چگونه فناوری سلامت موبایل می‌تواند به مدیریت پوکی استخوان کمک کند 💬

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 3 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

osteoporosis-patientbond-iphone_opt.jpg

نزدیک به یک دهه پس از انتشار دستورالعمل‌هایی برای درمان تراکم استخوان پایین و پوکی استخوان، کالج پزشکان آمریکا (ACP) اخیراً توصیه‌های خود را در مقاله‌ای در شماره مه 2017 سالنامه های طب داخلی.


در ایالات متحده، 25 درصد از زنان سالخورده از پوکی استخوان رنج می برند، در حالی که تنها 6 درصد از مردان سالمند.


در حالی که پوکی استخوان به اندازه دیابت یا فشار خون بالا برای رسیدگی به نیازهای مدیریت مراقبت مزمن، Medical News Today اشاره می‌کند که آخرین دستورالعمل ACP بر افزایش بار سلامت عمومی ناشی از پوکی استخوان تأکید می‌کند، «… جایی که تصور می‌شود حدود 54 میلیون نفر به پوکی استخوان مبتلا هستند. یا تراکم استخوان پایین است، و حدود نیمی از جمعیت بالای 50 سال در معرض خطر شکستگی ناشی از پوکی استخوان هستند.”

دلیل؟ کارشناسان تخمین می زنند که در یک دهه آینده، تأثیر اقتصادی پوکی استخوان بر سیستم مراقبت های بهداشتی ایالات متحده به 25.3 میلیارد دلار در سال افزایش خواهد یافت.

چرا مردم در مورد پوکی استخوان اطلاعات بهتری ندارند؟

مانند همه بیماری‌های مزمن، پیشگیری پیشگیرانه و – برای کسانی که قبلاً تشخیص داده شده‌اند، بهبود خود مدیریتی – برای بهبود نتایج و در عین حال کاهش فشار بر سیستم‌های مراقبت‌های بهداشتی و کاهش هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی بسیار مهم است.

متاسفانه، برت کریست، M.D.، دانشیار جراحی ارتوپدی در دانشکده پزشکی دانشگاه میسوری و نویسنده ارشد یک بررسی درمان پوکی استخوان و گزینه های مدیریت، می گوید: “بیماران گاهی اوقات پوکی استخوان را به عنوان بخشی از حالت طبیعی می بینند. روند پیر شدن. با این حال، اگر به طور کامل عواقب تشخیص خود را درک نکنند، ریسک قابل توجهی را متحمل می شوند.»

دکتر کریست اذعان می کند که بخشی از مشکل، میزان پایین غربالگری پیشگیرانه برای پوکی استخوان است.

او می‌گوید: «خطر کاهش تراکم استخوان از سن 50 سالگی شروع می‌شود، بنابراین مناسب است غربالگری بیماران را شروع کنیم تا سود و مقرون به صرفه پیشگیری از شکستگی را به حداکثر برسانیم. با این حال، کمتر از ۲۷ درصد از بیماران ۶۵ تا ۷۹ ساله برای این بیماری غربالگری می‌شوند. نرخ غربالگری برای جمعیت بیماران جوانتر و مسن تر حتی کمتر است.”


غربالگری ها تنها راه غلبه بر این تصور غلط نیست که پوکی استخوان اجتناب ناپذیر است. بهبود آموزش به بیماران پوکی استخوان می تواند کمک کند. اگر بیماران در مورد عوامل خطر – سن، جنسیت، سابقه خانوادگی – اطلاعات بیشتری داشته باشند، ممکن است تمایل بیشتری به اتخاذ رفتارهای پیشگیرانه داشته باشند. این امر به ویژه در مورد رفتارهای قابل اصلاحی که خطر را افزایش می دهند، مانند سیگار کشیدن و رژیم غذایی صادق است.

البته اگر بیماران از مزایای شخصی تغییر رفتار استقبال کنند: مگر اینکه بیماران درک کنند که اصلاح رفتار مزایای ملموسی را ایجاد می کند که بیشتر از مزایای سبک زندگی فعلی است، احتمال کمتری دارد که بر اساس این آموزش عمل کنند. این امر در مورد بیماری که عمدتاً بدون علامت است (تا زمان شکستگی) چالش برانگیز است.

آیا فناوری مشارکت بیمار می‌تواند به سالمندان کمک کند؟

البته پوکی استخوان فقط در ایالات متحده یک نگرانی نیست. طبق بنیاد بین المللی پوکی استخوان، در سطح جهان، هر 3 ثانیه یک نفر دچار شکستگی ناشی از پوکی استخوان می شود. علاوه بر این، زنان پوکی استخوان و شکستگی‌های مرتبط با آن را با نرخ بسیار بالاتری نسبت به مردان تجربه می‌کنند. به عنوان مثال، در ایالات متحده، 25 درصد از زنان سالمند از پوکی استخوان رنج می برند، در مقایسه با تنها 6 درصد از مردان سالمند – و زنان در سراسر جهان در مقایسه با همتایان مرد خود، نرخ مشابهی را تجربه می کنند.

Older-Americans-Tech_pew.pngبرای رفع این نابرابری، تیمی از ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و مبتکران فناوری در حال کار بر روی یک فناوری مراقبت های بهداشتی سیار برای زنان مبتلا به پوکی استخوان هستند. ابتکار عمل، Patient@home، در حال بررسی این موضوع است که چگونه فناوری مدیریت پوکی استخوان می تواند به زنانی که مبتلا به پوکی استخوان تشخیص داده شده اند، کمک کند تا به مواد آموزشی، نکات و موارد دیگر برای مدیریت پوکی استخوان دسترسی داشته باشند و درباره درمان پزشکی خود تصمیم گیری آگاهانه بگیرند. انتظار این است که فناوری مراقبت های بهداشتی سیار بتواند توانایی بیماران را برای مدیریت پوکی استخوان افزایش دهد.

با این حال، حتی با کوهنوردی نرخ پذیرش فناوری در میان سالمندان، تنها 42 درصد از سالمندان 65 سال و بالاتر دارای گوشی های هوشمند هستند و این تعداد برای افراد مسن به طور قابل توجهی کاهش می یابد. تحصیلات کمتر یا درآمد کمتر چگونه به طور موثر بیماران را خارج از محیط های مراقبت های بهداشتی درگیر می کنید؟

برای دستیابی به گسترده‌ترین مخاطب، ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی به فناوری تعامل با بیمار نیاز دارند که پیام‌های مهم را در جایی که احتمالاً دیده می‌شوند، ارائه می‌دهد. به عنوان مثال، پلتفرم مشارکت خودکار بیمار زیست رایان با پشتیبانی از تماس‌های تلفنی پاسخ صوتی تعاملی و همچنین ایمیل یا پیام‌های متنی با مکانیسم‌های پاسخ آسان، انعطاف‌پذیری را ارائه می‌دهد. زیست رایان همچنین تشخیص می‌دهد که آیا بیمار از فناوری قدیمی‌تری استفاده می‌کند یا خیر و پیام‌های متنی را بر این اساس تنظیم می‌کند.

برای تقویت بیشتر ارتباط، زیست رایان از بخش‌بندی روانشناختیاستفاده می‌کند. > برای سفارشی کردن پیام ها با توجه به شخصیت، اولویت ها و انگیزه های بیماران. این به پزشکان اجازه می‌دهد تا بر اساس اولویت‌های ارتباطی خود با بیماران ارتباط برقرار کنند و تأییدی دریافت کنند که پیام‌ها – چه مربوط به آموزش بهداشت، ردیابی بیماری مزمن، پایبندی به دارو و موارد دیگر باشد – طنین‌انداز هستند، بنابراین می‌توانند بیمارانی را که کمتر درگیر هستند شناسایی کرده و بر اساس آن پاسخ دهند.

با وجود سیستم مناسب، هم آگاهی و هم مدیریت پوکی استخوان می‌تواند بهبود یابد – هیچ استخوانی در مورد آن وجود ندارد. PB_favicon.ico

New Call-to-action

دیدگاهتان را بنویسید