شما در حال مشاهده هستید چگونه تقسیم بندی روانشناختی می تواند به شما در جذب بیماران جدید کمک کند

چگونه تقسیم بندی روانشناختی می تواند به شما در جذب بیماران جدید کمک کند

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

patient-engagement

آیا به آخرین کمپین تبلیغاتی Snickers توجه کرده اید؟ این برند در حال معرفی طعم‌های جدید مطابق با ویژگی‌های شخصیتی است. بلاتکلیف؟ Snickers Salty & Sweet را انتخاب کنید. تحریک پذیر؟ برای تقویت سریع اسنیکرز اسپرسو را امتحان کنید. بي عرضه؟ نگرش خود را با Snickers Fiery ادویه کنید.

این کمپین به تازگی در ماه ژوئن آغاز شده است، بنابراین اثربخشی آن باید دیده شود، اما علم رفتاری پشت بازاریابی کاملاً صحیح است. و برای بیمارستان‌ها، کلینیک‌های تخصصی، مطب‌های پزشکی و سایر سازمان‌های مرتبط با مراقبت‌های بهداشتی، استفاده از تقسیم بندی روانشناختی—طبقه بندی مصرف کنندگان بر اساس نحوه تفکر، احساس و عمل آنها— می تواند به تقویت وفاداری بیمار در مراقبت های بهداشتی کمک کند.

وقتی نوبت به جذب و حفظ مشتریان می‌رسد، چه شرکت‌هایی فوراً به ذهن می‌رسند؟ اگر فکر می کنید نتفلیکس یا اپل، اشتباه نمی کنید. Netflix در سه ماهه چهارم سال 2017، 8.3 میلیون مشتری پخش جریانی جدید اضافه کرد که 18 درصد نسبت به سه ماهه مشابه در سال 2016 افزایش یافته است. و صف های خارج از فروشگاه ها هنگامی که اپل محصول جدیدی را عرضه می کند، بسیار طولانی است.

راز چیست؟ یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل سابق اپل، استیو جابز زمانی گفت: «بیش از همیشه به مشتریان خود نزدیک شوید. آنقدر نزدیک که قبل از اینکه خودشان متوجه شوند به آنها بگویید چه نیازی دارند.» Netflix با استفاده از انبوهی از داده‌های کاربر برای شخصی‌سازی تجربه کاربر و الهام بخشیدن به برنامه‌نویسی جدید، با همین مفهوم مشترک است.

وقتی نوبت به جذب بیمار می‌رسد، ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی باید مانند این موارد دلخواه مصرف‌کننده فکر کنند—و بخش بندی روانشناختی می تواند بینش های مورد نیاز برای درک بهتر بیماران آینده نگر را ارائه دهد.

چگونه از تقسیم بندی روانشناختی برای بهبود جذب بیمار استفاده کنیم

همانطور که در پست قبلی خود اشاره کردیم، بازاریابی یک‌اندازه برای همه با مصرف‌کنندگان مراقبت‌های بهداشتی امروزی کم است. مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی پس از عادت کردن به تجربیات فردی که با سازمان های دیگر صنایع از آن لذت می برند، از ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی انتظار دارند که همان را ارائه دهند.

آنچه آنها نمی‌خواهند این است که صرفاً بر اساس جمعیت‌شناسی یا تشخیص به بازار عرضه شوند. با این حال، با تقسیم بندی روانشناختی، ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی می توانند بازاریابی هدفمند را برای جذب بیماران آینده نگر بر اساس باورهای ذاتی آنها در مورد سلامت و تندرستی ارائه دهند. این به این دلیل است که روانشناسی به نگرش ها، ارزش ها، سبک زندگی و شخصیت افراد مربوط می شود و هسته اصلی انگیزه های سلامتی و ترجیحات ارتباطی است.

همانطور که دن کلارین، SVP در Kaufman Hall & Associates در مقاله H&HN در مورد تقسیم بندی مصرف کننده:  “لایه بندی اطلاعات در مورد نگرش ها و انگیزه ها و ترس ها در بالای آن اطلاعات بالینی برای درک بهترین راه برای برقراری ارتباط با انواع مختلف بیماران و تعامل با آنها قطعا فرصتی برای بهبود مراقبت از آنها است.”

در اینجا چند روش اضافی وجود دارد که می‌توانید از تقسیم‌بندی روانشناختی در بازاریابی خود برای تقویت جذب بیمار استفاده کنید.

محتوای وب را برای جذابیت برای هر بخش روانشناختی بهینه کنید

حتی اگر در زمینه سئو (بهینه سازی موتور جستجو) به خوبی عمل می کنید، می توانید از کلمات کلیدی طولانی مرتبط با انگیزه ها و نگرش های منحصر به فرد هر بخش روانشناختی استفاده کنید تا به بیماران احتمالی کمک کنید تا شما را بر اساس اینکه چگونه ممکن است جستجو برای یک جستجو را شروع کنند، پیدا کنند. ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی.

مثلاً می‌دانیم که Direction Takes پزشکان را به عنوان متخصص می‌شناسد، بنابراین کلمات کلیدی طولانی را که به توصیه‌های متخصص و بهترین شیوه‌ها برای جذب این افراد مربوط می‌شوند، شناسایی کنید. از سوی دیگر، جویندگان تعادل، از انتخاب قدردانی می کنند، بنابراین استفاده از کلمات کلیدی دم بلند که بر گزینه ها تأکید دارند می تواند مفید باشد.

برای شعبده بازان اولویت دار، کلمات کلیدی دم بلند که شامل زبان مرتبط با مسئولیت ها یا سلامت خانواده است می تواند به آنها کمک کند شما را پیدا کنند. و برای افرادی که به خود دست می‌یابند و افراد با اراده، می‌توانید با استفاده از کلیدواژه‌های بلندمدت که به برنامه سلامت بلندمدت و هدف‌محور یا اولین گام به سوی سلامتی بهتر صحبت می‌کنند، کلمات کلیدی را انتخاب کنید که از رویکردهای متضاد آنها در مراقبت‌های بهداشتی حمایت می‌کند – فعال یا واکنشی. .

کمپین های PPC متمرکزتر و موثرتر ایجاد کنید

ما قبلاً می دانیم که اکثر مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی هنگام شناسایی و انتخاب مراقبت های پزشکی به وب روی می آورند. با استفاده از بینش‌های روان‌شناختی برای ایجاد پیام‌های مرتبط، کمپین‌های PPC (پرداخت به ازای کلیک) و هدف‌گذاری مجدد خود را سخت‌تر کنید.

چطور؟ یک تبلیغ نمایشی را تصور کنید که شامل لینک‌های سایت همسو با بخش‌های Self-Achievers، Balance Seekers، Priority Juggler و Willful Endurers است که 87 درصد از جمعیت بیماران را تشکیل می‌دهند. یک پیوند سایت می‌تواند محتوای هدف‌محور را در پشت یک فرم کوتاه برای جذب افراد خودبه‌دست‌آور، مانند چک‌لیستی برای دستیابی به اهداف سلامت، همراه با پیام‌های اضافی در مورد اینکه چگونه تمرین شما از برنامه‌ریزی پیشگیرانه پشتیبانی می‌کند، ارائه دهد. پیوند سایت دیگری می‌تواند کاغذ سفیدی در مورد جایگزین‌های درمانی برای یک شکایت سلامت رایج ارائه دهد تا نیاز جستجوگر تعادل برای بررسی همه گزینه‌ها را برآورده کند.

با هر کلیک و پاسخ، بینشی در مورد نوع پیام رسانی به دست می آورید که یک فرد را برای اطلاع رسانی بعدی درگیر می کند. و کسانی که کلیک می‌کنند اما درگیر نمی‌شوند یا اصلاً کلیک نمی‌کنند، می‌توانند با تبلیغات همسو با بخش Direction Taker یا با پیام‌های خاص‌تر بر اساس بخش مربوط به کلیک اصلی، دوباره هدف‌گیری شوند.

از تشخیص سلامت همراه با تقسیم بندی روانشناختی برای هدف قرار دادن بیماران آینده نگر استفاده کنید

کارهای تخصصی می‌خواهند بیماران بالقوه‌ای را هدف قرار دهند که بیشتر به خدمات آنها نیاز دارند یا می‌خواهند. ممکن است یک بیمارستان بخواهد بیمارانی را که نیاز به جراحی زانو دارند جذب کند یا یک متخصص غدد ممکن است بخواهد بیماران مبتلا به دیابت را جذب کند.

اما همانطور که در بالا اشاره کردیم، پیام‌رسانی مستقیم در مورد یک وضعیت سلامتی به تنهایی همیشه به نتیجه نمی‌رسد. با توسعه پیام‌هایی که به بخش‌های خاصی هدایت می‌شوند، می‌توانید احتمال اتصال را افزایش دهید.

به عنوان مثال، با برجسته کردن اینکه چگونه مدیریت بهتر دیابت به آنها امکان می دهد برای راحتی خانواده یا محل کار یا تجارت، مانند مکان های متعدد یا ساعات طولانی در روزهای خاص، «آنجا» باشند، به احساس وظیفه خود متوسل شوید. از سبک زندگی پرمشغله این بخش.

در مورد Willful Endurers، بخشی که احتمالاً درمان را نادیده می گیرد، مگر اینکه کاملاً ضروری باشد، چطور؟ این بخش نمی‌خواهد نگرش خود را در لحظه تغییر دهد، اما اگر بتوانید پیام‌هایی ایجاد کنید که نشان می‌دهد چگونه تمرین شما به بیماران دیابتی کمک می‌کند از طریق تغییرات کوچک و دست یافتنی به جای راه‌اندازی مجدد سبک زندگی، بهتر زندگی کنند. به احتمال زیاد این بخش که 27 درصد از جمعیت را تشکیل می دهد جذب و درگیر می کند.

مهمتر از همه، هنگامی که بیمار جدیدی را به دست می آورید، استفاده از تقسیم بندی روانشناختی می تواند به شما کمک کند تا با اطمینان از ادامه ارتباط با پیام های مرتبط در آینده، ریزش بیمار را کاهش دهید و یک رابطه طولانی مدت ایجاد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید