات بیشتر در مورد عواملی که ممکن است خطر بستری مجدد را برای بیماران افزایش دهند مفید است. شرایط خاص بهداشتی، جمعیت شناسی، فقدان آموزش و مشارکت کم بیمار همگی می توانند خطر بستری مجدد را برای بیماران افزایش دهند. با این حال، یکی از عواملی که بیمارستان ها ممکن است در هنگام کار برای کاهش پذیرش مجدد در نظر نگیرند، پوشش بیمه درمانی بیمار است.

نرخ پذیرش مجدد بسته به نوع بیمه متفاوت است  

نگاهی به انواع مختلف بیمه نشان می‌دهد که به نظر می‌رسد پوشش بیمه سلامت بیمار با پذیرش مجدد در بیمارستان مرتبط است. بیماران Medicare 55 درصد از کل بستری‌های مجدد را تشکیل می‌دهند ، در حالی که بیماران Medicaid 20.6 درصد را تشکیل می‌دهند. بخشی از این ممکن است با این واقعیت توضیح داده شود که Medicare به طور کلی بیماران مسن‌تری را که در معرض خطر بالاتری برای بیماری‌های مزمن هستند، پوشش می‌دهد.

بیماران دارای بیمه درمانی خصوصی تنها 18.6 درصد از پذیرش مجدد را تشکیل می دهند، در حالی که بیماران خودپرداخت یا بدون بیمه تنها 4.9 درصد از پذیرش مجدد را تشکیل می دهند. این اعداد توسط پژوهشگران مرکز پزشکی Beth Israel Deaconess در بوستون پشتیبانی شده است، که دریافتند بیمارانی که از Medicaid و Medicare استفاده می‌کنند، خطر بستری مجدد بسیار بالاتری دارند.

تغییر از بیمه خصوصی یا خودپرداخت به Medicare

مطالعات انجام شده توسط محققان از دانشگاه بالتیمور و دانشگاه تگزاس در دالاس دریافته اند که در بیمارانی که بیمه نامه آنها از بیمه خصوصی به مدیکر تغییر کرده است، در مقایسه با افرادی که با بیمه خصوصی ماندند، شانس پذیرش مجدد در بیمارستان 79 درصد افزایش یافت. همین مطالعه همچنین بیمارانی را که از خودپرداختی یا بدون بیمه به Medicare تغییر می‌دهند، بررسی کرد و دریافت که در مقایسه با بیمارانی که بیمه نشده‌اند، 97 درصد افزایش شانس بستری مجدد در بیمارستان وجود دارد.

با اصلاحات اخیر در مراقبت‌های بهداشتی که با قانون مراقبت مقرون به صرفه صورت گرفته است، بسیاری از بیماران از بیمه خصوصی یا خودپرداختی به Medicaid تغییر وضعیت داده‌اند، که بدون شک بر نرخ پذیرش مجدد بیمارستان در سراسر کشور تأثیر دارد.

گسترش Medicaid، که بخشی از قانون مراقبت مقرون به صرفه بود، جمعیت بیمه نشده را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. اما در جمعیت‌های محروم، بیمارانی که به Medicaid تغییر نمی‌دهند، فوراً شروع به استفاده از منابع مراقبت‌های بهداشتی خود می‌کنند و پذیرش مجدد را افزایش می‌دهند.

چرا بیمه درمانی یک عامل است؟

پس چرا نوع بیمه درمانی عاملی در پذیرش مجدد است؟ مطالعات مختلفی در مورد اصلاحات مراقبت های بهداشتی و تأثیر آن بر پذیرش مجدد انجام شده است، و یک مطالعه به طور خاص اصلاحات بهداشتی ماساچوست را بررسی کرد. پس از اصلاحات مراقبت های بهداشتی در ایالت ماساچوست، نرخ پذیرش مجدد به طور غیرمنتظره ای در این ایالت افزایش یافت، و بسیاری از کارشناسان معتقدند که این اتفاق پس از اجرای قانون مراقبت مقرون به صرفه در سطح وسیع تری در سراسر ایالات متحده رخ داده است.

با اصلاحات مراقبت‌های بهداشتی، بیمارانی که دارای بیمه خصوصی یا اصلاً بیمه نیستند، می‌توانند به مراقبت‌های پزشکی دسترسی داشته باشند و در بسیاری از موارد، این بیماران قادر به پرداخت هزینه مراقبت‌های مورد نیاز خود در گذشته نبودند. افراد دارای مراقبت خصوصی ممکن است به دلیل دستمزد بالا یا عدم آگاهی در مورد خدمات پیشگیرانه موجود، شرایط را بررسی نکرده باشند یا از مراقبت های معمول برای بیماری های مزمن پیروی نکرده باشند.

ممکن است بیمارانی که بیمه نمی‌شوند و خود دستمزد می‌گیرند، به دلیل هزینه بالای مراقبت برای بیمارانی که بیمه ندارند، از مراقبت اجتناب کرده باشند. هنگامی که این افراد به Medicare تغییر کردند، بیماران می‌توانستند به مراقبت دسترسی داشته باشند و ممکن است بسیاری از پذیرش‌ها و بستری‌های مجدد اتفاق بیفتد زیرا بیماران در نهایت نگرانی‌های پزشکی خود را نشان می‌دهند که در گذشته درمان نشده بود.

کاهش پذیرش مجدد با مشارکت بیمار

البته، بیمه درمانی تنها یکی از عواملی است که ممکن است باعث بستری مجدد در بیمارستان شود. با نگاهی دقیق‌تر به همه عواملی که می‌توانند بر میزان پذیرش مجدد تأثیر بگذارند، مشخص می‌شود که بیمارستان‌ها باید با استفاده از استراتژی‌هایی که پذیرش مجدد را کاهش می‌دهند و نتایج بیمار را بهبود می‌بخشند، مشارکت بیمار را بهبود بخشند.

پیاده‌سازی نرم‌افزار مدیریت ترخیص که از بخش‌بندی روان‌شناختی برای شخصی‌سازی مشارکت بیمار استفاده می‌کند، می‌تواند با بیماران مرتبط ارتباط برقرار کند. پیام ها. روانشناسی به نگرش ها، شخصیت ها و سبک زندگی بیماران، برش دادن انواع بیمه برای باز کردن انگیزه های درونی بیماران مربوط می شود.

استفاده از یک پلتفرم ارتباطی دیجیتال و خودکار، مانند زیست رایان، که پیام‌ها را بر اساس نمایه‌های روانشناختی بیماران شخصی‌سازی می‌کند، به بیمارستان‌ها اجازه می‌دهد تا بهتر شوند. بیماران خود را درک کنند، چه چیزی آنها را تشویق می کند، و چگونه می توان با آنها از طریق تعامل دقیق خارج از دیوارهای بیمارستان برای جلوگیری از پذیرش مجدد در آینده با آنها ارتباط برقرار کرد.

New Call-to-action

 

دیدگاهتان را بنویسید