چگونه فناوری می تواند به ارائه دهندگان کمک کند تا مراقبت های مقرون به صرفه را به بیمارانی که از نظر پزشکی ضعیف هستند، ارائه دهند

 • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 3 دقیقه
 • نویسنده پست:
 • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
 • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

Mobile_tech-1.jpg

نقص ملاقات با بیمار از دست رفته هزینه ای است که بسیار فراتر از قیمت 150 میلیارد دلاری سیستم مراقبت های بهداشتی ایالات متحده است. در حالی که سرزنش “عدم نمایش” وسوسه انگیز است، تحقیقات نشان می دهد که زمان بندی و سایر مسائل به مشکل کمک می کند.

پاتریشیا آلافایرت، مدیر انفورماتیک سلامت کاربردی در دانشگاه میسوری، می‌گوید که به جای اینکه فرض کنیم بیمار مقصر است، ارائه دهندگان مراقبت‌های بهداشتی باید به یک محدوده شرایط، از جمله نوع قرار ملاقات، مشکلات سلامتی بیمار و حتی فرآیند زمان‌بندی ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی.


تحقیق نشان داد که برنامه‌های کلینیک
به اندازه یک سوم احتمال مربوط به اینکه آیا بیمار نشان می‌دهد کنترل می‌شود.


این امر به‌ویژه در هنگام ارائه مراقبت به جمعیت‌هایی که از نظر پزشکی محروم هستند و اغلب با مسائلی به‌عنوان دنیوی مانند حمل و نقل مواجه هستند، صادق است. اما روش‌های مراقبت اولیه، کلینیک‌های سرپایی و جراحی یا بیمارستان‌هایی که به بیمارانی که از نظر پزشکی تحت مراقبت هستند، خدمات رسانی می‌کنند، نیازی به تسلیم چرخه پرهزینه از قرار ملاقات‌های از دست رفته و درآمد از دست رفته ندارند. فناوری تعامل با بیمار می تواند به آنها کمک کند تا در حالت سیاه کار کنند.

نوبت‌های از دست رفته مشکل بزرگ‌تری در میان بیمارانی است که از نظر پزشکی تحت مراقبت هستند

بیمارستان‌های شهری، کلینیک‌های خانوادگی شهری و مراکز تخصصی کوچک معمولاً 10 تا 20 درصد نرخ عدم حضور را تجربه می‌کنند. برای کلینیک‌های سرپایی که در روش‌هایی تخصص دارند که نیاز به آمادگی ویژه توسط بیمار دارند، نرخ عدم مراجعه می‌تواند تا 50 درصد افزایش یابد.

اما Alafaireet هشدار می‌دهد که قاب‌بندی موضوع به‌عنوان یک مشکل بیمار محور، واقعیت‌های «زندگی» را نادیده می‌گیرد، به‌ویژه وقتی با بیمارانی که از نظر پزشکی ضعیف هستند سروکار دارید.


تحقیقات نشان می‌دهد که بیمارانی که به احتمال زیاد قرار ملاقات را از دست می‌دهند عبارتند از:

 • مجرد، زیر 34 سال و بدون بیمه یا تحت پوشش Medicaid
 • سالمندانی که اخیراً طلاق گرفته یا بیوه شده‌اند
 • بیمارانی که 60 مایل دورتر یا بیشتر از کلینیک یا بیمارستان زندگی می کنند
 • عدم دسترسی آسان به تلفن یا گزینه های حمل و نقل راحت

woman-in-wheelchair.jpgتحلیل انجام شده توسط Alafaireet و همکارانش در دانشگاه میسوری نشان داد که وقتی نوبت به مدیریت قرار ملاقات‌های از دست رفته در میان بیمارانی که از نظر پزشکی محروم هستند، می‌رسد، «تحقیق نشان می‌دهد که برنامه‌های کلینیک تا یک سوم احتمال مربوط به حضور بیمار را کنترل می‌کند».  

به‌عنوان مثال، برنامه‌ریزی بیماران Medicaid برای قرار ملاقات‌های دیروقت تأثیر منفی بر حضور افراد می‌گذارد، زیرا این بیماران بیشتر به وسایل حمل‌ونقل عمومی متکی هستند. موانع اضافی در میان بیمارانی که از نظر پزشکی محروم هستند شامل تأخیر طولانی بین قرارهای برنامه ریزی شده، سواد سلامت پایین است که از درک اهمیت آزمایشات برنامه ریزی شده توسط بیماران جلوگیری می کند، عدم مراقبت از کودک و سایر عوامل استرس زا خانوادگی و مالی.

غلبه بر موانع برای بهبود ارائه مراقبت و سودآوری

فناوری تعامل با بیمار می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی در عدم حضور – حتی در میان آسیب‌پذیرترین جمعیت‌ها داشته باشد.

در سال 2014، یکی از سیستم‌های بهداشتی غربی نرخ نوبت از دست رفته بین 10 تا 20 درصد را تجربه می‌کرد. شبکه مراکز بهداشتی مراقبت های اولیه، مراقبت های دندانپزشکی و طیف وسیعی از خدمات دیگر از جمله داروخانه، آموزش بهداشت و ماموگرافی های کمکی و سیار را به بیش از 50000 بزرگسال، کودک و نوزاد در سراسر جوامع شهری، روستایی و مرزی ارائه می دهد که آن را به بزرگترین ارائه دهنده تبدیل می کند. مراقبت های اولیه برای جمعیت های تحت پوشش پزشکی در ایالت.

با میانگین نرخ عدم نمایش 17 درصد، مراکز بهداشتی تقریباً 270000 دلار درآمد در ماه از دست می دادند. برای رسیدگی به این مشکل مهم، سیستم سلامت یک پلت فرم خودکار مشارکت بیمار را پیاده سازی کرد که به اندازه کافی انعطاف پذیر بود تا نیازهای منحصر به فرد جمعیت بیماران خود را برطرف کند — زیست رایان. برنامه مبتنی بر ابر چندین مزیت حیاتی ارائه می دهد. پلت فرم:

 • از بخش‌بندی روانشناختی برای سفارشی‌سازی ارتباطات بر اساس باورهای فردی بیماران و عوامل انگیزشی استفاده می‌کند. بیش از یک رویکرد ناکارآمد و یک اندازه برای همه
 • از ارسال پیام از طریق کانال‌های ارتباطی ترجیحی بیماران – صدا، متن ایمیل/پیامک، برنامه‌های تلفن هوشمند پشتیبانی می‌کند
 • از مکانیسم‌های پاسخ با استفاده آسان استفاده می‌کند و می‌تواند ارتباطات را در زمان واقعی بر اساس پاسخ‌های بیمار تنظیم کند
 • دارای گزینه زبان اسپانیایی است که نرخ پاسخ را در میان جمعیت قابل توجه اسپانیایی تبار مراکز بهداشتی افزایش می دهد

نتایج این کمپین متمرکز برای کاهش نوبت‌های از دست رفته در میان جمعیت بیماران تحت پوشش مراکز بهداشتی چشمگیر بود. تنها در یک بازه زمانی سه ماهه، قرارهای از دست رفته 22 درصد کاهش یافت که نشان دهنده افزایش درآمد ماهانه 70000 دلاری و بازگشت سرمایه نزدیک به 800 درصد است.

موفقیت برنامه آزمایشی اولیه منجر به گسترش این برنامه شد تا یادآور سلامت و تندرستی باشد. و ثابت می‌کند که بیمارانی که از نظر پزشکی ضعیف هستند و قرار ملاقات‌های از دست رفته، مشکلات غیرقابل حلی نیستند – اگر از فناوری تعامل با بیمار مناسب برخوردار باشید. PB_favicon.ico

کپی کاغذ سفید خود را در زیر دریافت کنید:

Download Engaging Medically Underserved Patients Whitepaper

دیدگاهتان را بنویسید