شما در حال مشاهده هستید چگونه رفتارهای سلامت قلب را در بیماران در تمام سنین تشویق کنیم؟

چگونه رفتارهای سلامت قلب را در بیماران در تمام سنین تشویق کنیم؟

 • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 2 دقیقه
 • نویسنده پست:
 • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
 • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

Patients of All Ages

به سلامت قلبی عروقی گاهی اوقات تنها زمانی فکر می‌شود که فرد به بزرگسالی رسیده باشد و دلیلی برای رسیدگی به آن داشته باشد، چه به دلیل ترس از سلامتی باشد و چه به دلیل رفاه عمومی. با این حال، مهم است که اطمینان حاصل کنیم که بر سلامت قلب در بیماران در تمام سنین، حتی نوجوانان و بزرگسالان جوان تمرکز می کنیم.

طبق گزارش انجمن قلب آمریکا (AHA)، هفت معیار کلیدی که یک بیمار باید آن ها را رعایت کند تا قلب سالم تلقی شود:

 • فشار خون بهینه
 • فعالیت بدنی
 • سطح کلسترول خوب
 • رژیم غذایی سالم
 • وزن سالم
 • سیگار نکشید
 • گلوکز خون ایده آل

کمتر از 1٪ از کودکان آمریکایی همه این هفت معیار را دارند. در بزرگسالان، تقریباً 5٪ شش معیار و 0٪ هر هفت معیار را دارند. رایج ترین معیاری که وجود ندارد – هم در کودکان و هم در بزرگسالان – رژیم غذایی سالم است.

برای تغییر این اعداد، افزایش سلامت قلب و کاهش بیماری های قلبی عروقی، چیزی باید تغییر کند. با این حال، بسیار مهم است که به یاد داشته باشیم که کودکان، نوجوانان و بزرگسالان همه به طور متفاوت با یکدیگر و در گروه سنی خود با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. ارتباط نادرست با کسی بی تاثیر است. اگر کسی به ندرت صندوق پستی ایمیل خود را چک می کند، احتمال دارد که ابتدا برای اطلاعات در مورد سلامت قلب و عروق به آنجا مراجعه نکند. یا اگر با شخصی با روشی تماس بگیرید که او را آزار می‌دهد، مانند یک پیام متنی، ممکن است کاملاً خاموش شود.

بهبود ارتباطات با تقسیم بندی روانشناختی

یکی از بهترین راه‌ها برای برقراری ارتباط دقیق با بیماران، استفاده از بخش‌بندی روان‌شناختی است. تقسیم بندی یک روش قدیمی برای تقسیم جمعیت عمومی برای هدفمند کردن بهتر پیام ها است. در صنایع مصرف‌کننده و خرده‌فروشی، مردم به روش‌های مختلف تقسیم‌بندی شده‌اند، چه بر اساس جمعیت، موقعیت، تحصیلات یا هر ویژگی خاص.

روان‌شناسی کمی متفاوت است، زیرا به باورها، ارزش‌ها، سبک زندگی و موارد دیگر اشاره دارد. مدل بخش‌بندی روان‌شناختی زیست رایان به‌طور خاص برای مراقبت‌های بهداشتی توسط کارشناسان Procter & Gamble توسعه داده شد. زیست رایان از این بینش ها برای ایجاد ارتباطات سفارشی که بر اساس نیازها و خواسته های هر بیمار است استفاده می کند. در یک مطالعه تحقیقاتی بازار زیست رایان 2018، شرکت کنندگان از آنها پرسیده شد که چگونه ترجیح می دهند در مورد وضعیت سلامتی خود اطلاعات کسب کنند. نمودار زیر تصویری است از آنچه که هر بخش ترجیح می دهد، اما نشان می دهد که چقدر مخاطبان می توانند بر اساس روانشناختی هایشان متفاوت باشند. با توجه به آنچه بخش شما ترجیح می دهد، می توانید مخاطبان خود را بسیار موثرتر هدف قرار دهید.

Health Condition Information

بهبود سلامت قلب با تقسیم بندی و انگیزه

هنگامی که یک ارائه‌دهنده سلامت روش‌های ارتباطی ترجیحی بیماران خود را درک کند، بهتر می‌تواند اطلاعات مهم سلامتی را منتقل کند. آنها می توانند بدانند چه کسی ایمیل را ترجیح می دهد و چه کسی ترجیح می دهد تماس تلفنی داشته باشد. برخی از بیماران، به‌ویژه بیماران جوان‌تر، ترجیح می‌دهند به اطلاعات خود در یک برنامه در تلفن یا رایانه خود دسترسی داشته باشند.

در تلاشی برای بهبود سلامت کلی قلب و عروق، AHA و زیست رایان برای ایجاد پلتفرم انگیزه سلامت. این پلت فرم فناوری قابل تنظیمی را ارائه می دهد که به طور خاص برای بهبود سلامت قلب و عروق طراحی شده است. یکی از برنامه های موجود در این پلتفرم، برنامه ارتقای سلامت است که به بیماران کمک می کند تا سلامت عمومی خود را مدیریت کنند.

با ارسال یادآوری‌های بیماران از طریق پلتفرم انگیزه سلامت یا وسایل ارتباطی ترجیحی آنها، ارائه‌دهندگان خدمات بهداشتی می‌توانند به بیماران خود کمک کنند تا آن معیارها را از AHA بهبود بخشند. چه آموزش ارائه دهید و چه نکات عملی، ارتباط با بیماران خود می تواند نتایج سلامتی آنها را بهبود بخشد.

راههای رایج برای بهبود سلامت قلب برای بیماران در گروه های سنی مختلف

مسلماً، هر بیمار مورد متفاوت و منحصر به فردی خواهد داشت، اما راه‌های کلی برای تشویق رفتار سالم در همه بیماران وجود دارد.

 • برای یک بیمار میانسال با آموزش فشار خون به بیمار ایمیل ارسال کنید. توضیح دهید که فشار خون چیست، چگونه آن را کاهش دهید و چه مدت ممکن است طول بکشد تا بیمار تغییراتی را در تعداد خود مشاهده کند.
 • یک اعلان از طریق پلتفرم انگیزه سلامت به یک جوان ارسال کنید بیمار بزرگسالی که ممکن است در کالج نباشد. به آنها یادآوری کنید که کمی ورزش کنند و چند ایده آسان را که می توانند فوراً اجرا کنند در آن بگنجانید.
 • یک ویدیو از روش های طبیعی کاهش کلسترول برای بیمارانی که به زمان نیاز به دارو نزدیک می شوند، ایجاد و ارسال کنید. شامل غذاهایی که باید بخورید و باید از آنها پرهیز کنید، ورزش‌هایی که باید انجام دهید و هر نکته دیگری که می‌تواند به کاهش LDL آنها کمک کند.
 • یک اینفوگرافیک انتخاب کنید-این-نه-آن را ایجاد کنید تا در اختیار بیماران جوان قرار دهید تا آنها را به انتخاب غذاهای سالم تشویق کنید.
 • درباره وزن سالم و همچنین راه‌های حفظ آن با حفظ اعتدال بینشی ارائه دهید. در این مورد با بیماران نوجوانی صحبت کنید که ممکن است به اطلاعات و تشویق نیاز داشته باشند.
 • با یک بیمار مسن که در تلاش برای ترک سیگار است تماس بگیرید. هنگامی که آنها از طریق وسوسه های خود کار می کنند یا زمانی که روز خوبی دارند، خود را به عنوان یک منبع تشویق کنید.
 • به‌روزرسانی‌ها را برای بیماران میانسالی که سابقه خانوادگی دیابت دارند ارسال کنید. به آنها یادآوری کنید که قند خون خود را چک کنند و همچنین راه هایی برای کاهش احتمال ابتلا به دیابت در آنها انجام دهند.

راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید با بیماران خود ارتباط برقرار کنید تا به آنها در بهبود سلامت قلب و عروق کمک کنید. اینها تنها چند نمونه هستند که هر یک از معیارهای هفت گانه AHA برای داشتن قلب سالم را برآورده می کنند. نکته کلیدی ایجاد یک گفتگوی معنادار با بیماران برای تشویق نتایج سلامت بهتر است. تقسیم بندی روانشناختی و پلتفرم انگیزه سلامت برای این کار فوق العاده مفید است. برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه عملکرد، کتاب سفید زیست رایان را در چگونه روانشناسی می تواند سلامت قلب را بهبود بخشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید