شما در حال مشاهده هستید چگونه یک استراتژی ارتباط موثر واکسن COVID-19 برای بیماران خود ایجاد کنید

چگونه یک استراتژی ارتباط موثر واکسن COVID-19 برای بیماران خود ایجاد کنید

 • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 3 دقیقه
 • نویسنده پست:
 • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
 • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه
An illustration of men and women standing around a giant vaccine bottle and needle.
پزشکان و بیمارستان ها به طور منحصر به فردی برای کمک به بیماران در یافتن اطلاعات قابل اعتماد درباره واکسن های کووید-19 قرار دارند.

تردید واکسن کووید-19 همچنان یک چالش مداوم برای تلاش‌های بهداشت عمومی کشور ما است. بر اساس نظرسنجی KFF، 31٪ از آمریکایی ها گزارش دادند که رویکرد “صبر کن و ببین” را برای واکسیناسیون در پیش خواهند گرفت، 7٪ می گویند که فقط در صورت لزوم واکسن را می پذیرند، و 13٪ اظهار می کنند که آنها را رد می کنند. یک واکسن به طور کامل.

اطلاعات نادرست تاثیر خود را می گذارد. نیویورک تایمز اخیرا گزارش داد که ما رسماً کم فروش واکسن. این تردید واکسن، همراه با درصد زیادی از جمعیت که هنوز از اقدامات ایمنی اولیه مانند شستن دست‌ها و پوشیدن ماسک اجتناب می‌کنند، به وضوح مانع از بهبود بیماری همه‌گیر COVID-19 در کشور ما می‌شود.

در همین حال، نیمی دیگر از جمعیت خواهان واکسن COVID-19 هستند، و بسیاری از آنها اکنون آن را می‌خواهند. بیمارستان‌ها، مراقبت‌های فوری، و سایر اقدامات مراقبت‌های بهداشتی به ما می‌گویند که با حجم بالایی از تماس‌های تلفنی و پرسش‌های آنلاین در مورد واکسن‌ها، به دنبال راهنمایی درباره مزایا، خطرات، و مکان‌های واکسن هستند.

همه این عوامل فرصتی طلایی برای ارائه دهندگان خدمات بهداشتی ایجاد می کند تا با استراتژی ارتباطی مناسب به بیماران خود خدمات ارائه دهند. همچنین زمان بسیار خوبی برای ایجاد برندهایشان، آموزش جوامعشان، رشد رهبری فکری و حمایت از خیر عمومی است.

پزشکان و بیمارستان ها به طور منحصر به فردی برای کمک در موقعیت هستند

در نظرسنجی اخیر، 88٪ از آمریکایی‌ها اعتماد دارند پزشکان و پرستاران آنها برای مشاوره و اطلاعات در مورد واکسیناسیون کووید-19. کارشناسان آژانس های بهداشتی فدرال، ایالتی و محلی (87%)، داروساز (82%) و دوستان و خانواده (78%) در رتبه دوم قرار دارند.

در نظرسنجی دیگری که توسط Klein & Partners انجام شد، آمریکایی ها در واکنش به واکسن(های) کووید-19، آنها دریافتند که پزشکان مراقبت های اولیه قابل اعتمادترین و ارزشمندترین منبع اطلاعات برای واکسن ها هستند.

موارد اولیه برای برندهای مراقبت های بهداشتی: مطمئن شوید که سازمان پزشکی شما به عنوان بخشی از استراتژی ارتباطی با بیمار، پیام ثابت و واضحی درباره واکسن دارد.

در پست قبلی، برخی از تعدیل‌های بازاریابی که باید در واکنش به همه‌گیری انجام دهید. اگر قبلاً این کار را نکرده‌اید، ما شما را تشویق می‌کنیم که آن پست را بخوانید و سپس آن را دنبال کنید تا یک برنامه مکتوب در مورد ویروس کرونا ایجاد کنید.

برنامه ارتباطی برای بیماران چیست؟

وقتی نوبت به صنعت سلامت و تندرستی می‌رسد، یک طرح ارتباطی به شما این امکان را می‌دهد که اطلاعات مهم بهداشتی را به بیماران خود ارائه دهید.

یک طرح مناسب در مورد واکسن کووید-19، آنچه را که مردم باید در مورد این واکسن‌های جدید بدانند، به ما اطلاع می‌دهد. این باید برای بیماران فعلی، بیماران جدید و سایر ذینفعان مناسب قابل درک و دسترسی آسان باشد.

چگونه استراتژی ارتباطی COVID-19 خود را توسعه دهید

برای ایجاد یک برنامه ارتباطی مؤثر برای کووید-19، باید مشخص کنید که چه کسی را هدف قرار می‌دهید، چه چیزی را می‌خواهید بگویید، کجا می‌خواهید آن را توزیع کنید، و چگونه اطلاعات را به‌طور مرتب به‌روز نگه دارید.

در اینجا نحوه نزدیک شدن به هر مرحله آمده است:

با مخاطبان خود شناسایی کنید: در زمان کمپین های اطلاعات نادرست و بی اعتمادی به دولت، مهم است که همدل باشید و اطلاعات موثق را همراه با پیوندهایی به سایر منابع معتبر ارائه دهید.

به‌خاطر داشته باشید که مردم تقریباً همیشه فناوری‌های جدید را با سرعت‌های متفاوت به کار می‌گیرند – از DVD گرفته تا پخش ویدیو تا تلفن‌های هوشمند و اکنون واکسن‌های کووید. تئوری اشاعه نوآوری‌ها به طور کلاسیک جمعیت را به نوآوران، پذیرندگان اولیه تقسیم می‌کند. اکثریت اولیه، اکثریت دیررس، و عقب مانده ها.

همچنین، همانطور که در پادکست قبلی ذکر شد، بسیاری از افراد در مراحل غم و اندوه در مورد همه گیری و همچنین فرآیند واکسیناسیون. درک وضعیت عاطفی آنها به شما کمک می کند پیامی را ایجاد کنید که با آنها طنین انداز شود و آنها را در مسیر اهداف سلامتی خود نگه دارد.

پیام خود را بسازید: در این مورد، از قبل موضوع را می‌دانید. اما اطلاعات یا پیامی که می خواهید منتقل کنید چیست؟ این بستگی به نوع مرکز درمانی شما دارد. به طور کلی، پزشکان، مراقبت‌های فوری، بیمارستان‌ها و سایر ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی باید پیامی با اطلاعات زیر ایجاد کنند:

 • واکسن‌های کووید-۱۹ چیست؟
 • چگونه عمل می‌کنند؟
 • چرا بیماران باید واکسینه شوند
 • اثربخشی واکسن‌ها
 • چه کسانی باید واکسینه شوند
 • سؤالات متداول اضافی در مورد واکسن ها
 • چگونه از ابتلا به ویروس کرونا جلوگیری کنیم
 • چگونه گسترش COVID-19 را کاهش دهیم

اگر قصد دارید واکسن را ارائه دهید، مطمئن شوید که اطلاعات خاصی در مورد اینکه چه زمانی واکسن در دسترس خواهد بود و اینکه آیا پیام‌هایی درباره واجد شرایط بودن برای قرار ملاقات ارسال می‌کنید را درج کنید.

کانال‌های تحویل خود را انتخاب کنید: راه‌های زیادی برای اطلاع‌رسانی برنامه واکسیناسیون خود به بیماران پزشکی وجود دارد. برخی از راه‌ها عبارتند از وب‌سایت، کانال‌های رسانه‌های اجتماعی، پورتال‌های بیماران، متن، ایمیل، پیام‌های تلفنی خروجی، ضبط پیام‌های تلفن ورودی و بروشورهای حضوری.

اطلاعات را به روز نگه دارید: چه تیم بازاریابی داخلی یا آژانسی داشته باشید، باید به متخصصان بازاریابی که مسئول به روز رسانی برنامه ارتباطی شما هستند دسترسی داشته باشید. مطمئن شوید که آنها را برای اضافه کردن اطلاعات، ایجاد تغییرات یا افزودن منابع در دسترس دارید.

هفت استراتژی ارتباطی بازاریابی برای آموزش بیماران خود درباره واکسن‌های کووید-19

در زیست رایان برای ما شلوغ بود. من از مدیر ارشد حساب خود لزلی هاینز بروکس خواستم تا برخی از استراتژی‌های دنیای واقعی را که برای مشتریان خود پیاده‌سازی کرده‌ایم به اشتراک بگذارد.

در اینجا هفت مسیر اثبات شده وجود دارد که می‌توانید کاوش و استفاده کنید:

به‌روزرسانی‌های وب‌سایت
اکنون، اکثر مشتریان ما در حال حاضر یک صفحه وب اختصاص داده شده به اطلاعات COVID-19 دارند. برخی حتی هاب هایی با صفحات متعدد اطلاعاتی دارند. اگر هنوز این کار را نکرده اید، این بهترین مکان برای شروع است. با استفاده از صفحه COVID-19 موجود خود، می‌توانید اطلاعاتی درباره واکسیناسیون اضافه کنید، یا پیوندی به وب تازه ایجاد شده درباره واکسن‌ها اضافه کنید.
این صفحه منبع نهایی اطلاعات برای بیماران مراقبت‌های بهداشتی شما خواهد بود و می‌توانید به طور منظم در آنجا بتوانید برنامه ارتباطات بازاریابی خود را به روز کنید. همچنین می‌تواند صفحه‌ای باشد که می‌توان برای پست‌های وبلاگ آینده و اطلاعیه‌های رسانه‌های اجتماعی درباره واکسیناسیون به آن اشاره کرد.

پیام ایمیلی به بیماران
یک راه ساده اما موثر برای برقراری ارتباط با بیمارانتان، ارسال یک یا چند پیام ایمیل خوب درباره واکسن‌ها است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد واکسن، حتماً به وبلاگ، وب سایت یا منبع معتبر دیگری پیوند دهید. مثل همیشه، از اشتراک گذاری اطلاعات یا استفاده از پلتفرم هایی که می تواند الزامات HIPAA را نقض کند، خودداری کنید.

پیام‌های متنی
به‌ویژه برای نسل جوان‌تر، بیماران پیام‌رسانی محبوب‌تر می‌شوند. با مجوز شرکت آنها، می‌توانید از طریق یک پلتفرم شخص ثالث با پیام‌رسانی خود، یک پیام متنی انبوه برای بیماران خود ارسال کنید یا پیوندی به وب‌سایت خود ارائه دهید تا آنها بتوانند اطلاعات بیشتری را مطالعه کنند.

پیام‌رسانی پورتال بیمار
پورتال بیمار منبعی عالی برای بیماران و مکانی مؤثر برای افزودن پیام شما برای واکسن است. بسته به پلتفرمی که استفاده می‌کنید، می‌توانید یک بنر اضافه کنید، یک صفحه را در پورتال اختصاص دهید، یا پیوندی به وب‌سایت خود ارائه دهید.

تماس‌های از پیش ضبط‌شده خودکار با بیماران
یکی از مشتریان ما یک مرکز مراقبت‌های بهداشتی با چندین مکان است. برای آنها منطقی بود که یک پیام ویژه در مورد واکسیناسیون از قبل ضبط کنند و با پایگاه بیماران خود تماس بگیرند. با استفاده از یک سیستم تماس خودکار، می‌توانید با پیام خاصی که می‌خواهید منتقل کنید، به گروه بزرگ و هدفمندی از افراد دسترسی پیدا کنید. با این رویکرد، می توانید بیمار را برای بازدید از وب سایت خود راهنمایی کنید.

به‌روزرسانی پیام‌های نگه‌داشته‌شده
یکی دیگر از کانال‌های ارسال ارتباط مؤثر، پیام توقف ضبط است. شما به راحتی می توانید یک پیام ویژه در مورد واکسن ها را از قبل ضبط کنید یا به آنها اجازه دهید شماره ای را برای شنیدن بیشتر در مورد واکسن ها انتخاب کنند.

رسانه های اجتماعی ارگانیک
البته، به یاد داشته باشید که پلتفرم های رسانه های اجتماعی خود مانند فیس بوک و اینستاگرام را با پیوندهایی به محتوای وب سایت خود به روز کنید.

در چنین مواقعی، انتقال اطلاعات صحیح به بیماران به گونه‌ای که نشان دهد به آنها اهمیت می‌دهید اهمیت دارد.

البته، اگر ماموریت بزرگ‌تر شما شامل آموزش جامعه باشد، می‌توانید به خارج از پایگاه بیماران خود نیز دسترسی پیدا کنید و آموزش واکسن را از طریق تبلیغات سنتی، تبلیغات آنلاین و تبلیغات ترویج دهید.

دیدگاهتان را بنویسید