چگونه تسهیلات بهداشتی خود را برای دگرباشان جنسی دوستدار کنیم 🏳️‍🌈

 • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 3 دقیقه
 • نویسنده پست:
 • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
 • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

lgbtq-blog.jpg

تحقیقات اخیر برخی نابرابری‌های سلامت آزاردهنده را در میان اعضای جمعیت لزبین، همجنس‌گرا، دوجنس‌گرا، ترنسجندر و دگرباشان/پرسش‌گر (LGBTQ) در ایالات متحده نشان داده است. بر اساس مطالعات متعدد، افراد LGBTQ اغلب مراجعه به پزشکی را به تعویق می‌اندازند یا صرف نظر می‌کنند. مراقبت به دلیل بسیاری از انگ ها و مسائل متمایز که بر جمعیت LGBTQ تأثیر می گذارد.

ترس از تبعیض، درک نادرست و/یا تشخیص نادرست، نگرانی‌های رایجی است که بسیاری از اقلیت‌های جنسی را از جستجوی درمان باز داشته است، به غیر از فقدان صلاحیت فرهنگی خاص LGBTQ که توسط بسیاری از ارائه‌دهندگان در سیستم مراقبت‌های بهداشتی نشان داده شده است.

بسیاری از کسب‌وکارهای غیر بهداشتی هنر ارائه پیام‌ها و خدمات خود را برای رسیدگی مؤثر به نیازهای جمعیت LGBTQ تکمیل کرده‌اند. اما صنعت مراقبت‌های بهداشتی تا حدودی کند بوده است و اغلب فاقد لمس شخصی و رویکرد بیمار محور است که تجربه مثبت و خوشایند را برای افراد LGBTQ تضمین می‌کند.


78٪ از افراد LGBTQ بیان کردند که
مایلند به مارک هایی تغییر کنند که به طور مستقیم جمعیت آنها را نشان می دهد.


از آنجایی که روند رو به رشد مصرف‌گرایی مراقبت‌های بهداشتی به شتاب خود ادامه می‌دهد، نیاز به تسهیلات مراقبت‌های بهداشتی برای اتخاذ رویکردی شخصی‌شده، به‌ویژه از نظر چگونگی پرداختن به نیازهای خاص بیماران LGBTQ، آشکارتر می‌شود.

بنابراین چند راه وجود دارد که ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی می توانند تجربه مثبت و فراگیرتری را برای بیماران LGBTQ خود ایجاد کنند؟ در زیر چند گام عملی و موثر برای مکانات بهداشتی خود را مناسب LGBTQ کنید.


 • با سازمان‌هایی که آموزش‌های مداوم تنوع را ارائه می‌دهند شریک شوید تا به کارکنان کمک کنید تا درک خود را از فرهنگ و نیازهای خاص جامعه LGBTQ گسترش دهند. کمی حساسیت می‌تواند از نظر تطبیق شیوه‌ها، رویه‌ها و اصطلاحات استقبال شما برای پذیرش بیمارانی که دارای گرایش‌های جنسی یا هویت جنسی متفاوت هستند، بسیار کمک کند. وقتی این واقعیت را در نظر بگیرید که هر تعامل با یکی از کارکنان یک نقطه تماس بالقوه است که می تواند بیماران LGBTQ را جذب یا دفع کند، نیاز به آموزش تنوع و آگاهی بسیار مهم تر می شود.
 • محیطی فراگیر و دلپذیر در مرکز خود ایجاد کنید که تجربه مثبتی برای بیماران LGBTQ ایجاد کند.

مراحل پیاده سازی عملی می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • پست کردن منشور حقوق بیمار یا خط مشی عدم تبعیض مرکز در یک مکان برجسته
 • ارائه دسترسی به سرویس های بهداشتی تک غرفه یا تک جنسیت
 • اطمینان از اینکه مکان‌های مشترک، اتاق‌های انتظار و غیره به گونه‌ای تنظیم شده‌اند که منعکس‌کننده فراگیری بیماران و خانواده‌های LGBTQ باشد 
 • بررسی دقیق خط‌مشی‌های بازدید برای اطمینان از منصفانه بودن و غیر تبعیض آمیز بودن آنها 
 • آموزش کارکنان برای اجتناب از فرضیات در مورد هویت جنسی یا گرایش جنسی بیمار صرفاً بر اساس ظاهر
 • در هر تعاملی که از بیماران خواسته می شود اطلاعات شخصی را ارائه دهند، احترام و شایستگی را نشان دهید. به حق حریم خصوصی بیمار از نظر میزان اطلاعاتی که آنها مایل به افشای تمایلات جنسی یا هویت جنسی خود هستند و مایلند با سرعت خود عمل کنند، احترام بگذارید.

علاوه بر این، در هر فرمی که باید توسط بیمار تکمیل شود، حتماً از زبان بی‌طرف جنسی استفاده کنید. اتخاذ این شیوه‌ها تجربه شخصی‌سازی‌شده‌تر بیمار را تضمین می‌کند، که می‌تواند راه درازی به سوی بهبود مراقبت‌های بهداشتی برای جمعیت LGBTQ داشته باشد.


 • ایجاد مواد بازاریابی را در نظر بگیرید که پیامی فراگیر و دوستدار LGBTQ را منتقل می کند. طبق نظرسنجی منتشر شده توسط Community Marketing & Insights، 78 درصد از افراد LGBTQ اظهار داشتند که مایلند به برندهایی روی بیاورند که مستقیماً به جمعیت آنها می پردازد.
  با سازمان‌های LGBTQ در ارتباط باشید تا در مورد سیاست‌ها و مطالب مکتوب مرکز خود (داخلی و خارجی) بازخورد دریافت کنید تا اطمینان حاصل کنید که آنها تبعیض‌آمیز نیستند و شامل دگرباشان جنسی. پس از دریافت نظرات آنها و انجام تنظیمات مناسب، استراتژی های بازاریابی خود را برای تبلیغ خدمات موجود در رسانه های مختلف و رسانه های فرهنگی LGBTQ سفارشی کنید.
 • یک پورتال در وب سایت مرکز خود ایجاد کنید تا اطلاعاتی در مورد برنامه ها، ابتکارات و خدمات موجود ارائه دهد که برای رفع نیازهای خاص بیماران LGBTQ طراحی شده اند. همچنین پست کردن فهرستی از پزشکان کارکنان متخصص در مراقبت های بهداشتی LGBTQ را در نظر بگیرید.
 • با ایجاد مشارکت با مراکز بهداشتی محلی، میزبانی برنامه‌های آموزشی برای افزایش آگاهی در مورد خدمات آزمایش و غیره، در تلاش‌های اطلاع رسانی به جامعه LGBTQ شرکت کنید.
 • با منابع محلی و آنلاینی که برای رسیدگی به نگرانی‌های خاص LGBTQ در دسترس است آشنا شوید و در مورد موضوعات بهداشتی مرتبط با LGBTQ مطلع شوید. برای افراد دگرباش جنسی دارای بیمه درمانی غیرمعمول نیست که برای یافتن ارائه دهنده ای آگاه در رسیدگی به نیازهای مراقبت های بهداشتی خاص خود با مشکل مواجه شوند.
 • از فناوری مشارکت دیجیتالی بیمار برای حفظ روابط با بیماران خارج از مطب استفاده کنید. نشان دادن اینکه به بیماران LGBTQ به طور مداوم به سلامت آنها علاقه مند هستید می تواند به تسهیل وفاداری کمک کند. پلتفرمی مانند زیست رایان که ایمیل‌ها، پیام‌های متنی و پاسخ صوتی تعاملی را خودکار می‌کند، می‌تواند این بیماران را در طول سال درگیر کند و خدمات دیگری مانند غربالگری، معاینه و معاینه فیزیکی را به آنها یادآوری کند.

ارائه مراقبت دوستانه، خوشایند و بیمار محور، تجربه ای است که باید برای افراد مختلف از هر طبقه اجتماعی، اما به ویژه برای کسانی که اغلب به دلیل تمایلات جنسی یا هویت جنسی خود احساس حاشیه می کنند، ارائه شود. ایده های فوق را در ذهن داشته باشید تا به شما کمک کند مراقبت های با کیفیتی را برای اعضای این جامعه ارزشمند ارائه دهید. PB_favicon.ico 

کپی کاغذ سفید خود را در زیر دریافت کنید:

Download Engaging Medically Underserved Patients Whitepaper

دیدگاهتان را بنویسید