شما در حال مشاهده هستید چگونه می توان امتیازات HEDIS را از طریق تقسیم بندی روانشناختی و ارتباطات همه کانالی بهبود بخشید

چگونه می توان امتیازات HEDIS را از طریق تقسیم بندی روانشناختی و ارتباطات همه کانالی بهبود بخشید

 • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 2 دقیقه
 • نویسنده پست:
 • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
 • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

Doctor looking over laptop with health documents sitting beside it

بیمه‌گران سلامت تلاش می‌کنند تا کیفیت مراقبت و نتایج سلامت را برای اعضای خود بهبود بخشند و به عنوان یک استاندارد عینی، کمیته ملی تضمین کیفیت (NACQA) با مجموعه داده ها و اثربخشی مراقبت های بهداشتی (HEDIS). این اقدامات به بیمه‌گران کمک می‌کند تا پیشنهادات خود را در مقایسه با رقبای خود بسنجند و تعیین کنند که کجا می‌تواند بهبود یابد.

 • اثربخشی مراقبت
 • دسترسی/دسترسی به مراقبت
 • تجربه مراقبت
 • استفاده و استفاده بر اساس ریسک
 • اطلاعات توصیفی طرح سلامت
 • اقدامات گزارش شده با استفاده از سیستم های داده الکترونیکی

در حالی که معیارهای HEDIS بخش مهمی از اندازه‌گیری کیفیت هستند، در دلایل مختلفی که اعضای طرح یک بیمه‌گر را انتخاب می‌کنند نیز نقش دارند. بر اساس تحقیقات بازار زیست رایان در سال 2022، اینها برخی از مهمترین دلایل پیوستن جمعیت عمومی مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی به یک طرح بهداشتی جدید در سال جاری است:

 • طرح جدید ارزان تر از طرح 2021 است (20.4%)
 • طرح جدید مزایا و خدمات منحصر به فرد بهتری را ارائه می دهد (19.6%)
 • طرح جدید ارائه دهندگان/پزشکان بهتری در شبکه دارد (16.3%)
 • طرح جدید از تبلیغات و بازاریابی استفاده کرد تا اعضا را متقاعد کند که طرح بهتری است (15.6%)

هر دلیلی با این واقعیت مرتبط است که اعضا به دنبال بهترین ارزشهستند. > تحت مراقبت آنهاست. علاوه بر این، افراد با باورها، شخصیت‌ها و انگیزه‌های خاص، که به عنوان روان‌شناختی شناخته می‌شوند، از نظر آماری تفاوت معنی‌داری را در قابلیت‌های طرح سلامت و تأکید بر خدمات نشان می‌دهند. تحقیقات زیست رایان کلیدهایی را برای جذب شخصیت ها برای رشد و رضایت ارائه می دهد.

اغلب اوقات، بیمه‌گران نیز ممکن است به اندازه کافی با پیشنهادات ارتباط برقرار نکنند. در همان مطالعه تحقیقات بازار، زیست رایان دریافت که تقریباً یک سوم از مصرف‌کنندگان مراقبت‌های بهداشتی ثبت‌نام/مزایای طرح بیمه درمانی را که در سال 2022 به آن ملحق شده‌اند را مطالعه نکرده‌اند یا آن را نخوانده‌اند.

بنابراین، بیمه‌گران چه کاری می‌توانند انجام دهند تا مطمئن شوند که اعضا در هنگام بهبود نتایج سلامتخود احساس حمایت می‌کنند. > در حالی که نمرات HEDIS را بهبود می بخشد؟ همه چیز در مورد ارتباطات است.

ارتباطات Omnichannel

را پیاده سازی کنید

هر سال، اعضا در مورد بیمه درمانی خود مورد بررسی قرار می گیرند و این یک عامل مهم در تعیین نمره HEDIS است. ممکن است یک بیمه‌گر مزایای متعددی برای ارائه داشته باشد، اما اگر عضوی در مورد هر یک از آنها اطلاعات زیادی نداشته باشد، می‌تواند بر امتیاز او تأثیر منفی بگذارد.

اما به لطف فناوری، راه های متعددی برای ارتباط با مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی وجود دارد. از طریق پلتفرم زیست رایان، بیمه‌گران می‌توانند از ارتباطات چند کاناله و دو طرفه برای تعامل با اعضا در مورد همه موارد خود استفاده کنند. ارائه‌هایی مانند واکسن آنفولانزا، غربالگری سرطان و خدمات پشتیبانی رفتاری/عاطفی. ارتباطات را می توان بر اساس مشخصات روانشناختی اعضا در میان جمعیت بزرگ شخصی و فردی کرد. به علاوه، فرکانس ارتباط را می توان برای ایجاد سفرهای جامع اعضا بهینه سازی و بهینه کرد.

و لازم نیست ارتباطات به سکوهای تعامل دیجیتال داخلی محدود شود. اعضا بیشتر و بیشتر از رسانه های اجتماعی برای تحقیق در مورد برنامه های بیمه سلامت فعلی خود استفاده می کنند. طبق تحقیقات بازار زیست رایان، فیس بوک (18.6٪) و YouTube (18٪) محبوب ترین سایت هایی هستند که برای انجام این تحقیق در میان جمعیت عمومی بازدید می کنند، اما 8.3٪ از جمعیت عمومی از TikTok برای تحقیق در مورد برنامه سلامت فعلی خود استفاده می کنند.

روانشناسی را وارد کنید

برای بیمه‌گرانی که با مدل تقسیم‌بندی آشنا نیستند، بخش‌بندی روان‌شناختی بر انگیزه‌های مصرف‌کننده مراقبت‌های بهداشتی و ایده‌آل‌ها، ارزش‌ها و باورها تمرکز می‌کند. برای سلامتی خود اقدام کنند. این نوع تقسیم‌بندی در ترغیب مصرف‌کنندگان مراقبت‌های بهداشتی به اقدام بسیار مؤثرتر است و به نتایج سلامت بهتر منجر می‌شود.

بیمه‌گران می‌توانند از طریق ابزارهای ارتباطی، روان‌شناختی‌ها را در پیام‌های خود بگنجانند تا مصرف‌کنندگان مراقبت‌های بهداشتی را بهتر جلب کنند، از متن استفاده‌شده گرفته تا تصاویر و رنگ‌های گنجانده شده در پیام‌ها. برای دسترسی به این اطلاعات، بیمه‌گران می‌توانند از  زیست رایان Insights Accelerator™ استفاده کنند تا مشکلات سلامتی را که با مراقبت‌های بهداشتی خاص طنین‌انداز می‌شوند شناسایی کنند. مصرف‌کنندگان، مانند تغذیه سالم برای خود دست‌یافته‌ها، یا برنامه‌ریزی مزایایی را که ممکن است بخواهند از آنها استفاده کنند، مانند مدیریت کلسترول بالا برای a href=”https://www.patientbond.com/psychographics-direction-takers”>جهت گیرندگان.

یک کلید بخش روانشناختی، Willful Endurers، به ویژه مشتاق استفاده از رسانه های اجتماعی برای تحقیق در مورد طرح بیمه سلامت است. آنها از نظر آماری بیشتر از هر بخش دیگری از فیس بوک، توییتر، یوتیوب و حتی TikTok برای تحقیق در مورد برنامه سلامت خود استفاده می کنند و 31٪ از جمعیت مراقبت های بهداشتی را تشکیل می دهند. در واقع، 35 درصد از افراد با اراده در برنامه های Medicare Advantage برای کسب اطلاعات در مورد برنامه سلامت خود به فیس بوک و یوتیوب متکی هستند. این یک دلیل بزرگ است که چرا استفاده از بخش‌بندی روان‌شناختی به عنوان بخشی از سفر مصرف‌کننده مراقبت‌های بهداشتی چنین تأثیر تأثیرگذاری بر رشد، حفظ و نگهداری دارد. خود مدیریتی هنگامی که اعضا درک بهتری از آنچه بیمه‌گرشان ارائه می‌دهد به دست آورند، بهتر از آن‌ها برای بهبود نتایج سلامتی استفاده می‌کنند که نمرات HEDIS را برای بیمه‌گران بهبود می‌بخشد. بیماران احساس بهتری دارند و بیمه‌گران در مورد نحوه حمایت از سلامت کلی اعضای خود برای ارائه بهترین برنامه‌های ممکن احساس قدرت می‌کنند.

به دنبال تشویق بیشتر برای تغییر رفتار در بین اعضا هستید؟ در وایت پیپر ما نگاهی عمیق به تقسیم بندی روانشناختی در مراقبت های بهداشتی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید