شما در حال مشاهده هستید چگونه وفاداری بیمار بر عملکرد شما از نظر مالی تأثیر می گذارد؟

چگونه وفاداری بیمار بر عملکرد شما از نظر مالی تأثیر می گذارد؟

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

PB_patient loyalty_finances

مشتریان وفادار بخش کلیدی هر کسب و کار درآمدزایی هستند. در واقع، یک چالش بزرگ برای بسیاری از صاحبان کسب و کار این است که به جای صرف دلار و انرژی برای بازاریابی برای مشتریان بالقوه جدید، دریابند که چگونه دوباره به پایگاه مشتریان فعلی خود خدمت کنند.

محیط مراقبت های بهداشتی امروزی تفاوتی ندارد. وفاداری بیمار می تواند داشته باشد و دارد تاثیر قابل توجهی بر درآمد تمرین شما. نه تنها مجبور نیستید مقادیر زیادی از بودجه بازاریابی خود را برای جذب آنها خرج کنید، بلکه فقط باید یک بار پروسه ورود خود را انجام دهید (که بیماران از آن استقبال می کنند.

وقتی با یک بیمار رابطه برقرار می کنید و او به شما و سازمان شما وفادار است، به احتمال زیاد به جای اینکه به دنبال گزینه های دیگر باشند، با دفتر شما تماس بگیرند یا در صورت بروز مشکل وارد پورتال بیمار شما شوند. . بسیاری از بیماران ترجیح می دهند به جای نیاز به ملاقات و توضیح خود به یک فرد جدید، به پزشکی مراجعه کنند که وضعیت آنها را می داند.

بیماران وفادار و درآمد

آیا می دانستید که یک بیمار می تواند ارزش مادام العمر داشته باشد بیش از یک میلیون دلار؟ هرچه بیشتر بتوانید بیماران یک بار مصرف را به بیماران وفادار و طولانی مدت منتقل کنید، بیشتر می توانید فرصت درآمد خود را بدون افزایش تلاش بیش از حد افزایش دهید.

کمی وقت بگذارید و در نظر بگیرید: چند درصد از درآمد شما از بازدیدهای مکرر بیمار و چند درصد از بیماران جدید است؟

مگر اینکه تازه شروع کرده اید، اگر درصد بیماران جدید به طور قابل توجهی بیشتر از بیماران تکرار شونده است، ممکن است زمان آن رسیده که به برخی تغییرات استراتژی نگاه کنید.

الهام بخش وفاداری بیمار

گاهی اوقات، ممکن است احساس شود وفاداری بیمار یک هدف دور از دسترس است. خوب، دوباره فکر کنید، زیرا می دانم که شما می توانید استراتژی را اجرا کنید که به بیماران شما کمک می کند سال به سال به شما مراجعه کنند.

کلیدی که باید در اینجا به خاطر بسپارید این است که همه بیماران شبیه هم نیستند. بیماران جنبه های مختلف مراقبت های بهداشتی خود را در اولویت قرار می دهند، که به نوبه خود به این معنی است که وفاداری آنها توسط عوامل مختلفی برانگیخته می شود. برخی از افراد ممکن است به دلیل دسترسی به پورتال بیماران آنلاین به روز یا فرآیند صدور صورت حساب روان وفادار باشند. دیگران ممکن است به دنبال پزشکی باشند که بهداشت از راه دور و راحتی. یا ممکن است کاملاً برعکس این موضوع را بخواهند و گفتگوی حضوری با پزشک خود را ترجیح دهند.

این تفاوت‌های انگیزشی ذاتی را می‌توان با شناسایی بخش روان‌شناختی فرد درک کرد. یعنی گروهی که به آن تعلق دارند بر اساس «چرا» تصمیماتی را که در مورد انتخاب های مراقبت های بهداشتی انجام می دهند، می گیرند. وقتی بتوانید انگیزه های یک فرد را درک کنید، می توانید شروع به رسیدگی به آنها کنید که به نوبه خود رضایت آنها را افزایش می دهد.

زیست رایان پنج بخش روانشناختی متمایز را در بین مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی شناسایی کرده است:

  • خود دست آوران: فعال ترین افراد سلامت و سلامت محور، بیشترین زمان و پول را برای سلامتی خود سرمایه گذاری می کنند. اهداف، دستاوردها و اقدامات پیشرفت برای این بخش مهم هستند و احتمالاً از توصیه های پزشکان پیروی می کنند.
  • جویندگان تعادل: همچنین افرادی که به دنبال تعادل هستند، به انتخاب‌ها و گزینه‌هایی برای تصمیم‌گیری در مورد اقدامی برای سلامتی خود نیاز دارند. این بخش بسیار مستقل است، احتمال کمتری دارد که توصیه های پزشک را در اولویت قرار دهد.
  • شعبده بازان اولویت دار: نسبت به مسائل بهداشتی برای خود واکنش نشان می دهند اما برای خانواده و دوستان خود فعال هستند. شعبده بازان اولویت دار ممکن است رفاه خود را قربانی کنند، اگر به این معنی است که دیگران توجه مورد نیاز خود را جلب کنند. وظیفه، فداکاری و تعهد ارزش های مهمی برای شعبده بازان اولویت هستند.
  • دستورالعمل‌کنندگان: این بخش به پزشکان و سایر متخصصان مراقبت‌های بهداشتی موکول می‌شود و به دنبال راهنمایی دستورالعمل‌ها در مورد مسائل بهداشتی هستند. این مهم است که فقط چند توصیه عملی به راهنمای گیرندگان ارائه دهید که آنها بتوانند در برنامه روزانه خود بگنجانند.
  • استقامت‌کنندگان اراده‌ای: این بخش در لحظه زندگی می‌کند و تا زمانی که کاملاً مجبور نباشد به مسائل سلامتی نمی‌پردازد. استقامت‌کنندگان اراده مستقل و متکی به خود هستند و هر توصیه‌ای باید در اینجا و اکنون با سود فوری تنظیم شود.

هر بخش روانشناختی به استراتژی تعامل متفاوتی نیاز دارد تا انگیزه های منحصر به فرد خود را جلب کند. استفاده از استراتژی تعامل مناسب منجر به رضایت بیشتر بیمار می شود.

بیماران راضی بسیار بیشتر احتمال دارد که بیماران وفادار باشند . با این حال، شاید به همان اندازه مهم این باشد که بیماران ناراضی تقریبا تضمینی برای ترک مطب دارند. وقتی ناامید شدند. علاوه بر این، تأثیر آنها بر رسانه های اجتماعی و دهان به دهان می تواند مشکل ساز باشد. راضی نگه داشتن بیماران یکی از بهترین راه ها برای بهبود میزان ماندگاری شما است.

ارتباطات خود را بهبود بخشید

وقتی تقسیم بندی روانشناختی را درک کردید، می توانید با مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی به روش هایی که ترجیح می دهند و با آنها طنین انداز می شود، ارتباط برقرار کنید. در حالی که این مطمئناً می تواند به ارائه دهندگان در اتاق معاینه کمک کند، این دانش به ویژه برای برقراری ارتباط با بیماران در خارج از مطب مهم است.

یک راه عالی برای الهام بخشیدن به بازدیدهای مکرر این است که به بیماران خود یادآوری کنید که برگردند یا به سادگی آنها را از وضعیت روشهای فعلی به روز کنید. چه برای اطفال قبل از شروع سال تحصیلی باشد و چه آنها بتوانند واکسن آنفولانزای سالانه خود را دریافت کنند، بسیاری از افراد به تنهایی این ویزیت های غیرعادی را پیگیری نمی کنند. اینجاست که شما وارد بازی می شوید.

با ارسال پیامی که مخصوصاً برای مادر پرمشغله چهار فرزندی که می‌داند باید واکسن آنفولانزای خود را دریافت کند اما نمی‌داند چه زمانی آن را در برنامه‌اش قرار می‌دهد نوشته شده است، می‌توانید الهام بخش عمل کنید. او احتمالاً بیشتر نگران سلامت بچه‌هایش است، اما اگر به او یادآوری کنید که برای مراقبت از آنها باید سالم باشد، احتمالاً یک قرار ملاقات خواهد گذاشت.

PB_immunization reminders

پلتفرم تعامل دیجیتال زیست رایان برای ارسال این پیام‌ها برای شما از طریق انواع کانال‌های دیجیتال (ایمیل، پیامک/پیام‌های متنی، پاسخ صوتی تعاملی، درون برنامه/پورتال و غیره) طراحی شده است. پیام‌های مخصوص بخش را برای انتخاب و ارسال تیم شما آماده کرده است. برای مثال، جهت‌گیران و افراد با اراده، یادآور ایمن‌سازی را در هفته‌ای که قرار است انجام دهند، ترجیح می‌دهند، اما افرادی که به خود دست می‌یابند، جویندگان تعادل و شعبده‌بازان اولویت، اطلاع قبلی را ترجیح می‌دهند. زیست رایان از این داده ها برای بهینه سازی زمان ارسال، فرکانس و کانال برای آن بخش ها استفاده می کند. و اگر بیمار به زمان ارسال، کانال دیجیتالی که روی آن ارسال شده یا هر اولویت دیگری پاسخ ندهد، زیست رایان رویکرد خود را برای آن بیمار تنظیم می‌کند.

این پلتفرم پیام‌های بعدی را به روشی که بیماران شما ترجیح می‌دهند مدیریت می‌کند، که منجر به رشد 40 درصدی وفاداری بیماران برای برخی از کاربران، و همچنین بازده مالی 8:1 سرمایه‌گذاری آنها شده است. 

بهبود وفاداری بیمار تأثیر مثبتی بر سهم بازار سازمان شما دارد. بیمارانی را که دارید حفظ کنید و وفاداری آنها را با یک پلتفرم تعامل دیجیتال که برای ایجاد انگیزه در آنها طراحی شده است، بهبود بخشید.

برای اطلاعات بیشتر درباره تقسیم بندی روانشناختی و تأثیر آن بر وفاداری بیمار و سهم بازار، مطالعه موردی ما را دانلود کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید