شما در حال مشاهده هستید چگونه یک استراتژی بازاریابی محتوای مراقبت های بهداشتی بسازیم: راهنمای 10 مرحله ای

چگونه یک استراتژی بازاریابی محتوای مراقبت های بهداشتی بسازیم: راهنمای 10 مرحله ای

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 4 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

در صورت انجام صحیح، محتوای مراقبت های بهداشتی می تواند اعتماد ایجاد کند و افراد را به حامیان مادام العمر برند شما تبدیل کند. در عین حال، ایجاد محتوای سلامت یا سلامتی برتر می تواند چالش برانگیز باشد. همیشه باید جذاب، آموزنده، از نظر فنی دقیق و سازگار باشد. مشکل فقط زمانی افزایش می‌یابد که بخواهید به طور منظم محتوای شگفت‌انگیز تولید کنید و در حد بودجه.

برای موفقیت، به یک استراتژی بازاریابی محتوا نیاز دارید.

طبق موسسه بازاریابی محتوا، اکثر بازاریابان یک استراتژی مستند ندارند. این تقریباً به این معنی است که آنها برنامه ای ندارند.

اما بدون یک استراتژی مستند، محتوایی که ایجاد می‌کنید نمی‌تواند پیام برند شما را منتقل کند، با صدا و لحن شما مطابقت داشته باشد، با مخاطبان شما طنین‌انداز شود و کسب‌وکار شما را رشد دهد.

یک طرح جامع و مستند اهداف بلندمدت شما را همسو می‌کند و به شما کمک می‌کند محتوای برنده ایجاد کنید.

در این راهنما، 10 مرحله آزمایش شده و واقعی در مورد نحوه ساخت و مستندسازی استراتژی خود را دریافت خواهید کرد.

ما بیش از 20 سال تجربه جمع آوری کرده ایم و بینش را در یک پست مشاهده کنید و امیدواریم که بتوانید از آن برای گرد هم آوردن تیم بازاریابی خود در یک صفحه و توسعه محتوایی که در برند و اهداف شما را محقق می کند استفاده کنید.

در این پست:

موسسه بازاریابی محتوا استاندارد طلایی را برای هدف تعریف بازاریابی محتوا. به گفته CMI، “بازاریابی محتوا یک رویکرد بازاریابی استراتژیک است که بر ایجاد و توزیع محتوای ارزشمند، مرتبط و سازگار برای جذب و حفظ یک مخاطب کاملاً تعریف شده – و در نهایت، هدایت اقدامات سودآور مشتری متمرکز است.”

وقتی صحبت از سلامت و تندرستی به میان می‌آید، محتوا باید به تمام اهداف فوق دست یابد و از دستورالعمل‌های دقیق منحصر به فرد در صنایع ما پیروی کند. این موارد شامل همه چیز، از HIPAA، انطباق، و دستورالعمل‌های تبلیغات سنتی تا قوانین Google برای مارک های بهداشتی.

چرا برند مراقبت های بهداشتی شما نمی تواند امروز بدون آن پیشرفت کند

تبدیل دیجیتال به آن نیاز دارد

در حالی که زمانی تنها شاهد تحولات دیجیتالی در صنعت مراقبت‌های بهداشتی بودیم، این بیماری همه‌گیر باعث تسریع نوآوری‌ها در ارتباطات دیجیتال در سراسر جهان شده است. تا پنج سال پیش، اکثر شرکت های MedTech کمتر از 20 درصد از بودجه بازاریابی خود را صرف بازاریابی دیجیتال کردند. بر اساس مطالعه McKinsey، انتظار می‌رود این تعداد در چند سال آینده دو برابر شود. البته، بازاریابی محتوا احتمالاً جزء کلیدی بودجه بزرگتر بازاریابی دیجیتال شما خواهد بود.

توقعات بیمار این را می طلبد 

مهمتر از آن، آمریکایی ها صنعت مراقبت های بهداشتی را پس از همه گیری مثبت تر می بینند. بیماران در حال حاضر پذیرای روش های جدید تعامل با ارائه دهندگان خود هستند. برای مثال، خدمات بهداشتی از راه دور 38x از سطوح قبل از همه‌گیری. و در حالی که کووید سلامت از راه دور را منجنیق کرد، بسیاری آن را به عنوان منبعی برای مدیریت طیف گسترده ای از راه حل ها و نگرانی های پزشکی انتخاب می کنند.

انتظارات برای اطلاعات به موقع و هدفمند به بالاترین حد خود رسیده است، بنابراین ساخت محتوایی که به پاسخگویی به سؤالات مهم کمک می کند، شما را به عنوان مشاور مورد اعتماد آنها معرفی می کند. محتوای خوب، مانند داروی خوب، به تجربه و نتیجه بستگی دارد.

برای شروع، اجازه دهید در وهله اول دلیل نیاز به استراتژی را توضیح دهیم.

4 دلیل برای اینکه به یک استراتژی نیاز دارید   

1)      به رشد آگاهی از برند کمک می‌کند.

یک استراتژی بازاریابی محتوا برند شما را ارتقاء می‌دهد. در اجرای طرح کلی اهداف، تیم شما ناگزیر باید به این سوال پاسخ دهد که چه چالش‌ها، نیازها یا نگرانی‌هایی را می‌خواهیم حل کنیم. مخاطب ما؟ با انجام این کار، سفر مشخص کردن موقعیت خود را به عنوان یک برند بازار قابل اعتماد آغاز می کنید.

2)      رهبری فکری را ایجاد می کند.

یک برنامه محکم به سازمان شما کمک می کند رهبری فکری را ایجاد کند. با قرار دادن نام تجاری و حرفه ای خود به عنوان کارشناسان موضوع در مورد موضوعات مورد علاقه مخاطبان، می توانید وفاداری و اعتماد را به عنوان منبعی ارزشمند برای آنها توسعه دهید.

3)      از کانال‌های بازاریابی دیجیتال پشتیبانی و هدایت می‌کند.

مستند کردن یک استراتژی بازاریابی محتوای مراقبت های بهداشتی به شما این امکان را می دهد که همه کانال های موجود در بازار مخاطب همیشه فعال خود را در نظر بگیرید. این می‌تواند شامل رسانه‌های اجتماعی، مطبوعات، اینفلوئنسرها و KOL باشد، اما محدود به آن نیست.

4)      با اهداف جستجوی ارگانیک مطابقت دارد.

بازاریابی محتوا باعث افزایش ترافیک وب سایت و سئوی مداوم می شود، اما ثبات کلیدی است. موتورهای جستجو به کسب و کارهایی که محتوای ارزشمند و مرتبط را منتشر می کنند، پاداش می دهند. درست مانند لاک پشت و خرگوش، PPC و دیگر تاکتیک های تبلیغاتی جای خود را در آمیخته بازاریابی دارند، اما آهنگ منظم محتوای ارگانیک می تواند برنده مسابقه باشد.

اطلاعات با ارزش و محتوای مفید، خدایان سیری ناپذیر Google را تغذیه می کند و نام تجاری شما را در صدر SERP ها نگه می دارد. مهمتر از آن، به شما کمک می‌کند تا از «سر و صدا» بالاتر بروید و مخاطبانتان را درگیر نگه می‌دارد، که در نهایت، نام بازی است.

سه دلیل که باید مستند باشد

اکنون که همه می‌توانیم موافق باشیم محتوای خوب ضروری است، چرا باید در مستندسازی یک استراتژی دچار مشکل شویم؟

طبق تحقیقات بازاریابی محتوایی موسسه بازاریابی محتوا و استاد بازاریابی، بازاریابان با استراتژی محتوای مستند شده موثرتر هستند و از هر جنبه به مراتب کمتر به چالش کشیده می‌شوند. به علاوه، آنها می توانند درصد بیشتری از بودجه بازاریابی را که صرف بازاریابی محتوا می شود، توجیه کنند.

در اینجا چند دلیل اثبات شده وجود دارد که چرا نوشتن آن به صورت کتبی می تواند تفاوت بین “بررسی کادر” و ایجاد یک برنامه هدفمند و موثر ایجاد کند.

1)      کل تیم را در یک صفحه نگه می دارد.

مطمئن شوید که ذینفعان مناسب از قبل درگیر هستند. با مستندسازی برنامه محتوای خود، تیم داخلی و خارجی شما (3مین آژانس‌های حزبی، نویسندگان و غیره) بهتر می‌توانند با اهداف و مقاصد هماهنگ شوند. به عبارت دیگر، آنها نقش خود را در ارتباط با تصویر بزرگتر درک خواهند کرد. این به آنها قدرت می‌دهد تا بیشتر پاسخگو باشند و بهترین ایده‌هایشان را به روی میز بیاورند.

2)      به شما امکان می دهد موفقیت را بهتر مدیریت و اندازه گیری کنید.

شما نمی توانید آنچه را که نمی توانید اندازه گیری کنید مدیریت کنید. با یک استراتژی محتوای مراقبت‌های بهداشتی، می‌توانید تولیدات را برنامه‌ریزی و برنامه‌ریزی کنید، نتایج را پایش کنید و بر اساس انتظارات اندازه‌گیری کنید.

3)      تخصیص منابع و بودجه را بهبود می بخشد.

چه بخواهید یک مورد تجاری برای بودجه خود تهیه کنید یا آن را کنترل کنید، داشتن یک استراتژی محتوای مستند به اختصاص منابع برای حفظ بودجه شما کمک می کند.

اکنون که ما در مورد اینکه چرا داشتن یک طرح مستند برای ایجاد محتوای فوق‌العاده ضروری است، روشن شدیم، راهنمای گام به گام شما در اینجا آمده است:

10 گام برای ایجاد استراتژی بازاریابی محتوای مراقبت های بهداشتی

شاید ایده ایجاد یک استراتژی بازاریابی محتوا ترسناک به نظر برسد و کار زیادی انجام دهد. ضرب المثل سازنده را در نظر بگیرید: “دوبار اندازه گیری، یک بار برش”. این کار بیشتر از قبل انجام می شود، اما کاملاً ساده تر از آن چیزی است که برای انجام مجدد یک ابتکار ضعیف ساخته شده است. برای شروع فرآیند استراتژی محتوا، آن را به سه مرحله اصلی و ده مرحله کلیدی تقسیم کرده‌ام: 

برنامه ریزی

اهداف و مخاطبان کسب و کار را ارزیابی کنید:

ساخت

ایجاد نقشه راه پیام رسانی:

  • پیام رسانی
  • کانال‌ها
  • کدنس
  • فرایند
  • تقویم

تصفیه

بهینه سازی و نظارت بر اثربخشی آن:

فاز اول: برنامه ریزی

1)      وضعیت فعلی خود را ارزیابی کنید 

اهداف بزرگتر شرکت چیست؟ چالش هایی که ما سعی در حل آنها داریم چیست؟ نتیجه مطلوب ما چیست؟ چه مقدار از بودجه بازاریابی مراقبت های بهداشتی به محتوا اختصاص می یابد؟ تحویل و آهنگ مورد انتظار چه خواهد بود؟ ذینفعان درگیر چه کسانی هستند یا باید بدانند؟ بسیاری از افراد هستند که استراتژی محتوای شما بر آنها تأثیر می گذارد حتی اگر مستقیماً در توسعه محتوا دخالت نداشته باشند. این افراد و نقش هایی که در استراتژی کلی محتوای بازاریابی مراقبت های بهداشتی ایفا خواهند کرد را شناسایی کنید.

2)      در «پایان بازی» تراز کنید.

در حالی که شناسایی ROI سخت بازاریابی محتوا به عنوان یک برنامه مستقل دشوار است— [ما در یک وبلاگ جداگانه به این موضوع خواهیم پرداخت]

3)      مخاطبان خود را تعریف کنید

برای ایجاد چارچوب مخاطب، باید سفر خریدار خود را شناسایی کنید. خریداران ما چه کسانی هستند و چگونه آنها را متمایز می کنیم؟ آیا آنها را بر اساس افراد تقسیم می‌کنید؟، یا در مورد B2B، فرموگرافیک؟ اگر بر اساس شخصیت ها، آیا هر خریدار منحصر به فرد را بر اساس نقش عملکردی، نقش آنها در فرآیند خرید (اقتصادی، فنی، کاربر نهایی و غیره) یا برخی معیارها یا موارد استفاده دیگر تعیین می کنید؟ آیا به B2B، B2D، B2C یا ترکیبی بازاریابی می کنید؟ تأثیرگذاران در اکوسیستم شما چه کسانی هستند، به عنوان مثال، KOL، تحلیلگران مالی، FDA، سایر سیستم های مراقبت های بهداشتی؟ به چه چیزی اهمیت می دهند؟ چالش ها یا نقاط درد آنها چیست؟ چه پیشنهاد ارزش منحصر به فردی ارائه می کنیم؟

فاز دوم: ساخت

4)      ایجاد نقشه راه پیام محتوا

هنگامی که اهداف بازاریابی محتوای مراقبت های بهداشتی، معیارهای موفقیت و شخصیت های خریدار را مشخص کردید، می توانید بر اساس سفر خریدار، ساخت محتوا و نقشه پیام رسانی را آغاز کنید. پیام شما برای هر شخص در حین حرکت در قیف فروش چیست؟ چه می گویید و چه محتوایی را باید به کسی که برند شما را نمی شناسد نشان دهید؟ چه می گویید، و آنها می خواهند ببینند که آیا برند شما را می شناسند و شما را با سایر گزینه های بازار مقایسه می کنند، ببینند؟ ارزیابی محتوا همچنین به شما امکان می‌دهد یک ممیزی محتوا ایجاد کنید تا به تعیین شکاف‌های محتوا و حفظ، اصلاح یا بایگانی محتوای موجود کمک کند.

5)      تعیین کانالهای مناسب

بنابراین چگونه می‌خواهید محتوای خود را کجا قرار دهید و توزیع کنید؟ در نظر بگیرید که مخاطبان شما در حال حاضر کجا به دنبال اطلاعات هستند و چگونه این اطلاعات را “>

6)      تنظیم آهنگ برنامه خود

اهداف، مخاطبان و کانال ذینفعان خود را تجزیه کنید. با ترسیم یک نمای کلان از نقاط عطف کسب‌وکار، راه‌اندازی محصول و رویدادهای فصلی، شما بزرگترین اولویت‌های خود را در نظر می‌گیرید، زیرا محتوای اساسی برای حمایت از ابتکارات اصلی ایجاد می‌کنید و در عین حال انعطاف‌پذیری را برای رویدادهای رسانه‌ای ناگهانی یا موضوعات موضوعی و پرطرفدار ایجاد می‌کنید.

7)     فرآیند ایجاد محتوا ایجاد کنید

ایجاد فرآیند محتوا به تیم کمک می‌کند، بدون توجه به اندازه، نقش‌ها و مسئولیت‌ها را هماهنگ کنند. همچنین چسبی است که به تیم کمک می کند تا مالکیت کار خود را بپذیرد و پاسخگو باشد. یک خلاصه خلاقانه به بررسی و هماهنگی با فرآیند تحویل و تایید در مرحله پیش تولید کمک می کند، و دستورالعمل های برند و نوشتن (AMA، NLM، و غیره) می تواند به فعال کردن 3rdکمک کند. آژانس های حزبی به سرعت بالا می روند. قالب‌ها و ابزارهای بی‌شماری برای کمک به شما در ایجاد فرآیندی مناسب برای شما در دسترس هستند.

با ترسیم نقشه مراحل، در راه ساختن یک ماشین بازاریابی محتوای خوب خواهید بود.

8)     آن را در تقویم تیمی ترسیم کنید

برای حفظ آهنگ انتشار ثابت، به یک تقویم سرمقاله نیاز دارید. یک تقویم محتوای سازمان یافته برای پایبندی به محدوده بودجه و مهلت های زمانی کلیدی است. سرعت انتشار خود را حداقل یک چهارم یا همانطور که در فرآیند محتوای خود تعیین شده است، طراحی کنید و باند کافی برای ایجاد به موقع ایده‌ها باقی بگذارید.

مرحله سوم: پالایش

9)      انتشار و استفاده مجدد

اگر ایده ایجاد یک برنامه بازاریابی محتوای مراقبت های بهداشتی بسیار زیاد به نظر می رسد، من چند خبر خوب دارم. این در مورد تولید تا حد امکان محتوا نیست، بلکه ایجاد محتوای عالی به طور مداوم و تغییر هدف یا سندیکا است. آیا می توان آخرین پادکست را برای یک مقاله یا وبلاگ رونویسی یا خلاصه کرد؟ آیا می توان یافته های کلیدی یک گزارش یا نظرسنجی را در یک اینفوگرافیک نشان داد؟ آیا باید برای جمعیت بیمار دیگری ترجمه یا بومی سازی شود؟

همچنین، به خاطر داشته باشید که بازاریابی محتوای مراقبت های بهداشتی به وب سایت شما محدود نمی شود. از کانال‌های دیجیتال، پلتفرم‌های اجتماعی و تأثیرگذارانی که مخاطبان شما مشترک آن‌ها هستند، استفاده کنید.

10)      مدیریت و اندازه گیری 

در حالی که در مقاله‌ای جداگانه به ROI بازاریابی محتوا می‌پردازیم، سه جزء اساسی برای اندازه‌گیری اثربخشی برنامه بازاریابی محتوای مراقبت‌های بهداشتی شما وجود دارد: هزینه، استفاده و عملکرد.

هزینه‌ها: با در نظر گرفتن موجودی محتوایی که در طول زمان تولید کرده‌اید و هزینه‌های تولید هر نوع محتوا، می‌توانید این هزینه‌ها را محک بزنید و چند میانگین را اعمال کنید.

استفاده: همانطور که در بالا توضیح دادم، هرچه بیشتر از یک دارایی استفاده کنید، بازده سرمایه گذاری آن بیشتر می شود.

عملکرد: یک وسوسه رایج برای بسیاری از بازاریابان این است که بر معیارهای “بیهودگی” تمرکز کنند، به عنوان مثال، تعداد بازدید از صفحه، اشتراک‌گذاری‌های اجتماعی، یا نرخ کلیک. وقتی نوبت به گره زدن استراتژی بازاریابی محتوای مراقبت های بهداشتی با اهداف کسب و کار می رسد، هر کسی می تواند ترافیک بخرد. اندازه‌گیری تعامل بسیار سخت‌تر است، اما با اندازه‌گیری ارزش مرتبط‌تر است.

به خاطر داشته باشید: این مقصد نیست، سفر است

این یک استراتژی یکباره نیست، بلکه یک فرآیند مداوم پالایش و تکامل برای انطباق با تغییرات بازار و اهداف برند است. هرچه بیشتر پیام خود را آزمایش کنید و نتایج را ارزیابی کنید، شانس موفقیت شما بیشتر است.

ما می توانیم کمک کنیم

در حالی که زیست رایان یک مدافع بزرگ برای بازاریابی محتوا است، ما آن را به همه مشتریان توصیه نمی‌کنیم. به طور کلی، بازاریابی محتوا نیاز به سرمایه گذاری زمان و تلاش ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی دارد. همیشه یک ابزار مقرون‌به‌صرفه برای بیمارستان‌های کوچکتر، کسب‌وکارها یا مراکز پزشکی محله نیست.

اما برای مشتریان سازمانی ما منطقی است (مانند داروها، دستگاه‌ها، طرح‌های بهداشتی، شبکه‌های بیمارستانی، و فعالیت‌های پزشکی گروه بزرگتر). اگر زمان، منابع یا تمرکز کافی برای انجام این کار را به تنهایی ندارید و می‌خواهید کشف کنید که چگونه می‌توانیم با خدمات بازاریابی محتوا، برای شروع با ما تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید