چگونه روانشناسی می تواند به پیشگیری از بیماری هایی که بر افراد محروم تأثیر می گذارد کمک کند

 • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 3 دقیقه
 • نویسنده پست:
 • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
 • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

Convenience-Store-1.jpg

(تقریباً 24 میلیون آمریکایی در بیابان های غذایی زندگی می کنند.
زمانی که محصولات تازه در دسترس نباشد، ساکنان به گزینه های ناسالم تر روی می آورند. .)

بیماری های قلبی عروقی و دیابت از علل اصلی مرگ و میر در ایالات متحده هستند، اما بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) گزارش نابرابری‌ها و نابرابری‌های بهداشتی، همه در میان جمعیت‌هایی که از نظر پزشکی ضعیف هستند، شیوع بیشتری دارند. برای مثال، آمریکایی های آفریقایی تبار 50 درصد بیشتر در معرض خطر مرگ قرار دارند بیماری قلبی یا سکته قبل از 75 سالگی نسبت به سفیدپوستان. به همین ترتیب، آمریکایی های آفریقایی تبار، اسپانیایی تبارها و سایر نژادها نرخ بالاتری از دیابت در بزرگسالان را نسبت به سفیدپوستان تجربه می کنند.

بزرگسالان با درآمد خانوارهای پایین تر نیز با نرخ بالاتری از این بیماری های ویرانگر اما بسیار قابل پیشگیری روبرو هستند. غلبه بر موانع قومیتی، درآمدی یا جغرافیایی آسان نیست، اما ممکن است. علاوه بر این، بخش‌بندی روان‌شناختی می‌تواند به بیمارستان‌ها در بهبود تعامل و در نهایت سلامت کمک کند. پیامدها – بیمارانی که از نظر پزشکی تحت پوشش قرار ندارند.

رویکردهای نوآورانه برای رسیدگی به نیازهای بهداشتی جمعیتی که از نظر پزشکی محروم هستند

یک مطالعه در سال 2016، که با کمک مالی بنیاد بهداشت ایالتی نیویورک تامین شد، به بررسی این موضوع پرداخت که چگونه 18 بیمارستان در نیویورک و شش بیمارستان دیگر در سراسر کشور به موانع رایج برای بیمارانی که از نظر پزشکی محروم هستند رسیدگی می کنند. یک پست وبلاگ امور بهداشت و درمان در مورد این مطالعه گزارش می دهد، “از طریق همکاری نزدیک با جامعه و سازمان های دولتی، این بیمارستان ها حتی با نسبتاً موفق بوده اند. سرمایه‌گذاری‌های مالی کوچک – در ایجاد برنامه‌هایی برای بهبود مواردی مانند دسترسی به مسکن، در دسترس بودن غذای سالم، و بهبود آموزش در جوامعشان.»


Screenshot 2017-03-24 18.43.20.png

(CINCINNATI – بسته شدن تپه‌های گردو کروگر، به گفته برخی، یک بیابان غذایی برای ساکنان منطقه ایجاد کرده است. با احترام: WCPO)

کوین رایت از بنیاد توسعه مجدد Walnut Hills گفت: «از دست دادن خواربار فروشی ما ناامید کننده است، به ویژه به این دلیل که بسیاری از آسیب پذیرترین ساکنان ما اکنون دسترسی محدودی به گزینه های غذایی با کیفیت دارند.”


 در حالی که ممکن است به نظر برسد که چنین برنامه‌هایی خارج از محدوده طبیعی بیمارستان‌ها هستند، بسیاری از سلامت افراد را می‌توان مستقیماً به «تعیین‌کننده‌های غیرپزشکی»، به ویژه در میان افرادی که از نظر پزشکی ضعیف هستند، مرتبط دانست.

بیمارستان‌هایی که در این مطالعه شرکت کردند در اشکال و اندازه‌های مختلف بودند – بزرگ و کوچک، شهری و روستایی، دولتی و خصوصی. مصاحبه‌ها نشان داد که دلایل بیمارستان‌ها برای سرمایه‌گذاری در برنامه‌ها نیز گسترده است، از پیش‌بینی مزیت‌ها در چشم‌انداز پرداخت مبتنی بر ارزش تا مأموریت‌های خدمات اجتماعی. این به ویژه برای بیمارستان هایی که به جوامع محروم خدمات رسانی می کنند صادق است. برخی از برنامه های اجرا شده توسط این بیمارستان ها عبارتند از:

 • انجام پروژه های احیای محله
 • بررسی صحراهای مواد غذایی از طریق باغ های اجتماعی و مشارکت در فروشگاه های مواد غذایی
 • حمایت از ساکنان با تکمیل GED و کمک جستجوی شغل

چگونه به نتایج مثبت دست یافتند؟ بیمارستان‌ها با سازمان‌های اجتماعی همکاری نزدیک داشتند، بنابراین، همانطور که مقاله اشاره می‌کند، «… برای یادگیری وضعیت زمین، توسعه اعتماد جامعه و ایجاد زیرساخت‌ها نیازی به «اختراع مجدد چرخ» ندارند. در صورت امکان، آنها همچنین از منابع مالی خارجی برای گسترش سرمایه گذاری خود استفاده کردند.

تقسیم بندی روانشناختی به شما کمک می کند در سطح شخصی ارتباط برقرار کنید

در حالی که این تلاش‌ها موانع غیرپزشکی را هدف قرار می‌دهند، بیمارستان‌ها همچنین می‌توانند با هدف قرار دادن جمعیت‌ها بر اساس نگرش‌ها، رفتارها و انگیزه‌های فردی، تعامل بهتری را درک کنند. بیمارستان‌ها می‌توانند از بخش‌بندی روان‌شناختی و داده‌های مصرف‌کننده مراقبت‌های بهداشتی برای به دست آوردن بینش‌های مورد نیاز خود استفاده کنند. برای مثال، داده‌های زیست رایان تشخیص مصرف‌کننده برای بیماری‌های قلبی پروفایل بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب، فشار خون بالا و کلسترول بالا، ارائه جزئیات در:

 • آنها چگونه شرایط سلامتی را مدیریت می کنند
 • رفتارها و نگرش ها در مورد متخصصان مراقبت های بهداشتی
 • عادات خرید دارو با نسخه و بدون نسخه
 • نیازها و نگرش ها در مورد بیمه درمانی
 • اولویت ها برای منابع اطلاعات سلامت
 • نگرش ها و باورهای مربوط به قانون مراقبت مقرون به صرفه

این مطالعه کمی با مدل تقسیم‌بندی روان‌شناختی اختصاصی زیست رایان تکمیل می‌شود که مصرف‌کنندگان مراقبت‌های بهداشتی را به پنج بخش مجزا طبقه‌بندی می‌کند، از جویندگان تعادل و شعبده‌بازان اولویت گرفته تا استقامت‌کنندگان با اراده، دست‌یابی به خود و جهت‌گیران. هر بخش روان‌شناختی با انگیزه‌ها و ترجیحات ارتباطی متفاوت به سلامت و تندرستی به روش‌های متفاوتی برخورد می‌کند. برخی از بخش‌ها، مانند جویندگان تعادل و دست‌یابی به خود، در رسیدگی به مسائل بهداشتی فعال هستند، در حالی که بخش‌های دیگر واکنش‌پذیرتر هستند و تنها زمانی به مسائل بهداشتی می‌پردازند که به وجود می‌آیند، یا درگیر نیستند و احتمال کمتری دارد که در برابر رفتارهای مطلوب فعال شوند.

نمودار زیر تفاوت‌های توزیع بخش روانشناختی را در بین نژادها/قومیت‌های مختلف که در زیست رایان Consumer Diagnostic گزارش کرده‌اند نشان می‌دهد. ، برای داشتن فشار خون بالا (توجه داشته باشید: زیست رایان Consumer Diagnostic شامل بیش از 50 بیماری یا وضعیت سلامتی است).


high-blood-pressure.png


بروز فشار خون بالا گزارش شده توسط خود در بین نژادها/قومیت ها متفاوت است، اما حتی در این گروه ها، توزیع بخش های روانشناختی متفاوت است. نحوه جذب یک جهت‌گیر بسیار متفاوت از روشی است که می‌توان به یک خود دست‌آور انگیزه داد. بنابراین، رویکرد “یک اندازه برای همه” برای بیمار که صرفاً بر اساس جمعیت شناسی است، در دستیابی به نتایج مطلوب کوتاهی می کند.

با کاوش عمیق‌تر در مورد انگیزه افراد، بیمارستان‌ها و سایر ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی می‌توانند ارتباطات و دسترسی به جمعیت را برای بهینه‌سازی تعامل سفارشی کنند، به جمعیت‌هایی که از نظر پزشکی محروم هستند کمک می‌کنند تا رفتارهای سالم‌تری اتخاذ کنند و شرایط مزمن موجود را به طور فعال مدیریت کنند – علی‌رغم سایر موانعی که با آن‌ها روبرو هستند. و هنگامی که بیمارستان ها از جنبه های مختلف به مشکلات برخورد می کنند، نتایج برای جمعیت هایی که از نظر پزشکی ضعیف هستند می تواند حتی بیشتر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید