شما در حال مشاهده هستید چگونه شفافیت قیمت و تقسیم بندی روانشناختی می تواند پرداخت های بیمار را تشویق کند

چگونه شفافیت قیمت و تقسیم بندی روانشناختی می تواند پرداخت های بیمار را تشویق کند

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

How Price Transparency & Psychographic Segmentation Can Encourage Patient Payments

تصور کنید که به یک نمایندگی خودرو می روید، برای وسیله نقلیه انتخابی خود چک می نویسید و با چرخ های براق و جدید خود به خانه می روید. حالا تصور کنید که 3-4 هفته بعد، یک صورت حساب غافلگیرکننده دریافت می کنید که لامپ های چراغ های جلو و عقب، باتری، لنت ترمز و مایعات، روغن و گاز را بپوشانید – هر «اضافی» که در واقع برای ماشین برای اجرا مضحک به نظر می رسد، اما مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی با کمبود مداوم شفافیت قیمت، همانطور که در سال 2014 اشاره کردیم. و تأثیر منفی بر پرداخت های بیمار. چرا شفافیت در عصر مصرف‌گرایی مراقبت‌های بهداشتی یک مسئله است /u>؟

شفافیت قیمت مراقبت های بهداشتی پیچیده است

در ژانویه 2019، یک قانون فدرال به اجرا درآمد که همه بیمارستان‌ها را ملزم می‌کرد فهرست قیمت‌های خود را به صورت آنلاین ارسال کنند. اما به نظر می رسد صورتحساب های غافلگیرکننده هنوز هم برای این دوره مناسب هستند. یکی از دلایل این است که بیمارستان‌های سرپرستی که ملزم به ارسال پست هستند، رمزگشایی حتی برای افراد با سواد بهداشتی نیز دشوار است. Kaiser Health News خاطرنشان می‌کند، «… چیزی که در وب‌سایت‌های مراکز پزشکی ظاهر می‌شود، صبحانه سگی از کدهای پزشکی، اختصارات و علائم دلار است – به ترتیب کمی قابل تشخیص – که ممکن است در ابتدا بیشتر گیج کننده باشد تا روشن کردن.» نگاهی دقیق تر به موانع شفافیت قیمت مراقبت های بهداشتی سه مسئله را نشان می دهد:

  • خرید برای مراقبت‌های بهداشتی همیشه یک گزینه نیست، همانطور که برای مراقبت‌های اضطراری یا برای درمان مسائل پیچیده پزشکی چنین است. تمرکز بر شفافیت قیمت برای جنبه‌های قابل خرید بیشتر مراقبت‌های بهداشتی – مانند داروهای تجویزی، جراحی‌های انتخابی و مراقبت‌های پیشگیرانه – به مصرف‌کنندگان مراقبت‌های بهداشتی کمک می‌کند تا عادت به مقایسه قیمت‌ها را پیدا کنند.
  • مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی اطلاعات لازم برای تعیین دقیق هزینه ها را ندارند. کارفرمایان بیمارستان مراقبت‌ها را جزئی می‌کنند و از کدهای پزشکی استفاده می‌کنند که رمزگشایی آنها برای بیماران دشوار است. در نتیجه، شناسایی هر خط مورد نیاز برای یک قسمت مراقبت برای مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی تقریباً غیرممکن است. و حتی اگر بتوانند آن را بفهمند، قیمت‌های فهرست سرپرست به ندرت چیزی است که بیماران بیمه‌شده ممکن است پس از پرداخت نرخ‌ها، فرانشیزها و پرداخت‌های مشارکتی با مذاکره بیمه‌گر بپردازند.
  • مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی باید هم قیمت و هم کیفیت را درک کنند تا تصمیمات آگاهانه بگیرند. ممکن است یک فرد قبل از خرید دستگاه به بررسی مستقل مانند آنچه در Consumer Reports می پردازد، کیفیت را درک کند و تصمیم بگیرد که آیا ویژگی های اضافی ارزش قیمت بالاتری دارند یا خیر. با این حال، در مراقبت های بهداشتی، بسیاری از بیماران قیمت های بالاتر را با کیفیت بهتر یکی کنید، در حالی که لزوماً اینطور نیست.

مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی برای تصمیم گیری آگاهانه به اطلاعات بهتری نیاز دارند. برخی از بیمارستان ها شروع به ارائه لیست قیمت بر اساس یک دوره مراقبت کرده اند – برای مثال هزینه جراحی تعویض زانو. مراقبت های درمانی مدرن گزارش می‌دهد که بیلور مستقر در دالاس، بیماران را با برآورد هزینه برای خدمات بیمارستانی با هزینه بالاتر فرا می‌خواند. این سیستم بهداشتی همچنین تخمین‌هایی را برای بیماران بستری و اورژانس ارائه می‌دهد و یک تخمین‌گر هزینه DIY در وب‌سایت خود ارائه می‌دهد که از نرخ‌های قراردادی و اطلاعات مزایای بیمار برای ارائه نتایج شخصی‌شده استفاده می‌کند. با این حال، تا زمانی که این یک عمل گسترده تر باشد، سازمان های مراقبت های بهداشتی باید رویکردهای دیگری را برای پرداخت بیمار را تشویق کنید.

آیا تقسیم بندی روانشناختی می تواند جمع آوری پرداخت را تسریع کند؟

به نظر می‌رسد مدل تقسیم‌بندی روان‌شناختی زیست رایان در عواملی که بر تصمیمات مراقبت های بهداشتی بیماران تأثیر می گذارد، از جمله نگرش ها و ترجیحات مربوط به پرداخت های بیمار. برای مثال، Self Achievers و مردم عمدی بیشتر علاقه مند به دریافت تماس تلفنی زنده هستند. بخش های دیگر جویندگان تعادل، شعبده بازان اولویت دار و مسیر گیرندگان ترجیح می دهند صورتحساب ها را از طریق پست دریافت کنند. و همه به غیر از افراد دارای اراده علاقه مند به دریافت اعلان های ایمیل هستند.

هنگامی که در ترکیب با یک پلت فرم مشارکت بیمار مانند زیست رایان استفاده می شود، این بینش در مورد خواسته ها و نیازهای مصرف کنندگان می تواند به مجموعه های کارآمدتر و موثرتر منجر شود. یکی از سازمان‌ها شاهد بهبود مجموعه‌های روزانه در عرض 48 ساعت پس از راه‌اندازی زیست رایان هفت برابر شد. به‌جای هدر دادن منابع در تلاش‌های جمع‌آوری دستی، بیمارستان‌ها می‌توانند فرآیند را بر اساس ترجیحات ارتباطی افراد خودکار کنند و پیام‌ها را طوری تنظیم کنند که با بخش روان‌شناختی آن‌ها هماهنگ شود تا اقدامات را تحریک کنند.

شفافیت قیمت تا حد زیادی به توانمندسازی مصرف‌کنندگان مراقبت‌های بهداشتی کمک می‌کند، اما وقتی نوبت به پرداخت صورت‌حساب می‌رسد، دانستن بیشتر در مورد آنچه که باعث می‌شود بیماران تیک‌دار شوند نیز می‌تواند کمک کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مدل تقسیم‌بندی روانشناختی اثبات شده و اختصاصی ما، وایت پیپر ما را دانلود کنید.

دیدگاهتان را بنویسید