شما در حال مشاهده هستید چگونه همدلی پزشک وفاداری بیمار را افزایش می دهد

چگونه همدلی پزشک وفاداری بیمار را افزایش می دهد

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

How Physician Empathy Increases Patient Loyalty

همدلی: “همذات پنداری روانشناختی با یا تجربه جایگزین احساسات افکار یا نگرش های دیگری.” به عبارت دیگر، همدلی اهمیت دادن به افراد دیگر به عنوان افراد است. نه به عنوان نقاط داده، پرونده های پزشکی یا قرار ملاقات.

گاهی اوقات، در زمینه مراقبت‌های بهداشتی، آنقدر روی تعامل و تجربه تمرکز می‌کنیم که همدلی را فراموش می‌کنیم. در حالی که مطمئناً همه پزشکان و پزشکان فاقد همدلی نیستند، توجه به این نکته مهم است که کسانی که روابط همدلانه با بیماران خود ایجاد می کنند شانس بیشتری برای دستیابی به وفاداری بیمار.

وفاداری بیمار و همدلی پزشک

در یک عمل پزشکی همدلانه، پزشکان برای گوش دادن به بیماران وقت می گذارند. آنها نه تنها آنچه بیماران می گویند بلکه انگیزه های نهفته در پشت آن را می شنوند و درک می کنند. با قرار دادن اطلاعات بیشتر تاکید قابل توجهی بر ارتباطات، پزشکان به بیماران خود نشان می دهند که واقعاً به آنها اهمیت می دهند.

بیمارانی که مراقبت همدلانه دریافت می‌کنند، روابط قوی‌تری با ارائه‌دهندگان خود ایجاد می‌کنند و اغلب راحت‌تر در ارائه بازخورد صادقانه‌تر هستند. این نه تنها برای عمل خوب است، بلکه می تواند نتایج سلامتی بیمار را نیز بهبود بخشد، به خصوص اگر آنها در مورد دارو یا برنامه درمانی خود صحبت کنند. پزشکان همدل تر همچنین می توانند نیازهای بیماران خود را پیش بینی کنند و با اضطراب احتمالی مقابله کنند یا آماده باشند تا قبل از پرسیدن به سؤالات پاسخ دهند.

این فراخوان برای همدلی پزشک نباید اهمیت مشارکت بیمار را نادیده بگیرد. تعامل با بیماران یکی از بهترین راه‌ها برای انتقال همدلی است، به شرطی که به شیوه درست انجام شود. ارائه دهندگان باید به خاطر داشته باشند که درگیری فراتر از استفاده از پورتال بیمار است. با گوش دادن به نیازها و خواسته های بیماران، می توانید محیطی همدلانه ایجاد کنید.

چگونه همدلی بیشتری را در تمرین خود بگنجانید

راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید همدلی بیشتری را با پزشک وارد کنید، اما شاید جامع‌ترین راهبرد این باشد که هنگامی که با بیماران هستید به طور کامل حضور داشته باشید. یک یا دو لحظه اضافی را در پایان قرار صرف کنید تا از بیمار در مورد چیزی کاملا نامرتبط، اما برای او مهم بپرسید. به روز رسانی های زندگی شخصی آنها را به خاطر بسپارید و تماس چشمی برقرار کنید.

وقتی این تلاش اضافی را انجام می دهید، مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی متوجه می شوند و وقتی این کار را انجام می دهند، می تواند به طور قابل توجهی بر وفاداری آنها تأثیر بگذارد. داشتن همدلی با بیماران، روابط قوی‌تر و پایدارتری ایجاد می‌کند که بیماران را مجبور به ماندن می‌کند، در حالی که فقدان همدلی با بیماران می‌تواند آنها را به سمت عمل دیگری که مراقبت واقعی‌تر را نشان می‌دهد، سوق دهد.

همدلی حتی می‌تواند بر سلامت بیمار تأثیر بگذارد. وقتی بیماران واقعاً احساس می کنند که پزشکان به سلامتی آنها اهمیت می دهند و روی رفاه آنها سرمایه گذاری می کنند، احتمال بیشتری دارد که نتایج سلامتی مثبتی داشته باشند. بیمارانی که هم از مراقبت هایی که دریافت می کنند و هم از نتایجی که به دست می آورند راضی هستند، به احتمال زیاد به پزشکان خود وفادار می مانند.

تقسیم بندی روانشناختی و همدلی پزشک

حتی با این نکات، تمرین همدلی برای بیماران می تواند چالش برانگیز به نظر برسد، به خصوص به این دلیل که هر فردی متفاوت است و به روش های منحصر به فردی ارتباط برقرار می کند. اگر احساس می‌کنید از دست رفته‌اید، بخش‌بندی روان‌شناختی می‌تواند به شما در درک خواسته‌های بیمارانتان کمک کند، انگیزه ها، ترجیحات و سبک زندگی بر اساس پاسخ آنها به یک نظرسنجی کوتاه.

با شناسایی بخش‌های روان‌شناختی بیماران خود، می‌توانید یاد بگیرید چه کسی ترجیح می‌دهد پیام‌های متنی دریافت کند و چه کسی تماس تلفنی زنده را ترجیح می‌دهد. شما می توانید درک کنید که آنها چگونه به مراقبت های بهداشتی و سلامت عمومی خود برخورد می کنند و همچنین چه موضوعاتی برای آنها مهم است. این اطلاعات بینش می‌تواند به شما کمک کند که بدانید چه اطلاعاتی را باید در طول قرار ملاقات خود بیاورید تا ارزش بیشتر و معنی‌داری برای آنها فراهم کند.

افزایش همدلی پزشک روشی موثر و پایدار برای بهبود وفاداری بیمار است. همانطور که پزشکان شروع به برقراری ارتباط عمیق تر با بیماران خود می کنند، ارتباطات معناداری ایجاد می کنند و مدافعان قوی تری برای مراقبت از آنها می شوند. بیمارانی که احساس می‌کنند به آنها گوش داده می‌شود، به آنها احترام می‌گذارند و واقعاً از آنها مراقبت می‌کنند، احتمال بیشتری دارد که به ارائه‌دهندگان خود که به این روش با آنها رفتار می‌کنند وفادار باشند. به هر حال، مردم می خواهند که دیگران با آنها مثل مردم

رفتار کنند

برای اطلاعات بیشتر درباره مدل تقسیم‌بندی روان‌شناختی اثبات شده و اختصاصی زیست رایان و تأثیر آن بر وفاداری بیمار، مطالعه موردی ما را دانلود کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید